środa 19 lutego 2020     Arnold, Konrad, Marceli
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
No i jak tam w nowym roku?
Na tradycyjne pytanie: "No i jak tam w nowym roku?", jedni odpowiedzą: "Stara bida", inni: "Lepiej", a złośliwi: "Lepiej, to już było".

W Gorzowie ani było, ani jest. Mamy drugi miesiąc urzędowania nowego Prezydenta, któremu niemal od pierwszego dnia niecierpliwcy przypinają jakieś łatki i obwiniają za niespełnione obietnice poprzednika. Zaczyna o sobie dawać znać również opozycja, wytykając choćby sprawę prezydenckiej pensji, której niewłaściwe obliczenie wziął na siebie radny Robert Surowiec. Dostało się Prezydentowi za to, że nie pojawił się w Filharmonii Gorzowskiej, gdy przybyła tam wdowa po wielkim kompozytorze Lady Panufnik. Oberwało się - choćby w facebookowych dyskusjach - za udział w organizacji Orszaku Trzech Króli. To ten, to ów podkreśla, że potrzebna jest urzędnicza rewolucja, ale póki co, sam Prezydent milczy.

Za to coraz częściej słyszę głosy tzw. środowiska kulturalnego miasta, domagającego się zmian i to kategorycznych - w strukturze wydziału kultury, łącznie z jego likwidacją. Ma się nawet odbyć na ten temat repetytorium, czyli powtórka ze strategii gorzowskiej kultury. Moim zdaniem przerabialiśmy to już wielokrotnie i zawsze kończyło się na niczym. Tzn. głównie na wzajemnych wymówkach. Dziś sytuacja wygląda nieco inaczej. Jest nowa wiceprezydent od spraw kultury - jeszcze nie do końca zorientowana w tym, co w Gorzowie jest, czego brakuje, a co należałoby zrobić bezwzględnie (chodzą słuchy, że proponuje likwidację filharmonijnej orkiestry (sic!), nie ma dyrektorki wydziału kultury (przebywa na urlopie wychowawczym), Grodzki Dom Kultury wyłączono z działania, MCK się wali (chodzi o stan techniczny budynku), a niejako w zawieszeniu trwa sprawa łączenia MOS-u z Kamienicą Artystyczną Lamus. Jakimś dziwnym trafem tylko dwie instytucje kultury w Gorzowie (nota bene należące do Urzędu Marszałkowskiego) Teatr im. Osterwy i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna robią swoje, odpowiadając na zapotrzebowanie odbiorcy.

Trudno powiedzieć, by w tej sytuacji myślenie o przyszłości kulturalnej miasta napawało optymizmem. A jak dodać do tego ponadczasowy problem z brakiem kasy, na którą zawsze znajdzie się pilniejsza potrzeba, można mieć spore obawy o właściwy rozwój tego, co wbrew pozorom nie jest mniej ważne.
Bo kultura to podstawa życia społecznego. I na pewno nie zastąpi jej happeningowe działanie jednej czy nawet wielu grup aktywnych mieszkańców. Ludyczność wydarzeń to potrzeba, którą miasto powinno zaspokajać, ale nie oprze na tym ani wychowania, ani odpowiedniego wykształcenia swoich mieszkańców. Nie wyobrażam sobie, by pomysł o likwidacji orkiestry FG miał oparcie w rzeczywistości. Nie wyobrażam sobie, by miasto skupiło się na rozwoju oświaty bez utrzymania tego, co zaczęło tworzyć w kulturze. Inną sprawą są koszty, które przeznaczono na budowę samego obiektu FG, ale to już się stało. Trzeba teraz znaleźć taki model działania instytucji, by niczego nie zaprzepaścić. Już i tak politycznie zostaliśmy zdegradowani - co będzie dalej z Gorzowem, strach myśleć - więc nie wolno nam zostać tylko stolicą żużla. Mam nadzieję, że nowa władza weźmie to pod uwagę i z należną dokładnością przyjrzy się gorzowskiej kulturze. Wątpię, by planowane repetytorium w tym pomogło. A jeśli już, powinno być bardzo dokładnie i z dyscypliną przygotowane oraz poprowadzone. Sądzę, że to pani Prezydent powinna zaprosić na spotkanie żywo zainteresowanych sprawami gorzowskiej kultury, by pokazać, że i oni będą mieli swój wkład w jej budowanie. Ale pani Prezydent na pewno wie, co robi.

No więc, jak tam w nowym roku, drodzy gorzowianie???

Hanna Kaup

redaktor naczelna/wydawca

PS
Oczywiście, mamy drugi miesiąc urzędowania Prezydenta, nie trzeci - jak wcześniej napisałam. Za pomyłkę przepraszam.

7 stycznia 2015 22:58, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Trzeba przyznać , że to między innymi byłemu prezydentowi zawdzięczamy FG, na którą grono melomanów czekało tak długo.To , że FG jest obiektem potrzebnym , udowodniła publiczność przychodząc licznie w każdy piątek na koncerty.Nie można również zapominać o roli edukacyjnej FG zwłaszcza gdy w szkołach program nauczania o muzyce i sztuce jest szczątkowy.Bezsensownie uczy się dzieci grać na fletach ,a one pojęcia nie mają o najsłynniejszych kompozytorach i ich dziełach.Sonata , koncert czy symfonia to są dla nich słowa , o których nie mają pojęcia , bo nigdy takich utworów nie słyszeli.O rozwój FG powinniśmy dbać jak o najcenniejszy obiekt w naszym mieście, bo nim FG jest i to jej zawdzięczamy piątkowe wieczory.Nie dopuszczam takiej myśli , aby mogło jej w Gorzowie zabraknąć.
puzon, 07.01.2015, 23:52, 5.173.62.75 ##

Jak tam w Nowym Roku? A dziękuję, w domu wszyscy dwoje zdrowi, chociaż to prawie godzinne, nie planowane wyczekiwanie na wyruszenie Orszaku Trzech Króli sprawiło, że pokasłujemy trochę... ;)
bytek, 08.01.2015, 01:26, 83.23.63.87 ##

O ile wiem nadal trwają wybory, albo biesiada, czyli nic. Co ten Pan w obecnej chwili robi i za co bierze pieniądze ? Jędrzejczak coś budował w mieście.
Anonim_9147, 08.01.2015, 13:53, 178.183.175.57 ##

"...FG jest obiektem potrzebnym ..." po to by było gdzie zagrać solo na trianglu?
Anonim_3577, 08.01.2015, 14:01, 78.10.61.32 ##

Drogi Anonimie , przez trzy miesiace urzędowania nowy Prezydent wraz ze swoją ekipą nie jest w stanie naprawić tego , co przez szesnaście lat rozwalił Jędrzejczak w kulturze. Wybudowanie Filharmonii , która jest potrzebna to nie wszystko. Gdzie sie podziały małe kluby osiedlowe, czemu nie remontowano MCK, co z GDK, gdzie miejsce dla gorzowskich zespołów, dla Odeonu, gdzie amatorzy mogą wystawić swoje prace, gdzie jest Klub Nauczyciela i wiele innych fajnych instytucji kulturalnych???
rudaelka1 fanka Landsberga, 08.01.2015, 14:55, 81.190.183.56 ##

Jak dobrze pamiętam, to prezydent J. Wójcicki został zaprzysiężony 1 grudnia 2014 roku, więc rozpoczął się drugi miesiąc jego urzędowania, a nie trzeci.
Anonim_2832, 08.01.2015, 17:10, 77.254.66.120 ##

Trudno, FG trzeba utrzymać. Budowla megalomana! Wystarczyło adaptować budynek łaźni na sale koncertową. A za kasę ocalałą wybudować mieszkania socjalne. To miałoby większy sens.
FG to studnia bez dna.
Anonim_3577, 08.01.2015, 18:37, 62.87.227.224 ##

Jaki trzeci miesiąc? Zaledwie drugi Pani Redaktor. Przecież była Pani na zaprzysiężeniu Prezydenta. Taka krótka pamięć?
Anonim_1247, 08.01.2015, 18:58, 176.221.120.201 ##

A mnie zainteresował w powyższym felietonie ten fragment, w którym redaktor naczelna informuje, iż ponoć chodzą słuchy, iż Pani Wice chce zlikwidować gorzowską orkiestrę filharmoniczną. Czemu tylko mnie zainteresował ten fragment? Czyżby nikogo nie przeraziła ta "deklaracja"? Byłaby to istna katastrofa w gorzowskiej kulturze, zwłaszcza, że poprzeddni szeryf ze swojej strony też poczynił niezłe spustoszenie w instytucjonalnym jej wymiarze. Pustynia, byłaby pustynia, obciach i ferma drobiu.
Anonim_1875, 08.01.2015, 20:32, 213.158.221.241 ##

"... Pustynia, byłaby pustynia..." i siatkówka plażowa w FG!!!
Anonim_3577, 08.01.2015, 21:50, 78.8.209.139 ##

Już po wyborach i co ? Jędrzejczak coś budował w mieście.
Anonim_9147, 09.01.2015, 11:42, 62.152.150.28 ##

Cóż - jest karnawał to i Szeryf się relaksuje...
Nowa miotła dobrze się ... bawi!
Anonim_5633, 09.01.2015, 14:36, 78.8.26.198 ##

wyjezdżam za granicę bo nie da się żyć w tym mieście i kraju za minimalną krajowa jaką dostaje 60% społeczeństwa.
na zachodzie ludzie mają minimum 1300 euro.
Anonim_4241, 10.01.2015, 22:46, 83.11.125.210 ##

postkomuna trwa w najlepsze ten naród się nigdy nie podniesie
Anonim_4241, 10.01.2015, 22:48, 83.11.125.210 ##

Inne instytucje też robią swoje - mimo "zawieszenia". Tylko trzeba bywać! Ot, choćby w Galerii BWA za chwilę wystawa prac Franciszka Starowiejskiego! No chyba, że ktoś nie wie kto to jest. Wtedy faktycznie - zawieszenie...
Anonim_5535, 12.01.2015, 08:27, 83.21.2.52 ##

Witam wszystkich odwiedzających tą stronę, a w szczególności Panią Hannę, którą miałem przyjemność spotkać dziś w przelocie między sprawami codziennymi.
Po wielu latach, które upłynęły od chwili, gdy spełniała swoją misję, próbując uporządkować moją niepoukładaną duszę i otworzyć umysł na szersze spektrum egzystencji. Nie było dziś czasu na pogawędkę o losach, jedynie kurtuazyjna wymiana zdań typu co i jak. Więc korzystając z tego medium odniosę się do Pani artykułu, komentarzy oraz sytuacji bieżącej. Mam nadzieję, że to moje uzewnętrznienie pozwoli ocenić, czy Pani praca nad młodym, niepokornym stworzeniem, które usilnie swego czasu zwracało na siebie uwagę ku uciesze gawiedzi, a zmartwieniu Pani osoby się opłaciła. Wyznacznikiem będzie uczucie satysfakcji lub, żalu.
Do rzeczy. Od roku formalnie nie jestem gorzowianinem, mieszkam w Łodzi. Nie oznacza to, że nie jestem z Gorzowem związany. Pracuję tu, służąc poniekąd mieszkańcom Gorzowa i okolic by energia elektryczna stale dostarczana była odbiorcom. Nie mogę brać udziału w wyborach do władz Gorzowa, ale o prezydencie złego słowa powiedzieć nie mogę. Jest to jedyny człowiek, która w czasie rozległych awarii zaproponował pomoc sobie podległych służb w celu przywrócenia dostawy energii dla mieszkańców. Chodziło o mieszkańców gminy Deszczno. Zdarzyło się to tylko raz w mojej karierze zawodowej, niemniej jednak chylę czoła i gratuluję mieszkańcom wyboru. Teraz będzie czas zweryfikować zaufanie dane mu przez wyborców. Uważam, że w tej chwili jest za wcześnie na sąd, czy był to wybór dobry, czy nietrafiony. Jeśli chodzi o poprzednika, to nie jestem w stanie wypowiedzieć się o jego podejściu, motywach. Mogę tylko skomentować to co widać. A widać, że miasto się zmieniło. Wizualnie zmieniło się na lepsze. Mentalnie … hmm … nie odbiegamy od reszty kraju, czy nawet świata. Rzeczywistość zepchnęła na margines sztukę, która budzi w człowieku wrażliwość, na otoczenie, na człowieka. Sztukę, która różnymi narzędziami pokazuje rzeczywisty kierunek, którym podąża człowiek i kierunek, gdzie powinien on zmierzać. Sztukę, która zatrzymuje człowieka choć na kilka mgnień by zastanowił się nad istotą życia, by zwrócił wzrok w odpowiednim kierunku. Tu można podjąć temat Filharmonii Gorzowskiej. Czy była ona potrzebna? Czym jest ona dla Gorzowa? Czy będzie przynosić zyski?
Są to pytania pasujące do wypowiedzi znajomych, osób publicznych, anonimowych internautów. Paradoksalnie wszystkie odpowiedzi na takie pytania mają w sobie racjonalny i słuszny przekaz. Osobiście też dotyka mnie zjawisko rozdwojenia. Z jednej strony jestem w stanie wykazać setki powodów, dla których istnienie filharmonii jest zbędne, a jej powstanie spowodowało zapaść w innych obszarach życia miasta. To przychodzi mi najłatwiej. Z drugiej strony po chwili zadumy dostrzegam inny obraz. Użyję porównania według mnie trafnego. Spersonifikujmy miasto. Niech każdy nada mu swoje własne cechy. Niech miasto będzie Tobą.
Każdy z nas ma różnorakie potrzeby. Począwszy od czysto bytowych na zaspokojeniu potrzeb duchowych skończywszy. Każdy z nas musi jeść, musi gdzieś mieszkać, musi się w coś ubrać. Są to potrzeby których zaspokojenie pozwala nam żyć. Pracując zdobywamy środki na zaspokojenie tych jakże podstawowych potrzeb. Środki, które pozyskujemy w części przeznaczamy na zaspokojenie potrzeb duchowych. Głód wiedzy, poczucie piękna czy próżność są między innymi potrzebami duchowymi. Każdy z nas ma inne cechy charakteru, które określają progi zaspokajania potrzeb duchowych. Jednemu wystarczy jeść i pić obejrzeć mecz, innemu potrzeba więcej. Ale wszyscy mamy jedną wspólną cechę. Chcemy się wyróżniać. Lubimy to. Idąc „do ludzi” zakładamy najlepsze ubrania, często kupujemy nowe, czasem się zadłużamy by się ubrać. Chodzi nam o wrażenie jakie wywołamy. A czymże jest to wrażenie, czemu ma służyć? Na to pytanie każdy z nas najlepiej wie jak odpowiedzieć, gdyż wrażenie jest narzędziem, które sami ukierunkowujemy. Dla uproszczenia pozostańmy przy ubraniu. Dlaczego się ubieramy? Gdybyśmy chcieli wyłącznie uchronić organizm przed utratą ciepła odzialibyśmy się w „byleco”. Ale nie jest nam wszystko jedno. Chcemy czuć się komfortowo, chcemy być akceptowani, chcemy podkreślić nasze walory. Chcemy zyskiwać w oczach innych. Odzienie także przyozdabiamy rzeczami, które nie mają praktycznego znaczenia, jedynie walory estetyczne, wskazujące na nasz poziom materialny, intelektualny, poczucie estetyki, czasem ekstrawagancji, rzeczy właściwe dla cech naszego charakteru. Teraz możemy wrócić do naszego miasta. Filharmonia, stadion, oraz inne obiekty są swego rodzaju odzieniem, które ma za zadanie podkreślić walory miasta, które wyróżnia je na tle innych miejscowości. Miasto, tak jak człowiek, musi konkurować z innymi by pozyskać względy inwestorów, by zwrócić uwagę ludzi. Ludzie właśnie dają miastu środki do życia. By mogło funkcjonować. Nie jeden z nas zakupił jakiś przedmiot na pokaz kosztem niezaspokojenia innych potrzeb. Po co mi nowoczesny telefon, gdy rozkleił mi się but? Nie mogę kupić dwóch rzeczy na raz, ale chcę właśnie ten telefon, z „internetami”, filmami, dotykami i innymi wodotryskami. Mógłbym mieć stary, jeszcze dzwoni i pogadać tez można, za to mógłbym kupić nowe buty. Wielu z nas wybierze telefon, a buty sklei. Zaspokoimy swoją próżność, buty wyglądać będą jakby nic się nie stało, wzbudzimy zazdrość czy uznanie w znajomych. Każdy z nas tak kalkuluje. Miasto także.
Pochylmy się także nad kwestią finansów. Jak wcześniej wspomniałem, potraktujmy filharmonię jako ubiór, gadżet, ozdobę dla człowieka. Filharmonia jest ozdobą miasta. Pełni funkcję kulturową. Zaspokaja potrzeby mieszkańców. Tak jak stadion żużlowy. Potraktujmy te obiekty jako inwestycję, która zwróci oczy Polski, Europy, Świata na Gorzów. Dzięki stadionowi żużlowemu o Gorzowie dowiedział się świat. W wielu krajach media wspominały i wspominać będą Gorzów. Stadion tez zysków nie przynosi, ale promuje miasto. Co prawda stadion żużlowy jest elementem kultury masowej, przeznaczonej dla szerszej grupy mieszkańców, jest istotną kultury naszego miasta w szerokim tego słowa znaczeniu. Na tym tle filharmonia jest biegunowo usytuowana względem stadionu. Jest elementem kultury wyższego lotu, który lśni na tle rzeczywistości. W jej murach czas przestaje mieć znaczenie, człowiek wchodzi na wyższy poziom percepcji, spostrzega rzeczy dotąd pomijane. Budzi się wyobraźnia. To jest zysk. Zysk niemierzalny. Filharmonia daje szansę by mieszkańcy stali się lepszymi ludźmi. Ludźmi, dla których istnieją rzeczy ważniejsze niż słupki, tabele. Ludźmi, którzy potrafią znaleźć balans między rządzą posiadania a byciem człowiekiem.
Filharmonia, teatr, biblioteka, szkoła, to miejsca, w których człowiek zdobywa wiedzę o świecie, człowieku, gdzie uczy się patrzeć na świat i być jego częścią. Zaspokajają one potrzeby duchowe i odpowiednio wykorzystane dadzą nieocenioną pomoc w życiu. I nie oczekujmy od filharmonii, czy innych tego typu obiektów zysków. Tak się składa że są to inwestycje w człowieka. Inwestycje, które nie dają gwarancji, że się zwrócą. Pozostaje tylko wiara w to, że tak będzie.
To są moje spostrzeżenia i przemyślenia, które z polityką, tak jak i ja nie mają nic wspólnego. Polityka, to dziedziną życia, którą widzę jako bajoro, zamieniane przez żyjące w nim kreatury, raz na kilka lat w bagno śmierdzące, gdzie pośród szlamu ciskają się mówiące ludzkim głosem truchła moralne.
Tak się składa, że nastał nowy rok i dla Gorzowa, jak i dla mnie zmiany , które zaszły w roku ubiegłym, dają szanse na nowe i lepsze możliwości, co napawa nadzieją że będzie tylko lepiej.
Pozdrawiam
Wojciech Modrzejewski

Wojciech Modrzejewski, 14.01.2015, 19:32, 46.20.48.2 ##

Degradacja kultury i jej tandetna festiwalizacja. Jest to naprawiać po działaniach Ewy P.
Anonim_3491, 14.01.2015, 20:37, 83.8.181.48 ##

"Polityka, to dziedziną życia, którą widzę jako bajoro, zamieniane przez żyjące w nim kreatury, raz na kilka lat w bagno śmierdzące, gdzie pośród szlamu ciskają się mówiące ludzkim głosem truchła moralne."
"...Teraz będzie czas zweryfikować zaufanie dane mu przez wyborców. Uważam, że w tej chwili jest za wcześnie na sąd, czy był to wybór dobry, czy nietrafiony..."
To jak z tymi "truchłami moralnymi"? Rządzi nami truchło?



Anonim_7675, 14.01.2015, 21:29, 78.8.27.233 ##

Anonim_7675...

Czyli truchło nas "ruchło"?
Anonim_2511, 14.01.2015, 21:53, 78.10.61.241 ##

Kiedy pojawia się jakiś logiczny wpis "etatowi komentatorzy" pokazują, na co ich stać. Może dlatego Gorzów jest właśnie taki, że co by nie zrobić, zawsze źle. Nieumiejętność dyskutowania przenosi się na tworzenie obrazu miasta. Tu albo coś jest hurra dobre, albo tylko złe. Szuka się dziury w całym, szuka zaczepki, bo brakuje prawdziwych umiejętności i wiedzy do budowania społeczeństwa jednosci. Najfajniej jest, gdy można skrytykować i okpić. Tyle potrafimy. I nie zauważamy, jak kpi z nas reszta województwa, a my zostajemy w tyle
Anonim_6278, 15.01.2015, 08:44, 89.228.146.43 ##

mówiące ludzkim głosem truchła moralne

Zaspokajają one potrzeby duchowe i odpowiednio wykorzystane dadzą nieocenioną pomoc w życiu.

Kiedy pojawia się jakiś logiczny wpis...

Anonim_5511, 15.01.2015, 11:54, 78.8.221.164 ##

filharmonia została nieuczciwie zbudowana za 130 milionów kosztem zaniedbań i degradacji całego miasta. wystarczy 8 mln na renowację najbardziej zniszczonych dróg i osiedli.

Ale po co jak Wójcicki 16 mln włozył w budowę niepotrzebnego CEZ przy Warszawskiej?
I zastanawia się nad remontem magistratu żeby darmozjady mieli więcej stanowisk.
Anonim_4852, 16.01.2015, 21:05, 83.20.109.197 ##

Co nieuczciwe. Jak tak dalej będzie to poprosimy Jędrzejczaka o powrót. Inwetsycje powinny nadal iść. Chodzi o to, aby w mieście było coraz wygodniej, kogo tam obchodzą wydatki.
Anonim_9147, 17.01.2015, 18:22, 62.152.146.142 ##

Piękny wpis Pana Modrzejewskiego - aż chce sie krzyczeć - PROSZĘ, NIECH PAN WRACA DO GORZOWA !! Choć Pana nie znam, po tym, co Pan napisał mam poczucie, że TU takich ludzi brak.... Chociaż może i nie brak - może sa zrezygnowani, może zniechęceni - jak ich wydobyć?! Mój patriotyzm lokalny kazał mi wracać do Gorzowa. Wróciłam i naprawdę szczerze doceniam to jak "ubrał" miasto poprzedni prezydent. Obecny powinien się czuć zobowiązany do tego, by mieszkańcy z tego co mamy korzystali. Wówczas mam nadzieję, że wstąpi w nich inna energia i będzie pięknie - bo ludzie będa się rozwijać i wpływać na rozwój NASZEGO MIASTA :)
Anonim_9512, 19.01.2015, 12:03, 185.5.99.77 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Miasto tłumaczy, dlaczego opóźnia się remont Sikorskiego
Publikujemy informacje urzędu miasta dotyczące okoliczności przebudowy ulicy Sikorskiego i przyczyn przesunięcia terminów realizacji tej inwestycji. W związku z licznymi pytaniami ... <czytaj dalej>
Miliony na nowe miejsca w przedszkolach
Zarząd województwa podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów dotyczących poprawy dostępności i jakości edukacji przedszkolnej. Celem konkursów jest utworzenie nowych miejsc ... <czytaj dalej>
Samorządowcy w sprawie strategii
Publikujemy stanowisko samorządów północnej części województwa lubuskiego z dnia 30 stycznia 2020 r. w sprawie projektu Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego ... <czytaj dalej>
Przychodnie do szpitali
Samorząd Województwa Lubuskiego planuje połączyć dwie przychodnie ze szpitalami. Chodzi o Przychodnię Dworcową i Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Prosid" Paweł Noskiewicz

ul. Przemysłowa 14 -15/409, Gorzów Wlkp.
tel. 783 993 460
branża: Komputery - serwis, usługi <czytaj dalej>
"Behapoż" Tomasz Maciejewicz

ul. KEN 2 a/6, Gorzów Wlkp.
tel. 606 479 125
branża: Kursy, szkolenia <czytaj dalej>

17II2020
17II2020. To fotograficzne odbicie dwóch wież w wodzie przywodzi na myśl ... <czytaj dalej>
Premiera, na którą czekali miłośnicy disco-polo
Czy w walentynki może być nieromantycznie? Przekonaj się o tym. ... <czytaj dalej>
W Gorzowie powstanie centrum logistyczne
W najbliższy piątek, 14 lutego, przy ul. Szczecińskiej zostanie wmurowany ... <czytaj dalej>
Szpitalne obcowanie ze sztuką
W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie rozpoczyna działalność Galeria Sztuki ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2020 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
O segregacji odpadów i bezpieczeństwie konsumenta (3)
Coraz bliżej 1 marca, kiedy to wszyscy będziemy obowiązkowo segregować śmieci. Czy zwracamy uwagę, że opakowania plastikowe oznaczone jako 7 – INNE/OTHER nie podlegają recyklingowi, choć nie ma o tym ... <czytaj dalej>
Lubuskie Wawrzyny 2019 – zaproszenie do konkursu
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej <czytaj dalej>
Przedszkolaki nauczą mycia rąk
Przedszkolaki mogą wziąć udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - obaszewska-001.jpg
Hanna Kaup:
18II2020
18II2020. Milord, doktorka, furgon militarny, lando, klap break, landolet, to tylko ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
17II2020
17II2020. To fotograficzne odbicie dwóch wież w wodzie przywodzi na myśl ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Kierowcy wydają niemal połowę płacy minimalnej
na naprawę auta
Aż 31 proc. właścicieli aut odwiedza warsztat samochodowy 3-5 razy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Gdzie kupić auto?
Możliwości, jakie otwiera przed nami wtórny rynek ofert sprzedaży samochodów, ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3695:
na wsi takie rzeczy to normalka
jak jacuś po polu jeździł kombajnem <czytaj dalej>
Anonim_9892:
do Taczki. Słucham z przyjemnością tego pana. On się w "gorzówku" marnuje, on do rządu powinien iść. Jak on mówi, to gdyby nie mój <czytaj dalej>
Anonim_4857:
sami debila wybrsliscie sobie na wójta gorzowa więc co sie dziwicie <czytaj dalej>
Taczka :
Co na to nasz najlepszy bajerant, rzecznik UM? Znowu jakieś bzdury. <czytaj dalej>
Anonim_9546:
Podobno rzecznik potwierdził, że to miasto zlecilo wycinkę, ale winą obarczył wykonawcę. Skandal <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej