wtorek 3 sierpnia 2021     Lidia, Augustyn, Nikodem
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Tania rozrywka dla mas
eGorzowska - 2038_J835BchXFGKF8VkwSAQL.jpgAmerykanie mają swój Kac Vegas, ale na kacu to znamy się my! Tak promuje się ostatnia polska komedia „Wyjazd Integracyjny”.Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, bo picie, a może raczej chlanie (te dwie czynności zdecydowanie się od siebie różnią), hulanki do białego rana, pijackie spytki, utarczki i bijatyki, innymi słowy nocne rozmowy Polaków, to scheda po sarmackich przodkach. Nie uciekniemy od nich, bo po pierwsze: weszło nam to już w krew, a po drugie: sami o sobie tworzymy takie stereotypowe obrazy. Dowodem na to jest właśnie „Wyjazd’. Pozwolę sobie jednak zauważyć, że o ile w Kac Vegas było dużo picia, to raczej retrospektywnego i połączonego ze spożyciem substancji odurzających, a bohaterowie faktycznie skacowani przeżywali kolejne przygody. Polska produkcja wydaje się mądrzejsza, bo do kaca nie dopuszcza.

Wodzirejami imprezy są same sławy: wszechobecny Tomasz Karolak w roli dziennikarza, Jan Frycz – prezes firmy Polish Lody, pracownicy firmy: Tomasz Kot, Katarzyna Figura, Bartłomiej Topa, Sławomir Orzechowski oraz dawno niewidziany na dużym ekranie Janusz Czajka – kierownik hotelu, w którym prezes i reszta ekipy się integrują. Robią to nie tyle ze sobą, co – z założenia – z potencjalnymi kontrahentami. Nie można również nie wspomnieć o pikantnej Katarzynie Glince, której rola jest kluczowa dla tego obrazu.

Tytuł filmu odzwierciedla całkowicie fabułę. Do zarządu firmy ma dołączyć nowy dyrektor Marek Stasiak (Tomasz Kot). Pan Marek jest ambitny, inteligentny, porządny. W dodatku kocha narzeczoną, chce pozostać jej wierny na wyjeździe integracyjnym, którego w ramach swoich nowych obowiązków jest organizatorem. Niestety, dla kolegów z zarządu jest totalnie nieżyciowy, głównie dlatego, że nie przesiąknął korporacyjnymi układami. Nie jest rekinem biznesu i nie zdaje sobie sprawy, że wykształcenie i kompetencje w tej firmie to nie wszystko. Choć długo opiera się pokusom, jest niewrażliwy na zaczepki kolegów, na ogólne rozpasanie reaguje raczej nerwowym wytrzeszczem oczu, niż wszechogarniającym podnieceniem, nie daje rady i ten wir wciąga go bezpowrotnie.

Zresztą, wszystko od początku zapowiada raczej „dobrą zabawę”, niż merytoryczne rozmowy z kontrahentami w kuluarach. Zamiast odpowiedniej muzyki, mamy indiański zespół śpiewający „W aucie”, a prezes Gwidon swój apartament w wyniku hotelowej pomyłki musi dzielić z dwoma współlokatorami: piękną modelką Gabi – w tej roli Katarzyna Glinka, oraz wścibskim i samczym, rubasznym dziennikarzem Gerardem (Tomasz Karolak).
Od tego trójkąta wszystko się zacznie i na nim się zakończy.

No cóż, film powalający nie jest. Katarzynę Glinkę musieli chyba dogrzewać termoforami, bo biedna przez większość filmu świeciła golizną, choć urody i seksapilu nie można jej odmówić. Jednak, gdy nastawimy się na żenadę, na żenua żenady, jak to zrobiłam od początku, okaże się, że film nawet nie trącił o jej brzeg. Czyli, im gorzej się nastawisz, w tym lepszym świetle film zobacztsz. No bo cóż w dzisiejszych czasach może nas zszokować w rozrywkowym filmie? Przypadkowy seks, zamówienie pań do towarzystwa, chlanie i odprawianie nieziemskich cyrków, ledwie trzymając się na nogach? Toż to standard takich wyjazdów. Zresztą, w Polskiej rzeczywistości impreza to chlanie, integracja to w domyśle seks bez zobowiązań i rozpasana zabawa.

Skoro wiemy już, co było w filmie, teraz może czego zabrakło…
Ano, przede wszystkim zabawnych albo chociaż śmiesznych dialogów. Momentami trzeba było zaśmiać się z nie lada wysiłkiem i tylko dlatego, że człowiek zdał sobie sprawę, że jest na komedii – z założenia. A po wtóre, szkoda, że w tym całym rozpasaniu twórcy nie zadbali o żeńską część widowni, bo o ile panowie nacieszą oczy, to my nie mamy takiej okazji. Absolutny brak porządnej wysportowanej męskiej klaty. Jest za to samcza, przesiąknięta whiskey twarz Tomasza Karolaka. Ech, życie jest niesprawiedliwe. A zapomniałabym o sado maso, którego zwolenniczką i promotorką w filmie był nikt inny jak pani Krysia (Katarzyna Figura).

Mówi się, że polska kinematografia, jak służba zdrowia, cierpi na permanentny brak kasy. No, nie wiem, skoro znajdują się pieniądze na taką produkcję jak „Wyjazd integracyjny”. Tania rozrywka dla mas, troszkę okraszona erotyzmem, ale tak, by nie było do końca niesmacznie. Jak chcecie napatrzeć się na Banię u Cygana, może powspominać swój integracyjny wyjazd, niemal poczuć parujące alkoholem ciała, odwodnione mózgi, zniszczone wątroby i nerki, a na koniec wysłuchać Grzegorza Halamy ratującego osła przyjaznych Norwegów, którzy wędrują przez Polskę, to film jak najbardziej dla Was.

PS
Być może ta recenzja jest wynikiem mechanizmu obronnego, jaki wytworzyłam w sobie pod wpływem wcześniejszych tegorocznych polskich komedii. Pisząc ją, czuję się trochę tak, jakbym miała wybierać dobro ze zła, tyle tylko że cały asortyment do wyboru jest zły. Tęskno mi już do prawdziwych polskich filmów, których nie wstyd byłoby pokazać na europejskim festiwalu. A tak, w czasach naszej prezydencji w UE, zamiast poszczyć się czymś niezwykłym i przede wszystkim świeżym, musimy pokazywać „Rewers” z 2008 roku, by zwyczajnie nie najeść się wstydu.

Karolina Perska

REPERTUAR KINA HELIOS 11-17.11.2011

PREMIERY

LISTY DO M. (od 15 lat) – 10.45, 13.15, 15.45, 18.30, 21.00
IMMORTALS. BOGOWIE I HEROSI 3D (od 15 lat) – 12.45, 15.00, 17.15, 19.30, 21.45

POZOSTAŁE TYTUŁY
WYJAZD INTEGRACYJNY (od 15 lat) – 9.45, 11.45, 13.45, 15.45, 18.00, 20.00, 22.00
SŁUŻĄCE (od 15 lat) – 11.15, 16.00, 21.00
BABY SĄ JAKIEŚ INNE (od 15 lat) – 14.00, 19.00
3D 1920 BITWA WARSZAWSKA (od 12 lat) – 10.15

KRET (od 15 lat) – 19.00*
*tylko w kinie konesera 15.11.2011

FILMY DLA DZIECI
PRZYGODY TINTINA 2D (od 7 lat, dubbing) – 13.45
PRZYGODY TINTINA 2D (od 7 lat, napisy) – 20.30
PRZYGODY TINTINA 3D (od 7 lat, dubbing) – 9.15, 11.30, 16.00
PRZYGODY TINTINA 3D (od 7 lat, napisy) – 18.15
MNIAM (b/o, dubbing) – 9.309 listopada 2011 19:54, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Wojewoda unieważnia uchwałę
Publikujemy treść komunikatu dotyczącego unieważnienia przez Wojewodę Lubuskiego uchwały Nr XXXVIII/686/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 ... <czytaj dalej>
Od Willi Pauckscha do Willi nad Wartą
Publikujemy informację, jaka dotarła do redakcji na temat Willi Paukscha. Willa Pauckscha to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najcenniejszych zabytków Gorzowa ... <czytaj dalej>
Przełom w modernizacji energetycznej
Gorzów przygotowuje nowatorski projekt modernizacji energetycznej 18 budynków użyteczności publicznej w mieście. Modernizacja ma zostać przeprowadzona w formule PPP. Partner ... <czytaj dalej>
Bagiński dwukrotnie skazany
Publikujemy przesłany do naszej redakcji list mecenasa Jerzego Wierchowicza. List mecenasa Jerzego Wierchowicza skierowany został do przedsiębiorcy i polityka Jacka Bachalskiego, ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Esteem" Dawid Borus

ul. Piłsudskiego 11 e lok. 10, Gorzów Wlkp.
tel. 95 729 41 60
branża: Opakowania <czytaj dalej>
Związek Romów Polskich Oddział w Gorzowie Wielkopolskim

ul. Dąbrowskiego 29 m. 2, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 58 79
branża: Stowarzyszenia, kluby, związki <czytaj dalej>

Ogranicz swój cyfrowy ślad
Wykorzystaj wolny czas i ogranicz swój cyfrowy ślad. Przeglądanie Internetu, ... <czytaj dalej>
Znów oskarowo i nie tylko
Kolejne propozycje filmów nagrodzonych Oskarem można obejrzeć w kinie Helios. ... <czytaj dalej>
Smutny dzień dla teatru
Takich wiadomości nie lubimy przekazywać. Dziś nad ranem zmarł aktor ... <czytaj dalej>
Ależ gratka
Szykuje sie nie lada gratka dla melomanów. Nie tylko w najbliższą ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« sierpień 2021 »
P W Ś C P S N
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Facebookowe pułapki
Zbieranie największej liczby znajomych na portalach społecznościowych to dla jednych rodzaj rywalizacji, dla innych dowód na popularność, dla jeszcze innych krok do ekonomicznego sukcesu. Wydawać by się mogło, że jeśli ktoś ... <czytaj dalej>
Uwaga konkurs: Lubuska pocztówka z wakacji
Jeszcze tych zdjęć za wiele nie ma. Ale lubuskie jest <czytaj dalej>
Sfotografuj Gorzów
Muzeum Lubuskie im. J. Dekerta zaprasza do udziału w konkursie <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - wood.jpg
Hanna Kaup:
Na szlaku Wspólnoty
O tym, że Adam Bałdych jest mistrzem skrzypiec, w Gorzowie ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Wieża, która po nas zostanie
Z górą dwa tygodnie przyglądałam się zdjęciom wieży widokowej w ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Kupujesz używane auto? Oby nie popowodziowe
Polacy najczęściej sprowadzają używane samochody z Niemiec. Czy to oznacza, ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Ogranicz swój cyfrowy ślad
Wykorzystaj wolny czas i ogranicz swój cyfrowy ślad. Przeglądanie Internetu, ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3469:
Nie gratuluję. za niedołęctwo przy miejskich inwestycjach powinna być kara a nie nagroda stanowiskowa <czytaj dalej>
Anonim_9423:
Geubo przed 15tą wszyscy juz spakowani do wyjścia. Elegancko ubrani.

A robole z kołchozów tpv faureci i pomniejsaych zapier.. świątek <czytaj dalej>
Anonim_9423:
Wolne soboty niedziele i święta. 13tki. Urlop kiedy sie chce - żyć nie umierać taka państwowa posadka <czytaj dalej>
Anonim_9423:
Rozpisać konkurs na atanowisko i wybrać.
A nie wysyłac na posadke <czytaj dalej>
Anonim_9768:
Ludzie... a kogo ma wysłać, jeśli nie chce sam pilnować? Co to za głupie komentarze – jak tacy mądrzy wszyscy, to może wykażecie się swoimi <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej