środa 27 maja 2020     Juliusz, Magdalena, Jan
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
W sprawie pożyczki dla Powiatu
Publikujemy komunikat Starostwa Powiatowego w Gorzowie po spotkaniu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

15 października 2014 roku w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej odbyło się spotkanie w sprawie udzielenia Powiatowi Gorzowskiemu przez Ministerstwo Finansów pożyczki umożliwiającej zamknięcie procesu likwidacji SP ZOZ w Kostrzynie nad Odrą i spłaty długu byłego szpitala wobec wszystkich wierzycieli, w tym przede wszystkim pracowników.

Spotkanie odbyło się dzięki osobistemu zaangażowaniu w sprawę pomocy Powiatowi Gorzowskiemu posła Józefa Zycha. W spotkaniu wzięli udział:
1. Marszałek Senior Sejmu RP - Józef Zych
2. Minister Pracy i Polityki Społecznej - Władysław Kosiniak-Kamysz
3. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia - Cezary Rzemek
4. Dyrektor Departamentu Gwarancji i Poręczeń w Ministerstwie Finansów - Jacek Barylski
5. Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - Zbigniew Derdziuk
6. Starosta Gorzowski - Józef Kruczkowski
7. Skarbnik Powiatu Gorzowskiego – Marek Szabat

Starosta gorzowski Józef Kruczkowski przestawił aktualną sytuację i stan formalno-prawny dotyczący wniosku powiatu o udzielenie pożyczki z budżetu państwa, a także stan wdrożenia przez samorząd powiatowy programu ostrożnościowego. Przedstawiciel Ministerstwa Finansów, dyr. Jacek Barylski poinformował, że powiat gorzowski jest na liście kwalifikującej do udzielenia pożyczki, jednak z uwagi na relatywnie wysoką pożyczkę (ok.100 mln. zł), dyr. Barylski zaproponował nową formułę wniosku, która w jego ocenie nie zakłóci realizacji zadań samorządu powiatowego.

Propozycja dotyczy wydłużenia okresu spłaty pożyczki oraz elastyczny poziom spłaty odsetek, dostosowany do wysokości wolnych środków Powiatu Gorzowskiego w danym roku budżetowym. Dyr. Barylski zadeklarował ścisłą współpracę z powiatem w zakresie przygotowania nowego wniosku, który umożliwiałby w pierwszych latach spłaty pożyczki zakończenie niezbędnych zadań inwestycyjnych - głównie w oświacie. Takie rozwiązanie powoduje, że w pierwszych latach odsetki od udzielonej pożyczki byłyby niewielkie, natomiast później, po wdrożeniu programu ostrożnościowego, podlegałyby zwiększeniu.

Wobec powyższego Powiat Gorzowski w ciągu dwóch tygodni przygotuje nową analizę finansową oraz propozycję spłaty pożyczki, która odpowiadać będzie na zaproponowane rozwiązanie przez dyr. Jacka Barylskiego. Ewentualne unieważnienie części zobowiązań wobec ZUS będzie wynikać z przygotowywanej nowej analizy finansowej. Przewidywane jest kolejne spotkanie na początku listopada br. w Ministerstwie Finansów. W przypadku akceptacji nowej formuły wniosku, Rada Powiatu będzie mogła jeszcze w listopadzie podjąć nową uchwałę o zaciągnięciu pożyczki, a także uchwałę o zakończeniu likwidacji SP ZOZ-u.

Zależy nam na tym, żeby wypłaty zobowiązań wobec wierzycieli rozpoczęły się jeszcze w tym roku, w tym przede wszystkim dla byłych pracowników szpitala.

Dawid Gierkowski

16 października 2014 21:54, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem tekst,bo tak zagmatwana jest ta informacja. Chyba trzeba mieć wysoki iloraz inteligencji, aby pojąć tekst popełniony przez Pana Gierkowskiego. Jedno jest pewne, Starosta pozostawia starostwo z długiem 110 mln. złotych. Trzeba pożyczki i to solidnej, żeby załatać niedbalstwo rządzących. Czy o to chodzi?
Anonim_7818, 18.10.2014, 20:17, 31.61.136.232 ##

Heheee...
Czyli ktoś "zgrandził" około 100 milionów zł. i nikt nie wie kto to zabrał? Teraz rozumiem to parcie na koryto... w tym kontekście radny dietę może wrzucić menelowi do kapelusza! Kasa znika z innej strony koryta!
Anonim_9596, 18.10.2014, 22:59, 78.8.214.180 ##

Starosta wraz z kolegami przejadł 110 milionów, a teraz przed wyborami próbuje pozyskać wyborców kłamiąc, że zacznie spłacać byłych pracowników SPZOZ w Kostrzynie. Rok temu mówił to samo. Taka prawda.
Monika Twarogal, 19.10.2014, 11:51, 31.61.138.20 ##

O proszę, Szefowa Sztabu TJ....jak niemiło.
Szanowna (choć to za dużo powiedziane) Pani, Pani se weźmie na wstrzymanie, bo do połowy listopada Pani nie wytrzyma ze złości.
Proszę mi wierzyć, podcięcie włosów i przypudrowanie du...znaczy twarzy nie zmienia jej prawdziwego zjadliwego oblicza.
Anonim_4553, 19.10.2014, 19:56, 81.190.172.205 ##

A ta pani miała tu nie zaglądać. Widać, ile znaczą jej słowa. I widać, że to ona lubi mówić raz tak, raz siak. I jak tu takiej wierzyć?
Do tej opani, 19.10.2014, 20:41, 31.175.67.189 ##

Zaledwie parę dni temu ten s...syn twierdził ,że długi dla pracowników szpitala to nie jego sprawa tylko tego nowego tworu w Kostrzyniu a teraz ma rzekomo dostać pozyczkę i zapłacić biednym ludziom za ich trud i pracę.Jak znam tego człowieka a znam go z przekrętów popełnionych w Gminie Kłodawa to jedynym jego celem jest utrzymanie się przy korycie- a pcha się na stołek dlatego, że nasze prawo ,nasza prokuratura nie spełnia swoich zadań nikt nigdy nie rozliczył go z jego przeszłości Smiem twierdzić ,że w całej jego karierze nie zrobił nic bezinteresownie.Mogę wymieniać dziesiątki działań gospodarczych tego Pana które nic nie przyniosły dla mieszkańców a jedynie straty a nie potrafię znależć choćby jednej pozytywnej strony .W@szedzie skąd odchodził ( uciekał) szedł za nim odór podejrzeń o działania sprzeczne z literą prawa.
Anonim_4544, 02.11.2014, 16:37, 81.190.188.230 ##

W oświadczeniu czytamy ,,w pierwszych latach odsetki od udzielonej pożyczki byłyby niewielkie, natomiast później, po wdrożeniu programu ostrożnościowego, podlegałyby zwiększeniu.” Zatem, z oświadczenia wynika, że program ostrożnościowy dopiero ma być wdrożony. Tymczasem Starosta Gorzowski Józef Kruczkowski powołując się na program ostrożnościowy, stworzony w celu spłaty ewentualnej pożyczki, bez skrupułów pozbywa się starszych pracowników. Pożyczki nie ma, ale pretekst jest. Tym sposobem krąg ,,obitych” przez Pana Starostę poszerza się. Nieprawdopodobnym cynizmem jest twierdzenie, że zwolnienie paru oddanych pracy pań, z dużym doświadczeniem zawodowym rozwiąże problem ponad 100 milionowego zadłużenia. Helena Tobiasz.
Anonim_6456, 14.11.2014, 08:32, 31.61.136.185 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Będą rzadziej kosić. Stawiają na łąki kwietne
Miasto przygotowuje się do zmian w utrzymaniu niektórych elementów miejskiej zieleni. W ostatnich dniach miejscy specjaliści od zieleni analizowali między ... <czytaj dalej>
Co z Parkiem Wiosny Ludów?
Publikujemy informację Urzędu Miasta w Gorzowie na temat planów modernizacji Parku Wiosny Ludów. Jeśli zapadnie ostateczne rozstrzygnięcie, w ogłoszonym przetargu, nadchodzące ... <czytaj dalej>
Nie rezygnujmy z kultury w czasie kwarantanny
Publikujemy Apel Stowarzyszenia NOVUM do Marszałek Województwa Lubuskiego oraz uzasadnienie takiego stanowiska. Gorzowskie Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM wystosowało do ... <czytaj dalej>
Pierwszy w Polsce mural wyborczy Szymona Hołowni
Walka ze zmianą klimatu to jeden z trzech filarów programowych Szymona Hołowni. Ekologia i troska o środowisko stanowią bardzo ważny ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Sklep Muzyczny - Komis "Elvis"

Al. Konstytucji 3 Maja 102, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 34 37
branża: Muzyczne sklepy, instrumenty <czytaj dalej>
Tereszczyk Irena Reumatolog

ul. Sokola 1, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 31 85
branża: Lekarze - reumatolodzy <czytaj dalej>

25V2020 - child grooming
25V2020. Rozpoczyna się kampania profilaktyczna w związku z Międzynarodowym Dniem Dziecka ... <czytaj dalej>
Zmiany w ruchu na ul. Myśliborskiej
We najbliższy wtorek (26 maja) w godzinach popołudniowych zostaną wprowadzone ... <czytaj dalej>
Co z Parkiem Wiosny Ludów?
Publikujemy informację Urzędu Miasta w Gorzowie na temat planów modernizacji ... <czytaj dalej>
Rozważą czytelniejszą wizualizację
W minionym tygodniu pisałam o ścieżce rowerowej z Gorzowa do ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« maj 2020 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Fiasko walki o kasę za społeczną funkcję
Gorzowscy radni tak uradzili, że Wojewoda Lubuski uchylił kwietniową ustawę w całości. Czego dotyczyła? Diety za nieobecność na sesji w przypadku choroby radnego. I choć radna Marta Bejnar-Bejnarowicz z klubu ... <czytaj dalej>
Lubisz ładnie mieszkać?
„Zielona ławeczka” czeka na Ciebie
Jest szansa na poprawę wyglądu podwórek i miejsc najbliższego otoczenia. <czytaj dalej>
Jakie są nasze Smaki Regionów
Ruszyła XX edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Organizuje go <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_2534.jpg
Hanna Kaup:
26V2020 - Litania do Królowej blokowisk
26V2020. To wyjątkowy dzień. Poświęcony matkom. Wszystkim na świecie, bez względu ... <czytaj dalej>
admin ego:
Gdy myślę o Dniu Matki
Gdy myślę o Dniu Matki i o losie, który nierozerwalnie ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Kardiolodzy apelują: Chroń życie!
NIE#zostańwdomu z zawałem!
W dobie epidemii SARS-CoV-2 liczba zabiegów kardiologii interwencyjnej spadła nawet ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Uważaj na próby wyłudzenia danych
Zespół poczty mailowej WP ostrzega przed e-meilami informującymi o usunięciu/blokadzie ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_9948:
Świetnie. Czyli u nas też można. <czytaj dalej>
Anonim_8729:
Byle nie siedzieć przed TV i nie czytać tekstu, w którym niby niewinna wstawka o polskim wymiarze sprawiedliwości burzy spokój czytelnika, który <czytaj dalej>
Anonim_5439:
gdyby to było prawda to by figurowało w oficjalnych statystykach zarażalności

może było zarażonych w grudniu i styczniu wtedy to mo <czytaj dalej>
Anonim_1539:
Czy to prawda, że w firmie w strefie ekonomicznej było 330 zakażonych Covid, również w biurze ? <czytaj dalej>
Anonim_5439:
basen miał być na barce na wale okrężnym
jacek placek obiecał a później udał że nic nie obiecywał <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej