środa 13 listopada 2019     Arkadia, Mikołaj, Stanisław
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
W sprawie pożyczki dla Powiatu
Publikujemy komunikat Starostwa Powiatowego w Gorzowie po spotkaniu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

15 października 2014 roku w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej odbyło się spotkanie w sprawie udzielenia Powiatowi Gorzowskiemu przez Ministerstwo Finansów pożyczki umożliwiającej zamknięcie procesu likwidacji SP ZOZ w Kostrzynie nad Odrą i spłaty długu byłego szpitala wobec wszystkich wierzycieli, w tym przede wszystkim pracowników.

Spotkanie odbyło się dzięki osobistemu zaangażowaniu w sprawę pomocy Powiatowi Gorzowskiemu posła Józefa Zycha. W spotkaniu wzięli udział:
1. Marszałek Senior Sejmu RP - Józef Zych
2. Minister Pracy i Polityki Społecznej - Władysław Kosiniak-Kamysz
3. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia - Cezary Rzemek
4. Dyrektor Departamentu Gwarancji i Poręczeń w Ministerstwie Finansów - Jacek Barylski
5. Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - Zbigniew Derdziuk
6. Starosta Gorzowski - Józef Kruczkowski
7. Skarbnik Powiatu Gorzowskiego – Marek Szabat

Starosta gorzowski Józef Kruczkowski przestawił aktualną sytuację i stan formalno-prawny dotyczący wniosku powiatu o udzielenie pożyczki z budżetu państwa, a także stan wdrożenia przez samorząd powiatowy programu ostrożnościowego. Przedstawiciel Ministerstwa Finansów, dyr. Jacek Barylski poinformował, że powiat gorzowski jest na liście kwalifikującej do udzielenia pożyczki, jednak z uwagi na relatywnie wysoką pożyczkę (ok.100 mln. zł), dyr. Barylski zaproponował nową formułę wniosku, która w jego ocenie nie zakłóci realizacji zadań samorządu powiatowego.

Propozycja dotyczy wydłużenia okresu spłaty pożyczki oraz elastyczny poziom spłaty odsetek, dostosowany do wysokości wolnych środków Powiatu Gorzowskiego w danym roku budżetowym. Dyr. Barylski zadeklarował ścisłą współpracę z powiatem w zakresie przygotowania nowego wniosku, który umożliwiałby w pierwszych latach spłaty pożyczki zakończenie niezbędnych zadań inwestycyjnych - głównie w oświacie. Takie rozwiązanie powoduje, że w pierwszych latach odsetki od udzielonej pożyczki byłyby niewielkie, natomiast później, po wdrożeniu programu ostrożnościowego, podlegałyby zwiększeniu.

Wobec powyższego Powiat Gorzowski w ciągu dwóch tygodni przygotuje nową analizę finansową oraz propozycję spłaty pożyczki, która odpowiadać będzie na zaproponowane rozwiązanie przez dyr. Jacka Barylskiego. Ewentualne unieważnienie części zobowiązań wobec ZUS będzie wynikać z przygotowywanej nowej analizy finansowej. Przewidywane jest kolejne spotkanie na początku listopada br. w Ministerstwie Finansów. W przypadku akceptacji nowej formuły wniosku, Rada Powiatu będzie mogła jeszcze w listopadzie podjąć nową uchwałę o zaciągnięciu pożyczki, a także uchwałę o zakończeniu likwidacji SP ZOZ-u.

Zależy nam na tym, żeby wypłaty zobowiązań wobec wierzycieli rozpoczęły się jeszcze w tym roku, w tym przede wszystkim dla byłych pracowników szpitala.

Dawid Gierkowski

16 października 2014 21:54, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem tekst,bo tak zagmatwana jest ta informacja. Chyba trzeba mieć wysoki iloraz inteligencji, aby pojąć tekst popełniony przez Pana Gierkowskiego. Jedno jest pewne, Starosta pozostawia starostwo z długiem 110 mln. złotych. Trzeba pożyczki i to solidnej, żeby załatać niedbalstwo rządzących. Czy o to chodzi?
Anonim_7818, 18.10.2014, 20:17, 31.61.136.232 ##

Heheee...
Czyli ktoś "zgrandził" około 100 milionów zł. i nikt nie wie kto to zabrał? Teraz rozumiem to parcie na koryto... w tym kontekście radny dietę może wrzucić menelowi do kapelusza! Kasa znika z innej strony koryta!
Anonim_9596, 18.10.2014, 22:59, 78.8.214.180 ##

Starosta wraz z kolegami przejadł 110 milionów, a teraz przed wyborami próbuje pozyskać wyborców kłamiąc, że zacznie spłacać byłych pracowników SPZOZ w Kostrzynie. Rok temu mówił to samo. Taka prawda.
Monika Twarogal, 19.10.2014, 11:51, 31.61.138.20 ##

O proszę, Szefowa Sztabu TJ....jak niemiło.
Szanowna (choć to za dużo powiedziane) Pani, Pani se weźmie na wstrzymanie, bo do połowy listopada Pani nie wytrzyma ze złości.
Proszę mi wierzyć, podcięcie włosów i przypudrowanie du...znaczy twarzy nie zmienia jej prawdziwego zjadliwego oblicza.
Anonim_4553, 19.10.2014, 19:56, 81.190.172.205 ##

A ta pani miała tu nie zaglądać. Widać, ile znaczą jej słowa. I widać, że to ona lubi mówić raz tak, raz siak. I jak tu takiej wierzyć?
Do tej opani, 19.10.2014, 20:41, 31.175.67.189 ##

Zaledwie parę dni temu ten s...syn twierdził ,że długi dla pracowników szpitala to nie jego sprawa tylko tego nowego tworu w Kostrzyniu a teraz ma rzekomo dostać pozyczkę i zapłacić biednym ludziom za ich trud i pracę.Jak znam tego człowieka a znam go z przekrętów popełnionych w Gminie Kłodawa to jedynym jego celem jest utrzymanie się przy korycie- a pcha się na stołek dlatego, że nasze prawo ,nasza prokuratura nie spełnia swoich zadań nikt nigdy nie rozliczył go z jego przeszłości Smiem twierdzić ,że w całej jego karierze nie zrobił nic bezinteresownie.Mogę wymieniać dziesiątki działań gospodarczych tego Pana które nic nie przyniosły dla mieszkańców a jedynie straty a nie potrafię znależć choćby jednej pozytywnej strony .W@szedzie skąd odchodził ( uciekał) szedł za nim odór podejrzeń o działania sprzeczne z literą prawa.
Anonim_4544, 02.11.2014, 16:37, 81.190.188.230 ##

W oświadczeniu czytamy ,,w pierwszych latach odsetki od udzielonej pożyczki byłyby niewielkie, natomiast później, po wdrożeniu programu ostrożnościowego, podlegałyby zwiększeniu.” Zatem, z oświadczenia wynika, że program ostrożnościowy dopiero ma być wdrożony. Tymczasem Starosta Gorzowski Józef Kruczkowski powołując się na program ostrożnościowy, stworzony w celu spłaty ewentualnej pożyczki, bez skrupułów pozbywa się starszych pracowników. Pożyczki nie ma, ale pretekst jest. Tym sposobem krąg ,,obitych” przez Pana Starostę poszerza się. Nieprawdopodobnym cynizmem jest twierdzenie, że zwolnienie paru oddanych pracy pań, z dużym doświadczeniem zawodowym rozwiąże problem ponad 100 milionowego zadłużenia. Helena Tobiasz.
Anonim_6456, 14.11.2014, 08:32, 31.61.136.185 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Robert nie umiera, ale...
Publikujemy apel o pomoc w leczeniu Roberta Pawlaczyka. Kochani znajomi i nie znajomi!!! Wiem, jest bardzo dużo osób, które potrzebują pomocy... Kiedy ... <czytaj dalej>
ZCG MG-6 planuje
Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Dwa Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, osiem gniazd pojemników półpodziemnych i gniazdo pojemników podziemnych w Gorzowie oraz po jednym PSZOK-u ... <czytaj dalej>
Kto przebuduje schody?
Przebudowa schodów łączących ul. Wróblewskiego z ul. Na Skarpie wraz z zagospodarowaniem terenu – to kolejne zadanie, które będzie realizowane ... <czytaj dalej>
Co ze stadionem przy Krasińskiego?
Modernizacja stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego z pozytywną oceną ministerstwa. Gorzów jest na ostatniej prostej do pozyskania dofinansowania na modernizację stadionu ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Aviva Sp. z o.o. Filia

ul. Nadbrzeżna 17, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 33 99
branża: Ubezpieczeniowe firmy <czytaj dalej>
"Redis" M. Serafin

ul. 30 Stycznia 15 a/3, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 29 12
branża: Biurowe artykuły - detal <czytaj dalej>

ZCG MG-6 planuje
Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Dwa Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, osiem gniazd pojemników półpodziemnych ... <czytaj dalej>
Siedem premier
Kino Helios proponuje w nowym filmowym tygodniu aż siedem premier. ... <czytaj dalej>
Mamy Niepodległą, więc wyślij kartkę
Latem wysyłaliśmy kartki w akcji #StądJestem, a teraz możemy pozdrowić ... <czytaj dalej>
"Nietykalni" są wśród nas
Kiedy poznałam historię Michała Worocha, który – poruszając się na ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« listopad 2019 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Gorzów ma ludzi, których warto naśladować
Skończyły się wakacje, skończyło lato i tylko jeszcze wyjazdy do lasu dają namiastkę radości, bo w tym roku lasy pełne grzybów. Jeśli przyjrzeć się forom internetowym, to aż dziw bierze, ... <czytaj dalej>
Przedszkolaki nauczą mycia rąk
Przedszkolaki mogą wziąć udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego <czytaj dalej>
Podróże moich marzeń - konkurs
„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to jeden z największych w Polsce przeglądów <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - csc_0306.jpg
Hanna Kaup:
Pomaganie ma sens
Z Fundacją Arka Bydgoszcz jestem związana od 15 lat. W ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Radosny sezon grzybowy
Choć wielu prorokowało, że z powodu suchego lata w lasach ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Opieka nad osobą po udarze mózgu to także troska o siebie
Kiedy bliską osobę dotknie choroba neurologiczna, szereg obowiązków i trudności ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Tajemnice lotów transferowych
Linie lotnicze zazwyczaj nie oferują bezpośrednich lotów do odległych zakątków ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
widz5328:
Nie zapomnijmy o rewelacyjnym oświetleniu, którego autorem i pomysłodawcą jest Monika Sidor, pochwalona przez samą autorkę dramatu, a o której <czytaj dalej>
ryś:
A czy prawdą jest, że Inneko RCS wywozi odpady komunalne bez odpowiedniego zezwolenia?
W Rejestrze Działalności Regulowanej
ZCG MG6 ta <czytaj dalej>
krzyś:
ciekawe jak w takim towarzystwie odnalazłby się prezes Inneko RCS?

wychowanek prezesa Artura Cz.


<czytaj dalej>
Anonim_7993:
trudnosci ze znalezieniem pracownikow wykwalifikowanych wynikaja z braku szkolen przez przedsiebiorcow i przyjmowania na staze. zamiast tego szuka sie <czytaj dalej>
Anonim_7993:
o trudnosci znalezienia pracownika za minimum krajowe po wyzszych studiach do ksiegowosci??? <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej