środa 5 sierpnia 2020     Oswald, Emil, Maria
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Dni Województwa Lubuskiego - bezpłatny dojazd z Gorzowa
Dni Województwa Lubuskiego: energetyczne, sportowe, koncertowe.

W weekend od 15 do 17 czerwca na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbędą się Dni Województwa Lubuskiego. Atrakcji nie zabraknie, a jedną z nich będzie Strefa Kibica z okazji meczu Polska - Czechy, mogąca pomieść 1500 osób i zaślubiny trzech lubuskich par. Muzyczną ucztę zapewnią Hey, Afromental i Little Breaver.

 W tym roku Dni Województwa Lubuskiego odbędą się pod hasłem „EURO Lubuskie”, które nawiązuje do sportowego charakteru tej imprezy oraz podkreśla wartość prowadzenia zdrowego trybu życia.

Już mi niosą suknię z welonem…
Jedną z atrakcji będą zaślubiny w Strefie Kibica (sobota, 16 czerwca, godz. 18.00), usytuowanej na terenie WOSIR w Drzonkowie. „Tak” przed urzędnikiem stanu cywilnego powiedzą sobie trzy pary. Przyszli nowożeńcy to mieszkańcy Zielonej Góry, Żagania i Żar.
- Wszystko odbędzie się legalnie. Są sytuacje, które pozwalają na zawarcie związku małżeńskiego poza Urzędem Stanu Cywilnego. I to jest taka okazji - powiedział kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zielonej GórzeTomasz Brzózka.
Każda para otrzyma po trzydzieści wejściówek dla rodziny i najbliższych do Strefy Kibica. Panny młode będą miały bukiety w kształcie… piłek.

Wakacje, znów będą wakacje!

W piątek, 15 czerwca br. hasłem przewodnim będzie „Sportowe zakończenie szkoły”. Dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych zorganizowane zostaną m.in.: turnieje w tenisie stołowym, rozgrywki na mini boisku piłkarskim oraz w siatkówce plażowej, a także inne sportowe atrakcje. Na scenie głównej odbywać się będą koncerty a na zakończenie dnia - widowisko artystyczne „Taniec Ognia”. Od godz. 16.30 publiczność zabawiać będzie LITTLE BREAVER (uczestnicy Must by the Music), a o 18.30 rozpocznie się koncert zespołu LAS MELINAS. Wszystkiemu towarzyszyć będzie MIASTECZKO FUNDUSZY EUROPEJSKICH, pokazy sprzętu i ratownictwa oraz Jarmark Produktów Regionalnych.

Rodzina na sportowo
Pod hasłem „Rodzina na sportowo” przebiegać będzie sobota, 16 czerwca. Drugi dzień DWL rozpocznie konferencja „Wychowanie - sport - edukacja, dobre praktyki województwa lubuskiego”, podczas której młodzi sportowcy otrzymają specjalne stypendia. Wtedy też przedstawione zostaną inwestycje sportowe współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.
- To bardziej oficjalna część DWL. Powiemy, jak Lubuskie aplikuje o środki unijne na sport. Przykładem będzie na pewno Lubuska Akademia Sportu - powiedziała marszałek Elżbieta Polak. Patronat nad konferencją objęła minister sportu Joanna Mucha.

Koko koko Euro spoko!
W sobotę od godziny 15.00 do 23.00 udostępniona zostanie Mobilna Strefa Kibica Euro 2012. W ramach tej strefy odbędzie się szereg gier i zabaw: typowanie wyników meczów danego dnia, najpiękniej wymalowane twarze kibica Polski 2012, najgłośniejszy doping. Zorganizowanych zostanie wiele konkursów m.in.: podbijanie piłki nożnej czy mierzenie celności uderzenia piłki, konkurs na wiedzę o polskiej reprezentacji i na prawdziwego kibica. Najważniejszą atrakcją dnia będzie transmisja meczu„ live” polskiej reprezentacji z Czechami (początek godz. 20:45) na dużym ekranie diodowym oraz poprzedzający ją koncert Gwiazdy czyli zespołu HEY (od. 18.30 do 20.00). Strefa pomieści 1500 osób (wejście bezpłatne) i ta liczba będzie ściśle przestrzegana. Ci, którym nie uda się wejść do strefy, będą mogli obejrzeć mecz Polska-Czechy poza nią, na telebimach.

Na zdrowie!
Niezwykle interesującym wydarzeniem sportowym drugiego dnia DWL są zawody nordic walking - II Korona Wału Zielonogórskiego. Na Wale Zielonogórskim znajduje się największa koncentracja szlaków. W niedzielę, 17 czerwca, dodatkowe atrakcje zapewni III Lubuski Piknik Zdrowia oraz Piknik Osób Niepełnosprawnych. Powstanie miasteczko medyczne, gdzie Lubuszanie będą mieli możliwość honorowego oddania krwi, bezpłatnego badania słuchu czy uzyskania porad medycznych. Zorganizowane zostaną również pokazy lubuskich drużyn sportowych. Dzień wypełniony będzie również występami artystycznymi. Muzyczne atrakcje zapewni gwiazda wieczoru, zespół AFROMENTAL.

Będzie możliwość spotkania się ze znanymi sportowcami reprezentującymi województwo lubuskie na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Zainteresowani będą mogli odbyć treningi pod ich okiem oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Wśród zaproszonych gości znalazł się tenisista stołowy ZKS Drzonków Lucjan Błaszczyk. Szczegółowy program imprezy dostępny na stronie: http://euro.lubuskie.pl/.

Jak dojechać?

Specjalnie z tej okazji uruchomione zostanie połączenie autokarowe dla mieszkańców Gorzowa. Bezpłatny autobus będzie kursował na trasie Gorzów - Drzonków - Gorzów, każdego dnia imprezy. Wyjazd z Gorzowa o godz. 9.00, powrót wieczorem. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod nr 68 456 52 89. Mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli dojechać do Drzonkowa ( i z powrotem) autobusami MZK (linia 30 i 33). Dla osób, które zdecydują się na dojazd własnym środkiem transportu, przygotowano parking przy ulicy Modrzewiowej (w kierunku na Zatonie). Szczegółowy rozkład na www.lubuskie.pl.

iw

8 czerwca 2012 08:00, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Tylko telefonicznie lub emailowo
Od środy 5 sierpnia kontakt z Biurem Obsługi Klienta oddziału ENERIS Surowce w Gorzowie Wielkopolskim jest możliwy tylko przez telefon ... <czytaj dalej>
"Dobry start" dla uczniów
Od 1 lipca wpłynęło ponad 1,4 mln wniosków o przyznanie jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny w ramach programu ... <czytaj dalej>
Bon Wsparcia Przedsiębiorców
Zarząd Województwa Lubuskiego podjął decyzję o wznowieniu konkursu Lubuskie Bony Wsparcia Przedsiębiorców i przeprowadzeniu naboru uzupełniającego na nowych – transparentnych ... <czytaj dalej>
Dziecko z COVID 19 w gorzowskim szpitalu
Do odwołania Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. wstrzymuje przyjęcia do Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Foto-Video-Studio-M" Radosław Matuszczyk

ul. Czereśniowa 6 l. 14, Gorzów Wlkp.
tel. 880 440 380
branża: Filmy - produkcja, dystrybucja <czytaj dalej>
"Sawa" Przedsiębiorstwo Handlowe

ul. Bolesława Krzywoustego 13, Gorzów Wlkp.
tel. 95 736 79 91
branża: Zabawki - detal <czytaj dalej>
I Społeczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

ul. Kazimierza Wielkiego 65 a, Gorzów Wlkp.
tel. 95 721 49 52
branża: Szkoły - ponadgimnazjalne <czytaj dalej>

Tylko telefonicznie lub emailowo
Od środy 5 sierpnia kontakt z Biurem Obsługi Klienta oddziału ... <czytaj dalej>
2VIII2020 - zgłoś się właścicielu
2VIII2020. Dwa i pół miesiąca temu pisałam o pewnym pomoście w ... <czytaj dalej>
31VII2020 - wstyd
31VII2020. Jeśli chcecie popsuć sobie nastrój, to koniecznie wybierzcie się na ... <czytaj dalej>
Produkcja Clinta Eastwooda
Wśród wielu propozycji kinowych na nowy tydzień wybraliśmy seans w ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« sierpień 2020 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Nie rozumiem
Z przerażeniem oglądam to, co dzieje się w czasie trwającej wciąż kampanii przed wyborami Prezydenta RP. Uszom i oczom nie wierzę, gdy widzę i słyszę, jak Premier RP zapewnia, że ... <czytaj dalej>
Lubisz ładnie mieszkać?
„Zielona ławeczka” czeka na Ciebie
Jest szansa na poprawę wyglądu podwórek i miejsc najbliższego otoczenia. <czytaj dalej>
Jakie są nasze Smaki Regionów
Ruszyła XX edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Organizuje go <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 1b-1.jpg
Hanna Kaup:
4VIII2020 - taki przecisk
4VIII2020. Od kiedy została wyremontowana ulica Wyszyńskiego, korzysta z niej coraz ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
3VIII2020 - bez prądu nie ma życia
3VIII2020. Bez prądu nie ma dziś życia. Wszystko co robimy, opiera ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Relacja córki z ojcem
Córeczka tatusia – choć niektórym to określenie kojarzy się negatywnie, ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Kardiolodzy apelują: Chroń życie!
NIE#zostańwdomu z zawałem!
W dobie epidemii SARS-CoV-2 liczba zabiegów kardiologii interwencyjnej spadła nawet ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_8319:
Chcesz żyć w tym chorym miasteczku, pracować i cieszyć sie Rodziną, bądź jak mgła - naucz się znikać. Bądź jak cień - nie posiadaj twarzy <czytaj dalej>
Anonim_8553:
Znając życie zerwą wybrzuszenie i wyrównają kostką brukową a urzędnicy powiedzą OK. <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
... żeby mu ręka uschła ! <czytaj dalej>
Anonim_8682:
Bobry nie atakują łódek. <czytaj dalej>
Anonim_8682:
Dzisiaj w okolicy plaży w Santocznie znaleziono zakatowanego bobra. Otrzymał 30 ciosów wiosłem i jeden nożem. Oczywiście utopiony..... <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej