niedziela 20 września 2020     Renata, Filipina, Eustachy
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Dni Województwa Lubuskiego - bezpłatny dojazd z Gorzowa
Dni Województwa Lubuskiego: energetyczne, sportowe, koncertowe.

W weekend od 15 do 17 czerwca na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbędą się Dni Województwa Lubuskiego. Atrakcji nie zabraknie, a jedną z nich będzie Strefa Kibica z okazji meczu Polska - Czechy, mogąca pomieść 1500 osób i zaślubiny trzech lubuskich par. Muzyczną ucztę zapewnią Hey, Afromental i Little Breaver.

 W tym roku Dni Województwa Lubuskiego odbędą się pod hasłem „EURO Lubuskie”, które nawiązuje do sportowego charakteru tej imprezy oraz podkreśla wartość prowadzenia zdrowego trybu życia.

Już mi niosą suknię z welonem…
Jedną z atrakcji będą zaślubiny w Strefie Kibica (sobota, 16 czerwca, godz. 18.00), usytuowanej na terenie WOSIR w Drzonkowie. „Tak” przed urzędnikiem stanu cywilnego powiedzą sobie trzy pary. Przyszli nowożeńcy to mieszkańcy Zielonej Góry, Żagania i Żar.
- Wszystko odbędzie się legalnie. Są sytuacje, które pozwalają na zawarcie związku małżeńskiego poza Urzędem Stanu Cywilnego. I to jest taka okazji - powiedział kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zielonej GórzeTomasz Brzózka.
Każda para otrzyma po trzydzieści wejściówek dla rodziny i najbliższych do Strefy Kibica. Panny młode będą miały bukiety w kształcie… piłek.

Wakacje, znów będą wakacje!

W piątek, 15 czerwca br. hasłem przewodnim będzie „Sportowe zakończenie szkoły”. Dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych zorganizowane zostaną m.in.: turnieje w tenisie stołowym, rozgrywki na mini boisku piłkarskim oraz w siatkówce plażowej, a także inne sportowe atrakcje. Na scenie głównej odbywać się będą koncerty a na zakończenie dnia - widowisko artystyczne „Taniec Ognia”. Od godz. 16.30 publiczność zabawiać będzie LITTLE BREAVER (uczestnicy Must by the Music), a o 18.30 rozpocznie się koncert zespołu LAS MELINAS. Wszystkiemu towarzyszyć będzie MIASTECZKO FUNDUSZY EUROPEJSKICH, pokazy sprzętu i ratownictwa oraz Jarmark Produktów Regionalnych.

Rodzina na sportowo
Pod hasłem „Rodzina na sportowo” przebiegać będzie sobota, 16 czerwca. Drugi dzień DWL rozpocznie konferencja „Wychowanie - sport - edukacja, dobre praktyki województwa lubuskiego”, podczas której młodzi sportowcy otrzymają specjalne stypendia. Wtedy też przedstawione zostaną inwestycje sportowe współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.
- To bardziej oficjalna część DWL. Powiemy, jak Lubuskie aplikuje o środki unijne na sport. Przykładem będzie na pewno Lubuska Akademia Sportu - powiedziała marszałek Elżbieta Polak. Patronat nad konferencją objęła minister sportu Joanna Mucha.

Koko koko Euro spoko!
W sobotę od godziny 15.00 do 23.00 udostępniona zostanie Mobilna Strefa Kibica Euro 2012. W ramach tej strefy odbędzie się szereg gier i zabaw: typowanie wyników meczów danego dnia, najpiękniej wymalowane twarze kibica Polski 2012, najgłośniejszy doping. Zorganizowanych zostanie wiele konkursów m.in.: podbijanie piłki nożnej czy mierzenie celności uderzenia piłki, konkurs na wiedzę o polskiej reprezentacji i na prawdziwego kibica. Najważniejszą atrakcją dnia będzie transmisja meczu„ live” polskiej reprezentacji z Czechami (początek godz. 20:45) na dużym ekranie diodowym oraz poprzedzający ją koncert Gwiazdy czyli zespołu HEY (od. 18.30 do 20.00). Strefa pomieści 1500 osób (wejście bezpłatne) i ta liczba będzie ściśle przestrzegana. Ci, którym nie uda się wejść do strefy, będą mogli obejrzeć mecz Polska-Czechy poza nią, na telebimach.

Na zdrowie!
Niezwykle interesującym wydarzeniem sportowym drugiego dnia DWL są zawody nordic walking - II Korona Wału Zielonogórskiego. Na Wale Zielonogórskim znajduje się największa koncentracja szlaków. W niedzielę, 17 czerwca, dodatkowe atrakcje zapewni III Lubuski Piknik Zdrowia oraz Piknik Osób Niepełnosprawnych. Powstanie miasteczko medyczne, gdzie Lubuszanie będą mieli możliwość honorowego oddania krwi, bezpłatnego badania słuchu czy uzyskania porad medycznych. Zorganizowane zostaną również pokazy lubuskich drużyn sportowych. Dzień wypełniony będzie również występami artystycznymi. Muzyczne atrakcje zapewni gwiazda wieczoru, zespół AFROMENTAL.

Będzie możliwość spotkania się ze znanymi sportowcami reprezentującymi województwo lubuskie na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Zainteresowani będą mogli odbyć treningi pod ich okiem oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Wśród zaproszonych gości znalazł się tenisista stołowy ZKS Drzonków Lucjan Błaszczyk. Szczegółowy program imprezy dostępny na stronie: http://euro.lubuskie.pl/.

Jak dojechać?

Specjalnie z tej okazji uruchomione zostanie połączenie autokarowe dla mieszkańców Gorzowa. Bezpłatny autobus będzie kursował na trasie Gorzów - Drzonków - Gorzów, każdego dnia imprezy. Wyjazd z Gorzowa o godz. 9.00, powrót wieczorem. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod nr 68 456 52 89. Mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli dojechać do Drzonkowa ( i z powrotem) autobusami MZK (linia 30 i 33). Dla osób, które zdecydują się na dojazd własnym środkiem transportu, przygotowano parking przy ulicy Modrzewiowej (w kierunku na Zatonie). Szczegółowy rozkład na www.lubuskie.pl.

iw

8 czerwca 2012 08:00, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Zapomnieli o niepełnosprawnych?
Publikujemy tekst interpelacji radnej Marty Bejnar-Bejnarowicz z Klubu Radnych #kochamGORZÓW. INTERPELACJA 92 Szanowny Prezydencie, w związku z przebudową ulicy Sikorskiego proszę o ... <czytaj dalej>
Komunikat
Publikujemy komunikat Gorzowskiego Stowarzyszenia Wsparcia Opiekunów i Osób z Chorobą Alzheimera i Chorobami Pokrewnymi. Stowarzyszenia zaprasza: 9 i 23 września w godz. ... <czytaj dalej>
Sikorskiego przejezdna
W nocy z niedzieli na poniedziałek (z 6 na 7 września) wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego wprowadzi docelową organizację ruchu na ... <czytaj dalej>
Liceum czeka na dorosłych
Jeśli jesteś absolwentką/em zasadniczej szkoły zawodowej, szkoły podstawowej lub gimnazjum możesz uczyć się w I Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych. Nauka ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Leks" Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Zakład nr 2

ul. Kasprowicza 47, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 69 99
branża: Piekarnie <czytaj dalej>
Urząd Stanu Cywilnego

ul. Kazimierza Wielkiego 1, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 58 27
branża: Urzędy Miast i Gmin <czytaj dalej>
"Faurecia Gorzów" Sp. z o.o.

ul. Szczecińska 31, Gorzów Wlkp.
tel. 95 721 93 04
branża: Samochody - części, akcesoria - produkcja <czytaj dalej>

17IX2020 - słowa, które wzruszają
17IX2020. - W 1990 r. zmarła moja mamusia. Likwidując mieszkanie, zeszłam ... <czytaj dalej>
Z kroniki policyjnej
Szalony kierowca jadący po chodniku, złodziej ślubnych prezentów i 30-latek ... <czytaj dalej>
15IX2020 - niełatwa jazda po mieście
15IX2020. Gorzów to jeden wielki plac budowy jeśli chodzi o drogi. ... <czytaj dalej>
Jak chronić najmłodszych przed sextortion?
Scenariusze mogą być różne. Na przykład rówieśnik zachęci do zrobienia ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« wrzesień 2020 »
P W Ś C P S N
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Nie jestem ślepym idiotą
Sorry za taki tytuł, ale ostatnio wszystkim puszczają nerwy. Mnie też się ulało. Nie bez przyczyny, ale z powodu tłumaczeń, które nie tylko mnie stawiają w złym świetle i sugerują, ... <czytaj dalej>
Lubisz ładnie mieszkać?
„Zielona ławeczka” czeka na Ciebie
Jest szansa na poprawę wyglądu podwórek i miejsc najbliższego otoczenia. <czytaj dalej>
Jakie są nasze Smaki Regionów
Ruszyła XX edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Organizuje go <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_2299.jpg
Hanna Kaup:
19IX2020 - zbudowali łódź od podstaw
19IX2020. W podgorzowskim Santoku otwarto dziś marinę. Spotkałam tam byłego dyr. ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
18IX2020 - Kustosz Cygańskiej Pamięci
18IX2020. Dziś po wielu miesiącach epidemii na krótko wpadłam do Wojewódzkiej ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Jak chronić najmłodszych przed sextortion?
Scenariusze mogą być różne. Na przykład rówieśnik zachęci do zrobienia ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup radzi:
Zapytaj stomatologa
Wizyta u stomatologa podczas pandemii koronawirusa konieczna czy niebezpieczna? Trwająca w ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_7645:
A co tam... Tak czy inaczej pozdrawiam :-) <czytaj dalej>
Anonim_8791:
Dziękuję, że mogłem Tutaj się pojawiać w pisaniu. Gratuluję wytrwałości w prowadzeniu Portalu, jego jakości!
Z.M.P. <czytaj dalej>
Anonim_4648:
Gratulacje wraz z życzeniami wytrwałości i zapału oraz satysfakcji zawodowej z dalszego prowadzenia ciekawego portalu.Helena Tobiasz <czytaj dalej>
Anonim_4353:
Przechwałki, przechwałki :-)
<czytaj dalej>
Anonim_7249:
Kim jesteś? Człowiekiem myślącym :) <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej