
Jak nas poinformował zespół prasowy Urzędu Marszałkowskiego, zgromadzenie wspólników Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze na pierwszym posiedzeniu wybrało pierwszy zarząd szpitala. Prezesem został były komendant policji, dr nauk prawnych
Marek Działoszyński.
Tę wieść Polska przyjęła jako swoistą sensację. Tytuły medialne podkreślały, że prezesem szpitala został były policjant, dokładnie komendant policji Marek Działoszyński, a jego wiceprezesami obecni dyrektorzy:
Zbigniew Hupało - ds. rozwoju i
Jarosław Sieradzki - ds. finansowych.
Marszałek
Elżbieta Anna Polak uznała to za sukces i powiedziała: - Cieszę się, że udało się pozyskać doskonałego menadżera. Pan prezes wraz z zarządem mają bardzo jasno sprecyzowane zadania i jestem przekonana, że im sprostają.
Głównym zadaniem nowego prezesa jest przekształcenie szpitala w uniwersytecki. - Szpital Uniwersytecki jest teraz w fazie tworzenia. Więc przede wszystkim zadaniem nowego prezesa i zarządu jest przejście suchą stopą z obniżonego standardu, do standardu europejskiego, pierwszej kliniki w województwie. Więc jest to zadanie pionierskie. W imieniu samorządu województwa deklaruję, że chociaż mamy pakiet mniejszościowy będziemy w dalszym ciągu współfinansować kierunek lekarski oraz ważne inwestycje. W tym roku przeznaczyliśmy na inwestycje w szpitalu 12,6 mln zł. Priorytetem jest budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka – podkreślała marszałek Polak.
- Cieszę się, że będę mógł współpracować z dwiema osobami, które wcześniej już funkcjonowały w kierownictwie szpitala. Będę liczył na ich wiedzę, wsparcie i pomoc. Zadania są bardzo jasno sprecyzowane zarówno przez uczelnię i zarząd województwa. Dla mnie osobiście to kolejne życiowe wyzwanie – mówił Marek Działoszyński, podkreślając, że potrzebuje czasu na zapoznanie się ze specyfiką szpitala i jego problemami.
W związku z powołaniem na stanowisko dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze Marka Działoszyńskiego do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie podpisane przez Zarząd Wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego Województwa Lubuskiego. Czytamy w nim:
"W związku z pojawiającymi się w ogólnopolskich i regionalnych mediach informacjami, o rzekomym rekomendowaniu przez Polskie Stronnictwo Ludowe Pana Marka Działoszyńskiego na stanowisko Prezesa Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze oświadczamy, że decyzja o wyborze kandydata została podjęta przez Walne Zgromadzenie Wspólników, które reprezentowane było przez Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego i Marszałka Województwa Lubuskiego z Platformy Obywatelskiej. Kandydat został zarekomendowany przez Platformę Obywatelską, która odpowiada za ochronę zdrowia w województwie lubuskim.
Jednocześnie informujemy, że kandydatura Pana Marka Działoszyńskiego nie jest i nigdy nie była przedmiotem konsultacji z władzami Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Pragniemy podkreślić, iż jesteśmy zaskoczeni trybem powołania prezesa szpitala. Zarząd Wojewódzki PSL stoi na stanowisku, iż wybór kandydata na tak ważne stanowisko powinien być dokonany w drodze konkursu."
Hak
foto Wikipedia
Odpowiedź w sprawie zatrudniania kapelanów w szpitalach
Publikujemy Stanowisko Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w sprawie raportu Anity Kucharskiej-Dziedzic o zatrudnianiu kapelanów w lubuskich szpitalach.
Materiał ...
<czytaj dalej>Upaństwowienie szpitali? Samorząd mówi NIE!
Zarząd Województwa podjął stanowisko w sprawie planowanej restrukturyzacji podmiotów leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne.
– Rząd w cieniu ...
<czytaj dalej>737 mln euro dla lubuskiego
Znamy już podział środków w ramach umowy partnerstwa na nową unijną perspektywę. Do regionów trafi 40 proc. tortu, czyli 28 ...
<czytaj dalej>Ile zarabiają księża w lubuskich szpitalach
Publikujemy komunikat poseł Anity Kucharskiej-Dziedzic na temat zatrudnienia kapelanów w lubuskich szpitalach.
W grudniu 2020 roku posłanka dr Kucharska-Dziedzic zwróciła się ...
<czytaj dalej>