piątek 5 marca 2021     Adrian, Fryderyk, Oliwia
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Nienawiść, nienawiść, hurranienawiść
Jesień. Depresja czatuje. Niechęć do życia i ludzi z powodu własnych niepowodzeń coraz częściej objawia się nienawiścią wobec reszty świata. Każdego dnia jest jej więcej i więcej, jakby bez niej w ogóle nie dało się żyć.

Kilka przykładów z ostatnich dni.

Po konferencji na temat strategii rozwoju kultury powiało grozą, bo okazało się, że uspokajające zapowiedzi, a właściwie obietnice wsłuchiwania się w głos zainteresowanego sprawą niełączenia Jazz Clubu z Filharmonią Gorzowską „ludu” były tylko chwilowym gestem wobec nieco bardziej nerwowych. Minął prawie rok od spotkania w teatrze, a stanowisko Wydziału Kultury i samego Prezydenta – który tym razem wypowiedział je do radia – zmroziło wielu. Wszystko więc wskazuje na to, że Boguś Dziekański zostanie odsunięty od tego, co dotąd robił, a odsunięcie odbędzie się w białych rękawiczkach, bo przecież „jest świetnym menadżerem” i powinien prowadzić… sprywatyzowany Jazz Club.

Jest więc mur, beton, a nawet żelbeton, którego nie skruszy nawet najlepsze wiertło. A lud wciąż będzie zadawał sobie pytanie, po co coś zmieniać, jeśli pracuje dobrze i nie przynosi miastu wstydu? Po co zmieniać, jeśli zmiana nie zmieni niczego? Po co, jeśli finansowanie pozostanie na tym samym poziomie?

A może tu chodzi o indywidualizm? Taki indywidualizm, którego nie lubimy. Ba! Nie znosimy. Nienawidzimy. Bo jakże to? Komuś ma się udać? Nie.Tak być nie może. Więc nienawidzimy takich, co to potrafią żyć i pracować uczciwie, a w dodatku zdrowo konkurować. Nie znosimy lepszych od siebie, nawet tych, których nie znamy. Nienawidzimy ich z lęku, że mogliby nam zagrozić.

Przejawy tej nienawiści sieją się po Internecie, także w komentarzach na naszym portalu. Ostatnio nienawistne uwagi jakiś jeden czy drugi anonim wyraził pod adresem Bogusława Legana, który pokaże swoje malarskie prace na wystawie w Best Western. Także mnie się oberwało, że niby piszę coś za kasę, bo przecież u nas nie można o nikim nic dobrego napisać ot tak, po prostu. Nie można nikogo pochwalić, bo to jest podejrzane i na pewno złe.

Nawet były Senator PO Henryk Maciej Woźniak dał na Facebooku wyraz swojej nieskrywanej nienawiści, oczywiście do urzędującego Prezydenta Gorzowa. Napisał: „…Prezydentura T. Jędrzejczaka zaskakuje w tym roku najzagorzalszych zwolenników – do dotychczasowych osiągnięć doszło nowe – po gorzowskiej miejskiej odmianie trawy o wzroście miejscami do 1,5 metra, teraz przyszedł czas na wyhodowanie gorzowskiego gatunku superszczura miejskiego…”

Dziwi mnie ta eskalacja uczucia, bo to poziom, który nie przystoi Senatorowi. Wszystkim wiadomo przecież, że pojęcie, o którym dziś piszę, wymyślili ludzie, by mścić się na innych za własne niepowodzenia.

Niestety, coraz więcej wokół takich, którzy są słabi w swej pozornej sile, mali w pozornej wielkości. Nie umieją rzeczowo rozmawiać ani przekonywać do swoich racji, ale nakazując czy zakazując, mszczą się jak mogą i kiedy mogą. Czyżby wydawało im się, że stanowisko – obecne czy minione – pozwala na więcej niż przystoi tzw. szarakowi? Obawiam się, że swoim postępowaniem zaczynają tworzyć społeczeństwo, które jest dobre tylko wtedy, gdy wierne jak pies przytaknie największej nawet podłości.

O czym piszę? O tym, że tego typu hurranienawiść wyzwala kolejną nienawiść. A to już jest niebezpieczne. Szkoda, że przykład idzie z góry. Szkoda, że w Gorzowie ciągle tej nienawiści zbyt wiele i to nie tylko w miejscach, o których tu wspomniałam. Szkoda, że ci, którzy powinni dawać przykład, uważają, że wszystko mogą. Bo przecież taki jeden czy drugi przeciętniak nie sprzeciwi się decyzji przełożonego, który wyróżnił kogoś, kto na to wyróżnienie nie zasługuje, dał temu, komu dać nie powinien, bo mu się nie należało. Jeśli przeciętniak podniesie głos, już go nie ma. Już na jego miejsce czeka inny, „lepszy” i "wierniejszy".

I nie jest to felieton o niczym.

Hanna Kaup
redakcotr naczelny/wydawca

20 listopada 2012 21:41, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Mam nadzieję, że Pan Prezydent Miasta - po poniedziałkowym (19 listopada br., koncert Josha Redmana ) misterium w Teatrze (w którym uczestniczył) zmieni
wypowiedziane (w wywiadzie radiowym, w dniu 8 listopada br.)zdanie na temat Jazz Clubu Pod Filarami i to Nam Wszystkim ogłosi. Bo w Teatrze, na własne oczy zobaczył TO o co w ww. wywiadzie radiowym postulował. Nie jest ujmą na honorze przyznać się do błędu, albo i zmienić zdanie. Jeżeli tak się nie stanie, to będzie to kolejny dowód na to, o czym komentowany artykuł. "Niestety, coraz więcej wokół takich, którzy są słabi w swej pozornej sile, mali w pozornej wielkości."
bytek, 21.11.2012, 03:03, 79.184.92.6 ##

"A może tu chodzi o indywidualizm? Taki indywidualizm, którego nie lubimy. Ba! Nie znosimy. Nienawidzimy. Bo jakże to? Komuś ma się udać? Nie.Tak być nie może. Więc nienawidzimy takich, co to potrafią żyć i pracować uczciwie, a w dodatku zdrowo konkurować. Nie znosimy lepszych od siebie, nawet tych, których nie znamy. Nienawidzimy ich z lęku, że mogliby nam zagrozić."

dobry artykuł... bardzo dobry! Jak znam życie niczego nie zmieni,a jednak uświadomi niektórym,że TRZEBA PO PROSTU ROBIĆ SWOJE DALEJ ... i mieć siłę by się nie zaprzedać i pozostać sobą!DOBRY BĘDZIE WSZĘDZIE DOBRY- szkoda wrażliwości na potyczki z diabłem.A środowisko niech wrze!!!!!!!!!! Brawo dziennikarze i sympatycy.ZŁO trzeba piętnować i nagłaśniać - i mieć odwagę mówić,że... "król jest nagi"

Anonim_7264, 21.11.2012, 09:51, 81.190.205.16 ##

Zgadzam się z pani opiamii. Dodam tylko, że na koncert dostała też zaproszenie pani dyrektor wydziału kultury, ale oczywiście nie przyszła. No bo po co? Bo w końcu może by zobaczyła, jak to wygląda i przekonała się, że Celebrations jednak jest festiwalem lepszym niż jej postulowany Hanza Jazz Festival
Anonim_9936, 21.11.2012, 15:11, 150.254.196.178 ##

"...dostała też zaproszenie pani dyrektor wydziału kultury..." a etat dostała od Prezia no i jemu służy? No a Putin gorzowski jest pamiętliwy i nie daruje zniewag?
Anonim_9843, 21.11.2012, 20:50, 78.9.116.18 ##

Szanowna Pani Kaup, Tylko kto kogo atakuje ? Mój wywiad donosi, że to politycy sympatyzujący z PO atakują biernych obywateli. Więc dlaczego teraz płaczą ?
Anonim_9772, 21.11.2012, 23:16, 62.152.150.203 ##

Następny artykuł proszę poświęcić cynizmowi władzy, degradacja gorzowskiego sportu, kultury, handlu, 1,5 m trawa czy szczury to fakty, które również budzą u mnie złość, nienawiść to efekt bezsilności.

"..po co coś zmieniać, jeśli pracuje dobrze i nie przynosi miastu wstydu?..." - no właśnie po to :)
007, 22.11.2012, 09:36, 83.25.102.224 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Dłużej czynne
Od środy (3 marca 2021 r.), wydłużone zostają godziny funkcjonowania punktu pobrań wymazów w kierunku SARS-CoV-2 przy ul. Czartoryskiego w ... <czytaj dalej>
Rekolekcje wielkopostne w TV
Ze względu na obostrzenia związane z pandemią niektóre parafie rezygnują z tradycyjnych rekolekcji wielkopostnych. Wszyscy wierni naszej diecezji będą jednak mogli ... <czytaj dalej>
Lekarz został zwolniony
W ślad za materiałem „Tragiczny finał” publikujemy kolejne oświadczenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Tekst „Tragiczny finał” czytaj tu: http://www.egorzowska.pl/pokaz,czlowiek,10690,tragiczny_final_, A oto ... <czytaj dalej>
Lubuskie ma Strategię Rozwoju
Radni województwa przyjęli Strategię Rozwoju Województwa Lubuskiego z perspektywą do 2030 roku. Za głosowało 28 radnych, wstrzymało się 2 radnych, ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"QL" Solaria

ul. Bolesława Chrobrego 29, Gorzów Wlkp.
tel. 95 736 60 60
branża: Solaria <czytaj dalej>
"Krakus" Mirosław Krakuski

ul. Władysława Łokietka 35 m. 7, Gorzów Wlkp.
tel.
branża: Budowlane usługi - wykańczanie wnętrz <czytaj dalej>
Matulis Sylwia Salon Fryzjerski

pl. Jana Pawła II 80 g, Gorzów Wlkp.
tel. 95 736 96 66
branża: Fryzjerskie usługi, salony <czytaj dalej>

Zaczęło się rok temu
Dokładnie rok temu, 4 marca 2020 wykryto pierwszy w Polsce ... <czytaj dalej>
Pokochali siebie i pracę w policji
Najpierw połączyła ich miłość, a zaraz potem marzenie – służba ... <czytaj dalej>
Coraz więcej skierowań na badania
Gorzowski szpital wydłuża godziny pracy punktu pobierania wymazów. Niedawno informowaliśmy o ... <czytaj dalej>
Wie bist du? - Jak się masz?
Miasto Gorzów rusza z projektem o niemieckiej nazwie „Wie bist ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« marzec 2021 »
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Jesteśmy ofiarami narodowego bałaganu
Takiego bałaganu w życiu tego kraju nie pamiętam, jak żyję. Od karuzeli niespójnych informacji, kłamliwych wieści, negatywnych komentarzy i wszelkiej maści fake newsów, a także tzw. sensacji, które rozbudzają w ... <czytaj dalej>
15 tysięcy za pomysł
15 tys. zł na jeden pomysł. W sumie prawie milion. <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zaprasza do udziału <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - p1016751.jpg
Hanna Kaup:
Uporządkować, żeby nikt nie niszczył
- Chcemy to uporządkować i ogrodzić, żeby nikt tego nie ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Najstarszy Niedźwiedź w Polsce
W tym roku będzie obchodził swoje 620-lecie. Każdego dnia możecie ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Jak chronić się przed cyberprzestępcami w pandemii?
Fałszywe sklepy internetowe, oszustwa telefoniczne, ransomware – cyberprzestępcy nie próżnują ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Przemoc, której nie widać
Wyniki ankiety SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Ponad połowa nastolatków doświadczyła ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Miejscowy:
Tak, czy tak, dobrze, że wreszcie "Niemcy, język niemiecki przestaje być "be"dla miasta. Ciekawi mnie tylko,jak zareagują "pat <czytaj dalej>
Anonim_4851:
Wie gehst? <czytaj dalej>
Andrzej Trzaskowski:
"Wie bist du?". Kto tak w Niemczech pyta? To tak bardziej z czytanki, po niemieckiemu. ;) <czytaj dalej>
Anonim_4982:
Z Wilna: Bóg zapłać za pomoc. <czytaj dalej>
Anonim_4851:
Znowu ten miejski inżynier ruchu. Spichrzowa zamknięta, Łokietka zamykają i z Chrobrego Jagiełły znowu korki. I tak cały rok. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej