poniedziałek 17 lutego 2020     Zbigniew, Julian, Łukasz
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Nienawiść, nienawiść, hurranienawiść
Jesień. Depresja czatuje. Niechęć do życia i ludzi z powodu własnych niepowodzeń coraz częściej objawia się nienawiścią wobec reszty świata. Każdego dnia jest jej więcej i więcej, jakby bez niej w ogóle nie dało się żyć.

Kilka przykładów z ostatnich dni.

Po konferencji na temat strategii rozwoju kultury powiało grozą, bo okazało się, że uspokajające zapowiedzi, a właściwie obietnice wsłuchiwania się w głos zainteresowanego sprawą niełączenia Jazz Clubu z Filharmonią Gorzowską „ludu” były tylko chwilowym gestem wobec nieco bardziej nerwowych. Minął prawie rok od spotkania w teatrze, a stanowisko Wydziału Kultury i samego Prezydenta – który tym razem wypowiedział je do radia – zmroziło wielu. Wszystko więc wskazuje na to, że Boguś Dziekański zostanie odsunięty od tego, co dotąd robił, a odsunięcie odbędzie się w białych rękawiczkach, bo przecież „jest świetnym menadżerem” i powinien prowadzić… sprywatyzowany Jazz Club.

Jest więc mur, beton, a nawet żelbeton, którego nie skruszy nawet najlepsze wiertło. A lud wciąż będzie zadawał sobie pytanie, po co coś zmieniać, jeśli pracuje dobrze i nie przynosi miastu wstydu? Po co zmieniać, jeśli zmiana nie zmieni niczego? Po co, jeśli finansowanie pozostanie na tym samym poziomie?

A może tu chodzi o indywidualizm? Taki indywidualizm, którego nie lubimy. Ba! Nie znosimy. Nienawidzimy. Bo jakże to? Komuś ma się udać? Nie.Tak być nie może. Więc nienawidzimy takich, co to potrafią żyć i pracować uczciwie, a w dodatku zdrowo konkurować. Nie znosimy lepszych od siebie, nawet tych, których nie znamy. Nienawidzimy ich z lęku, że mogliby nam zagrozić.

Przejawy tej nienawiści sieją się po Internecie, także w komentarzach na naszym portalu. Ostatnio nienawistne uwagi jakiś jeden czy drugi anonim wyraził pod adresem Bogusława Legana, który pokaże swoje malarskie prace na wystawie w Best Western. Także mnie się oberwało, że niby piszę coś za kasę, bo przecież u nas nie można o nikim nic dobrego napisać ot tak, po prostu. Nie można nikogo pochwalić, bo to jest podejrzane i na pewno złe.

Nawet były Senator PO Henryk Maciej Woźniak dał na Facebooku wyraz swojej nieskrywanej nienawiści, oczywiście do urzędującego Prezydenta Gorzowa. Napisał: „…Prezydentura T. Jędrzejczaka zaskakuje w tym roku najzagorzalszych zwolenników – do dotychczasowych osiągnięć doszło nowe – po gorzowskiej miejskiej odmianie trawy o wzroście miejscami do 1,5 metra, teraz przyszedł czas na wyhodowanie gorzowskiego gatunku superszczura miejskiego…”

Dziwi mnie ta eskalacja uczucia, bo to poziom, który nie przystoi Senatorowi. Wszystkim wiadomo przecież, że pojęcie, o którym dziś piszę, wymyślili ludzie, by mścić się na innych za własne niepowodzenia.

Niestety, coraz więcej wokół takich, którzy są słabi w swej pozornej sile, mali w pozornej wielkości. Nie umieją rzeczowo rozmawiać ani przekonywać do swoich racji, ale nakazując czy zakazując, mszczą się jak mogą i kiedy mogą. Czyżby wydawało im się, że stanowisko – obecne czy minione – pozwala na więcej niż przystoi tzw. szarakowi? Obawiam się, że swoim postępowaniem zaczynają tworzyć społeczeństwo, które jest dobre tylko wtedy, gdy wierne jak pies przytaknie największej nawet podłości.

O czym piszę? O tym, że tego typu hurranienawiść wyzwala kolejną nienawiść. A to już jest niebezpieczne. Szkoda, że przykład idzie z góry. Szkoda, że w Gorzowie ciągle tej nienawiści zbyt wiele i to nie tylko w miejscach, o których tu wspomniałam. Szkoda, że ci, którzy powinni dawać przykład, uważają, że wszystko mogą. Bo przecież taki jeden czy drugi przeciętniak nie sprzeciwi się decyzji przełożonego, który wyróżnił kogoś, kto na to wyróżnienie nie zasługuje, dał temu, komu dać nie powinien, bo mu się nie należało. Jeśli przeciętniak podniesie głos, już go nie ma. Już na jego miejsce czeka inny, „lepszy” i "wierniejszy".

I nie jest to felieton o niczym.

Hanna Kaup
redakcotr naczelny/wydawca

20 listopada 2012 21:41, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Mam nadzieję, że Pan Prezydent Miasta - po poniedziałkowym (19 listopada br., koncert Josha Redmana ) misterium w Teatrze (w którym uczestniczył) zmieni
wypowiedziane (w wywiadzie radiowym, w dniu 8 listopada br.)zdanie na temat Jazz Clubu Pod Filarami i to Nam Wszystkim ogłosi. Bo w Teatrze, na własne oczy zobaczył TO o co w ww. wywiadzie radiowym postulował. Nie jest ujmą na honorze przyznać się do błędu, albo i zmienić zdanie. Jeżeli tak się nie stanie, to będzie to kolejny dowód na to, o czym komentowany artykuł. "Niestety, coraz więcej wokół takich, którzy są słabi w swej pozornej sile, mali w pozornej wielkości."
bytek, 21.11.2012, 03:03, 79.184.92.6 ##

"A może tu chodzi o indywidualizm? Taki indywidualizm, którego nie lubimy. Ba! Nie znosimy. Nienawidzimy. Bo jakże to? Komuś ma się udać? Nie.Tak być nie może. Więc nienawidzimy takich, co to potrafią żyć i pracować uczciwie, a w dodatku zdrowo konkurować. Nie znosimy lepszych od siebie, nawet tych, których nie znamy. Nienawidzimy ich z lęku, że mogliby nam zagrozić."

dobry artykuł... bardzo dobry! Jak znam życie niczego nie zmieni,a jednak uświadomi niektórym,że TRZEBA PO PROSTU ROBIĆ SWOJE DALEJ ... i mieć siłę by się nie zaprzedać i pozostać sobą!DOBRY BĘDZIE WSZĘDZIE DOBRY- szkoda wrażliwości na potyczki z diabłem.A środowisko niech wrze!!!!!!!!!! Brawo dziennikarze i sympatycy.ZŁO trzeba piętnować i nagłaśniać - i mieć odwagę mówić,że... "król jest nagi"

Anonim_7264, 21.11.2012, 09:51, 81.190.205.16 ##

Zgadzam się z pani opiamii. Dodam tylko, że na koncert dostała też zaproszenie pani dyrektor wydziału kultury, ale oczywiście nie przyszła. No bo po co? Bo w końcu może by zobaczyła, jak to wygląda i przekonała się, że Celebrations jednak jest festiwalem lepszym niż jej postulowany Hanza Jazz Festival
Anonim_9936, 21.11.2012, 15:11, 150.254.196.178 ##

"...dostała też zaproszenie pani dyrektor wydziału kultury..." a etat dostała od Prezia no i jemu służy? No a Putin gorzowski jest pamiętliwy i nie daruje zniewag?
Anonim_9843, 21.11.2012, 20:50, 78.9.116.18 ##

Szanowna Pani Kaup, Tylko kto kogo atakuje ? Mój wywiad donosi, że to politycy sympatyzujący z PO atakują biernych obywateli. Więc dlaczego teraz płaczą ?
Anonim_9772, 21.11.2012, 23:16, 62.152.150.203 ##

Następny artykuł proszę poświęcić cynizmowi władzy, degradacja gorzowskiego sportu, kultury, handlu, 1,5 m trawa czy szczury to fakty, które również budzą u mnie złość, nienawiść to efekt bezsilności.

"..po co coś zmieniać, jeśli pracuje dobrze i nie przynosi miastu wstydu?..." - no właśnie po to :)
007, 22.11.2012, 09:36, 83.25.102.224 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Miasto tłumaczy, dlaczego opóźnia się remont Sikorskiego
Publikujemy informacje urzędu miasta dotyczące okoliczności przebudowy ulicy Sikorskiego i przyczyn przesunięcia terminów realizacji tej inwestycji. W związku z licznymi pytaniami ... <czytaj dalej>
Miliony na nowe miejsca w przedszkolach
Zarząd województwa podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów dotyczących poprawy dostępności i jakości edukacji przedszkolnej. Celem konkursów jest utworzenie nowych miejsc ... <czytaj dalej>
Samorządowcy w sprawie strategii
Publikujemy stanowisko samorządów północnej części województwa lubuskiego z dnia 30 stycznia 2020 r. w sprawie projektu Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego ... <czytaj dalej>
Przychodnie do szpitali
Samorząd Województwa Lubuskiego planuje połączyć dwie przychodnie ze szpitalami. Chodzi o Przychodnię Dworcową i Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Interprojekt" Sp. z o.o.

ul. Podmiejska 21 a, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 86 95
branża: Projektowe biura <czytaj dalej>
"Shadow" Grzegorz Konstantynów

ul. Mickiewicza 21, Gorzów Wlkp.
tel. 95 732 47 85
branża: Komisy <czytaj dalej>
Partner Hurtownia POZ-BRUK Sp. z o.o.

ul. Kostrzyńska 87 G, Gorzów Wlkp.
tel. 510 151 684
branża: Budowlane materiały <czytaj dalej>

15II2020
15II2020. Wrocławski Teatr Muzyczny Capitol po wielu latach. I choć obiekt ... <czytaj dalej>
Premiera, na którą czekali miłośnicy disco-polo
Czy w walentynki może być nieromantycznie? Przekonaj się o tym. ... <czytaj dalej>
Miliony na nowe miejsca w przedszkolach
Zarząd województwa podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów dotyczących poprawy ... <czytaj dalej>
Szpitalne obcowanie ze sztuką
W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie rozpoczyna działalność Galeria Sztuki ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2020 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
O segregacji odpadów i bezpieczeństwie konsumenta (3)
Coraz bliżej 1 marca, kiedy to wszyscy będziemy obowiązkowo segregować śmieci. Czy zwracamy uwagę, że opakowania plastikowe oznaczone jako 7 – INNE/OTHER nie podlegają recyklingowi, choć nie ma o tym ... <czytaj dalej>
Lubuskie Wawrzyny 2019 – zaproszenie do konkursu
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej <czytaj dalej>
Przedszkolaki nauczą mycia rąk
Przedszkolaki mogą wziąć udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - image074.jpg
Hanna Kaup:
16II2020
16II2020. W pogodzie wciąż jesień, jakby luty zamienił się z listopadem. ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
15II2020
15II2020. Wrocławski Teatr Muzyczny Capitol po wielu latach. I choć obiekt ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Kierowcy wydają niemal połowę płacy minimalnej
na naprawę auta
Aż 31 proc. właścicieli aut odwiedza warsztat samochodowy 3-5 razy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Gdzie kupić auto?
Możliwości, jakie otwiera przed nami wtórny rynek ofert sprzedaży samochodów, ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_9546:
Podobno rzecznik potwierdził, że to miasto zlecilo wycinkę, ale winą obarczył wykonawcę. Skandal <czytaj dalej>
Anonim_3881:
Przepraszać już powinni wczoraj, ale pewnie winą obarczą zwykłego człowieka, który obsługiwał maszynę. Tu przede wszystkim powinien odpowiad <czytaj dalej>
Anonim_7969:
Czekajcie, zaraz się rzucą przepraszać. No i te durne tłumaczenia, które padną przy okazji... <czytaj dalej>
Anonim_1251:
Rzygać mi się chce jak myślę o urzędnikach z Urzędu Miasta. <czytaj dalej>
Anonim_3563:
Będą tam pakować gorzowskie marudy w paczki i wysyłać na eksport do Indii <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej