Wybitni gorzowscy sportowcy i trenerzy, którzy zdobyli tytuły mistrzowskie na arenach Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w 2013 r. zostali nagrodzeni przez miasto.
To była kolejna uroczystość, w trakcie której nagrody otrzymali gorzowscy sportowcy. Zanim je wręczono, Prezydent Miasta wspomniał o prowadzonych rozmowach i negocjacjach z poznańską Akademią Wychowania Fizycznego, która ma w najbliższych dniach odłączyć Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie.
– To będzie kolejny aspekt, by sport gorzowski miał lepszą bazę, lepszą obsługę i możliwości do kształcenia – mówił.
Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie kajakarka
Karolina Naja za swój sukces otrzymała klucze do mieszkania. Wybrała dwupokojowe z widokiem na Wartę.
Poza tym wyróżniono sportowców i trenerów za najwyższe wyniki w Mistrzostwach Świata i Europy w 2013 r.
Zawodnicy:
1. Paulina Dudek – złoty medal w ME do lat 17, zawodniczka Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Stilon” piłka nożna kobiet,
2. Aleksandra Janicka – srebrny medal ME juniorów, IV m-ce MŚ juniorów – zawodniczka MKKS Gorzów, kajakarstwo,
3. Karol Pecyna – brązowy medal ME juniorów – zawodnik MKKS Gorzów, kajakarstwo,
4. Kamil Dragun – złoty medal ME drużynowych, tytuł arcymistrza, zawodnik Klubu Szachowego „Stilon”,
5. Angelika Ferlin – brązowe medale indywidualnie i drużynowa ME młodzieżowców , zawodniczka UKS „Mieszko”, sumo,
6. Sylwia Krzemień – srebrny i brązowy medal ME seniorów, zawodniczka UKS „Mieszko”, sumo,
7. Andrzej Mazurek – brązowe medale indywid., I drużyn. ME młodzieżowców, zawodnik UKS „Mieszko”, sumo,
8. Aleksandra Dopierała - brązowy medal MłME, zawodniczka Gorzowskiego Stowarzyszenia Sportu i Rekreacji „Jamniuk”, ju – jitsu,
9. Emanuela Mickiewicz – brązowy medal ME juniorów, zawodniczka KS „AZS – AWF”, sumo,
10. Aleksandra Nowak – brązowy medal ME kadetów, zawodniczka KS „AZS – AWF”, sumo,
11. Lawrence Drojetzki – brązowy medal ME w maratonie kajakowym, zawodnik KS „AZS – AWF”, kajakarstwo,
12. Karolina Naja – 2 srebrne medale i brązowy MŚ seniorów, 2 złote i srebrny ME złoty medal MłME, zawodniczka KS „AZS – AWF”, kajakarstwo,
13. Zbigniew Schodowski – srebrny medal ME, IV m-ce w MŚ, zawodnik KS „AZS – AWF”, wioślarstwo,
14. Maciej Lepiato – złoty medal w skoku wzwyż, brązowy medal w skoku w dal, zawodnik Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, La,
15. Mateusz Michalski – 2 złote medale MŚ w sprintach, 100 i 200 m, zawodnik GZSN „Start”, La,
16. Bartosz Tyszkowski – złoty medal w pchnięciu kulą MŚ, zawodnik GZSN „Start”, La,
17. Łukasz Wietecki – srebrny medal MŚ 800 m, zawodnik GZSN „Start”, La,
18. Michał Głąb – brązowy medal MŚ w pchnięciu kulą, zawodnik GZSN „Start”, La,
19. Łukasz Mamczarz – brązowy medal MŚ skok w dal, zawodnik GZSN „Start”, La
20. Ryszard Rogala – brązowy medal ME, zawodnik GZSN „Start”, podnoszenie ciężarów.
Pula nagród wynosi 28. 100 zł. Zawodnicy otrzymali nagrody od 1 tys. zł do 2 tys. zł.
Trenerzy:
1. Małgorzata Mierkiewicz – Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Stilon”, piłka nożna kobiet,
2. Małgorzata Kitowska – KS „Mieszko”, sumo,
3. Aleksander Czerwoński – Klub Szachowy „Stilon”, szachy,
4. Marek Bohdziun – MKKS Gorzów, kajakarstwo,
5. Grzegorz Biegański – GSSiR „Jamniuk”, ju –jitsu,
6. Tomasz Zieliński – KS „AZS – AWF”, sumo,
7. Robert Drojetzki – KS „AZS – AWF”, kajakarstwo,
8. Marek Zachara – KS „AZS – AWF”, kajakarstwo,
9. Piotr Basta – KS „AZS – AWF”, wioślarstwo,
10. Zbigniew Lewkowicz – GZSN „Start”, lekkoatletyka.
Suma nagród wynosi 14.000 zł. Szkoleniowcy otrzymali nagrody między 1 tys. zł a 2 tys. zł.
Wg Wydział Sportu i Turystyki