poniedziałek 17 maja 2021     Weronika, Sławomir, Brunon
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Inwestycje i utrudnienia drogowe
Trwają inwestycje drogowe i związane z nimi utrudnienia. Przedstawiamy zakres prac prowadzonych na terenie Gorzowa w październiku.

1. Budowa drogi ekspresowej S-3 – obwodnicy Gorzowa
WĘZEŁ GORZÓW PÓŁNOC – ul. Szczecińska
Na początku października udostępnione dla ruchu będzie nowe rondo i otwarta zostanie droga w kierunku Myśliborza (dawna droga krajowa nr 3). Udostępniony zostanie również odc. ul. Złotego Smoka – Szczecińska. Zlikwidowany zostanie objazd ul. Mosiężną, a autobusy MZK wrócą na stałe trasy. Wykonawca przygotowuje się do przebudowy ul. Szczecińskiej na odc. ul. Złotego Smoka do skrzyżowania z ul. Dobrą. W trakcie przebudowy ruch przełożony zostanie na nową jezdnię, budowaną równolegle do ul. Szczecińskiej.

WĘZEŁ GORZÓW ZACHÓD – ul. Kostrzyńska
Ruch odbywa się wybudowanym objazdem (bypassem) omijającym miejsce robót. Na zawężonym odcinku ruch odbywa się wahadłowo i sterowany jest przez sygnalizację świetlną. W trakcie szczytu komunikacyjnego wykonawca ma obowiązek wdrażania ręcznego sterowania ruchem. Taka organizacja ruchu funkcjonować będzie co najmniej do końca listopada br.

2. Ul. Towarowa i Fabryczna
Trwa I etap przebudowy ul. Towarowej ze skrzyżowaniem z ul. Fabryczną (budowa ronda). Równolegle prowadzone są roboty budowlane w ul. Fabrycznej na odcinku od skrzyżowania z ul. Towarową do wiaduktu kolejowego w ul. Fabrycznej. Po oddaniu ul. Towarowej do ruchu roboty na ul. Fabrycznej będą postępowały w kierunku ul. Wawrzyniaka. Objazdy prowadzone będą nadal ul. Śląską i Wawrzyniaka. Ostatni etap będzie wymagał zamknięcia wjazdu w ul. Wawrzyniaka, a dojazd na Zawarcie będzie możliwy wyłącznie przez ul. Przemysłową i Kolejową. Termin zakończenia inwestycji to 30 listopada br.

3. Ul. Walczaka i Warszawska – I etap
Wprowadzona organizacja ruchu obejmuje:
• ograniczenie w ruchu na ul. Walczaka na odc. ul. Piłsudskiego – Jagiełły (dojazd dla mieszkańców);
• zamknięcie skrzyżowania ul. Walczaka, Jagiełły, Warszawska;
• zamknięcie ul. Warszawskiej na odc. ul. Dziewięciu Muz – Walczaka z możliwością wjazdu w ul. Dziewięciu Muz.

Objazd główny dla komunikacji możliwy jest ulicami: Sikorskiego – Teatralną – Szpitalną – rondo Santockie – Podmiejską – Pomorską – rondo Ofiar Katynia – Walczaka. Objazd alternatywny dla kierowców w kierunku północnej części miasta: od ul. Jagiełły, ulicami: Wybickiego – Łokietka – Kos. Gdyńskich – Roosevelta – Al. Ks. Andrzejewskiego – Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej – Walczaka. Ta trasa objazdu jest wykorzystywana też jako objazd zamkniętej ul. Borowskiego. Ul. Drzymały jest dwukierunkowa na odc. ul. Łokietka – Jagiełły, bez możliwości wjazdu w ul. Jagiełły. Na ul. Walczaka dopuszczony jest ruch jednokierunkowy dla mieszkańców pobliskich budynków (od ul. Piłsudskiego do Jagiełły).

4. Ul. Borowskiego odc. Wyszyńskiego – Dąbrowskiego
Ul. Borowskiego na przebudowywanym odcinku jest nieprzejezdna. Główny objazd ulicami: Al. Ks. Andrzejewskiego, Roosevelta, Kos. Gdyńskich, Łokietka i Wybickiego. Łączy się on z alternatywnym objazdem wyznaczonym na czas przebudowy ul. Walczaka i Warszawskiej. Ponadto został wyznaczony objazd lokalny:
a) od centrum do ul. Wyszyńskiego: ul. Dąbrowskiego – 30 Stycznia – Drzymały,
b) od ul. Wyszyńskiego do Borowskiego: ul. Mickiewicza – Dąbrowskiego. W tym przypadku nastąpiło odwrócenie kierunku ruchu na ul. Dąbrowskiego na odc. Mickiewicza – Jagiellończyka. 7-10 października planowane jest zamknięcie skrzyżowania Borowskiego – Dąbrowskiego. Powyższy objazd zostanie zawieszony. Nowy objazd dwukierunkowo wyznaczony zostanie ul. Drzymały – 30 Stycznia. W tym celu na ul. Drzymały na odc. Borowskiego – 30 Stycznia zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy z zakazem zatrzymywania się w ciągu tego odcinka. Dodatkowo, ok. 10 października planowane jest rozpoczęcie przebudowy chodnika od granicy inwestycji (skrzyżowania ul. Borowskiego z ul. Dąbrowskiego do ul. Kos. Gdyńskich). Termin zakończenia inwestycji to 30 listopada br.

5. Ul. Szarych Szeregów odc. od ul. Bora-Komorowskiego i Kombatantów do skrzyżowania z ul. Walczaka
3 października ulica zostanie oddana do ruchu pod warunkiem zakończenia prac budowlanych. Później po 2 tygodniach wykonane zostanie oznakowanie poziome jezdni. Podczas robót malarskich nie przewiduje się znaczących utrudnień w ruchu.

6. Program KAWKA
Prace trwają na:
• ul. Armii Polskiej na odc. 30 Stycznia – Wybickiego/Łokietka – do 5 października
• ul. 30 Stycznia na odc. Armii Polskiej – Chrobrego – do 7 października
• ul. Łokietka na odc. Dąbrowskiego – Drzymały – do 10 października
• ul. Łokietka na odc. Wybickiego – Chrobrego – do 31 października
• ul. Chrobrego na odc. Wybickiego – Sikorskiego – od 3 do 31 października
• ul. Wybickiego na odc. Armii Polskiej – od 8 do 22 października
• ul. Dąbrowskiego na odc. Łokietka – Jagiełły – od 10 października do 10 listopada
Utrudnienia związane są z lokalnymi zwężeniami jezdni ulic, ograniczeniem możliwości parkowania i ruchem wahadłowym oraz brakiem wjazdu z ul. Wybickiego w Armii Polskiej (planowany objazd ul. Kos. Gdyńskich i 30 Stycznia). Wymiana sieci cieplnej planowana jest również na ul. Dąbrowskiego i Chrobrego.
KAWKA

7. Al. Konstytucji 3 Maja – od Boh. Warszawy do skrzyżowania z ul. Sportową i Marcinkowskiego.

Od 24 września realizowana jest jezdnia południowa Al. Konstytucji 3 Maja (w kierunku centrum) na odc. od skrzyżowania z ul. Sportową do skrzyżowania z ul. Estkowskiego – Sikorskiego. Termin udostępnienia jezdni do ruchu to 4 października. Całkowite zakończenie robót planowane jest na 14 października br. Objazd zamkniętego odcinka Al. Konstytucji 3 Maja wyznaczono: Olimpijska – Al. 11 Listopada – Sikorskiego. Wyjazd z ulic Boh. Warszawy, Asnyka, Chopina, Marcinkowskiego możliwy jest wyłącznie na zasadzie prawoskrętu. Zamknięty jest również wyjazd z ul. Sportowej na Al. Konstytucji 3 Maja, a wyjazd z osiedla możliwy jest wyłącznie poprzez ul. Przy Stadionie do ul. Olimpijskiej.

8. Ul. Warszawska na odc. od ul. Uroczej za skrzyżowanie z ul. Parkową

W trakcie robót ul. Warszawska, od ronda Santockiego w kierunku Czechowa, jest nieprzejezdna. Wjazd od ronda Santockiego udostępniony jest dla mieszkańców budynków nr 47, 82-94. Możliwy jest też dojazd do podwórek i garaży między budynkiem wielorodzinnym nr 86-94. Dojazd do ul. Parkowej oraz ul. Słabońskiego (os. Rodzinne) możliwy jest wyłącznie ul. Warszawską od strony Czechowa. Objazd do ul. Warszawskiej i Czechowa od ronda Santockiego oraz od Czechowa do centrum miasta wyznaczono ul. Podmiejską i Sybiraków. W etapie I zamknięty jest również wyjazd z ul. Uroczej w ul. Warszawską. Mieszkańcy ul. Uroczej, na której ruch odbywa się dwukierunkowo, są kierowani na ul. Podmiejską. Wprowadzany jest też etap II, w którym wykonawca realizuje przebudowę nawierzchni drogi. W październiku prace wymagać będą zamknięcia ul. Warszawskiej na przebudowywanym odcinku. Od ronda Santockiego do ul. Uroczej możliwe będzie parkowanie pojazdów. Okresowo nie będzie dojazdu do budynków mieszkalnych, ul. Parkowej oraz ul. Słabońskiego. Trasa objazdu zamkniętego odcinka ul. Warszawskiej będzie identyczna jak w etapie I. Termin zakończenia robót to 14 października br.

9. Ul. Piłkarska – przebudowa drogi od ul. Ryskiej do końca (wzdłuż stadionu piłkarskiego)

W październiku wykonawca przystąpi do wykonania podbudowy drogi, ułożenia krawężników i zakończy prace w zakresie kanalizacji deszczowej. Roboty wykonywane są przy częściowym zamknięciu drogi, z podziałem na fragmenty. Wytyczono objazdy umożliwiające dojazd do okolicznych firm. Zakończenie prac planuje się na 30 listopada br.

10. Przebudowa ul. Kłosowej
W pierwszych dniach października zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, która przewiduje utrudnienia w ruchu dla mieszkańców ul. Kłosowej. Termin zakończenia prac to 24 listopada br.

Rafał Krajczyński
Miejski Inżynier Ruchu
Wydział Inwestycji i Remontów Dróg
Fot. Bartłomiej Nowosielski

4 października 2016 22:24, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


bardzo ładna informacja
Anonim_6569, 04.10.2016, 23:28, 37.248.152.196 ##

a dlaczego przy pkt. 3" Ul. Walczaka i Warszawska – I etap" szanowny urząd miasta nie podał planowanego terminu zakończenia inwestycji..w ogóle to na.ch.j taka informacja do mediów, zeby pokazac ze cos sie robi czy zeby odwrocic uwage od wszechobecnej niekompetencji w UM dotyczącej choćby nadzoru nad inwestycjami
Anonim_3743, 05.10.2016, 11:42, 37.131.160.82 ##

Jak bedzie wyglądała organizacja ruchu na ul. Klosowej? Czy bedzie dojazd do posesji? Nie ma na ten temat precyzyjnych informacji.
Basik, 11.10.2016, 17:53, 178.37.165.48 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Apel o obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19

Samorządowcy – wśród nich marszałek Elżbieta Anna Polak – przygotowali stanowisko w sprawie wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19, skierowane do ... <czytaj dalej>
Pchli targ w nowym miejscu
Gorzowski Rynek Hurtowy uruchomił w nowym miejscu tzw. pchli targ. Teraz mieści się na parkingu, między bramą wjazdową od ulicy Woskowej, ... <czytaj dalej>
Na Kostrzyńskiej będą utrudnienia
We wtorek (27 kwietnia) nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Kostrzyńskiej i alei 11 Listopada. Wykonawca przebudowy tych ulic planuje przystąpić ... <czytaj dalej>
Bagiński dwukrotnie skazany
Publikujemy przesłany do naszej redakcji list mecenasa Jerzego Wierchowicza. List mecenasa Jerzego Wierchowicza skierowany został do przedsiębiorcy i polityka Jacka Bachalskiego, ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Wełniany Rynek" Apteka M. Kraśnicka R. Kraśnicki

Wełniany Rynek 3, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 20 30
branża: Apteki <czytaj dalej>
Wojewódzki Związek Pszczelarzy

ul. "Bora" Komorowskiego 33 c, Gorzów Wlkp.
tel. 95 728 20 54
branża: Stowarzyszenia, kluby, związki <czytaj dalej>

Apel o obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19

Samorządowcy – wśród nich marszałek Elżbieta Anna Polak – przygotowali ... <czytaj dalej>
Siostra Michaela z honorowym obywatelstwem?
Na najbliższej sesji rady miasta radni zdecydują o przyznaniu s. ... <czytaj dalej>
To ma być najlepszy "Dobry wieczór Gorzów"
Miasto zapowiada, że nadchodzące lato będzie lato pełne wrażeń. Od ... <czytaj dalej>
Zgłoś seniora na szczepienie
W momencie uruchomienia szczepień dla seniorów, Wojska Obrony Terytorialnej wprowadziły ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« maj 2021 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
In vitro, katedra, Wojciechowska i święte oburzenie
Środową (31 marca) sesję rady miasta zdominowały trzy sprawy: in vitro, dotacja na katedrę i wygaszenie mandatu radnej Grażyny Wojciechowskiej. In vitro Najmniej czasu zajęła radnym decyzja związana z finansowaniem in vitro. ... <czytaj dalej>
Konkurs na fraszkę
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie <czytaj dalej>
Pro Arte z Lemem
Miejskie Centrum Kultury zachęca do wzięcia udziału w przeglądzie powiatowym <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_2237.jpg
Hanna Kaup:
Dla papieża Franciszka, Katedry Notre Dame i Okszy
Nigdy nie wiadomo, co wydarzy się podczas wędrówek po mniej ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Pożegnanie Ireneusza Krzysztofa Szmidta
W słoneczny majowy poniedziałek o 13.15 rozpoczęło się pożegnanie śp. ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wszystko o jednodawkowej szczepionce Janssen
Publikujemy dane dot. III fazy badania jednodawkowej szczepionki Janssen przeciwko ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Jak chronić się przed cyberprzestępcami w pandemii?
Fałszywe sklepy internetowe, oszustwa telefoniczne, ransomware – cyberprzestępcy nie próżnują ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_4113:
+ że coś dla mlodych. Na bezrybiu i rak ryba <czytaj dalej>
Anonim_3473:
A w Łośnie zrobiono porządek na niemieckim cmentarzu. Wycięto krzaki, kilka drzew, ogrodono i założono lapidarium. Przy nim dwie ławeczki zapra <czytaj dalej>
Anonim_4113:
Pocalujta w d..e wójta! <czytaj dalej>
Anonim_8895:
Rozumiem że po wojnie, wg władzy komunistycznej, konieczne było wyrugowanie jakiejkolwiek pamięci po niemieckich mieszkańcach tych ziem.
Je <czytaj dalej>
Miejscowy:
Kto to jest ten Owczarek, jaką firmę prowadził, że wie? W willi powinno być Muzeum naszego Gorzowa, a Landsberg-a. Nie zaś kolejny żłób. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej