środa 29 listopada 2023     Błażej, Walter, Fryderyk
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Autorski program na Gorzów
Przyjazny - Solidarny - Lepszy
eGorzowska - 5590_Z4AeLnsraw5paq2gjWcb.jpgAutorski program wyborczy przedstawił kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta Gorzowa Maciej Szykuła.

Prezentacja programu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego odbyła się 15 października w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie. Jak zapewniał wicemarszałek i kandydat na prezydenta Gorzowa Maciej Szykuła, jest to program autorski, nad którym jego zespół pracował kilka tygodni.

Wśród priorytetów znalazły się: gospodarka, edukacja, inwestycje miejskie, bezpieczeństwo, jakość życia, sport i kultura.

Żeby ożywić gospodarkę konieczne jest powiększenie kapitału lokalnego m.in. przez wsparcie przedsiębiorców chcących inwestować w Gorzowie oraz pozyskiwanie pieniędzy z środków europejskich i programów krajowych.

W kwestii edukacji oczywiste jest, że Gorzów potrzebuje rozwoju nauki i techniki, a więc konieczne jest wspieranie utworzenia Akademii Gorzowskiej, rozwijanie szkolnictwa zawodowego, utworzenie nowych żłobków, zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach przez tworzenie nowych oddziałów, zmniejszenie liczby dzieci w klasach szkoły podstawowej, wprowadzenie zajęć o historii miasta i regionu czy utworzenie systemu otwartych do późnych godzin wieczornych i w weekendy pracowni kształcenia politechnicznego dla młodzieży gimnazjalnej.

Z kolei hasło "inwestycje miejskie" oznacza m.in. wprowadzenie systemu konsultacji społecznych, modernizację systemu transportu miejskiego poprzez rozbudowę linii tramwajowych (do szpitala przy ul. Dekerta i na Zakanale) oraz linii autobusowych (miejskich i podmiejskich), powiązanie transportu zbiorowego z indywidualnym transportem pieszym, rowerowym i samochodowym.

PSL chce modernizacji linii kolejowej, otwarcia Warty i Noteci dla żeglugi, remontu kładki i otwarcia mostu kolejowego dla ruchu pieszego i rowerowego oraz modernizacji tras wylotowych: ul. Myśliborskiej, ul. Kostrzyńskiej, ul. Bierzarina, ul. Walczaka.

Kandydaci do rady miasta z ramienia PSL opowiadają się za rewitalizacją wszystkich parków miejskich i odbudową Gorzowa z wykorzystaniem projektów nagrodzonych w konkursie architektonicznym na zagospodarowanie centrum. Co ważne, mają w swoim programie uporządkowanie chaosu reklamowego przez wprowadzenie stosownych regulacji egzekwowanych przez Plastyka Miejskiego i Straż Miejską, rozbudowę Ratusza Miejskiego i połączenie go z historycznym budynkiem przy ul. Obotryckiej.

Gorzów może być Przyjazny, Solidarny i Lepszy również poprzez poprawę bezpieczeństwa. Oznacza to rozbudowę systemu miejskiego monitoringu wysokiej rozdzielczości z nadzorem 24h, zwiększenie liczby patroli pieszych i rowerowych Policji oraz Straży Miejskiej, analizę i poprawę systemu sygnalizacji świetlnej, budowę nowych dróg rowerowych o nawierzchni asfaltowej z dwoma magistralami: wschód – zachód, północ – południe.

Jakość życia oznacza m.in. dbałość o osoby starsze, likwidację barier architektonicznych, rozwinięcie programu „Karta Dużej Rodziny”, poprawę stanu zieleni miejskiej z ponownymi nasadzeniami drzew na ulicy Chrobrego.

Sport ma być finansowany przejrzyście. Trzeba przywrócić funkcję rekreacyjną stadionu Warty, rozbudować stadion Stilonu przy ul. Olimpijskiej i przeanalizować budowę sali widowiskowo-sportowej.

Wreszcie kultura, to działania na rzecz przejęcia części kosztów Filharmonii Gorzowskiej przez Urząd Marszałkowski, przywrócenie Dni Gorzowa jako najważniejszego święta miejskiego, wspieranie cyklicznych imprez kulturalnych, zwłaszcza o znaczeniu krajowym i międzynarodowym oraz wspieranie oddolnych działań mieszkańców w zakresie kultury i sztuki a także rozwój dzielnicowych i osiedlowych domów kultury oraz utworzenie nowych jednostek tego typu.

Konwencja programowa PSL zakończyła się prezentacją liderów okręgów wyborczych. Są nimi: Jacek Sterżeń (Zawarcie), Zbigniew Pusz (Wieprzyce), Paweł Sawoch (Śródmieście/Staszica), Zygmunt Baś (Piaski) i Grażyna Wojciechowska (Górczyn/Dolinki).

oprac. redakcja

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
autorski program na gorzow przyjazny  solidarny , zdjęcie 1/6

autorski program na gorzow przyjazny  solidarny , zdjęcie 3/6

autorski program na gorzow przyjazny  solidarny , zdjęcie 4/6

autorski program na gorzow przyjazny  solidarny , zdjęcie 5/6

autorski program na gorzow przyjazny  solidarny , zdjęcie 6/6


16 października 2014 21:56, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Coraz bliżej święta
Otwarcie hali sportowo-widowiskowej Arena GORZÓW jest głównym elementem tegorocznej kampanii „Gorzów blisko świąt”. Dwudniowa impreza zaplanowana jest w dniach 9-10 ... <czytaj dalej>
Chcą nowego porozumienia paradyskiego
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, wspólnie z prezydentami Zielonej Góry Januszem Kubickim i Nowej Soli Jackiem Milewskim, jest inicjatorem i współorganizatorem ... <czytaj dalej>
Uzasadnienie inicjatywy obywatelskiej
Publikujemy UZASADNIENIE INICJATYWY OBYWATELSKIEJ na rzecz skrócenia urzędowej nazwy miasta Gorzów Wielkopolski i przywrócenia jej historycznego polskiego brzmienia – GORZÓW. WSTĘP tylko ... <czytaj dalej>
Petycja
Szanowny Panie Prezydencie, powstała petycja dotycząca likwidacji podziemnego przejścia dla pieszych przez ulicę Piłsudskiego. Ja chciałabym się przyłączyć do tej inicjatywy, ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Sazan" Sklep Wędkarski Danuta Richter

ul. DworcowaGorzów Wlkp.,
tel. 95 720 76 13
branża: Wędkarstwo <czytaj dalej>
Czerwiński Marian Usługi Transportowe

ul. Bazaltowa 23, Gorzów Wlkp.
tel. 691 399 201
branża: Transport samochodowy <czytaj dalej>

Wyjątkowa premiera u Osterwy
W najbliższy piątek 1 grudnia, Teatr im. J. Osterwy w ... <czytaj dalej>
Prawie 5 mln zł za fałszywe faktury
Lubuscy pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali cztery firmy wystawiające ... <czytaj dalej>
45 lat DPS w Gorzowie
Dom Pomocy Społecznej nr 1 im. Marie Juchacz w Gorzowie ... <czytaj dalej>
Prof. Jan Miodek o anglicyzmach w polszczyźnie
Wykładem na temat wpływu anglicyzmów na język polski prof. Jan ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« listopad 2023 »
P W Ś C P S N
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Wierzą, że tym razem się uda
Wrócił temat zmiany nazwy naszego miasta. Zajmuje się nim Komitet Obywatelski Gorzów, który 7 listopada odbył organizacyjne spotkanie w siedzibie Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. Przedstawił najważniejsze kwestie związane z projektem złożonym ... <czytaj dalej>
Pokaż najpiękniejsze porosty
W ramach programu edukacyjno-informacyjnego WygrajMY czyste powietrze miasto ogłasza konkurs <czytaj dalej>
Zagłosuj na zmodernizowany obiekt
Trwa głosowanie w plebiscycie internetowym konkursu Modernizacja Roku & Budowa <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska plik wygenerowany
admin ego:
Chipiona - najwyższa z latarń
Opowiadając o Wieży Herkulesa, wspomniałam, że jest ona – według ... <czytaj dalej>
admin ego:
Plaża Katedr
Praia as Catedrais po galisyjsku, po hiszpańsku Playa de las ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Zakopanie w ziemi żywcem... czyli o granicy
Zakopanie w ziemi żywcem, patostreamy, niebezpieczne wyzwania – gdzie jest ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Nowe technologie pomogą zadbać o seniorów
Powiedzieć, że starzejemy się jako społeczeństwo, to truizm. Według danych ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_5823:
Oba miasta stracą na kasacji województwa. Jedyny myk jest taki, że Gorzów straci dużo mniej niz Zielona Góra, bo duzo mniej z tego województwa <czytaj dalej>
Ja:
Lubuskie ma być! Żeby "warszawka" wiedziała i czuła, że ma problem na terenach wcześniej wyzyskanych. ONI nie mogą ogarnąć Zachodni <czytaj dalej>
Anonim_6329:
A uniwersytet nie jest lubuski, dlaczego. A do Berlina i Wiednia to mogę dojechać z ZG, a z G to do D....
Budowa lubuskości nie powiodła si <czytaj dalej>
Mieszkaniec:
Napisałbym kródko, sp....cie z takimi, nic nie wnoszącymi inicjatywami, ale trafia mnie bój o g....o. Moze zajmijcie się poprawianiem jakosci ży <czytaj dalej>
Anonim_5439:
My jesteśmy już na poziomie egipskiego Boga RE. Nie to co przedszkolaki z niemieckiej unii. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej