sobota 15 czerwca 2024     Jolanta, Wiola, Wit
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
List otwarty do poseł Bożenny Bukiewicz
Publikujemy list otwarty do poseł Bożenny Bukiewicz, po jej wypowiedzi na temat inicjatywy społecznej budowy centrum onkologii i radioterapii w Gorzowie.

Szanowna Pani Poseł,
nasz list jest reakcją na Pani wypowiedź w Radiu Zachód z 18 lutego 2012 roku, nieprzemyślaną i lekceważącą wobec ponad siedmiu i pół tysiąca ludzi, którzy wyrazili swoją potrzebę budowy w Gorzowie centrum onkologii i radioterapii.

Podejmując temat inicjatywy społecznej dotyczącej zbierania podpisów pod budową centrum onkologii i radioterapii, wyraziła Pani opinię, że to polityczna hucpa. Jest Pani za rozbudową „radiologii” i niczego więcej, więc nie rozumie Pani, po co te podpisy.

Oto Pani wypowiedź spisana z nagrania zamieszczonego na antenie Radia Zachód (dostęp 18 lutego 2012 godz. 11.53: http://www.zachod.pl/2012/02/forum-radia-zachod-18-02/ ):

Jeżeli chodzi o Gorzów i zbieranie tych podpisów, to nie wiem dlaczego… Chciałam powiedzieć, że w Gorzowie jest oddział onkologii z chemioterapią, nie ma tylko radiologii. I tak naprawdę jest w Gorzowie potrzebna radiologia. I jeżeli osoby zainteresowane nie zgłosiły swojego wniosku o rozbudowę oddziału onkologii do Lubuskiej Rady Zdrowia, do pani marszałek, tylko od razu po prostu medialnie, to jest to hucpa polityczna – ja uważam, bo jeśli ktoś naprawdę chce w Gorzowie rozbudowy, to powinien do tego poważnie podejść… Ja się tylko pytam, kto byłby przeciwko, żeby w Gorzowie rozbudować oddział radiologii? Nikt. Jeśli ktoś byłby, to byłby nikczemny i zły. To po co to? Po prostu politycy wykorzystują chorobę ludzką w tym wypadku śmiertelną do swoich gierek politycznych i swojego politycznego, że tak powiem tutaj, swoich gier. Ale chciałam powiedzieć, że jesteśmy za, jesteśmy gotowi pomóc Gorzowowi, tylko niech zaczną normalnie rozmawiać. Powiem tak. Ja zainteresowana powstaniem wydziału lekarskiego na uniwersytecie, nie robiłam konferencji prasowych, nie robiliśmy z panią marszałek jakiejś hucpy politycznej, tylko po prostu działamy merytorycznie, najpierw zbieramy informację, pani marszałek powołała doradcę do spraw zdrowia i on też m.in. pracuje nad dokumentacją potrzebną do powstania oddziału lekarskiego, nie oddziału, tylko wydziału lekarskiego, i tak dalej, i tak dalej. Są to prace merytoryczne. I tak samo trzeba zacząć w Gorzowie. Trzeba zacząć rozmawiać z osobami, które są za to odpowiedzialne, czyli zarząd województwa, Lubuska Rada Zdrowia, to są miejsca, gdzie zainteresowani inicjatorzy rozbudowy oddziału onkologii powinni się zgłosić. Także ja w ogóle nie rozumiem tego.”

Czy postępując merytorycznie – jak wspomniała Pani w czasie audycji – zadała sobie Pani trud, by sprawdzić, jak brzmi petycja społeczna, czego dotyczy, jakie wysuwa propozycje i do kogo je kieruje, a wreszcie, kto ją zorganizował, przy czyim wsparciu i czy w ogóle?
Otóż nie, bo gdyby tak było, słowa, które niestety padły na antenie radia, nie zostałyby nigdy wypowiedziane.

Tego typu wystąpienia jak Pani, niszczą demokrację, sugerując, że jeśli cokolwiek się wydarza, to musi mieć podłoże polityczne. Otóż, prawdopodobnie tak jest w Pani życiu i działaniu. Na szczęście, są jeszcze ludzie politycznie niezależni, którzy potrafią samodzielnie wypowiadać swoje zdanie, czyniąc to z kulturą i poszanowaniem dla każdego. W Pani wystąpieniu – poza butą i pewnością, że jest tak, jak Pani myśli – nie było ani krzty szacunku czy potrzeby zrozumienia społeczeństwa, które Pani – jako poseł RP – reprezentuje. Kilkakrotnie użyła Pani sformułowania „hucpa polityczna”, odnosząc się do inicjatywy społecznej, która z polityką nie ma nic wspólnego.

Do tego, należy zwrócić Pani uwagę, że radiologia to nie to samo, co radioterapia. I nie było to przejęzyczenie, gdyż użyła Pani tego słowa wielokrotnie. Przykre jest, kiedy polityk takiej rangi nie wie, o czym mówi. Trudno potem dziwić się tzw. wojence zielonogórsko-gorzowskiej i brakowi zaufania do decyzji, jakie podejmuje władza, którą Pani reprezentuje.

Gdyby zapoznała się Pani z naszą petycją, ze zdziwieniem stwierdziłaby, że jesteśmy tego samego zdania. A tak, dała Pani dowód lekceważenia i niechęci wobec mieszkańców północnej części województwa lubuskiego, o których dobro ma Pani – jako poseł RP – obowiązek tak samo zabiegać, jak o dobro mieszkańców południa.

By zrozumiała Pani, czego dotyczyła inicjatywa społeczna i do kogo była skierowana, przesyłamy Pani tekst petycji, licząc na reakcję godną reprezentanta społeczeństwa lubuskiego, a także wycofania insynuacyjnych tez o politycznym charakterze naszej inicjatywy.

w imieniu zwolenników budowy
centrum onkologii i radioterapii

Hanna Kaup
Bronisław Mierzwa


PS
Wyrażamy również ubolewanie, że dziennikarz prowadzący audycję nie przedstawił obecnym treści petycji. Jej zasadnicze brzmienie jest bardzo krótkie. Oto treść skierowana do władz miasta Gorzowa:

"1. powołać zespół do spraw budowy Gorzowskiego Centrum Onkologicznego z Ośrodkiem Radioterapii;
2. wyznaczyć miejsca, w których mogłoby powstać Centrum;
3. stworzyć plan i biznesplan jednostki;
4. wskazać obszary współpracy z jednostką w Zielonej Górze;
5. w bieżącym półroczu przedstawić raport o stanie przygotowań do powołania Gorzowskiego Centrum Onkologicznego z Ośrodkiem Radioterapii."


19 lutego 2012 15:02, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Co to za Chinka? Inwazja Chińczyków juz sie zaczęła?
Anonim_7972, 19.02.2012, 16:54, 89.73.27.82 ##

Jestem bardzo zaniepokojana wypowiedzią Pani Pooseł.Czy to jest ignorancja, czy też zupełna bezkarność-tego nie wiem. Wiem jednak z całą pewnością, że posłanka obraziła siedem i pół tysiąca gorzowian, w tym mnie i moich bliskich...Oczekuję przeprosin i sprostowania...Hucpą polityczną li jedynie można nazwać wystąpie w Radiu Zachód Bożenny Bukiewicz. SKANDAL...po prostu SKANDAL!!!!!!!
Katarzyna Radkiewicz, 19.02.2012, 17:02, 89.228.149.0 ##

Jest to zwyczajne olewanie ludzi. Skandal to mało powiedziane.
Justa, 19.02.2012, 19:39, 83.23.28.121 ##

Bezczelna wypowiedz pani Bukiewicz, juz nie pierwsza. Co do wydzialu lekarskiego UZ byla ww pani inicjatywa, wspolnie z pania Polak. A w sprawie rozbudowy onkologii w Gorzowie pani Bukiewicz, ze tak sie wyraze, rznie glupa. Pani Hannie Kaup i panu Bronislawowi Mierzwie zycze sil i determinacji w dzialaniu. Pozdrawiam.
sangay, 19.02.2012, 20:07, 81.190.190.14 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

O hierarchii miast w lubuskim
Prezentacja wyników badania hierarchii funkcjonalnej miast w Polsce, przeprowadzonego przez Obserwatorium Polityki Miejskiej i Regionalnej IRMiR, ze szczególnym uwzględnieniem Lubuskiego, ... <czytaj dalej>
Badają miejskie parkingi
Z samochodów i pieszo prowadzone są badania zajętości gorzowskich parkingów. Specjaliści z firmy SystemEG z Wrocławia, wyposażeni w kamizelki odblaskowe ... <czytaj dalej>
Piknik Europejski w Gorzowie
Zapraszamy do Gorzowa na Piknik Europejski! Świętujemy 20-lecie Polski w UE. Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński zaprasza na kolejny piknik z ... <czytaj dalej>
W czwartek Boże Ciało
W najbliższy czwartek 30 maja Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Dentex" Centrum Stomatologii Ewa Szela-Lipiec

ul. Hawelańska 8 /3, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 42 80
branża: Lekarze - stomatolodzy, protetycy <czytaj dalej>
"SANITEX" P.U.H. Jan i Elżbieta Zdrzałka

ul. Pankiewicza 21, Gorzów Wlkp.
tel. 95 727 70 43
branża: Sanitarne urządzenia - detal <czytaj dalej>
Dziurewicz Robert Usługi Budowlane

ul. Siewna 16, Gorzów Wlkp.
tel. 609 660 297
branża: Glazura, gres, terakota - usługi <czytaj dalej>

Grozi im 12 lat więzienia
Mieli pistolet, grozili jego użyciem. Podejrzani zatrzymani i aresztowani. Policjanci zatrzymali ... <czytaj dalej>
A może do Tirany
Polskie Porty Lotnicze poinformowały o wynikach przewozowych lubuskiego lotniska Zielona ... <czytaj dalej>
Wyjątkowy Dzień Dziecka
Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzyszczynce zorganizował 4 czerwca Dzień Dziecka ... <czytaj dalej>
Problemy na Rondzie Santockim
Podjęliśmy interwencję w sprawie zgłaszanych przez gorzowian problemów przy wjeździe ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Walka o Gorzów, czyli teatrzyk manipulacji
Jesteśmy po pierwszym spotkaniu w związku z propozycją zmiany nazwy Gorzowa Wielkopolskiego. Odbyło się w auli AJP przy obecności ok. 70-80 osób. Ponieważ w mediach społeczościowych trwa ożywiona dyskusja między ... <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - indianin2b.jpg
admin ego:
Wakacje Polaków 2024
Wakacje 2024 - Polacy chcą podróżować na własnych zasadach. Od kilku ... <czytaj dalej>
admin ego:
Nokia i skradziony parasol
Dziś spaliśmy na dziko na obrzeżach Tampere. Specjalnie wybraliśmy to ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Bez makijażu?
5 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Makijażu, poświęcony promowaniu naturalnego ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Alkoholowa mapa Polski
Ponad 95 tys. pijanych kierowców zatrzymała policja w 2023 roku. ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
EmbannyYQ:
buy cialis online india 153 reports 207 reports 249 reports 196 reports 190 reports 106 reports 153 reports 191 reports 192 reports 201 reports 211 re <czytaj dalej>
Anonim_8251:
bo wiesniak wyszedl z wioski i teraz ma sie za miastowego tylko słoma z butów wystaje <czytaj dalej>
Anonim_9416:
Północ jest zapyziała województwa bo radni politycy i prezydent Gorzowa myślą tylko o sobie jako o pempku świata całkowicie ignorując mieszka <czytaj dalej>
Anonim_2811:
"Spektakularny" sukces. No cóż Zielonogórzanie sie cieszą... <czytaj dalej>
Anonim_9416:
Gorzów Wielkopolski!
Akademia gorzowska! Nie Jakuba z paradyża
Uniwersytet Lubuski!! <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej