środa 29 listopada 2023     Błażej, Walter, Fryderyk
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
List otwarty do poseł Bożenny Bukiewicz
Publikujemy list otwarty do poseł Bożenny Bukiewicz, po jej wypowiedzi na temat inicjatywy społecznej budowy centrum onkologii i radioterapii w Gorzowie.

Szanowna Pani Poseł,
nasz list jest reakcją na Pani wypowiedź w Radiu Zachód z 18 lutego 2012 roku, nieprzemyślaną i lekceważącą wobec ponad siedmiu i pół tysiąca ludzi, którzy wyrazili swoją potrzebę budowy w Gorzowie centrum onkologii i radioterapii.

Podejmując temat inicjatywy społecznej dotyczącej zbierania podpisów pod budową centrum onkologii i radioterapii, wyraziła Pani opinię, że to polityczna hucpa. Jest Pani za rozbudową „radiologii” i niczego więcej, więc nie rozumie Pani, po co te podpisy.

Oto Pani wypowiedź spisana z nagrania zamieszczonego na antenie Radia Zachód (dostęp 18 lutego 2012 godz. 11.53: http://www.zachod.pl/2012/02/forum-radia-zachod-18-02/ ):

Jeżeli chodzi o Gorzów i zbieranie tych podpisów, to nie wiem dlaczego… Chciałam powiedzieć, że w Gorzowie jest oddział onkologii z chemioterapią, nie ma tylko radiologii. I tak naprawdę jest w Gorzowie potrzebna radiologia. I jeżeli osoby zainteresowane nie zgłosiły swojego wniosku o rozbudowę oddziału onkologii do Lubuskiej Rady Zdrowia, do pani marszałek, tylko od razu po prostu medialnie, to jest to hucpa polityczna – ja uważam, bo jeśli ktoś naprawdę chce w Gorzowie rozbudowy, to powinien do tego poważnie podejść… Ja się tylko pytam, kto byłby przeciwko, żeby w Gorzowie rozbudować oddział radiologii? Nikt. Jeśli ktoś byłby, to byłby nikczemny i zły. To po co to? Po prostu politycy wykorzystują chorobę ludzką w tym wypadku śmiertelną do swoich gierek politycznych i swojego politycznego, że tak powiem tutaj, swoich gier. Ale chciałam powiedzieć, że jesteśmy za, jesteśmy gotowi pomóc Gorzowowi, tylko niech zaczną normalnie rozmawiać. Powiem tak. Ja zainteresowana powstaniem wydziału lekarskiego na uniwersytecie, nie robiłam konferencji prasowych, nie robiliśmy z panią marszałek jakiejś hucpy politycznej, tylko po prostu działamy merytorycznie, najpierw zbieramy informację, pani marszałek powołała doradcę do spraw zdrowia i on też m.in. pracuje nad dokumentacją potrzebną do powstania oddziału lekarskiego, nie oddziału, tylko wydziału lekarskiego, i tak dalej, i tak dalej. Są to prace merytoryczne. I tak samo trzeba zacząć w Gorzowie. Trzeba zacząć rozmawiać z osobami, które są za to odpowiedzialne, czyli zarząd województwa, Lubuska Rada Zdrowia, to są miejsca, gdzie zainteresowani inicjatorzy rozbudowy oddziału onkologii powinni się zgłosić. Także ja w ogóle nie rozumiem tego.”

Czy postępując merytorycznie – jak wspomniała Pani w czasie audycji – zadała sobie Pani trud, by sprawdzić, jak brzmi petycja społeczna, czego dotyczy, jakie wysuwa propozycje i do kogo je kieruje, a wreszcie, kto ją zorganizował, przy czyim wsparciu i czy w ogóle?
Otóż nie, bo gdyby tak było, słowa, które niestety padły na antenie radia, nie zostałyby nigdy wypowiedziane.

Tego typu wystąpienia jak Pani, niszczą demokrację, sugerując, że jeśli cokolwiek się wydarza, to musi mieć podłoże polityczne. Otóż, prawdopodobnie tak jest w Pani życiu i działaniu. Na szczęście, są jeszcze ludzie politycznie niezależni, którzy potrafią samodzielnie wypowiadać swoje zdanie, czyniąc to z kulturą i poszanowaniem dla każdego. W Pani wystąpieniu – poza butą i pewnością, że jest tak, jak Pani myśli – nie było ani krzty szacunku czy potrzeby zrozumienia społeczeństwa, które Pani – jako poseł RP – reprezentuje. Kilkakrotnie użyła Pani sformułowania „hucpa polityczna”, odnosząc się do inicjatywy społecznej, która z polityką nie ma nic wspólnego.

Do tego, należy zwrócić Pani uwagę, że radiologia to nie to samo, co radioterapia. I nie było to przejęzyczenie, gdyż użyła Pani tego słowa wielokrotnie. Przykre jest, kiedy polityk takiej rangi nie wie, o czym mówi. Trudno potem dziwić się tzw. wojence zielonogórsko-gorzowskiej i brakowi zaufania do decyzji, jakie podejmuje władza, którą Pani reprezentuje.

Gdyby zapoznała się Pani z naszą petycją, ze zdziwieniem stwierdziłaby, że jesteśmy tego samego zdania. A tak, dała Pani dowód lekceważenia i niechęci wobec mieszkańców północnej części województwa lubuskiego, o których dobro ma Pani – jako poseł RP – obowiązek tak samo zabiegać, jak o dobro mieszkańców południa.

By zrozumiała Pani, czego dotyczyła inicjatywa społeczna i do kogo była skierowana, przesyłamy Pani tekst petycji, licząc na reakcję godną reprezentanta społeczeństwa lubuskiego, a także wycofania insynuacyjnych tez o politycznym charakterze naszej inicjatywy.

w imieniu zwolenników budowy
centrum onkologii i radioterapii

Hanna Kaup
Bronisław Mierzwa


PS
Wyrażamy również ubolewanie, że dziennikarz prowadzący audycję nie przedstawił obecnym treści petycji. Jej zasadnicze brzmienie jest bardzo krótkie. Oto treść skierowana do władz miasta Gorzowa:

"1. powołać zespół do spraw budowy Gorzowskiego Centrum Onkologicznego z Ośrodkiem Radioterapii;
2. wyznaczyć miejsca, w których mogłoby powstać Centrum;
3. stworzyć plan i biznesplan jednostki;
4. wskazać obszary współpracy z jednostką w Zielonej Górze;
5. w bieżącym półroczu przedstawić raport o stanie przygotowań do powołania Gorzowskiego Centrum Onkologicznego z Ośrodkiem Radioterapii."


19 lutego 2012 15:02, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Co to za Chinka? Inwazja Chińczyków juz sie zaczęła?
Anonim_7972, 19.02.2012, 16:54, 89.73.27.82 ##

Jestem bardzo zaniepokojana wypowiedzią Pani Pooseł.Czy to jest ignorancja, czy też zupełna bezkarność-tego nie wiem. Wiem jednak z całą pewnością, że posłanka obraziła siedem i pół tysiąca gorzowian, w tym mnie i moich bliskich...Oczekuję przeprosin i sprostowania...Hucpą polityczną li jedynie można nazwać wystąpie w Radiu Zachód Bożenny Bukiewicz. SKANDAL...po prostu SKANDAL!!!!!!!
Katarzyna Radkiewicz, 19.02.2012, 17:02, 89.228.149.0 ##

Jest to zwyczajne olewanie ludzi. Skandal to mało powiedziane.
Justa, 19.02.2012, 19:39, 83.23.28.121 ##

Bezczelna wypowiedz pani Bukiewicz, juz nie pierwsza. Co do wydzialu lekarskiego UZ byla ww pani inicjatywa, wspolnie z pania Polak. A w sprawie rozbudowy onkologii w Gorzowie pani Bukiewicz, ze tak sie wyraze, rznie glupa. Pani Hannie Kaup i panu Bronislawowi Mierzwie zycze sil i determinacji w dzialaniu. Pozdrawiam.
sangay, 19.02.2012, 20:07, 81.190.190.14 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Coraz bliżej święta
Otwarcie hali sportowo-widowiskowej Arena GORZÓW jest głównym elementem tegorocznej kampanii „Gorzów blisko świąt”. Dwudniowa impreza zaplanowana jest w dniach 9-10 ... <czytaj dalej>
Chcą nowego porozumienia paradyskiego
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, wspólnie z prezydentami Zielonej Góry Januszem Kubickim i Nowej Soli Jackiem Milewskim, jest inicjatorem i współorganizatorem ... <czytaj dalej>
Uzasadnienie inicjatywy obywatelskiej
Publikujemy UZASADNIENIE INICJATYWY OBYWATELSKIEJ na rzecz skrócenia urzędowej nazwy miasta Gorzów Wielkopolski i przywrócenia jej historycznego polskiego brzmienia – GORZÓW. WSTĘP tylko ... <czytaj dalej>
Petycja
Szanowny Panie Prezydencie, powstała petycja dotycząca likwidacji podziemnego przejścia dla pieszych przez ulicę Piłsudskiego. Ja chciałabym się przyłączyć do tej inicjatywy, ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Przybylska K. Krawiectwo Plisowanie

ul. 30 Stycznia 20, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 62 98
branża: Krawieckie usługi <czytaj dalej>
SCU Klinkier Holenderski Sp. z o.o.

ul. Myśliborska 21 /22, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 89 67
branża: Budowlane materiały <czytaj dalej>
Ciesiul-Tracz Elżbieta Gabinet Lekarza Rodzinnego

ul. Obrońców Pokoju 74 a, Gorzów Wlkp.
tel. 95 729 42 74
branża: Lekarze - rodzinni <czytaj dalej>

Wyjątkowa premiera u Osterwy
W najbliższy piątek 1 grudnia, Teatr im. J. Osterwy w ... <czytaj dalej>
Prawie 5 mln zł za fałszywe faktury
Lubuscy pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali cztery firmy wystawiające ... <czytaj dalej>
45 lat DPS w Gorzowie
Dom Pomocy Społecznej nr 1 im. Marie Juchacz w Gorzowie ... <czytaj dalej>
Prof. Jan Miodek o anglicyzmach w polszczyźnie
Wykładem na temat wpływu anglicyzmów na język polski prof. Jan ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« listopad 2023 »
P W Ś C P S N
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Wierzą, że tym razem się uda
Wrócił temat zmiany nazwy naszego miasta. Zajmuje się nim Komitet Obywatelski Gorzów, który 7 listopada odbył organizacyjne spotkanie w siedzibie Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. Przedstawił najważniejsze kwestie związane z projektem złożonym ... <czytaj dalej>
Pokaż najpiękniejsze porosty
W ramach programu edukacyjno-informacyjnego WygrajMY czyste powietrze miasto ogłasza konkurs <czytaj dalej>
Zagłosuj na zmodernizowany obiekt
Trwa głosowanie w plebiscycie internetowym konkursu Modernizacja Roku & Budowa <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - fama.jpg
admin ego:
Chipiona - najwyższa z latarń
Opowiadając o Wieży Herkulesa, wspomniałam, że jest ona – według ... <czytaj dalej>
admin ego:
Plaża Katedr
Praia as Catedrais po galisyjsku, po hiszpańsku Playa de las ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Zakopanie w ziemi żywcem... czyli o granicy
Zakopanie w ziemi żywcem, patostreamy, niebezpieczne wyzwania – gdzie jest ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Nowe technologie pomogą zadbać o seniorów
Powiedzieć, że starzejemy się jako społeczeństwo, to truizm. Według danych ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_5823:
Oba miasta stracą na kasacji województwa. Jedyny myk jest taki, że Gorzów straci dużo mniej niz Zielona Góra, bo duzo mniej z tego województwa <czytaj dalej>
Ja:
Lubuskie ma być! Żeby "warszawka" wiedziała i czuła, że ma problem na terenach wcześniej wyzyskanych. ONI nie mogą ogarnąć Zachodni <czytaj dalej>
Anonim_6329:
A uniwersytet nie jest lubuski, dlaczego. A do Berlina i Wiednia to mogę dojechać z ZG, a z G to do D....
Budowa lubuskości nie powiodła si <czytaj dalej>
Mieszkaniec:
Napisałbym kródko, sp....cie z takimi, nic nie wnoszącymi inicjatywami, ale trafia mnie bój o g....o. Moze zajmijcie się poprawianiem jakosci ży <czytaj dalej>
Anonim_5439:
My jesteśmy już na poziomie egipskiego Boga RE. Nie to co przedszkolaki z niemieckiej unii. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej