
Gorzowski Bulwar ma szansę wygrać w Konkursie Polska Pięknieje - 7 Cudów Europejskich. Naszym rywalem jest Skansen architektury przemysłowej w Bydgoszczy.
Konkurs Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich organizuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego już po raz piąty. Ma wyłonić i nagrodzić najlepsze przedsięwzięcia z rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, współfinansowanych z Funduszy Europejskich.
W tym roku do Biura Konkursu napłynęła rekordowa liczba 256 zgłoszeń, a Rewitalizacja była jedną z najbardziej obleganych kategorii konkursowych. Zaciętą rywalizację wśród 57 inwestycji Rewitalizacja Bulwaru Nadwarciańskiego Wschodniego w Gorzowie. Kapituła Konkursu nominowała projekt do nagrody głównej. Rywalem naszego projektu jest inwestycja z Bydgoszczy Skansen architektury przemysłowej wraz z podziemną trasą turystyczną oraz Muzeum Zakładów Zbrojeniowych DAG - Fabrik w Bydgoszczy.
Gorzowski projekt opiewał na 9,4 mln zł, z czego dofinansowanie w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 wyniosło 4,2 mln zł.
Kapituła Konkursu spośród nominowanych w 7 kategoriach konkursowych inwestycji wybierze 7 Cudów Funduszy Europejskich. Główną nagrodą w każdej kategorii jest statuetka „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, tablica pamiątkowa, dyplom, a także działania promocyjne na skalę ogólnopolską. Zwycięzców poznamy w trakcie uroczystej gali. Konkurs ma swoje wydanie dla internautów, którzy będą mogli wskazać zwycięską inwestycję. Nagrodą w konkursie internetowym jest statuetka „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich”. Głosowanie już wkrótce! Więcej na stronie:
http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/DzialaniaPromocyjne/aktualnosci/Strony/nominowani_pp_vedycja_16032012.aspx
W tym roku do Biura Konkursu wpłynęło 256 zgłoszeń. Najwięcej projektów przysłano z województw: śląskiego, małopolskiego i dolnośląskiego. Najbardziej zacięta rywalizacja panowała w kategorii Turystyka aktywna (71 projektów), Rewitalizacja (57 projektów) i Obiekt turystyczny (42 projekty).
W poprzednich konkursach projektodawcy z województwa lubuskiego także odnieśli sukcesy. W 2008 projekt z Kostrzyna nad Odrą „Kulturowo-turystyczny szlak twierdz nadbałtyckich” zdobył najwyższą nagrodę w kategorii Turystyka trangraniczna, a Żagań został laureatem wyróżnienia specjalnego za szerokie wykorzystanie dotacji unijnych na rozbudowę oferty turystycznej. W edycji 2009 Kapituła przyznała wyróżnienie specjalne Fundacji Zielonej Doliny Odry i Warty za projekt „Kształtowanie czynników rozwojowych Regionu Wielkich Rzek Ziemi Lubuskiej w oparciu o potencjał ludzki, przyrodniczy i kulturowy oraz pobudzanie tożsamości regionalnej wśród mieszkańców” .
JanKa
foto Red.
Od słowa może zacząć się wszelkie zło
Na początku było słowo. Tak, Biblia. Od słowa zaczyna się wszelkie dobro, ale i od słowa może zacząć się wszelkie ...
<czytaj dalej>Rodzą się dzieci dzięki programowi in vitro
Gorzowski program polityki zdrowotnej, pomagający w leczeniu niepłodności, realizowany jest od dwóch lat. Dzięki wsparciu z miejskiego budżetu na świat ...
<czytaj dalej>Gigantyczna afera na szczytach władzy
Publikujemy felieton Jerzego Wierchowicza.
Kilka tygodni temu zjednoczona prawica przegłosowała 4 pytania referendalne, z których dwa dotyczyły kwestii nielegalnych imigrantów czyli, ...
<czytaj dalej>Jak posprzątasz, może dostaniesz książkę
Gorzów Wielkopolski po raz kolejny włącza się do akcji „Książka za worek śmieci”. 16 września odbędzie się wielkie sprzątanie terenów ...
<czytaj dalej>