poniedziałek 11 grudnia 2023     Waldemar, Damazy
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Postrach 9 Maja
eGorzowska - 1771_DMQcrCXNlkra3OCtkpOE.jpg– Na osiedlu 9 Maja dzieją się przerażające rzeczy. Dzisiaj w nocy z balkonu z trzeciego piętra spadła szyba balkonowa prosto na chodnik. Szyba obluzowała się z balustrady, obiła o balkon z drugiego piętra, częściowo roztrzaskując się na nim, po czym z całym impetem uderzyła na chodnik, na którym na szczęście nikogo nie było – napisała pani Urszula Dewecka.

Rzecz dotyczy bloku usytuowanego tuż przy Biedronce. W nocy, z piątku na sobotę, nie była to jedyna szyba, która uległa uszkodzeniu.
– U wielu mieszkańców feralnego bloku nastąpiło obluzowanie szyb. Oczywiście zostało to zgłoszone Firmie Rajbud, ale niestety usterki nie zostaną usunięte w weekend, ponieważ w tym czasie nikt z budowlańców nie pracuje. Należy tylko się modlić, że do czasu, aż ktoś kompetentny zainteresuje się tą sprawą, nie stanie się jakaś krzywda – informuje pani Dewecka.

Podkreśla też, że Deweloper od października poprawia uszkodzone szyby, jednak nie przynosi to żadnych rezultatów. – U wielu mieszkańców, także u mnie balustrady na balkonach były poprawiane, niestety w taki sposób, że już następnego dnia nie było po tym śladu. Chyba musi stać się jakieś nieszczęście, by usterki zostały usunięte raz na zawsze – dodaje.

Do firmy ma też inne zastrzeżenia. – Niestety, nie jest to jedyne zaniedbanie ze strony Rajbudu. Osobiście od lutego czekam na usunięcie wady konstrukcyjnej, której wynikiem jest przeciekający sufit. Na nieszczęście, nie jestem jedyną osobą, która miała takie problemy. Cóż z tego? Widocznie Rajbudowi zależy tylko na zarobieniu pieniędzy. Szkoda, że nie może robić tego tak rzetelnie, jak inni deweloperzy – kończy pani Urszula.

Skontaktowaliśmy się z deweloperem. Asystentka Anna Lesiak nic nie wiedziała o obluzowanych szybach na balustradach balkonów ani o wadzie konstrukcyjnej sufitu, naprawianej od lutego.
– W chwili obecnej nie udzielę żadnych informacji, bo nic nie wiem. Muszę sprawdzić, kto jest za to odpowiedzialny. Proszę zadzwonić jutro – powiedziała.
Ale jutro nie odbierała telefonu. Dodzwoniliśmy się do niej w środę. - Przekazałam już sprawę prezesowi - powiedziała Anna Lesiak. - Rozmawiał z technikiem. Sprawa ponoć została wyjaśniona. Ludzie się tym zajmują. Nasz majster ponoć zajmuje się naprawą tych szyb.

Poza tym żadnych konkretów nie usłyszeliśmy. Dopiero później zostaliśmy skontaktowani z pracownikiem działu technicznego Jarbudu Jackiem Lewandowskim, który powiedział:
- Z pism lokatorskich wynika, że firma deweloperska jest najgorsza, że odstawia fuszerkę, stosuje złe elementy czy części, a często jest tak, że oni sami doprowadzają do zniszczeń. W sprawie szyb jest tak, że lokatorzy demontowali balustrady, bo na balkonach układali płytki i np. musieli zrobić docinkę. Z tego, co wiem, było to powszechne działanie. Pół roku temu przez tydzień wykonywaliśmy regulacje tych szyb, ale to powinien załatwiać administrator, nie dwewloper. Wywiesiliśmy informację, podaliśmy numery telefonów, ale nie było zainteresowania ze strony lokatorów. To był wyraz naszej dobrej woli, bo - powtarzam - to powinna zrobić administracja.

Jacek Lewandowski podkreślił również, że ci, którzy kupują mnieszkania od firmy deweloperskiej, otrzymują instrukcję jego użytkowania, rozszczelniania okien, niezatykania kratek wentylacyjnych, ale to i tak na nic. Ciągle są problemy i skargi.

Jeśli chodzi o przeciekanie sufitu w mieszkaniu Urszuli Dewewckiej, J. Lewandowski potwierdził, że do końca tygodnia uda się z ekipą pod wskazany adres i sprawdzi, co jest przyczyną problemu.

Hak
foto Czytelnikapostrach 9 maja , zdjęcie 1/6

postrach 9 maja , zdjęcie 2/6

postrach 9 maja , zdjęcie 3/6

postrach 9 maja , zdjęcie 4/6

postrach 9 maja , zdjęcie 5/6

postrach 9 maja , zdjęcie 6/6


25 lipca 2011 09:37, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


U mnie szyby były poprawiane przez ekipę pana Jacka L., kafelki nie były kładzione i szyby poopadały bez dotykania ich. Pół roku temu były poprawiane, ale nie przez tydzień jak mówi, tylko 2-3 dni i to wtedy, jak jeszcze mało kto tu mieszkał. W sprawie przeciekającego sufitu w/w pracownik do dnia dzisiejszego nie skontaktował się nawet i mimo licznych telefonów do asystentki Anny L. nie ma żadnego odzewu. Co do fuszerek to nie trzeba nic dodawać, wystarczy spojrzeć co dzieje się na osiedlu. Ciągle coś rozkopane wokół bloków, bo woda przecieka do garaży i tynk sypie się z klatek schodowych.
U.D, 01.08.2011, 18:17, 81.190.167.1 ##

Aha fajny żart z instrukcją użytkowania mieszkania. Ja takowej nie dostałam, więc poproszę.
U.D, 01.08.2011, 18:19, 81.190.167.1 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Milion dla filharmonii
W środę 6 grudnia 2023 r. marszałek Marcin Jabłoński spotkał się z dyrektor Filharmonii Gorzowskiej Joanną Pisarewicz. W projekt budżetu Samorządu ... <czytaj dalej>
Oprogramowanie Lubuskie trzeba zaktualizować
- Oprogramowanie Lubuskie trzeba zaktualizować - powiedział podczas spotkania lubuskich samorządowców w Paradyżu - Gościkowie prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. 7 grudnia ... <czytaj dalej>
Coraz bliżej święta
Otwarcie hali sportowo-widowiskowej Arena GORZÓW jest głównym elementem tegorocznej kampanii „Gorzów blisko świąt”. Dwudniowa impreza zaplanowana jest w dniach 9-10 ... <czytaj dalej>
Chcą nowego porozumienia paradyskiego
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, wspólnie z prezydentami Zielonej Góry Januszem Kubickim i Nowej Soli Jackiem Milewskim, jest inicjatorem i współorganizatorem ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę

Remonty budynków
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej informuje. Będzie remont 20 lokali mieszkalnych komunalnych z ... <czytaj dalej>
Milion dla filharmonii
W środę 6 grudnia 2023 r. marszałek Marcin Jabłoński spotkał ... <czytaj dalej>
Na barszcz i pierogi pod Arenę
W mikołajki po Gorzowie jeździł bezpłatny, świątecznie udekorowany „smaczny tramwaj”. ... <czytaj dalej>
Gorzowskie mikołajki
W mikołajki najmłodsi gorzowianie udekorowali żywą choinkę. Starsi mogli przejechać ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Wierzą, że tym razem się uda
Wrócił temat zmiany nazwy naszego miasta. Zajmuje się nim Komitet Obywatelski Gorzów, który 7 listopada odbył organizacyjne spotkanie w siedzibie Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. Przedstawił najważniejsze kwestie związane z projektem złożonym ... <czytaj dalej>
Pokaż najpiękniejsze porosty
W ramach programu edukacyjno-informacyjnego WygrajMY czyste powietrze miasto ogłasza konkurs <czytaj dalej>
Zagłosuj na zmodernizowany obiekt
Trwa głosowanie w plebiscycie internetowym konkursu Modernizacja Roku & Budowa <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0434.jpg
admin ego:
Na granicy Nawarry i Kraju Basków
Santikurutze Kanpezuko Ibernalo – nawet nie umiem tego przeczytać, ale ... <czytaj dalej>
admin ego:
Profesorskie granie w Kameralnej
Najpierw to powinienem podziękować osobie/osobom, które zadecydowały o występie/ recitalu ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Zakopanie w ziemi żywcem... czyli o granicy
Zakopanie w ziemi żywcem, patostreamy, niebezpieczne wyzwania – gdzie jest ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Nowe technologie pomogą zadbać o seniorów
Powiedzieć, że starzejemy się jako społeczeństwo, to truizm. Według danych ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_1628:
Zapomniałem dodać posłów sejmowych i europosłów: Sibińska, Rafalska, niezatapialny Komarnicki senator jeden był do wyboru na liście.
O i <czytaj dalej>
Anonim_1628:
lubuskie służy tylko i wyłącznie zielonej górze i tamtym okolicom.

W Zachodniopomorskim byśmy znaczyli jeszcze mniej
nie wiem ja <czytaj dalej>
Anonim_6291:
Nooo, rewelkowe te Wasze relacje!
Z.M.P. <czytaj dalej>
Anonim_6291:
Gratuluję! I bardzo słusznie! Filharmonia i Jazz Club "Pod Filarami" to dwie wiodące instytucje kulturalne! Jest jeszcze w szpicy WiMBP! <czytaj dalej>
Anonim_5823:
Niekoniecznie. Teraz jest jednak miastem wojewódzkim. Jeżeli Zielona Góra chce dalej czerpać profity z urzędu marszałkowskiego, musi się jakoś <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej