piątek 14 maja 2021     Maciej, Bonifacy, Dobiesław
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Lucynki
eGorzowska - 5838_XC4ocz0AfILMkhujPC.jpg

Tego jeszcze w Gorzowie nie było. Na początku kwietnia ruszają warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego. Zgłoś się lub zaproś osobę, która m.in. pozna zasady pielęgnacji skóry i włosów, a także weźmie udział w zajęciach kulinarnych czy filcowania. To będzie świetna zabawa, która nic nie kosztuje.


Wszystko zaczęło się od akcji, którą w listopadzie wymyśliła Katarzyna Radkiewicz "Oddałeś głos? Teraz oddaj włos!". Do świąt Bożego Narodzenia 15 pań oddało włosy, które przeznaczono na peruki dla kobiet po chemioterapii. Tym samym Gorzów został włączony do ogólnopolskiej akcji warszawskiej Fundacji Rak’n’Roll – „Daj włos!”. Tuż przed Wigilią 13-letnia gorzowianka Wiktoria otrzymała własną perukę. Akcja oddawania włosów jest całoroczna. Prowadzi ją salon Montibello Super Styl Danuty Pydo przy ul. Mieszka I 54. Lucynki zrodziły się naturalnie, jako konsekwencja listopadowych działań. Wszystkie warsztaty są nieodpłatne. Akcja została pomyślana jako całkowicie charytatywna i - jak zapowiada organizatorka - będzie pierwszą, ale nie ostatnią.

- Z niekłamaną radością pragnę poinformować, że Grupa Gorzowskich Przyjaciół (roboczo przeze mnie nazwana) stanęła na wysokości zadania i zapięła na przysłowiowy ostatni guzik swoje działania. Dostaliśmy także zielone światło od Fundacji Rak’n’Roll. Dzięki temu 7 kwietnia 2015 r. rozpoczynamy w Gorzowie pierwsze warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego LUCYNKI - informuje Kasia Radkiewicz.

To ona spięła harmonogram wydarzeń. Oto plan:
7.04. 2015 g. 9.00 - warsztaty urody – Montibello Super Styl Danuta Pydo, ul. Mieszka I 54. Każda z uczestniczek będzie mogła zadbać o swoje włosy. Co godzinę po trzy warsztatowiczki. ZielonoNiebieski Team Fotograficzny (Iga i Wojtek Krajnik) uwieczni na fotografiach panie i ich nowe fryzury.

9.04. 2015 g. 12.00 – prelekcja nt. pielęgnacji skóry głowy i włosów po zabiegach chemioterapii – trycholog Kamila Zielińska Capelli Belli - Jazz Club Pod Filarami

14.04. 2015 g. 12.00 – warsztaty kulinarne - Let’s Cook Studio Kulinarne Moniki Reinhardt, ul. Niepodległości 26H/19 - dziesięć miejsc. Podczas warsztatów panie przygotują zupę krem z papryki, pomidory faszerowane fetą, kurczaka grillowanego ze szpinakiem, zielone awokado nadziewane ogórkiem, serkiem i szczypiorkiem, cukinie faszerowane mięsem mielonym i ryżem. Do tego koktajl biały na deser.

22.04.2015 g.17.00 – warsztaty filcowania – Koło Gospodyń Miejskich, Ela Jaworek – MCK ul. Drzymały. 20 miejsc. Podczas spotkania uczestniczki nauczą się wykonywać biżuterię metodą filcowania.

28.04.2015 g. 18.00 – koncert - Jazz Club Pod Filarami. Wystąpią Elżbieta Kuczyńska (wokal), Marcin Nowak (gitary) i Ziom Ziomkowski (perkusjonalia) z programem „Piekło i raj według Nohavicy” plus „Krajobraz według Zioma” oraz „Jeg...duj…Roma!” Siostry Krajnik: Hanna i Zuzanna zatańczą i ukołyszą serca w rytm cygańskiej muzyki. Ponadto Maria i Bogdan Gałwa przygotują stoisko ze zdrowymi sokami ze świeżych owoców i warzyw. To będzie wspólnie spędzony czas wszystkich uczestniczek warsztatów, ich bliskich i organizatorów.

Zapisy e-mailowe: kawi30@poczta.onet.pl przyjmuje Kasia Radkiewicz do 20 marca. Piszcie, bo warto!

redakcja


8 lutego 2015 20:43, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego?!
W menu:
- warsztaty u fryzjera? Gdy trzy lata temu przechodziłam przez chemie bałam się myć i czesać swoje włosy, a co dopiero iść do fryzjera.
- Warsztaty kulinarne? Osoba na cyklu chemi niecierpi gotować,jest wrażliwa na intensywne zapachy z kuchni.Trzy dni wymiotowałam przez zapach zupy ogórkowej, którą gotowałam.
- warsztaty filcowania? - pomysł ok, dobry sposób na zajęcie czasu.
-ale te soki warzywne i owocowe to przecież reklama produktów Betterware

Moim zdaniem Lucynki wystartowały za szybko- świetny pomysł, ale zabrakło w programie tak ważnych rzeczy jak spotkanie typu grupa wsparcia z kobietami, które przechodziły przez leczenie onkologiczne, warsztatów i rozmów z psychologiem dla chorej i najbliższych (podczas choroby ich obecność i zachowanie są niezwykle ważne). Może warto następnym razem popytać u źródeł- czego potrzebują kobiety w tym ciężkim okresie.

Pozdrawiam Księżniczka
Anonim_9926, 09.02.2015, 13:13, 188.125.245.102 ##

Księżniczko,
Panie „rollujące” raka wspólnie z nami i Fundacją Rak’n’roll to nie tylko kobiety po chemioterapii. Świadomie nie zawężaliśmy grupy docelowej. Pomoc psychologiczną w trakcie leczenia gwarantuje (a przynajmniej powinien) NFZ. Charakter LUCYNEK jest inny. Warsztaty będą cykliczne. O ich kształcie w przyszłości zadecydują „warsztatowiczki” . Jestem otwarta na ich sugestie i oczekiwania. Zachęcam zatem do współpracy, spotkania, wymiany doświadczeń. Życzę dużo zdrowia, pogody ducha i słońca w sercu.

kasia radkiewicz, 09.02.2015, 15:32, 89.228.143.113 ##

Jeżeli mogę - jako osoba najbliższa tej, która otarła się o śmierć - podpowiedzieć coś co jest bardzo istotne. Proszę przyjąć do wiadomości, że zdarza się, iż lekarze nie potrafią prawidłowo odczytać wyników badań cytologicznych i dlatego nie sygnalizują w porę zagrożeń. A każde zaniechanie w porę leczenia - z takiego, wydaje się, prozaicznego powodu - może skończyć się tragedią. I tak się, niestety, zdarza.
bytek, 09.02.2015, 16:00, 79.184.91.203 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Pchli targ w nowym miejscu
Gorzowski Rynek Hurtowy uruchomił w nowym miejscu tzw. pchli targ. Teraz mieści się na parkingu, między bramą wjazdową od ulicy Woskowej, ... <czytaj dalej>
Na Kostrzyńskiej będą utrudnienia
We wtorek (27 kwietnia) nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Kostrzyńskiej i alei 11 Listopada. Wykonawca przebudowy tych ulic planuje przystąpić ... <czytaj dalej>
Bagiński dwukrotnie skazany
Publikujemy przesłany do naszej redakcji list mecenasa Jerzego Wierchowicza. List mecenasa Jerzego Wierchowicza skierowany został do przedsiębiorcy i polityka Jacka Bachalskiego, ... <czytaj dalej>
O udział gorzowian
w tworzeniu strategicznego dokumentu
Publikujemy interpelację radnej Marty Bejnar-Bejnarowicz, skierowaną do prezydenta Jacka Wójcickiego. Szanowny Prezydencie, na najbliższą sesję Rady Miasta przedkłada Pan projekt uchwały o ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Ceramika Nowa" S.C. E. I. Nowodyła

ul. Szarych Szeregów 11, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 98 02
branża: Łazienki - wyposażenie <czytaj dalej>
Grabski Robert Gabinet Rehabilitacji Ruchowej

ul. Chełmońskiego 6, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 13 04
branża: Rehabilitacja <czytaj dalej>
Santa Fee – Restauracja

Nadbrzeżna 12-15, 66-400 Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 77 22
branża: Restauracje <czytaj dalej>

Pchli targ w nowym miejscu
Gorzowski Rynek Hurtowy uruchomił w nowym miejscu tzw. pchli targ. Teraz ... <czytaj dalej>
Noc Muzeów 2021
Muzeum Lubuskie w Gorzowie zaprasza na Noc Muzeów 2021. W sobotę, ... <czytaj dalej>
Prezenty na urodziny
Filharmonia Gorzowska obchodzi w maju swoje 10. urodziny. Z tej ... <czytaj dalej>
Pożegnanie Ireneusza Krzysztofa Szmidta
W słoneczny majowy poniedziałek o 13.15 rozpoczęło się pożegnanie śp. ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« maj 2021 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
In vitro, katedra, Wojciechowska i święte oburzenie
Środową (31 marca) sesję rady miasta zdominowały trzy sprawy: in vitro, dotacja na katedrę i wygaszenie mandatu radnej Grażyny Wojciechowskiej. In vitro Najmniej czasu zajęła radnym decyzja związana z finansowaniem in vitro. ... <czytaj dalej>
Konkurs na fraszkę
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie <czytaj dalej>
Pro Arte z Lemem
Miejskie Centrum Kultury zachęca do wzięcia udziału w przeglądzie powiatowym <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - x.jpg
Hanna Kaup:
Pożegnanie Ireneusza Krzysztofa Szmidta
W słoneczny majowy poniedziałek o 13.15 rozpoczęło się pożegnanie śp. ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Po nas choćby i... solary
Gorick, Gorik, Gorka, Gorkow, Gorcke, Gurkow – to dawne nazwy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wszystko o jednodawkowej szczepionce Janssen
Publikujemy dane dot. III fazy badania jednodawkowej szczepionki Janssen przeciwko ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Jak chronić się przed cyberprzestępcami w pandemii?
Fałszywe sklepy internetowe, oszustwa telefoniczne, ransomware – cyberprzestępcy nie próżnują ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3473:
A w Łośnie zrobiono porządek na niemieckim cmentarzu. Wycięto krzaki, kilka drzew, ogrodono i założono lapidarium. Przy nim dwie ławeczki zapra <czytaj dalej>
Anonim_4113:
Pocalujta w d..e wójta! <czytaj dalej>
Anonim_8895:
Rozumiem że po wojnie, wg władzy komunistycznej, konieczne było wyrugowanie jakiejkolwiek pamięci po niemieckich mieszkańcach tych ziem.
Je <czytaj dalej>
Miejscowy:
Kto to jest ten Owczarek, jaką firmę prowadził, że wie? W willi powinno być Muzeum naszego Gorzowa, a Landsberg-a. Nie zaś kolejny żłób. <czytaj dalej>
Joanna:
Był naszym Przyjacielem.
Przeszedł do historii Gorzowa (razem z Krysią).
Dziękuję Mu za wszystko.


<czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej