niedziela 10 grudnia 2023     Julia, Judyta, Daniel
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Filharmonia Gorzowska z Radą Programową
eGorzowska - 9570_LUiecoBDkid3Ukqcrpt.jpgOdbyło się pierwsze posiedzenie Rady Artystyczno-Programowej Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonii Gorzowskiej.

Prezydent Miasta Jacek Wójcicki, zgodnie z nadanymi mu uprawnieniami, powołał Radę Artystyczno - Programową, która będzie działać jako organ doradczy Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonii Gorzowskiej.

Pierwsze posiedzenie Rady, zwołane przez Prezydenta Miasta, odbyło się
25 października br. Było to uroczyste spotkanie, inaugurujące prace zespołu, podczas którego członkowie Rady otrzymali akty powołania. Dalsza część posiedzenia odbyła się w Filharmonii w obecności dyrektora instytucji.

Kompetencje do podjęcia tego działania przekazała Prezydentowi w czerwcu br., jako organizator instytucji - Rada Miasta Gorzowa Wlkp.

Rada została powołana na okres równy sezonom artystycznym, na które został zatrudniony dyrektor CEA - Filharmonii Gorzowskiej. W jej skład zostały powołane cztery osoby, głównie eksperci w dziedzinie muzyki i kultury. Prezydent, w dokonaniu wyboru członków Rady, kierował się ich wiedzą i doświadczeniem.

Poniżej przedstawiamy sylwetki członków Rady Artystyczno – Programowej.

1. Przemysław Kieliszewski
Prawnik z wykształceniem muzycznym, doktor nauk humanistycznych z zakresu polityki kulturalnej i zarządzania kulturą. Pracuje w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od maja 2019 r. przewodniczący pierwszej Rady Uczelni Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Od 1994 r. menedżer artystów oraz zespołów w Polsce i za granicą. Organizator kilkuset koncertów i przedstawień. W latach 2003 – 2004 uczestniczył w reformie i powołaniu nowej instytucji kultury jaką jest Poznański Chór Chłopięcy. Założyciel i długoletni dyrektor Festiwalu Akademia Gitary.

Realizował badania m.in. dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Adama Mickiewicza, Związku Miast Polskich. Prowadził szkolenia w obszarze zarządzania kulturą, współtworzył strategie rozwoju kultury dla samorządów, m.in. pracował w zespole badawczym prowadzącym w 2012 r. badania dotyczące diagnozy stanu polityki kulturalnej Gorzowa Wlkp. Specyfikę działalności Filharmonii Gorzowskiej miał okazję poznać w 2015 r. podczas prowadzenia badań dotyczących instytucji artystycznych w Polsce.

Wielokrotnie pełnił funkcję eksperta w komisjach przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i w Mieście Poznaniu. Współtwórca Regionalnego Obserwatorium Kultury Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Wieloletni sekretarz Rady Fundacji Kultury Polskiej, członek Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego oraz Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów.

Od 2013 r. dyrektor i reformator Teatru Muzycznego w Poznaniu, a także producent wielu znaczących spektakli musicalowych.

Laureat Nagrody Rady Fundacji Kultury Polskiej, Odznaki Honorowej „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”, przyznawanej przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Orderu Labor Omnia Vincit oraz Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej.

2. Bartosz Pernal
Rodowity gorzowianin, puzonista jazzowy, kompozytor i aranżer. W 2017 roku obronił doktoratw dyscyplinie artystycznej: sztuki muzyczne. W latach 2004 – 2009 studiował
puzon oraz kompozycję i aranżację na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. W roku 2012 ukończył z wyróżnieniem studia Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
w specjalności gra na puzonie. Rok później ukończył studia kompozytorskie na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Za swoje dokonania otrzymał Stypendia Artystyczne: Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia, Stypendium Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. oraz Stypendium Rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu dla najlepszych studentów.

Bartosz Pernal jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów jazzowych. Zdobył m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Getxo Jazz Festival (Hiszpania), Nagrodę Dla Najlepszego Zespołu na 2nd Bucharest International Jazz Competition (Rumunia), Grand Prix na Międzynarodowym 4th Tarnów International Jazz Contest, a także szereg nagród indywidualnych i zespołowych na festiwalach: Jazz nad Odrą, Jazz Juniors, „Krokus” Jazz Festiwal, Jesień Jazzowa, konkurs Gdyńskiego „Sax Clubu”
i „Novum” Jazz Festiwal.

Jako kompozytor, aranżer i dyrygent prowadzi autorskie projekty: Bartosz Pernal Orchestra, Bartosz Pernal Sextet i Bartosz Pernal Quartet, współpracuje z wieloma zespołami i instytucjami kultury, m.in. Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Wrocławskim Teatrem Komedia itd.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat zawodowej kariery artystycznej koncertował
z czołówką polskich muzyków jazzowych: Michałem Urbaniakiem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Bernardem Maselim, Piotrem Wojtasikiem, Maciejem Sikałą, Piotrem Baronem, Urszulą Dudziak, Anną Serafińską, Kasią i Miką Urbaniak, Ewą Urygą, Stanisławem Soyką i Januszem Szromem. Koncertując za granicą występował m.in. z Anne Paceo, Jacqui Dankworth, Rosario Giuliani, Dante Luciani, Andym Middletonem, Priscillą Jones i Andym Ninvalle.

Dokonał nagrań fonograficznych zarówno jako sideman, a także jako co-lider autorskich projektów (płyty Pascha, Electronic Heart, Kolędy Świata, Live At Młyn Jazz Festiwal vol.1 i vol. 2, Brian Fentress feat. Regeneration Lighthouse Live, Wszystkie Kobiety Mateusza, Bartosz Pernal/Michał Szkil Quintet Live in Getxo, Big Band Akademii Muzycznej we Wrocławiu Live at NOSPR).

Dr Bartosz Pernal jest przedstawicielem młodego, ambitnego pokolenia muzyków, łączącego umiejętności i doświadczenia instrumentalisty, kompozytora, aranżera i dyrygenta z działalnością dydaktyczną. Pracuje na Akademii Muzycznej we Wrocławiu i na Uniwersytecie Zielonogórskim. W roku 2018 odbył stypendium naukowe w USA.

Nadal związany z Gorzowem, jest konsultantem i wspiera merytorycznie działania Zespołu Filary Jazz Big Band, który powstał w 2019 r. przy Jazz Clubie „Pod Filarami”.

3. Marcin Poprawski
Doktor nauk humanistycznych, muzykolog, pracownik Instytutu Kulturoznawstwa UAM, koordynator Regionalnego Obserwatorium Kultury UAM, w latach 2016-2019 prodziekan Wydziału Nauk Społecznych UAM. Wykładowca Uniwersytetu Europejskiego Viadrina
we Frankfurcie nad Odrą. Jest koordynatorem zespołów badawczych, ekspertem Związku Miast Polskich oraz redaktorem i autorem publikacji z zakresu polityki kulturalnej, zarządzania humanistycznego i estetyki. W latach 2013–2017 był wiceprezesem europejskiej sieci akademickiej ENCATC z siedzibą w Brukseli. Jest zaangażowany w międzynarodowe konsorcja badawcze: Engage Audiences (studium dla Komisji Europejskiej pod kierunkiem Fondazione Fitzcarraldo w Turynie), Testing innovative methods to evaluate cultural and creative spillovers in Europe (ECBN w Rotterdamie), Connect Audiences (koordynowany przez Uniwersytet Deusto w Bilbao). W 2016 roku był jurorem przyznawanej w Essen europejskiej nagrody innowacyjnej NICE Award. Swoje umiejętności doskonalił podczas stażu w Centre for Cultural Policy Studies na Uniwersytecie Warwick (2012) oraz w ramach projektu Teaching Cultural Policies realizowanego w Uniwersytecie CEU w Budapeszcie (2008).

Od 1997 do 2006 roku pracował jako menedżer projektów kulturalnych
i producent muzyczny. W latach 2007–2014 był dyrektorem międzynarodowego festiwalu muzycznego Akademia Gitary. Był gościnnym wykładowcą uczelni artystycznych: DAMU
w Pradze, Akademii Janaczka w Brnie, obecnie jest również wykładowcą na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz na Akademii Dziedzictwa Międzynarodowego Centrum Kultury i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Dr Marcin Poprawski jest między innymi ekspertem od metod, form działań, które służą instytucjom kultury do pozyskiwania i kształtowania odbiorców oferty kulturalnej. Jako prodziekan Wydziału Nauk Społecznych UAM przyczynił się do otwarcia specjalistycznego kierunku studiów podyplomowych, dotyczących budowania i rozwoju publiczności. Posiada ogromne, eksperckie doświadczenie w zakresie badań dotyczących zjawisk zachodzących
w obszarze kultury. Poprzez uczestnictwo w wielu projektach posiada aktualną wiedzę
w zakresie procesu programowania polityki kulturalnej.

Pracował w zespole badawczym, prowadzącym w 2012 r. badania dotyczące diagnozy stanu polityki kulturalnej Gorzowa Wlkp.

4. Roman Buszkiewicz
Zawodowo związany z budownictwem, z wykształcenia mgr inż. budownictwa. Na co dzień prowadzi Budowlane Biuro Inżynierskie. Członek Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, rzeczoznawca budowlany. Brał udział we wszystkich odbiorach dotyczących zespołu budynków Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonii Gorzowskiej.
Był powołany w skład zespołu, który zajmował się znajdowaniem usterek w obiekcie Filharmonii po zakończeniu inwestycji. Zna doskonale obiekt od chwili jego powstania.

Prywatnie Roman Buszkiewicz jest zagorzałym miłośnikiem muzyki poważnej, znanym ze swej pasji melomanem, stałym bywalcem na koncertach, posiada karnet (od kiedy zostały wprowadzone) na każdy sezon artystyczny Filharmonii Gorzowskiej. Jest stałym gościem na wszystkich koncertach realizowanych przez zespół artystyczny Filharmonii i można go określić mianem przedstawiciela odbiorców oferty programowej tej instytucji.

Ina Czaińska
Wydział Kultury

foto Łukasz Kulczyński27 października 2019 17:21, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


powtarzam po raz 100tny - NIKT z mieszkańców na ulicy Gorzowa nie chce żeby miasto Gorzów płaciło 6 mln zł rocznie z ich podatków na utrzymanie Filharmonii Gorzowskiej. dla garstki krezusów i miejsc pracy w niej zatrudnionych.
Anonim_1617, 27.10.2019, 20:50, 37.248.157.114 ##

Wójcicki nie ma pieniędzy na halę? na CEZiB?
Nie ma bo wydaje 6 mln rocznie przez 2-gą kadencję na utrzymanie niepotrzebnego Gorzowowi horrendalnie drogiego obiektu
oraz 10 mln rocznie na budżety obywatelskie
z których finansuje się 1001-wsze siłownie miejskie i kolejne latarnie które będą kosztowały (prąd) w utrzymaniu następne dziesięciolecia wielokrotnie więcej niż za pieniądze który zostały zakupione.

Szuka pieniędzy na halę na CEZIB a przeciekają mu przez palce na bieżące wydatki konsumpcyjne. Tak samo nie umie gospodarować budżetem miasta jak swoim własnym. Typ człowieka biore wszystko na kredyt i na konsumpcja mówi inwestycja.
Anonim_1617, 27.10.2019, 21:00, 37.248.157.114 ##

1. Przemysław Kieliszewski
https://poznan.naszemiasto.pl/teatr-muzyczny-w-poznaniu-wulgarny-mail-dyrektora-do/ar/c13-2124902

super pan prawnik doktor z wyszukanym slownictwem
Anonim_4294, 29.10.2019, 09:52, 37.131.160.82 ##

A o niekompetencji i skandalicznym zachowaniu pracowników to już 4294 nie napiszesz? Taki z ciebie sprawiedliwy. Ciekawe, jak sam podchodzisz do swoich obowiązków
Anonim_5349, 29.10.2019, 11:32, 81.190.166.49 ##

jaki związek z artykułem ma moje podejście do obowiązków, które przede wszystkim ciebie odchodzi nie powinno bo nie jesteś ani moim pracodawca ani przełożonym...nawet skandaliczne zachowanie pracowników nie upoważnia wykształconego pana doktora - dyrektora instytucji formułowania tego typu "odezwy" do podległych mu praconików
Anonim_4294, 29.10.2019, 14:03, 37.131.160.82 ##

Jasne, jednych nic nie usprawiedliwia a innych wszystko. Twoje pokazywanie błędu człowieka (sprawa sprzed pieciu lat)wiele mówi o tobie. Taki chodzący kryształ, który widzi źdźbło w oku drugiego, ale w swoim?
Anonim_5349, 29.10.2019, 15:54, 81.190.166.49 ##

Anonim_5349 świńskie bluzganie na całą A4 nazywasz błędem człowieka??
Anonim_5636, 29.10.2019, 21:29, 176.221.121.227 ##

Chrzanicie z tym bluzganiem. Jak nie pomogło proszenie, to poszły bluzgi. Czytajcie, czego ludzie nie zrobili, a za co brali kasę. Wielka obraza, bo facet nie wytrzymał. Nie docierały kulturalne prośby, to mu nerwy puściły. Gdyby robili, co do nich należy, nie byłoby sprawy. Jest przyczyna i skutek. Nie puścił wiązanki dla zabawy. A tym leserom powinien podziękować
Anonim_8528, 29.10.2019, 22:13, 66.102.9.118 ##

To mógł ich zbluzgać w 4 oczy, a nie wysyłać maile i zostawiać ślady jak dzieciak z podstawówki...
Anonim_7948, 30.10.2019, 00:16, 176.221.121.227 ##

Anonim_7948 dokładnie!!! on wolał napisać a ślad został !!!

Anonim_5349 jak będzie artykuł o mnie albo jak obejmę jakąś ważną publiczna funkcje to wtedy będziesz mógł po mnie jechać a nawet snuć domysły o mnie

"Twoje pokazywanie błędu człowieka (sprawa sprzed pięciu lat)wiele mówi o tobie. Taki chodzący kryształ, który widzi źdźbło w oku drugiego, ale w swoim "

nie ma znaczenia ze sprzed 5 lat!! koleś się skompromitował, pokazał jaki jest naprawdę pod płaszczykiem pana doktora wykształciucha zwykły cham i buc i tyle w temacie
Anonim_4294, 30.10.2019, 12:40, 37.131.160.82 ##

Do Anonima 4294
W odróżnieniu do P. Kieliszewskiego nie chowasz się pod płaszczykiem doktora, bo pewnie go nie masz. Nie kompromitujesz się jak on, bo używasz określeń cyt: „koleś, wykształciuch, buc i cham, nie biorąc odpowiedzialności za słowa, bo sie nie podpisałeś. Tych wszystkich określeń użyłeś tylko w jednym zdaniu! Zastanów się człowieku, czy masz prawo oceniać innych?!

Anonim_4174, 30.10.2019, 20:24, 79.163.222.229 ##

Cokolwiek by zrobili (lub co zaniedbali, zignorowali) dyrektor państwowej instytucji kultury dysponuje odpowiednimi narzędziami do rozwiązania problemu. Jeśli nie potrafi z nich korzystać to już jego sprawa. Pisemne mieszanie ludzi z przysłowiowym g...nie jest żadnym wyjściem. Teatr to nie budowa i pewien poziom, przynajmniej na zewnątrz powinien być utrzymany. Jeśli trzeba było huknąć to mógł to zrobić na dywaniku...bo metoda, którą wybrał jest gówniarska.
Anonim_5636, 31.10.2019, 01:57, 176.221.121.227 ##

Tak się zastanawiałem kto będzie ten "swój" w radzie. Oczy i uszy prezydenta. No to już wiem. Obstawiam bramkę nr 4 :-)
Anonim_2327, 04.11.2019, 08:50, 195.212.105.177 ##

A kiedy pierwsza decyzja Rady ws likwidacji FG??? Gorzowa nie stac na gigantycznego pożeracza miejskich pieniędzy, który robi coś dla małej grupki zainteresowanych i tych, którzy żyją z Filharmonii
Max, 07.11.2019, 06:11, 89.15.238.79 ##

A co cię Max Facet Bak z Hamburga obchodzi gorzowska filharmonia? Rób porządki u siebie.
Anonim_5349, 07.11.2019, 06:48, 81.190.166.49 ##

widocznie Max jest prostym człowieczkiem który tylko disco polo trawi a muzyka poważna jest dla niego obca, nie rozumie kultury wyższej, jego potrzeby ograniczają się do wizyty na giełdzie, stadionie żużlowym i dniach Gorzowa
Anonim_4294, 07.11.2019, 09:12, 37.131.160.82 ##

Od admina: Szanowny Anonimie Max, jeśli masz coś do redakcji, napisz - adresy mailowe są odólnodostępne, chętnie rozpatrzymy Twoje żale. Jeśli chcesz likwidacji filharmonii, napisz do Prezydenta, bo tu Twój głos nic nie znaczy. Jeśli nie lubisz ludzi chodzących do filharmonii, stań przed budynkiem i zamanifestuj to. Jeśli boli Cię niesprawiedliwość społeczna (nie takie, jak byś chciał wydawanie pieniędzy), załóż komitet protestacyjny i działaj. Ale w każdym przypadku miej odwagę pokazać swoją twarz. Nie obrażaj, bo my Ciebie nie obrażamy. A jeśli ktoś to zrobił, odszukaj, złóż doniesienie, domagaj się przeprosin. Nie sądzisz, że za wiele żółci wylewa się z ludzi na wszelkich forach? Naprawdę uważasz, że takie zachowanie ma sens? Jeśli chcesz o czymś podyskutować, rób to, ale nie wyrzucaj z siebie frustracji, bo to generuje kolejne złe emocje. Mało tego mamy w kraju? Jeśli nie chcesz czytać egorzowskiej, nie czytaj i nie odgrażaj się, bo to dziecinada. Pokaż więc innym, czym jest kultura, o której piszesz i wykształcenie, które zapewne posiadasz. Jeśli ktoś chce, czyta, jeśli nie - jego sprawa. Pozdrawiamy serdecznie, życząc wiosny w sercu i uśmiechu na twarzy. Widzę że w egorzowska inwigilacja czytelników jest lepsza niz na Białorusi. Moja rada, admin powinien uzupełnić wykształcenie, zwłaszcza z dziedziny dobrych obyczajów. W mediach jedynie Ojciec dyrektor włacza sie do dyskusji słuchaczy. hihi. Ponadto, by byc mądrym nie wystarczy mahgisterka zrobiona w jakiejś zapyziałej mieścinie. egorzowska będzie tacić czytelników. Jednego już straciła. Na koniec dodam, czy mec Synowiec , który podobnie jak ja jest zagorzałym przeciwnikiem Filharmonii , nalezy do osób bez wykształcenia??? Ale widocznie niektórym z egorzowska w Gorzowie nawet wykształcenie nie pomogło.
Max, 08.11.2019, 05:39, 89.15.239.90 ##

Kończąc temat, nie każdy kto jest przeciwnikiem FG jest prostym człowiekiem. Trzeba znać się trochę na finansach publicznych , by mieć na ten temat miarodajne zdanie. Nie wystarczy włożyć farak i pójść do filharmonii, by stać się inteligentnym człowiekiem, zwłaszcza, ze frak dobrze lezy na człowieku dopiero... w trzecim pokoleniu.
Max, 08.11.2019, 05:46, 89.15.239.90 ##

Ludzie,kochani, po co ta klotnia,po co nerwy ? Niech sobie ta FG bedzie, moze w przyszlosci, za lat x , zmieni cokolwiek na lepsze. Faktem jednak jest, ze 98% odwiedzajacych FG to kompletni "muzyczni analfabeci",kreujacy sie na elity gorzowskie. Brak znajomosci repertuaru i jego szczegolow,w domu slucha sie disco lub pop - klasyka jest niestrawna. Zdarzylo sie nawet, ze facet z nudow zemdlal.. (serio !)bo zona nie pozwolila mu wyjsc. Czy FG wzorem edukacji dzieci nie moglaby wprowadzic edukacje doroslych ?
Anonim_7918, 09.11.2019, 15:48, 31.0.120.245 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Milion dla filharmonii
W środę 6 grudnia 2023 r. marszałek Marcin Jabłoński spotkał się z dyrektor Filharmonii Gorzowskiej Joanną Pisarewicz. W projekt budżetu Samorządu ... <czytaj dalej>
Oprogramowanie Lubuskie trzeba zaktualizować
- Oprogramowanie Lubuskie trzeba zaktualizować - powiedział podczas spotkania lubuskich samorządowców w Paradyżu - Gościkowie prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. 7 grudnia ... <czytaj dalej>
Coraz bliżej święta
Otwarcie hali sportowo-widowiskowej Arena GORZÓW jest głównym elementem tegorocznej kampanii „Gorzów blisko świąt”. Dwudniowa impreza zaplanowana jest w dniach 9-10 ... <czytaj dalej>
Chcą nowego porozumienia paradyskiego
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, wspólnie z prezydentami Zielonej Góry Januszem Kubickim i Nowej Soli Jackiem Milewskim, jest inicjatorem i współorganizatorem ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Olender Leszek Zakład Mechaniki Pojazdowej

ul. Podmiejska 34, Gorzów Wlkp.
tel. 95 725 71 38
branża: Samochody - silniki, mechanika <czytaj dalej>
"Ms Systemy II" Sławomir Pękosz

ul. Matejki 64 d lok. 4, Gorzów Wlkp.
tel. 606 769 913
branża: Kursy, szkolenia <czytaj dalej>

Milion dla filharmonii
W środę 6 grudnia 2023 r. marszałek Marcin Jabłoński spotkał ... <czytaj dalej>
Na barszcz i pierogi pod Arenę
W mikołajki po Gorzowie jeździł bezpłatny, świątecznie udekorowany „smaczny tramwaj”. ... <czytaj dalej>
Gorzowskie mikołajki
W mikołajki najmłodsi gorzowianie udekorowali żywą choinkę. Starsi mogli przejechać ... <czytaj dalej>
Nie zawłaszczać mitu założycielskiego Lubuskiego
- Nie wierzę w tę inicjatywę – mówi o spotkaniu ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Wierzą, że tym razem się uda
Wrócił temat zmiany nazwy naszego miasta. Zajmuje się nim Komitet Obywatelski Gorzów, który 7 listopada odbył organizacyjne spotkanie w siedzibie Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. Przedstawił najważniejsze kwestie związane z projektem złożonym ... <czytaj dalej>
Pokaż najpiękniejsze porosty
W ramach programu edukacyjno-informacyjnego WygrajMY czyste powietrze miasto ogłasza konkurs <czytaj dalej>
Zagłosuj na zmodernizowany obiekt
Trwa głosowanie w plebiscycie internetowym konkursu Modernizacja Roku & Budowa <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0572a.jpg
admin ego:
Huelva z Wybrzeża Światła
Huelva leży na Wybrzeżu Światła (Costa de la Luz), słynącym ... <czytaj dalej>
admin ego:
Klasztor Tentudia
Monasteiro de Tentudia, czyli klasztor Tentudia rozsiadł się na wzgórzu ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Zakopanie w ziemi żywcem... czyli o granicy
Zakopanie w ziemi żywcem, patostreamy, niebezpieczne wyzwania – gdzie jest ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Nowe technologie pomogą zadbać o seniorów
Powiedzieć, że starzejemy się jako społeczeństwo, to truizm. Według danych ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_5823:
Niekoniecznie. Teraz jest jednak miastem wojewódzkim. Jeżeli Zielona Góra chce dalej czerpać profity z urzędu marszałkowskiego, musi się jakoś <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
Nie mam nic przeciwko likwidacji sztucznego woj.lubuskiego - Gorzów lepiej będzie się miał we współpracy ze Szczecinem. <czytaj dalej>
Anonim_5823:
Może warto postraszyć rozpadem województwa. To od razu postawiłoby do pionu przyjaciół z południa. <czytaj dalej>
Maria :
Dziękuję za recenzję.Trzeba to obejrzeć. <czytaj dalej>
Anonim_4621:
Nazwa jest wtórna. Najpierw co z upadkiem tego miasta, nawet jak zmienimy nazwę na Nowy Jork to gadaniem niczego dalej nic się nie poprawi. Ślep <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej