poniedziałek 17 maja 2021     Weronika, Sławomir, Brunon
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
W sprawie pożyczki dla Powiatu
Publikujemy komunikat Starostwa Powiatowego w Gorzowie po spotkaniu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

15 października 2014 roku w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej odbyło się spotkanie w sprawie udzielenia Powiatowi Gorzowskiemu przez Ministerstwo Finansów pożyczki umożliwiającej zamknięcie procesu likwidacji SP ZOZ w Kostrzynie nad Odrą i spłaty długu byłego szpitala wobec wszystkich wierzycieli, w tym przede wszystkim pracowników.

Spotkanie odbyło się dzięki osobistemu zaangażowaniu w sprawę pomocy Powiatowi Gorzowskiemu posła Józefa Zycha. W spotkaniu wzięli udział:
1. Marszałek Senior Sejmu RP - Józef Zych
2. Minister Pracy i Polityki Społecznej - Władysław Kosiniak-Kamysz
3. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia - Cezary Rzemek
4. Dyrektor Departamentu Gwarancji i Poręczeń w Ministerstwie Finansów - Jacek Barylski
5. Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - Zbigniew Derdziuk
6. Starosta Gorzowski - Józef Kruczkowski
7. Skarbnik Powiatu Gorzowskiego – Marek Szabat

Starosta gorzowski Józef Kruczkowski przestawił aktualną sytuację i stan formalno-prawny dotyczący wniosku powiatu o udzielenie pożyczki z budżetu państwa, a także stan wdrożenia przez samorząd powiatowy programu ostrożnościowego. Przedstawiciel Ministerstwa Finansów, dyr. Jacek Barylski poinformował, że powiat gorzowski jest na liście kwalifikującej do udzielenia pożyczki, jednak z uwagi na relatywnie wysoką pożyczkę (ok.100 mln. zł), dyr. Barylski zaproponował nową formułę wniosku, która w jego ocenie nie zakłóci realizacji zadań samorządu powiatowego.

Propozycja dotyczy wydłużenia okresu spłaty pożyczki oraz elastyczny poziom spłaty odsetek, dostosowany do wysokości wolnych środków Powiatu Gorzowskiego w danym roku budżetowym. Dyr. Barylski zadeklarował ścisłą współpracę z powiatem w zakresie przygotowania nowego wniosku, który umożliwiałby w pierwszych latach spłaty pożyczki zakończenie niezbędnych zadań inwestycyjnych - głównie w oświacie. Takie rozwiązanie powoduje, że w pierwszych latach odsetki od udzielonej pożyczki byłyby niewielkie, natomiast później, po wdrożeniu programu ostrożnościowego, podlegałyby zwiększeniu.

Wobec powyższego Powiat Gorzowski w ciągu dwóch tygodni przygotuje nową analizę finansową oraz propozycję spłaty pożyczki, która odpowiadać będzie na zaproponowane rozwiązanie przez dyr. Jacka Barylskiego. Ewentualne unieważnienie części zobowiązań wobec ZUS będzie wynikać z przygotowywanej nowej analizy finansowej. Przewidywane jest kolejne spotkanie na początku listopada br. w Ministerstwie Finansów. W przypadku akceptacji nowej formuły wniosku, Rada Powiatu będzie mogła jeszcze w listopadzie podjąć nową uchwałę o zaciągnięciu pożyczki, a także uchwałę o zakończeniu likwidacji SP ZOZ-u.

Zależy nam na tym, żeby wypłaty zobowiązań wobec wierzycieli rozpoczęły się jeszcze w tym roku, w tym przede wszystkim dla byłych pracowników szpitala.

Dawid Gierkowski

16 października 2014 21:54, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem tekst,bo tak zagmatwana jest ta informacja. Chyba trzeba mieć wysoki iloraz inteligencji, aby pojąć tekst popełniony przez Pana Gierkowskiego. Jedno jest pewne, Starosta pozostawia starostwo z długiem 110 mln. złotych. Trzeba pożyczki i to solidnej, żeby załatać niedbalstwo rządzących. Czy o to chodzi?
Anonim_7818, 18.10.2014, 20:17, 31.61.136.232 ##

Heheee...
Czyli ktoś "zgrandził" około 100 milionów zł. i nikt nie wie kto to zabrał? Teraz rozumiem to parcie na koryto... w tym kontekście radny dietę może wrzucić menelowi do kapelusza! Kasa znika z innej strony koryta!
Anonim_9596, 18.10.2014, 22:59, 78.8.214.180 ##

Starosta wraz z kolegami przejadł 110 milionów, a teraz przed wyborami próbuje pozyskać wyborców kłamiąc, że zacznie spłacać byłych pracowników SPZOZ w Kostrzynie. Rok temu mówił to samo. Taka prawda.
Monika Twarogal, 19.10.2014, 11:51, 31.61.138.20 ##

O proszę, Szefowa Sztabu TJ....jak niemiło.
Szanowna (choć to za dużo powiedziane) Pani, Pani se weźmie na wstrzymanie, bo do połowy listopada Pani nie wytrzyma ze złości.
Proszę mi wierzyć, podcięcie włosów i przypudrowanie du...znaczy twarzy nie zmienia jej prawdziwego zjadliwego oblicza.
Anonim_4553, 19.10.2014, 19:56, 81.190.172.205 ##

A ta pani miała tu nie zaglądać. Widać, ile znaczą jej słowa. I widać, że to ona lubi mówić raz tak, raz siak. I jak tu takiej wierzyć?
Do tej opani, 19.10.2014, 20:41, 31.175.67.189 ##

Zaledwie parę dni temu ten s...syn twierdził ,że długi dla pracowników szpitala to nie jego sprawa tylko tego nowego tworu w Kostrzyniu a teraz ma rzekomo dostać pozyczkę i zapłacić biednym ludziom za ich trud i pracę.Jak znam tego człowieka a znam go z przekrętów popełnionych w Gminie Kłodawa to jedynym jego celem jest utrzymanie się przy korycie- a pcha się na stołek dlatego, że nasze prawo ,nasza prokuratura nie spełnia swoich zadań nikt nigdy nie rozliczył go z jego przeszłości Smiem twierdzić ,że w całej jego karierze nie zrobił nic bezinteresownie.Mogę wymieniać dziesiątki działań gospodarczych tego Pana które nic nie przyniosły dla mieszkańców a jedynie straty a nie potrafię znależć choćby jednej pozytywnej strony .W@szedzie skąd odchodził ( uciekał) szedł za nim odór podejrzeń o działania sprzeczne z literą prawa.
Anonim_4544, 02.11.2014, 16:37, 81.190.188.230 ##

W oświadczeniu czytamy ,,w pierwszych latach odsetki od udzielonej pożyczki byłyby niewielkie, natomiast później, po wdrożeniu programu ostrożnościowego, podlegałyby zwiększeniu.” Zatem, z oświadczenia wynika, że program ostrożnościowy dopiero ma być wdrożony. Tymczasem Starosta Gorzowski Józef Kruczkowski powołując się na program ostrożnościowy, stworzony w celu spłaty ewentualnej pożyczki, bez skrupułów pozbywa się starszych pracowników. Pożyczki nie ma, ale pretekst jest. Tym sposobem krąg ,,obitych” przez Pana Starostę poszerza się. Nieprawdopodobnym cynizmem jest twierdzenie, że zwolnienie paru oddanych pracy pań, z dużym doświadczeniem zawodowym rozwiąże problem ponad 100 milionowego zadłużenia. Helena Tobiasz.
Anonim_6456, 14.11.2014, 08:32, 31.61.136.185 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Apel o obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19

Samorządowcy – wśród nich marszałek Elżbieta Anna Polak – przygotowali stanowisko w sprawie wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19, skierowane do ... <czytaj dalej>
Pchli targ w nowym miejscu
Gorzowski Rynek Hurtowy uruchomił w nowym miejscu tzw. pchli targ. Teraz mieści się na parkingu, między bramą wjazdową od ulicy Woskowej, ... <czytaj dalej>
Na Kostrzyńskiej będą utrudnienia
We wtorek (27 kwietnia) nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Kostrzyńskiej i alei 11 Listopada. Wykonawca przebudowy tych ulic planuje przystąpić ... <czytaj dalej>
Bagiński dwukrotnie skazany
Publikujemy przesłany do naszej redakcji list mecenasa Jerzego Wierchowicza. List mecenasa Jerzego Wierchowicza skierowany został do przedsiębiorcy i polityka Jacka Bachalskiego, ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Tmbtech" Tomasz Bach

ul. Dowbór-Muśnickiego 17, Gorzów Wlkp.
tel. 697 773 373
branża: Projektowe biura <czytaj dalej>
Koberecka Halina Biuro Rachunkowe

ul. Szarych Szeregów 43, Gorzów Wlkp.
tel. 95 737 99 35
branża: Biura - rachunkowe <czytaj dalej>

Apel o obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19

Samorządowcy – wśród nich marszałek Elżbieta Anna Polak – przygotowali ... <czytaj dalej>
Siostra Michaela z honorowym obywatelstwem?
Na najbliższej sesji rady miasta radni zdecydują o przyznaniu s. ... <czytaj dalej>
To ma być najlepszy "Dobry wieczór Gorzów"
Miasto zapowiada, że nadchodzące lato będzie lato pełne wrażeń. Od ... <czytaj dalej>
Zgłoś seniora na szczepienie
W momencie uruchomienia szczepień dla seniorów, Wojska Obrony Terytorialnej wprowadziły ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« maj 2021 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
In vitro, katedra, Wojciechowska i święte oburzenie
Środową (31 marca) sesję rady miasta zdominowały trzy sprawy: in vitro, dotacja na katedrę i wygaszenie mandatu radnej Grażyny Wojciechowskiej. In vitro Najmniej czasu zajęła radnym decyzja związana z finansowaniem in vitro. ... <czytaj dalej>
Konkurs na fraszkę
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie <czytaj dalej>
Pro Arte z Lemem
Miejskie Centrum Kultury zachęca do wzięcia udziału w przeglądzie powiatowym <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 4fa.jpg
Hanna Kaup:
Dla papieża Franciszka, Katedry Notre Dame i Okszy
Nigdy nie wiadomo, co wydarzy się podczas wędrówek po mniej ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Pożegnanie Ireneusza Krzysztofa Szmidta
W słoneczny majowy poniedziałek o 13.15 rozpoczęło się pożegnanie śp. ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wszystko o jednodawkowej szczepionce Janssen
Publikujemy dane dot. III fazy badania jednodawkowej szczepionki Janssen przeciwko ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Jak chronić się przed cyberprzestępcami w pandemii?
Fałszywe sklepy internetowe, oszustwa telefoniczne, ransomware – cyberprzestępcy nie próżnują ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_4113:
+ że coś dla mlodych. Na bezrybiu i rak ryba <czytaj dalej>
Anonim_3473:
A w Łośnie zrobiono porządek na niemieckim cmentarzu. Wycięto krzaki, kilka drzew, ogrodono i założono lapidarium. Przy nim dwie ławeczki zapra <czytaj dalej>
Anonim_4113:
Pocalujta w d..e wójta! <czytaj dalej>
Anonim_8895:
Rozumiem że po wojnie, wg władzy komunistycznej, konieczne było wyrugowanie jakiejkolwiek pamięci po niemieckich mieszkańcach tych ziem.
Je <czytaj dalej>
Miejscowy:
Kto to jest ten Owczarek, jaką firmę prowadził, że wie? W willi powinno być Muzeum naszego Gorzowa, a Landsberg-a. Nie zaś kolejny żłób. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej