Apel do Lubuszan
Publikujemy apel i tekst uchwały w sprawie szczepień przeciw COVID 19.
Apel Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie lubuskim z dnia 10 maja 2021 r. dotyczący szczepień przeciw COVID-19.
Szanowni Mieszkańcy Województwa Lubuskiego,
właśnie teraz, gdy w decydującą fazę wchodzi akcja powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19, od naszej postawy zależy czy powstrzymamy rozwój pandemii, która już od ponad roku, nie tylko paraliżuje życie naszego regionu i kraju, ale jest też przyczyną masowych zachorowań oraz zgonów wielu tysięcy osób.
Apelujemy do wszystkich LUBUSZAN!
1. Drodzy seniorzy, pamiętajmy, jeśli chcemy nadal cieszyć się zdrowiem, cieszyć się dziećmi i wnukami, to musimy jak najszybciej zaszczepić się przeciw COVID-19.
Przypomnijmy sobie, jak wiele osób pozbawiły zdrowia i jak wiele ofiar pochłonęły takie choroby, jak gruźlica, ospa czy odra … aż do czasu masowych szczepień niemowląt i dzieci w wieku szkolnym realizowanych w naszym kraju w okresie po II wojnie światowej.
2. Młodzi lubuszanie, nie wierzcie fałszywym opiniom rozpowszechnianym w sposób nieodpowiedzialny głównie w social mediach. Tak zwani „antyszczepionkowcy” zmieniają przecież zdanie, gdy koronawirus SARS-CoV-2 dotyka ich najbliższych lub ich samych.
3. Młodzi lubuszanie, pomóżcie zaszczepić się swoim najbliższym: seniorom – babciom, dziadkom oraz rodzicom. To najważniejszy dzisiaj obywatelski, społeczny, ale i rodzinny obowiązek.
Koniecznie zaszczepcie też siebie!
4. Pamiętajmy, tylko masowe zaszczepienie przeciw COVID-19, tylko powszechne przestrzeganie zasad ochrony przed zakażeniem uchroni przed chorobą i śmiercią tysiące osób, a całemu społeczeństwu pozwoli wrócić do normalnego życia. Zaufajmy tym, u których zawsze szukamy ratunku, gdy dotknie nas choroba. Także i w tej sprawie zaufajmy autorytetom medycznym, naszym lekarzom, którzy poświęcają swoje życie by leczyć i ratować chorych.
Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego w województwie lubuskim, pragnie jednocześnie wyrazić głęboką wdzięczność i szacunek wszystkim osobom, w szczególności lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, salowym, strażakom, policjantom, żołnierzom, pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej, pracownikom niemedycznym szpitali, przychodni i aptek - nie szczędzącym każdego dnia sił i osobistego poświęcenia w walce o zdrowie i życie lubuszan – WSZYSTKIM WAM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie lubuskim
Henryk Maciej Woźniak
Uchwała Nr 3/2021 Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie lubuskim z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie przyjęcia Apelu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie lubuskim dotyczącego szczepień przeciw COVID-19
Na podstawie art. 42 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego (Dz. U. z 2018 r., poz. 2232
z późn. zm.), uchwala się co następuje:
§ 1. Przyjmuje się Apel Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie lubuskim dotyczący szczepień przeciw COVID-19, stanowiący załącznik do uchwały.
§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Przewodniczącemu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie lubuskim.
§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
IW
20 maja 2021 15:19, admin ego
Dodaj komentarz:
Milion dla filharmonii
W środę 6 grudnia 2023 r. marszałek Marcin Jabłoński spotkał się z dyrektor Filharmonii Gorzowskiej Joanną Pisarewicz.
W projekt budżetu Samorządu ...
<czytaj dalej>Oprogramowanie Lubuskie trzeba zaktualizować
- Oprogramowanie Lubuskie trzeba zaktualizować - powiedział podczas spotkania lubuskich samorządowców w Paradyżu - Gościkowie prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.
7 grudnia ...
<czytaj dalej>Coraz bliżej święta
Otwarcie hali sportowo-widowiskowej Arena GORZÓW jest głównym elementem tegorocznej kampanii „Gorzów blisko świąt”. Dwudniowa impreza zaplanowana jest w dniach 9-10 ...
<czytaj dalej>Chcą nowego porozumienia paradyskiego
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, wspólnie z prezydentami Zielonej Góry Januszem Kubickim i Nowej Soli Jackiem Milewskim, jest inicjatorem i współorganizatorem ...
<czytaj dalej>
Anonim_5823:
Niekoniecznie. Teraz jest jednak miastem wojewódzkim. Jeżeli Zielona Góra chce dalej czerpać profity z urzędu marszałkowskiego, musi się jakoś
<czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
Nie mam nic przeciwko likwidacji sztucznego woj.lubuskiego - Gorzów lepiej będzie się miał we współpracy ze Szczecinem.
<czytaj dalej>
Anonim_5823:
Może warto postraszyć rozpadem województwa. To od razu postawiłoby do pionu przyjaciół z południa.
<czytaj dalej>
Anonim_4621:
Nazwa jest wtórna. Najpierw co z upadkiem tego miasta, nawet jak zmienimy nazwę na Nowy Jork to gadaniem niczego dalej nic się nie poprawi. Ślep
<czytaj dalej>