środa 4 października 2023     Rozalia, Franciszek, Konrad
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Zegar wystartował
eGorzowska - 12572_30Bsy4LGnHBd990MbRe5.jpgW lipcu odbędzie się największa impreza sportowa w historii miasta – 99. PZLA Mistrzostw Polski Gorzów Wielkopolski 2023.

Najlepsi polscy lekkoatleci od 27 do 29 lipca powalczą o wyniki, które dadzą im awans na Mistrzostwa Świata w Budapeszcie. Przygotowania do wydarzenia trwają od kilku miesięcy, we wtorek zaczęło się oficjalne odliczanie.

Prezydent Jacek Wójcicki i prezes Banku GBS Gorzów – partnera strategicznego zawodów – Paweł Kowalczyk uruchomili zegar, który wskazuje czas do rozpoczęcia 99. PZLA Mistrzostw Polski Gorzów Wielkopolski 2023 – historycznego wydarzenia w mieście i regionie. Ostatnie mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce odbyły się w województwie lubuskim w 1968 roku w Zielonej Górze, a w Gorzowie nigdy wcześniej.

- Decyzja prezesa Polskiego Związku Lekkoatletycznego o organizacji mistrzostw w Gorzowie to wyróżnienie dla miasta. To dostrzeżenie potencjału miasta: infrastrukturalnego (nowy stadion), organizacyjnego i sportowego (zaangażowanie środowiska lekkoatletycznego, coraz lepsze wyniki gorzowskich sportowców) - zaznaczyła wiceprezydent Małgorzata Domagała.

Do Gorzowa przyjadą największe gwiazdy polskiej lekkoatletyki. Zobaczymy Justynę Święty, Annę Kiełbasińską, Pawła Fajdka, Piotra Liska czy wywodząca się z gorzowskiego ALKS AJP, najlepszą obecnie biegaczkę na dystansie 400 metrów – Natalię Kaczmarek oraz gorzowskich zawodników m.in. Nikolę Horowską, Łukasza Żoka i Kornelię Lesiewicz.

- Dzięki obecności kamer telewizyjnych TVP Sport zmagania sportowców w Gorzowie będą mogli oglądać kibice w całej Polsce i nie tylko. To niepowtarzalna okazja do promowania Gorzowa jako miasta sportu, otwartego na wydarzenia o podobnej randze – zaznaczył prezydent Jacek Wójcicki.
Partner, Bank GBS Gorzów Wlkp. na czas przygotowania i trwania zawodów przygotował specjalną lokatę oraz niespodzianki dla klientów banków, zarówno stałych i nowych. Bank jest również partnerem miasta podczas przygotowania strefy kibica która w czasie zawodów od 27 do 29 lipca będzie działała na placu Grunwaldzkim.

Wstęp na mistrzostwa będzie biletowany; karnet na całą imprezę kosztuje 99 zł, a za jednodniowe wejście trzeba będzie zapłacić 49 zł. Sprzedaż rozpocznie się 1 czerwca.

Wprawdzie nasz stadion ma niespełna 1000 miejsc, ale spodziewając się dużego zainteresowania nie tylko mieszkańców, ale również kibiców z całej Polski, dostawiona zostanie trybuna, aby udostępnić dodatkowe miejsca dla widzów chcących obejrzeć zmagania sportowców.

- Dzięki naszemu środowisku lekkoatletycznemu otrzymaliśmy możliwość organizacji tej imprezy. Dobre wyniki gorzowskich lekkoatletów na czele z Kornelią Lesiewicz, Nikolą Horowską czy Łukaszem Żokiem nie mogły ujść uwadze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i doprowadziły do tego, że dziś wraz ze świetnymi sportowcami i dobrym stadionem mamy również najważniejszą imprezę w kalendarzu królowej sportu – powiedział prezes ALKS AJP Tomasz Saska.

- Obecność domowej publiczności sprawi, że jeszcze bardziej będę się starać sprawić jej radość i dostarczyć emocji. Zamierzam na własnym stadionie pobić w moich dyscyplinach aktualny rekord Mistrzostw Polski - uznała halowa mistrzyni Polski w biegu na 200 m i skoku w dal Nikola Horowska.
Mistrzostwa Polki to będzie sprawdzian dla stadionu i ogromna praca organizacyjna. Już teraz przy przygotowaniu mistrzostw pracuje sztab ludzi, pracowników Urzędu Miasta, OSiR oraz klubu ALKS AJP Gorzów Wlkp.

W najbliższym czasie zostanie uruchomiona dedykowana zawodom strona internetowa, profile w social mediach (Facebook, Twitter i Instagram) oraz kampania promocyjna. Jednym z jej elementów jest uruchomiony podczas konferencji prasowej zegar, który pojawi się w centrum miasta (na skwerze przy dawnym Empiku).

Oprac. redakcja wg Wydział Promocji i Informacji
Foto Karolina Machnicka


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
, zdjęcie 1/4

, zdjęcie 2/4

, zdjęcie 3/4

, zdjęcie 4/4


9 maja 2023 20:17, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Ważne, by szanować innych
Tzw. nieznani sprawcy, a raczej znani, zniszczyli mój bilbord wyborczy. Naklejono kilka małych flag niemieckich, czyniąc mnie zapewne Niemcem, zupełnie ... <czytaj dalej>
Od poniedziałku zmiana trasy
Od poniedziałku autobusy pojadą zmienioną trasą. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim informuje, że od 2 października 2023 r. (poniedziałek) do ... <czytaj dalej>
Przyjdź, zagłosuj
Po miesiącu spotkań z mieszkańcami i dyskusjach o zadaniach wymagających realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 w rejonach zmierzamy do ... <czytaj dalej>
Nowa e-usługa w urzędzie skarbowym
Oczekiwana przez użytkowników usługa „Rozliczenia” już dostępna w e-Urzędzie Skarbowym. Dzięki nowej usłudze w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) podatnicy i płatnicy mogą ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Zamożniewicz" S.C. - Janina i Tadeusz Zamożniewicz

ul. Małorolnych 34, Gorzów Wlkp.
tel. 95 727 75 68
branża: Owoce, warzywa - hurt <czytaj dalej>
"O.E.M. Polska" Sp. z o.o.

ul. Szczecińska 25, Gorzów Wlkp.
tel. 95 728 13 91
branża: Metale - obróbka <czytaj dalej>

Ogród Biskupi
Castelo Branco jest oddalone od Monsanto o jakieś 50 km. ... <czytaj dalej>
Przyjdź, zagłosuj
Po miesiącu spotkań z mieszkańcami i dyskusjach o zadaniach wymagających ... <czytaj dalej>
Nowy film Jana Holoubka
Różnorodne premiery przygotowało kino Helios na nowy filmowy tydzień. Można ... <czytaj dalej>
Przyjdź na spotkanie. Dostaniesz biuletyn
Stowarzyszenie św. Eugeniusza de Mazenoda zaprasza na spotkanie promocyjne związane ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« październik 2023 »
P W Ś C P S N
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Idźmy na wybory
Idźmy na wybory. Takie hasło i taka idea przyświecała tym, którzy spotkali się 1 października na Starym Rynku w Gorzowie. W samo południe, w asyście czterech aut policyjnych i kilku funkcjonariuszy ... <czytaj dalej>
Pokaż najpiękniejsze porosty
W ramach programu edukacyjno-informacyjnego WygrajMY czyste powietrze miasto ogłasza konkurs <czytaj dalej>
Zagłosuj na zmodernizowany obiekt
Trwa głosowanie w plebiscycie internetowym konkursu Modernizacja Roku & Budowa <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - fama.jpg
admin ego:
W Krainie za Tagiem
Alentejo to historyczna prowincja i główny obszar rolniczy Portugalii. Zajmuje ... <czytaj dalej>
admin ego:
Niezapomniany klimat
Że Idanha-A-Velha jest bardzo starą miejscowością, to naprawdę widać, jednak ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Trzeba poznać geny raka
Rozmowa z prof. dr hab. n. med. Pawłem Blecharzem, kierownikiem ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Zadbaj o dobry sen
Według szacunków, ponad 50 proc. dorosłych na świecie nie zapewnia ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_8638:
W upadku PRL-u czy raczej transformacji ustrojowej Jarek grał pierwsze skrzypce. Był mózgiem Wałęsy robola nieuka. Zrobił go prezydentem. <czytaj dalej>
Anonim_8638:
Zaraz po tusku <czytaj dalej>
Anonim_6721:
Jeden wpis mało. Trzeba było aż 3 razy z tą propagandą? Jarosław Kaczyński to największe nieszczęście jakie się Polsce trafiło od upadku P <czytaj dalej>
Anonim_6732:
wierzę i wiem że jarosław jest prawym człowiekiem tj nie kradnie, posiada niewielki majątek w postaci mieszkania, emeryutury, pensji. Nie ma żon <czytaj dalej>
Anonim_6732:
powinni iść tylko ci co się interesują stanem państwa i potrafią go realnie ocenić
bez wpływu zakłamanych mediów. niestety 100% społec <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej