piątek 1 marca 2024     Antonina, Antoni, Albin
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
List otwarty do poseł Bożenny Bukiewicz
Publikujemy list otwarty do poseł Bożenny Bukiewicz, po jej wypowiedzi na temat inicjatywy społecznej budowy centrum onkologii i radioterapii w Gorzowie.

Szanowna Pani Poseł,
nasz list jest reakcją na Pani wypowiedź w Radiu Zachód z 18 lutego 2012 roku, nieprzemyślaną i lekceważącą wobec ponad siedmiu i pół tysiąca ludzi, którzy wyrazili swoją potrzebę budowy w Gorzowie centrum onkologii i radioterapii.

Podejmując temat inicjatywy społecznej dotyczącej zbierania podpisów pod budową centrum onkologii i radioterapii, wyraziła Pani opinię, że to polityczna hucpa. Jest Pani za rozbudową „radiologii” i niczego więcej, więc nie rozumie Pani, po co te podpisy.

Oto Pani wypowiedź spisana z nagrania zamieszczonego na antenie Radia Zachód (dostęp 18 lutego 2012 godz. 11.53: http://www.zachod.pl/2012/02/forum-radia-zachod-18-02/ ):

Jeżeli chodzi o Gorzów i zbieranie tych podpisów, to nie wiem dlaczego… Chciałam powiedzieć, że w Gorzowie jest oddział onkologii z chemioterapią, nie ma tylko radiologii. I tak naprawdę jest w Gorzowie potrzebna radiologia. I jeżeli osoby zainteresowane nie zgłosiły swojego wniosku o rozbudowę oddziału onkologii do Lubuskiej Rady Zdrowia, do pani marszałek, tylko od razu po prostu medialnie, to jest to hucpa polityczna – ja uważam, bo jeśli ktoś naprawdę chce w Gorzowie rozbudowy, to powinien do tego poważnie podejść… Ja się tylko pytam, kto byłby przeciwko, żeby w Gorzowie rozbudować oddział radiologii? Nikt. Jeśli ktoś byłby, to byłby nikczemny i zły. To po co to? Po prostu politycy wykorzystują chorobę ludzką w tym wypadku śmiertelną do swoich gierek politycznych i swojego politycznego, że tak powiem tutaj, swoich gier. Ale chciałam powiedzieć, że jesteśmy za, jesteśmy gotowi pomóc Gorzowowi, tylko niech zaczną normalnie rozmawiać. Powiem tak. Ja zainteresowana powstaniem wydziału lekarskiego na uniwersytecie, nie robiłam konferencji prasowych, nie robiliśmy z panią marszałek jakiejś hucpy politycznej, tylko po prostu działamy merytorycznie, najpierw zbieramy informację, pani marszałek powołała doradcę do spraw zdrowia i on też m.in. pracuje nad dokumentacją potrzebną do powstania oddziału lekarskiego, nie oddziału, tylko wydziału lekarskiego, i tak dalej, i tak dalej. Są to prace merytoryczne. I tak samo trzeba zacząć w Gorzowie. Trzeba zacząć rozmawiać z osobami, które są za to odpowiedzialne, czyli zarząd województwa, Lubuska Rada Zdrowia, to są miejsca, gdzie zainteresowani inicjatorzy rozbudowy oddziału onkologii powinni się zgłosić. Także ja w ogóle nie rozumiem tego.”

Czy postępując merytorycznie – jak wspomniała Pani w czasie audycji – zadała sobie Pani trud, by sprawdzić, jak brzmi petycja społeczna, czego dotyczy, jakie wysuwa propozycje i do kogo je kieruje, a wreszcie, kto ją zorganizował, przy czyim wsparciu i czy w ogóle?
Otóż nie, bo gdyby tak było, słowa, które niestety padły na antenie radia, nie zostałyby nigdy wypowiedziane.

Tego typu wystąpienia jak Pani, niszczą demokrację, sugerując, że jeśli cokolwiek się wydarza, to musi mieć podłoże polityczne. Otóż, prawdopodobnie tak jest w Pani życiu i działaniu. Na szczęście, są jeszcze ludzie politycznie niezależni, którzy potrafią samodzielnie wypowiadać swoje zdanie, czyniąc to z kulturą i poszanowaniem dla każdego. W Pani wystąpieniu – poza butą i pewnością, że jest tak, jak Pani myśli – nie było ani krzty szacunku czy potrzeby zrozumienia społeczeństwa, które Pani – jako poseł RP – reprezentuje. Kilkakrotnie użyła Pani sformułowania „hucpa polityczna”, odnosząc się do inicjatywy społecznej, która z polityką nie ma nic wspólnego.

Do tego, należy zwrócić Pani uwagę, że radiologia to nie to samo, co radioterapia. I nie było to przejęzyczenie, gdyż użyła Pani tego słowa wielokrotnie. Przykre jest, kiedy polityk takiej rangi nie wie, o czym mówi. Trudno potem dziwić się tzw. wojence zielonogórsko-gorzowskiej i brakowi zaufania do decyzji, jakie podejmuje władza, którą Pani reprezentuje.

Gdyby zapoznała się Pani z naszą petycją, ze zdziwieniem stwierdziłaby, że jesteśmy tego samego zdania. A tak, dała Pani dowód lekceważenia i niechęci wobec mieszkańców północnej części województwa lubuskiego, o których dobro ma Pani – jako poseł RP – obowiązek tak samo zabiegać, jak o dobro mieszkańców południa.

By zrozumiała Pani, czego dotyczyła inicjatywa społeczna i do kogo była skierowana, przesyłamy Pani tekst petycji, licząc na reakcję godną reprezentanta społeczeństwa lubuskiego, a także wycofania insynuacyjnych tez o politycznym charakterze naszej inicjatywy.

w imieniu zwolenników budowy
centrum onkologii i radioterapii

Hanna Kaup
Bronisław Mierzwa


PS
Wyrażamy również ubolewanie, że dziennikarz prowadzący audycję nie przedstawił obecnym treści petycji. Jej zasadnicze brzmienie jest bardzo krótkie. Oto treść skierowana do władz miasta Gorzowa:

"1. powołać zespół do spraw budowy Gorzowskiego Centrum Onkologicznego z Ośrodkiem Radioterapii;
2. wyznaczyć miejsca, w których mogłoby powstać Centrum;
3. stworzyć plan i biznesplan jednostki;
4. wskazać obszary współpracy z jednostką w Zielonej Górze;
5. w bieżącym półroczu przedstawić raport o stanie przygotowań do powołania Gorzowskiego Centrum Onkologicznego z Ośrodkiem Radioterapii."


19 lutego 2012 15:02, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Co to za Chinka? Inwazja Chińczyków juz sie zaczęła?
Anonim_7972, 19.02.2012, 16:54, 89.73.27.82 ##

Jestem bardzo zaniepokojana wypowiedzią Pani Pooseł.Czy to jest ignorancja, czy też zupełna bezkarność-tego nie wiem. Wiem jednak z całą pewnością, że posłanka obraziła siedem i pół tysiąca gorzowian, w tym mnie i moich bliskich...Oczekuję przeprosin i sprostowania...Hucpą polityczną li jedynie można nazwać wystąpie w Radiu Zachód Bożenny Bukiewicz. SKANDAL...po prostu SKANDAL!!!!!!!
Katarzyna Radkiewicz, 19.02.2012, 17:02, 89.228.149.0 ##

Jest to zwyczajne olewanie ludzi. Skandal to mało powiedziane.
Justa, 19.02.2012, 19:39, 83.23.28.121 ##

Bezczelna wypowiedz pani Bukiewicz, juz nie pierwsza. Co do wydzialu lekarskiego UZ byla ww pani inicjatywa, wspolnie z pania Polak. A w sprawie rozbudowy onkologii w Gorzowie pani Bukiewicz, ze tak sie wyraze, rznie glupa. Pani Hannie Kaup i panu Bronislawowi Mierzwie zycze sil i determinacji w dzialaniu. Pozdrawiam.
sangay, 19.02.2012, 20:07, 81.190.190.14 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Uwaga taksówkarze
Komunikat dotyczący ważności licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką, samochodem osobowym, pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie ... <czytaj dalej>
Smutny obraz infrastruktury transportowej północy województwa
Publikujemy fragmenty nadesłanego Stanowiska Zarządu Lubuskiej Organizacji Pracodawców z dnia 30.01.2024 r. w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Niestety, ... <czytaj dalej>
Ważne konsultacje. Kto pierwszy, ten lepszy
Konsultacje w sprawie Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów przedstawia harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Konsultacje ... <czytaj dalej>
Do wzięcia niemal 40 mln euro
Północ Lubuskiego sięga po unijne wsparcie. Stawką jest blisko 40 mln euro. - To ostatnie spotkanie z cyklu, ale... ostatni będą ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Tip-Top" Sklep Spożywczo-Przemysłowy Aleksander Kin

pl. Jana Pawła II 16 d, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 73 12
branża: Spożywcze artykuły - detal <czytaj dalej>
"Tom Speed" Tomasz Zywertowski

ul. Witosa 5 m. 6, Gorzów Wlkp.
tel. 606 951 522
branża: Sport, rekreacja - nauka, ośrodki, kluby <czytaj dalej>
"AK Finanse" Anna Kloczkowska

ul. Górczyńska 21, Gorzów Wlkp.
tel. 502 546 977
branża: Finansowanie, kredyty - doradztwo <czytaj dalej>

Czy Gorzów musi być Wielkopolski
W ramach wtorkowego spotkania Klubu Na Zapiecku Barbara Schroeder gościła ... <czytaj dalej>
Czy będzie Kolejowa Magistrala Zachodnia?
We wtorek, 27 lutego w Świebodzinie odbyło się spotkanie lubuskich ... <czytaj dalej>
Do Kawiarenki Zdrowia przez laboratorium
W niedzielę 3 marca w holu głównym Ośrodka Radioterapii Wielospecjalistycznego ... <czytaj dalej>
Uwaga taksówkarze
Komunikat dotyczący ważności licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« marzec 2024 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kultura nam się opłaca
Różnie można mówić o Gorzowie i na co dzień głosów narzekania nie brakuje, ale jeśli chodzi o kulturę, nie mamy się czego wstydzić. I choć jest wielu, którzy powtarzają, że ... <czytaj dalej>
Między strachem a wolnością
„Między strachem a wolnością”. To temat konkursu, do udziału w <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu organizuje konkurs fotograficzny „Bogdaniec - <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - krystyna pronko (2).jpg
admin ego:
Polecajka noclegowa
A dziś Trättelanda stugby, kolejna polecajka noclegowa. Na wypadek, gdybyście ... <czytaj dalej>
admin ego:
Wybory nie tylko w kwietniu
W tym roku pójdziemy do urn więcej niż raz! Oprócz ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Filiżanka kawy lub dwie
Czy wiesz, że filiżanka kawy może zdziałać więcej niż tylko ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wystarczą dane
Oszuści nie muszą wcale kraść portfela. Wystarczy, że zdobędą Twoje ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3739:
W PRL były sprawne połączenia wszystko było połączone i torami i pksami. To są zaniedbania jakies <czytaj dalej>
Anonim_3739:
Ale po co do Szczecina jak i myśli orzą bardzo sprawnie i szybko kursuje PKS.

Jak tam dojeżdżałem na egzaminy to w 50 minut byłem ju <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
Dla Gorzowian ważniejsza jest elektryfikacja linii Krzyż - Kostrzyn i reaktywacja linii do Szczecina przez Myślibórz .Do Zielonej nie ma po co ... <czytaj dalej>
Anonim_3739:
Czy jest takie zapotrzebowanie pasażerów?
Czy tylko fani komunikacji kolejowej lobbują że by im sie takie coś marzyło?

Mieszkam <czytaj dalej>
Anonim_1513:
Nooo, rewelka!
Z.M.P. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej