czwartek 5 października 2023     Igor, Placyd, Apolinary
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Prace na estakadzie idą zgodnie z planem
eGorzowska - 7861_ncFrgmvkuqHBMLJFlKTN.jpg- Prace na kolejowej estakadzie idą zgodnie z planem - zapewnił w piątek 30 czerwca kierownik kontraktu Ryszard Magdziak.

W ostatni piątek czerwca PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zaprosiły dziennikarzy na prezentację projektu, omówienie zadań i wizytację robót realizowanych na gorzowskiej estakadzie kolejowej. Ruch pociągów ma być tam wznowiony z końcem września 2018.
Remont ruszył w kwietniu, gdy postawiono nowy przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni.

Stuletnia kolejowa estakada to wyjątkowy obiekt tego typu w skali kraju. Liczy sobie ponad dwa kilometry długości. Dzięki realizowanej inwestycji poprawi się nie tylko przejazd pociągów, ale też bezpieczeństwo zarówno pasażerów, jak i użytkowników nisz.

Jak zapewnia wykonawca, realizacja projektu jest na poziomie 20 proc. Poza działającym przystankiem Gorzów Wielkopolski Wschodni, na stacji Gorzów Wielkopolski zostanie zmodernizowany peron nr 2. Już zamontowano wiatę. Powstaje szyb dla windy. Poza nią, pojawią się pochylnie oraz fakturowana nawierzchnia, by bez problemów na perony dostały się osoby niepełnosprawne, z dziećmi czy z rowerami. Zostanie zamontowany monitoring.

- Peron nr 2 będzie służyć obsłudze podróżnych pociągów w kierunku Krzyża /i dalej w kierunku Piły lub Poznań – Warszawa/ oraz w kierunku Kostrzyna. Przebudowa toru ułatwi pracę manewrową na stacji oraz zwiększy możliwości obsługi pociągów pasażerskich - informuje rzecznik prasowy Mirosław Siemieniec i dodaje: - Wykonawca zdjął już tory na 1,7 km estakady. Skuł płytę estakady dworcowej i wykonał część prac przy murze oporowym od zachodniej strony. Kontynuowane są prace przy odbudowie konstrukcji. Remont objął sześć z 50 nisz.

Wkrótce rozpoczną się prace przy modernizacji stalowego wiaduktu nad ul. Chrobrego oraz przejazdu przy ulicy Wodnej.

W harmonogramie inwestycji zaplanowano modernizację pięciu wiaduktów, dwóch przejazdów i przejścia podziemnego. Odnowione będą wszystkie nisze i arkady estakady.

Wykonawca zapowiada kolejne spotkania z mediami, by pokazywać postęp robót.

Wartość projektu wynosi ponad 115 mln zł. Około 81 mln zł pochodzi z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Tekst i foto Hanna Kaup


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
prace na estakadzie ida zgodnie z planem, zdjęcie 1/17

prace na estakadzie ida zgodnie z planem, zdjęcie 2/17

prace na estakadzie ida zgodnie z planem, zdjęcie 3/17

prace na estakadzie ida zgodnie z planem, zdjęcie 4/17

prace na estakadzie ida zgodnie z planem, zdjęcie 5/17

prace na estakadzie ida zgodnie z planem, zdjęcie 6/17

prace na estakadzie ida zgodnie z planem, zdjęcie 7/17

prace na estakadzie ida zgodnie z planem, zdjęcie 8/17

prace na estakadzie ida zgodnie z planem, zdjęcie 9/17

prace na estakadzie ida zgodnie z planem, zdjęcie 10/17

prace na estakadzie ida zgodnie z planem, zdjęcie 11/17

prace na estakadzie ida zgodnie z planem, zdjęcie 12/17

prace na estakadzie ida zgodnie z planem, zdjęcie 13/17

prace na estakadzie ida zgodnie z planem, zdjęcie 14/17

prace na estakadzie ida zgodnie z planem, zdjęcie 15/17

prace na estakadzie ida zgodnie z planem, zdjęcie 16/17

prace na estakadzie ida zgodnie z planem, zdjęcie 17/17


1 lipca 2017 14:20, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Ważne, by szanować innych
Tzw. nieznani sprawcy, a raczej znani, zniszczyli mój bilbord wyborczy. Naklejono kilka małych flag niemieckich, czyniąc mnie zapewne Niemcem, zupełnie ... <czytaj dalej>
Od poniedziałku zmiana trasy
Od poniedziałku autobusy pojadą zmienioną trasą. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim informuje, że od 2 października 2023 r. (poniedziałek) do ... <czytaj dalej>
Przyjdź, zagłosuj
Po miesiącu spotkań z mieszkańcami i dyskusjach o zadaniach wymagających realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 w rejonach zmierzamy do ... <czytaj dalej>
Nowa e-usługa w urzędzie skarbowym
Oczekiwana przez użytkowników usługa „Rozliczenia” już dostępna w e-Urzędzie Skarbowym. Dzięki nowej usłudze w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) podatnicy i płatnicy mogą ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Air-Com" P.H.U.

ul. Niemcewicza 2 B/5, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 33 20
branża: Budowlane usługi - elewacje <czytaj dalej>
"Mieszko" Hotel

ul. Kosynierów Gdyńskich 82, Gorzów Wlkp.
tel. 95 733 99 99
branża: Hotele <czytaj dalej>

Ogród Biskupi
Castelo Branco jest oddalone od Monsanto o jakieś 50 km. ... <czytaj dalej>
W objęciach Motyla
Na rozpoczęcie sezonu kulturalnego 2023-2024 w Filharmonii Gorzowskiej wręczono doroczne ... <czytaj dalej>
Przyjdź, zagłosuj
Po miesiącu spotkań z mieszkańcami i dyskusjach o zadaniach wymagających ... <czytaj dalej>
Nowy film Jana Holoubka
Różnorodne premiery przygotowało kino Helios na nowy filmowy tydzień. Można ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« październik 2023 »
P W Ś C P S N
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Idźmy na wybory
Idźmy na wybory. Takie hasło i taka idea przyświecała tym, którzy spotkali się 1 października na Starym Rynku w Gorzowie. W samo południe, w asyście czterech aut policyjnych i kilku funkcjonariuszy ... <czytaj dalej>
Pokaż najpiękniejsze porosty
W ramach programu edukacyjno-informacyjnego WygrajMY czyste powietrze miasto ogłasza konkurs <czytaj dalej>
Zagłosuj na zmodernizowany obiekt
Trwa głosowanie w plebiscycie internetowym konkursu Modernizacja Roku & Budowa <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 1f.jpg
admin ego:
Wioska Indiany Jonesa
Wyjątkowości Foz d’Égua nie oddadzą żadne zdjęcia, bardzo trudno też ... <czytaj dalej>
admin ego:
W Krainie za Tagiem
Alentejo to historyczna prowincja i główny obszar rolniczy Portugalii. Zajmuje ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Za często narzekamy i plotkujemy
Chociaż większość z nas nie lubi kolegów z pracy, to ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Trzeba poznać geny raka
Rozmowa z prof. dr hab. n. med. Pawłem Blecharzem, kierownikiem ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Finlay:
Untuk pengalaman main slot online terbaik, Anda
butuh mengenal tehnik dan siasat buat mempertingkat kesempatan Anda jadi pemenang
jekpot b <czytaj dalej>
Anonim_2434:
Cieszę się że koleżanka ze szkolnej ławy wybrała podobną drogę zawodową od mojej.LO w Skwierzynie. <czytaj dalej>
Anonim_8638:
Taka kultura polskich pracodawców. Znałem jeleni każdy to był sęp wyzyskiwacz i chamidło <czytaj dalej>
Anonim_8638:
Co nowy sklep otworzą to szukają frajerami która będzie robić za darmo za marchewkę na kiju. I ją myśl nie przyjdzie że może trzeba zapłaci <czytaj dalej>
Anonim_8638:
Winny jest rząd który powinien wprowadzić bezrobocie. A na siłę go unika i na rynku pracy jest więcej ludzi niż być powinno tj niedojdy i leni <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej