piątek 8 grudnia 2023     Maria, Wirginia, Wirgiliusz
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Prawdziwie świąteczny miejski weekend
eGorzowska - 6530_AMRtathAVC4bk4ZrQR9.jpgTydzień przed najbardziej rodzinnymi świętami Bożego Narodzenia, Miasto Gorzów zaprasza na wspólne świętowanie.

Rozpocznie się w piątek Jarmarkiem i Miejską Wigilią. W sobotę Gorzów odwiedzi mikołaj z Laponii, a w niedzielę odbędzie się Święto Aniołów. Oto szczegóły:
  • 18 grudnia startuje Jarmark Świąteczny. Potrzebujesz choinki lub karpia? A może nie masz pomysłu na prezent? To wszystko, a nawet więcej, znajdziesz na Jarmarku Świątecznym, który na Starym Rynku będzie czynny do 23 grudnia od 12.00 do 20.00.
  • Od piątku do niedzieli na Starym Rynku będzie rozstawiona scena, a na niej wiele atrakcji i oczywiście świąteczne melodie. W ogrzewanym namiocie wolontariusze Fundacji Ad Rem w poprowadzą animacje dla dzieci w różnym wieku. Będzie ciepła herbata.
  • Między 16.00 a 17.00 lokalni muzycy wprowadzą w atmosferę świąt kolędowym graniem. Około 17.00 ze sceny popłyną świąteczne życzenia dla mieszkańców miasta od prezydenta, radnych i gości.
  • Gwiazdą wieczoru będzie zespół Nadija, który zaprezentuje współczesną folkową interpretację kolęd i pastorałek. Śnieżynki rozdadzą pierniki z życzeniami wykonane w ramach warsztatów podopiecznych Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Na mieszkańców będzie czekał wigilijny poczęstunek.
  • W tym czasie wolontariusze Fundacji AdRem w ogrzewanym namiocie prowadzić będzie animacje dla dzieci w różnym wieku oraz poczęstuje ciepłą herbatą.
  • W sobotę, 19 grudnia, miasto odwiedzi najprawdziwszy mikołaj z Laponii. Pojawienie się go poprzedzi prowadzony przez trzy elfy występ z dużą dawką humoru. Mikołaj sfotografuje się z dziećmi indywidualnie. Zdjęcie będzie można pobrać ze strony miasta. W chatce elfy wystawią imienny certyfikat potwierdzający spotkanie z prawdziwym mikołajem. Będzie też prezentacja multimedialna o Laponii poprowadzona przez Marka Koźmica, sąsiada mikołaja od pięciu lat.
  • Na scenie wystąpią chóry, zespoły śpiewacze, przedstawiciele RSTK, MCK, Uniwersytetu III Wieku, Groty Sztuki, Teatru im. J. Osterwy, Jazz Klubu Pod Filarami. Do namiotu Fundacji Ad Rem na pokaz filmu „Święty Mikołaj dla wszystkich” zaprasza DKF Megaron przy Miejskim Ośrodku Sztuki.
  • W niedzielę, 20 grudnia, Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii i Klub Wolontariusza Gniazdo oraz Fundacja Ad Rem zapraszają na Święto Aniołów. Przewidziano konkursy na najlepsze przebranie za anioła, na najlepsze faworki i śledziki, konkurs malowania anioła palcami oraz konkurs na domek z piernika.
  • Około 18:00 planowany jest pokaz teatru ognia.
Konkurs na najpiękniejsze przebranie za anioła rozpocznie się 20 grudnia o 15.30.
Warunki udziału w konkursie:
1. dotarcie pod scenę do 15.30,
2. zaprezentowanie stroju anioła (uwaga: strój nie może się składać tylko ze skrzydeł),
3. udział w Korowodzie Aniołów, który przejdzie po Starym Rynku,
4. zaprezentowanie się na scenie.

Uwaga! Organizatorzy nie przewidują udziału w konkursie aniołów śmierci, aniołów ciemności, upadłych aniołów itp. Komisja wybierze zwycięzców spośród aniołów tradycyjnych i zbliżonych w kolorystyce do bieli.

Oprac. redakcja
foto Hanna Kaup


16 grudnia 2015 22:21, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Zgadza się. To jest niestety tendencja ogólna. W Gorzowie dodatkową rolę odgrywa fakt, iż organizacją świątecznego weekendu zajmuje się Pani Sekretarz, która jak wiadomo... no wiadomo. Więc dodajmy: uzasadnienie obsadzenia stanowiska. Znaczy : wybitne zdolności organizacyjne i świetny kontakt z różnymi środowiskami ;-) Uzasadnia? Taaaaaak ;-) No to wesołych !
km, 17.12.2015, 09:28, 37.128.59.173 ##

bytek...mógłbyś się nie ..przypier...alac, każdy chce miec wolne w święta i ty i urzędnicy..a jezeli chcesz organizowac eventy miedzy 23-27 to coś zaproponuj albo zorganizuj a nie tylko marudzisz na wszytkich mozliwych forach
Anonim_6626, 17.12.2015, 10:13, 37.131.160.82 ##

Anonim_6626 - jak mi będą za to płacić i tyle co miejskim urzędnikom to chętnie zorganizuję miejską oprawę Świąt Bożego Narodzenia. A najlepiej stanąłbym do ogłoszonego konkursu. Bo tego nie powinni robić urzędnicy! A ty (rozmyślnie z małej litery, bo anonimowy komentator na wielką nie zasługuje) czytaj moje wpisy ze zrozumieniem, do końca. Moim niezbywalnym prawem jest krytykowanie tego, co mi się nie podoba. A ty odnoś się, proszę, do zdarzeń, a nie tylko do osób.
bytek, 17.12.2015, 10:58, 83.8.68.34 ##

A tym czasem w Olsztynie i w setkach innych miejscowości:http://www.jarmark.olsztyn.eu/pl/

Anonim_6822, 17.12.2015, 11:34, 81.190.161.114 ##

była wigilia jest jarmark pod katedrą dziś był koncert w askanie, ostatnio w nova kolędy. czego jeszcze chcecie.
Anonim_3896, 19.12.2015, 20:27, 5.172.238.145 ##

Wiesz co ? Ja to bym chciała, żeby mi nie wmawiać, że jest jakaś znacząca różnica jakościowa. Wiesz? Bo mnie to zwyczajnie irytuje. Wigilia była od dawna i jeszcze ludzie mieli gdzie usiąść. Galerie zawsze robiły swoje i zawsze lepiej niż miasto bo pewnie więcej kasy na to mają. To, że się teraz Magistrat do wszystkiego chce przypiąć to nie znaczy, że współorganiozwał. Trzy budki więcej na Jarmarku oraz nazwa "Jarmark Świąteczny" nie czynią tej imprezy Jarmarkiem. Przerost formy nad treścią. I ok. Ale jak słyszę jakie to : piękne, cudowne, świąteczne, wspólne, łączące i jedyne w swoim rodzaju to przepraszam organizatorów ale czuje się oszukana PO RAZ KOLEJNY.
Katarzyna M. , 19.12.2015, 21:06, 89.228.134.163 ##

O Panie Boże. Święta za pasem. Rodziny z dzieciakami w kolejce do Mikołaja z Laponii, kolędy grane przez orkiestrę, fajny klimat. A tu w necie? Tradycyjnie - jad i złośliwości. Wesołych świąt ;)
Ula, 20.12.2015, 09:18, 176.221.124.164 ##

To niech i Pani się uśmiechnie do szczerych życzeń. Bo ta kontynuacja tematu świadczy o zgoła innych tendencjach.Wiec: zdrowych i radosnych!!!
Katarzyna M., 20.12.2015, 20:05, 94.254.211.17 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Milion dla filharmonii
W środę 6 grudnia 2023 r. marszałek Marcin Jabłoński spotkał się z dyrektor Filharmonii Gorzowskiej Joanną Pisarewicz. W projekt budżetu Samorządu ... <czytaj dalej>
Oprogramowanie Lubuskie trzeba zaktualizować
- Oprogramowanie Lubuskie trzeba zaktualizować - powiedział podczas spotkania lubuskich samorządowców w Paradyżu - Gościkowie prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. 7 grudnia ... <czytaj dalej>
Coraz bliżej święta
Otwarcie hali sportowo-widowiskowej Arena GORZÓW jest głównym elementem tegorocznej kampanii „Gorzów blisko świąt”. Dwudniowa impreza zaplanowana jest w dniach 9-10 ... <czytaj dalej>
Chcą nowego porozumienia paradyskiego
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, wspólnie z prezydentami Zielonej Góry Januszem Kubickim i Nowej Soli Jackiem Milewskim, jest inicjatorem i współorganizatorem ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Szkoła Języków Obcych Marii Szot

ul. Paderewskiego 52, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 13 34
branża: Językowe kursy, szkoły <czytaj dalej>
"Ruch" S.A. Kiosk

ul. Armii KrajowejGorzów Wlkp.,
tel. 505 976 327
branża: Kioski <czytaj dalej>
"Japa" Pracownia Protetyczna Ryszard Karpisz

ul. Chełmońskiego 8, Gorzów Wlkp.
tel. 95 729 34 58
branża: Lekarze - stomatolodzy, protetycy <czytaj dalej>

Milion dla filharmonii
W środę 6 grudnia 2023 r. marszałek Marcin Jabłoński spotkał ... <czytaj dalej>
Na barszcz i pierogi pod Arenę
W mikołajki po Gorzowie jeździł bezpłatny, świątecznie udekorowany „smaczny tramwaj”. ... <czytaj dalej>
Gorzowskie mikołajki
W mikołajki najmłodsi gorzowianie udekorowali żywą choinkę. Starsi mogli przejechać ... <czytaj dalej>
Nie zawłaszczać mitu założycielskiego Lubuskiego
- Nie wierzę w tę inicjatywę – mówi o spotkaniu ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Wierzą, że tym razem się uda
Wrócił temat zmiany nazwy naszego miasta. Zajmuje się nim Komitet Obywatelski Gorzów, który 7 listopada odbył organizacyjne spotkanie w siedzibie Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. Przedstawił najważniejsze kwestie związane z projektem złożonym ... <czytaj dalej>
Pokaż najpiękniejsze porosty
W ramach programu edukacyjno-informacyjnego WygrajMY czyste powietrze miasto ogłasza konkurs <czytaj dalej>
Zagłosuj na zmodernizowany obiekt
Trwa głosowanie w plebiscycie internetowym konkursu Modernizacja Roku & Budowa <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - plywanie.jpg
admin ego:
Klasztor Tentudia
Monasteiro de Tentudia, czyli klasztor Tentudia rozsiadł się na wzgórzu ... <czytaj dalej>
admin ego:
Kolejny Gontowcowy bzik
Ponieważ zapory i elektrownie są – obok starych cmentarzy i ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Zakopanie w ziemi żywcem... czyli o granicy
Zakopanie w ziemi żywcem, patostreamy, niebezpieczne wyzwania – gdzie jest ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Nowe technologie pomogą zadbać o seniorów
Powiedzieć, że starzejemy się jako społeczeństwo, to truizm. Według danych ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_5823:
Niekoniecznie. Teraz jest jednak miastem wojewódzkim. Jeżeli Zielona Góra chce dalej czerpać profity z urzędu marszałkowskiego, musi się jakoś <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
Nie mam nic przeciwko likwidacji sztucznego woj.lubuskiego - Gorzów lepiej będzie się miał we współpracy ze Szczecinem. <czytaj dalej>
Anonim_5823:
Może warto postraszyć rozpadem województwa. To od razu postawiłoby do pionu przyjaciół z południa. <czytaj dalej>
Maria :
Dziękuję za recenzję.Trzeba to obejrzeć. <czytaj dalej>
Anonim_4621:
Nazwa jest wtórna. Najpierw co z upadkiem tego miasta, nawet jak zmienimy nazwę na Nowy Jork to gadaniem niczego dalej nic się nie poprawi. Ślep <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej