sobota 4 lutego 2023     Weronika, Mariusz, Andrzej
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
FIO w Gorzowie? Może za rok
eGorzowska - 4859_CwNUIAuDTZynRi5qMlEP.jpg„Program FIO (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich) jest instrumentem programowym i finansowym zwiększającym dynamikę rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz przejawem, wypracowanej w partnerstwie publiczno-społecznym, troski o rozwój aktywności obywatelskiej i potrzeby wzmocnienia miejsca i roli trzeciego sektora w realizacji zadań publicznych".

To zdanie znajduje się na głównej stronie informującej o programie. Trzeba dodać, że nowa strategia FIO 2014-2020 zakłada wzmocnienie finansowe III sektora w działaniach dotyczących głównie oddolnej integracji środowisk lokalnych, ergo budowania nieformalnych i formalnych struktur społeczeństwa obywatelskiego. Dzięki tym środkom można sfinansować działania małych grup nieformalnych, wzmacniać i promować samopomoc, wolontariat i ruchy społeczne, animować, adaptować, budować i wiele, wiele innych. Nic dziwnego, że na tę możliwość czeka większość organizacji pozarządowych w kraju. A trzeba wiedzieć, że jest to sektor skrajnie niedofinansowany, często realizujący najtrudniejsze zadania publiczne za głodowe stawki, które musi wyrywać od urzędników siłą.

Jako przedstawiciel fundacji, głęboko wzruszony troską Państwa o mój rozwój i potrzeby, postanowiłem podjąć trud i skorzystać z nowej odsłony tego rzadkiego przejawu. Liczyłem, że po takiej deklaracji zostanę doinformowany profesjonalnie i bez zbędnych kosztów. Departament Pożytku Publicznego założył dwie formy przekazu informacji: pisaną – założenia i regulamin oraz spotkania informacyjne z ekspertem, organizowane „we współpracy z Urzędami Marszałkowskimi”. W ramach woj. lubuskiego, spotkanie zostało zaplanowane na 18 lutego w Zielonej Górze.

– Szkoda – pomyślałem. Z Gorzowa do Zielonej jest 130 km, koszt – 60 zł podróż i stracony cały dzień. To dla mnie za dużo. Potem powstało w mojej głowie pytanie: Dlaczego Państwo Polskie, znając trudną sytuację III sektora (zwłaszcza w lubuskim) żąda od niego ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z pozyskaniem informacji o tak ważnych środkach. W Gorzowie (nie licząc okolic) jest co najmniej 100 organizacji, które chętnie wysłuchałyby wskazówek specjalisty. Wyjazd ich przedstawicieli do Zielonej Góry to koszt co najmniej 6 tysięcy zł wyciągniętych z wysuszonych kas lub częściej, z prywatnych kieszeni. A ile bierze taki ministerialny spec za spotkanie? No chyba ciut mniej, bo sama organizacja nie kosztuje nic. Mamy kilka publicznych sal, które w takich przypadkach powinny być udostępniane bezpłatnie.

Wstrząśnięty sprzecznością deklaracji z rzeczywistością postanowiłem zanieść moje wątpliwości prosto do UM. Na moje pytania otrzymałem odpowiedź: „To kolejne pytanie w tej sprawie. Pisaliśmy już do ministerstwa i dostaliśmy odpowiedź, że w ramach oszczędności (sic!) nie przewidują dodatkowych spotkań.
– W takim razie – zaproponowałem – może UM w ramach troski i w ogóle sfinansowałby takie spotkanie w Gorzowie?
– Nie ma na to pieniędzy, nie można, ja nie decyduję – usłyszałem dźwięczną odpowiedź.
– A kto decyduje? – zapytałem.
– Dyrektor, ale nie ma, będzie jutro.

Podniecony perspektywą rozmowy z samym Dyrektorem Wydziału Departamentu Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego (uff) wykonałem następnego dnia telefon do UM. Niestety, dyrektora znów nie było, połączono mnie jednak z kierownikiem tego specjalnie dla nas stworzonego przybytku, panem Bogusławem Zarazą. Ten przemiły człowiek najpierw długo przepraszał za przodków, po czym zasypał mnie wyrazami swojej troski oraz potwierdził, że na jego sercu i zapewne na wszystkich urzędowo marszałkowskich sercach leży i rozwój, i rozkwit, ale po pierwsze, spec bierze dwa tysie, po drugie, Państwo Polskie ma tak mało speców, że i tak wszyscy latają z wywieszonym ozorem i pewnie nie zdążą, a po trzecie, nie ma kasy i w ogóle.
– Lecz nie załamuj się obywatelu Gorzowa – dodał z uniesieniem na koniec. – Ministerstwo obiecało pochylić się nad twą niedolą i już w przyszłym roku rozważyć taką możliwość!

Miło by było wiedzieć, że ktoś o nas dba i szanuje darowany mu mandat. Lecz ty ludu pomagaj sobie sam, bo jeśli poprosisz o to wybranych przez siebie zarządców, to może w przyszłym roku się nad tym zastanowią. I pomyśl przy jesiennej urnie, kto przez twój wybór lub jego brak, będzie decydował o naszych sprawach.

Grzesiek Witkowski


9 lutego 2014 23:31, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Nic z tego nie rozumiem. To znaczy, że coś dają.
Anonim_3812, 10.02.2014, 10:22, 178.183.173.48 ##

Panie Grzegorzu. W konia nas robią, pisząc w programie na 2014-2020:

4.1. Cel główny
Zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne.
Realizacja Programu FIO ma umożliwić obywatelom angażowanie się w różnorodne działania na rzecz innych, swoich wspólnot oraz w tworzenie, realizację i monitoring polityk publicznych.

To stara śpiewka znana i w poprzednim, słusznie minionym ustroju. Sprawa postawiona na głowie, bo od kiedy to sprawujący władzę i trzymający kasę będzie szczerze namawiał do jej sobie odebania? To mydlenie oczu tzw. społeczeństwu obywatelskiemu.
Podoba mi się pańskie, panie Grzegorzu, wezwanie do większej aktywności i do namysłu w trakcie wyborów. Bo w tym - w nowych władzach - nadzieja.
bytek, 10.02.2014, 11:14, 83.23.60.8 ##

Dzień dobry Panie Bytku. Ciągle przypominam, że nie odpowiedział Pan na pytanie, co Pan zrobił dobrego dla naszego miasta, a szczególnie dla gorzowskiej kultury? Taki Pan mądry w każdym temacie, o odpowiedzi jak nie ma tak nie ma. Panie Bytku, czekamy....
Anonim_8294, 10.02.2014, 16:39, 79.189.204.250 ##

Anonim_8294 - trochę kultury! Kwalifikuje się Pan/Pani pod paragraf o molestowaniu i stalkingu a to już jest ścigane z urzędu! Wymuszasz zachowania upokarzające (ograniczanie prawa do prywatności) samemu będąc - pozornie - nierozpoznany!
Anonim_5989, 10.02.2014, 17:53, 78.8.223.40 ##

Do anonima 5989. Jaki stalking, jakie molestowanie, jakie ograniczenie prawa do prywatności. Coś Pan/Pani nie zna prawa polskiego. Nie piszę na prywatną pocztę Pana Bytka, nie dzwonię na jego prywatny nr, nie stoję przed jego domem itp. Jakie to upokorzenie odpowiedzieć na niewinne pytanie, co zrobił dla gorzowskiej kultury skoro głos w wielu sprawach zabiera i mądrości prawi. A forum dostępne jest dla wszystkich. Co knebel się chce założyć. Nikogo nie obrażam, chcę się tylko dowiedzieć czegoś o Panu Bytku....
8294, 10.02.2014, 18:35, 79.189.204.250 ##

8294- uporczywe nagabywanie i wymuszanie zachowania nie istotne na jaki adres!
A tak w ogóle to cham z waści jest i tyle.
Anonim_5989, 10.02.2014, 19:12, 78.8.223.40 ##

"W polskim kodeksie karnym stalking (zdefiniowany jako uporczywe, złośliwe nękanie mogące wywołać poczucie zagrożenia) stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat "
Anonim_5989, 10.02.2014, 19:14, 78.8.223.40 ##

Wracając do tematu...
Ubliżające inteligencji społeczeństwa jest inicjowanie rządowych programów mających na celu pobudzanie społecznej aktywności i uczestnictwa w życiu publicznym nie oferując jednocześnie (od zaraz!) niezbędnych na ten cel funduszy. Jakby zapominając, że organizacje pożytku publicznego opierają się, w przeważającej mierze, na społecznej pracy pasjonatów, zdanych na łaskę i niełaskę zarządzających funduszami publicznymi. Pisząc "owsiakiem" - to kolejna ściema. Fundusze na te działania oczywiście w budżetach są, ale są reglamentowane i dzielone tak, że na rządowe działania uświadamiające i wspierające takie jak sesje, narady, konferencje obsługujące przez swoich starczyć musi, ale na finansowanie oddolnych inicjatyw już niekoniecznie.
To takie rozumowanie jak u mojej ukochanej żony, która mówi: jedż tam i tam, a jak proszę o pieniądze na zatankowanie to mówi: najpierw jedż - dostaniesz jak wrócisz... :)
bytek, 11.02.2014, 07:46, 83.23.132.195 ##

Panie Anonimie 5989, "... uporczywe, złośliwe nękanie mogące wywołać poczucie zagrożenia....", Pan chyba nie wie, co pisze. Jak ja niewinnym pytaniem do Pana Bytka, żeby coś o sobie napisał, mogę w nim wywoływać poczucie zagrożenia? Jeśli ktoś uporczywie zabiera głos w wielu kwestiach i się pod tym podpisuje, to ja "biedny miś" mam chyba prawo zapytać, kim jest i co zrobił. A Pan mnie nazywa chamem. Pod jaki paragraf podchodzi użycie wobec mnie tego niesprawiedliwego epitetu? I po co ta żenująca staropolszczyzna - "waści". Co, szlacheckie pochodzenie mamy, czy Potop oglądaliśmy, ze zrozumieniem? Proszę Szanownego Pana by Szanowny Pan mi nie groził i nie obrażał. Jak argumentów nie ma, to po paragrafy i epitety się sięga. Smutne... i do "szlacheckiego" pochodzenia nie pasuje.
8294, 11.02.2014, 09:47, 79.189.204.250 ##

Prosze nie męczyć bydka, on i tak jest życiem zmęczony. Bo znowu wpadnie w melancholijny nastrój i się zacznie steblinowanie...
Anonim_7129, 11.02.2014, 14:44, 5.60.46.201 ##

Dziękuję tym, którzy się za mną wstawiali. Bronią też - jak rozumiem - idei, której przyświeca ustanowiony na dzisiaj Dzień Bezpiecznego Internetu.
A na pytanie zadawane mi anonimowo (?) nie odpowiem. Niech popyta o mnie i moje życiowe dokonania starszych, rodowitych gorzowian. A jak połączy ze sobą np. 1981 rok, Szprotawę, UAM, Marcina, Kino to zrozumie, że anonimowości w internecie nie ma. To co, Wystarczy już tych np., czy mam uzupełniać?
bytek, 11.02.2014, 19:52, 83.23.132.254 ##

strefy erogenne znajdują się z tył pośladków i są pobudzane poprzez masaże
najlepsze żele pomagają w
Anonim_5752, 11.02.2014, 19:57, 178.183.175.119 ##

lol, bytek zagadki zadaje! "skojarzenia"? pół litra, piersiówka, kielonek, zagrycha, śledzik, kolejarz, amfiteatr... dalej wymieniać?
bytkowe szarady, 11.02.2014, 20:14, 89.67.91.198 ##

Nienawiść, nienawiść, nienawiść - tylko tyle mogą tu co niektórzy zaproponować. I potem dziwić się, że mamy w kraju to, co mamy. Polak to często człowiek z kompleksami, o których świadczy to, co wypisuje o innych z wspomnianą nienawiścią
Anonim_7402, 11.02.2014, 20:46, 89.77.226.114 ##

Do "bytkowe szarady". No widzisz jak niewiele trzeba aby poprawić nastrój, trochę się rozerwać? Dobrze kombinujesz - Bingo!
bytek, 11.02.2014, 20:48, 83.23.132.254 ##

"znajdują się z tył pośladków " a ty jesteś przód pośladków???
Anonim_5651, 11.02.2014, 21:12, 78.9.72.84 ##

Dzień Dobry Panie Bytku? Bronią Pana - pewnie znajomi albo Pan sam siebie, jak to na forach.... Ale, właściwie, to czego (kogo)tu bronić. Jedno niewinne pytanie, na które i tak się nie doczekamy odpowiedzi, bo jej nie ma, wywołuje jakieś paragrafy, groźby, odruchy obronne, szarady...paranoja, nic innego mi nie przychodzi do głowy. I jeszcze ten tekst o nienawiści. To w waszych postach jest jad i to Wy jesteście zatruci, a nie ja, który chciałem tylko dowiedzieć się kim jest Pan Bytek i co zrobił pro publico bono. Nic więcej. Zastanówcie się Państwo trochę nad sobą.... Jedno niewinne pytanie i można zostać stalkerem. Chyba jednak to pytanie boli, co?
8294, 12.02.2014, 12:13, 89.228.139.250 ##

Oj boli prawda, boli. Imć Trynkiewicz przesiedział 25 lat i teraz nie umie znaleźć się w rzeczywistości, państwo na niego łoży, żeby mu się jakoś ułożyło. Ludzie w różny sposób tracą lata życia. A potem mają żal, że np. zbyt wiele czasu zaglądali nie tam, gdzie trzeba. I jest frustracja. Krytykanctwo. Bytkowanie. Judzenie. Smęcenie. To se ne vrati. Trza było wsiąść do pociągu w odpowiednim momencie, a nie w dworcowym barze szukać dna w szkle. A jak grzecznie pytają, to się POCHWALIĆ dokonaniami, żebyśmy wiedzieli, z jaką OSOBISTOŚCIĄ mamy do czynienia, by godności nie ująć nikomu...
Anonim_666, 12.02.2014, 12:59, 46.229.144.190 ##

No, to teraz pani odpowiem jednak, Pani Magdaleno. To pytanie, zadane człowiekowi dwa razy od Pani starszemu, jest bardzo krępujące. Bo stawia w niezręcznej sytuacji. No, bo co odpowiedzieć na pytanie: co pan zrobił dla swojego miasta, dla jego kulturalnego oblicza? To jest w istocie egzystencjalne, odwieczne pytanie o to, czy i jaki pozostawię po sobie ślad... Ludzie za chodzenie kilkoma tylko, ciągle tymi samymi, przez dziesiątki lat ulicami, do np. Biblioteki dostają Odznakę Zasłużonego dla Miasta, dla (w domyśle) jego kultury. To coś wymiernego - taka Odznaka. A moje latami od wielu lat pozainstytucjonalne działania i zabiegi o kształtowanie obrazu Gorzowa, jak je zmierzyć? A podejmowanie wyzwań - zawsze za swoje? Co one znaczą? Wymykają się przyjętym standardom, nie wchodzą w rozdzielniki splendorów, przeciwnie - przysparzają nieprzychylności otoczenia. Bo mącę, smęcę, ciałbym aby było inaczej. A ludzie chcą odpracować swoje godziny i iść do domu. Do pani osobiście nie mam żalu. Popełniłem błąd. Bo to nie szeregowiec jest winny temu, że się batalia nie powiedzie, ale głównodowodzący. Bo, jak usprawiedliwia podobnych pani, poeta:

"Nie mogę. Popatrz: to me dzieci,
śliczna kanapa i dywanik,
i lampa z abażurem świeci,
i gwiazdka malowana na nim,

gwiazdka normalna, świeci ziemsko -
a Ty byś zaraz - betlejemską!

Posadę przecież mam w tej firmie
kłamstwa, żelaza i papieru.
Kiedy ją stracę, kto mnie przyjmie?
Kto mi da jeść? Serafin? Cherub?"

No, tak. I kółko niemożności się zamyka. Ale są i inni, którzy muszą, bo jak mówi inny poeta:
"nie mam prawa namawiać nikogo
aby swe życie przeżył z jedną walizką
w taką drogę, ciężką drogę
kto nie musi nie wyrusza - to wszystko".

I niech pani przyjdzie ode mnie jedną prawdę życiową. Nigdy nie będzie pani w stanie mnie należycie ocenić. Z prostej przyczyny: ja już byłem w pani wieku, a pani ma jeszcze wiele lat doświadczeń przed sobą, po to, aby sprawy widzieć z mojej perspektywy. I to by było na tyle.

Pozdrawiam serdecznie. Powodzenia życzę.
bytek, 12.02.2014, 13:14, 79.184.75.240 ##

Panie Bytku, to nie ja byłem Ewą... i nie jestem Magdaleną...choć imię ładne, i mam nadzieję jego właścicielka również. Czy to jest odpowiedź na moje pytanie, wsparta jeszcze poezją (pewnie po to by wrażliwca udawać i erudytę)? Nie jest. Proszę o jakieś konkrety. Jeśli już Pan zaczął coś pisać o swoich "dokonaniach", to niech Pan zrobi to dokładniej, poda jakieś przykłady i okaże się w końcu facetem z jajami, a nie smęcącą babą na puszczy. Wierzę w Pana, Panie Bytku i przysięgam na Świnstera i Marię z kubłami, że wtedy przestanę pytać Pana o cokolwiek. Niech Pan zamknie te nasze wredne, wypełnione jadem i nienawiścią gęby wrednie, na wieki. No może z tymi wiekami przesadziłem, na jakiś czas powinno wystarczyć. Biedne misie czekają...
8294, 12.02.2014, 14:01, 89.228.139.250 ##

"smęcącą babą na puszczy" jak do tej pory to ty jęczysz i skowyczesz!
Anonim_7287, 12.02.2014, 15:13, 78.8.20.247 ##

Do 8294. To co się wcinasz jak to nie do ciebie? I śmiesz jeszcze ględzić coś o "facetach z jajami"? Masz coś do mnie? To się podpisz, baranku i stań oko w oko. Nie zechcesz jak do tej pory? Już nie musisz. Spodziewaj wizyty Policji i wezwania do Sądu, gdzie będziesz musiał wyrecytować swoje personalia. Sprawa jest już, od dwóch tygodni, w toku.
Już wolę to co i jak pisze, znajomy mi adwersarz, skryjący się pod nr 666. Tutaj chociaż jest wiele wrednej, ale jednak, prawdy życiowej.
A Ty, 8294? Żal mi ciebie. To ostatni mój wpis. Do zobaczenia. I nie będę wielkoduszny. Nie zasłużyłeś na to.
bytek, 12.02.2014, 15:32, 79.184.75.240 ##

Co, puściły nerwy Panie Bytku. Trochę zabolało, wiem. Panie Bytku Szanowny, niech Pan przestanie mnie straszyć policją i sądem i się do końca ośmieszać. Ja Pana nie obraziłem, tylko zadałem pytanie. Myśli Pan, że policja będzie się zajmować takim bzdurami. A ja do sądu mogę pójść i też zadam to pytanie, po raz kolejny i zdziwi się kim jestem. Inna sprawa - Pan przecież nie musi wchodzić na ten portal i mnie czytać. Życzę Panu, Przemiły Panie Bytku ciepłego wieczoru, niech Pan się zrelaksuje, wypije jakieś piwko, czy koniaczek, powspomina, pomarzy, pomyśli dobrze o ludziach i naszym mieście. I po co ta złość, te groźby, te nerwy...ludzi trzeba lubić, ale siebie przede wszystkim, Panie Bytku....
8294, 12.02.2014, 17:32, 89.228.139.250 ##

Panie Bytku, tylko nie koniaczek, bo wie pan, ze panu nie wolno:D
Anonim_3995, 12.02.2014, 17:47, 77.113.37.71 ##

To forum to jakaś masakra. Ludzie odpuście sobie, bowiem na przestrzeni jakiegoś czasu co rusz padają groźby, policja, sądy. I jak widać realne. Że też organa taka chętnie i szybko podejmują postępowanie. Tak z urzędu? W końcu winnych mają podanych na talerzu. Jeśli tak to wygląda, że jeden telefon redakcji uruchamia sprawdzanie tożsamości anonima po jego IP, to naprawdę omijajcie to miejsce szerokim łukiem.
Anonim_7579, 12.02.2014, 23:50, 94.254.208.37 ##

W każdym miejscu w internecie należy ważyć słowa i liczyć się z odpowiedzialnością za nie. To, co się tu ostatnio dzieje, to w moim przekonaniu nękanie. Panie Andrzeju - niech się Pan nie przejmuje tymi wpisami, nie warte są nerwów :). Pozdrawiam.
JW.
Anonim_6112, 13.02.2014, 07:58, 89.228.135.110 ##

"To forum to jakaś masakra" brzmi dokładnie tak jak komunikat, że np. samochód wjechał w drzewo. To nie forum i nie samochód, to ludzie. Chroń nas Panie przed takimi. Dyskutować rzeczowo na temat nie potrafią, ale nękać, poniżać, niszczyć i owszem, a właściwie tylko tyle. I niech ich ściga policja a nawet i wszyscy święci
Anonim_7402, 13.02.2014, 08:15, 81.190.167.195 ##

Co za intelektualna dyskusja, jak bytek pije (do kogoś albo sam), jest ok, jak piją (do niego albo sami), jest źle. Prawda objawiona jest prawdą bytkową. Co za opary (absurdu)... A lud nadal nie wie, jakie zasługi ma niejaki bytek w historii miasta, jakie doświadczenie, że głos zabiera i rozdziela oceny...
Anonin_3838, 13.02.2014, 08:28, 89.67.91.198 ##

Do Anonin_3838:
A niby jakie zasługi trzeba mieć, by móc wyrazić swoją opinię?
Anonim_6112, 13.02.2014, 08:30, 89.228.135.110 ##

" A lud nadal nie wie, jakie zasługi ma niejaki bytek " - a kogo to, kurna obchodzi???
Anonim_8798, 13.02.2014, 08:55, 78.8.92.180 ##

Właśnie, co kogo obchodzi jakiś bytek i jego opinie? Dajcie spokój człowiekowi, nie reagujcie na jego blubry, niech delektuje się w spokoju.
Anonim_5988, 13.02.2014, 10:27, 77.113.37.71 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Nabór do NSK
Bohaterem tegorocznego Nocnego Szlaku Kulinarnego jest szparag. Właśnie ruszył nabór chętnych do udziału w akcji gorzowskich restauratorów. Wydarzenie zaplanowano w ... <czytaj dalej>
Już czas na przywrócenie mokradeł
2 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Mokradeł. W Lubuskiem mamy pięć krajobrazów bagiennych o łącznej powierzchni ponad 1600 ha. Światowy Dzień ... <czytaj dalej>
Otwierajcie serca. Szykujcie portfele
Już w niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Miasto, jak co roku, wspiera fundację. Pomagamy w organizacji, wspólnie z Miejskim Centrum ... <czytaj dalej>
Mieszkania GTBS na Zawarciu
Na Zawarciu powstaną dwa budynki mieszkalne Gorzowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Prezes GTBS Tomasz Gierczak podpisał we wtorek (24 stycznia) umowę ze ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Fortuna Marlena Lehmann

ul. Matejki 43 m. 7, Gorzów Wlkp.
tel. 95 736 66 78
branża: Nieruchomości - kupno, sprzedaż, wynajem <czytaj dalej>
"Hydro-Instal" Adam Zastruszny

ul. Tuwima 1 lok. 2, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 17 38
branża: Budowlane usługi - wodno-kanalizacyjne <czytaj dalej>

Nabór do NSK
Bohaterem tegorocznego Nocnego Szlaku Kulinarnego jest szparag. Właśnie ruszył nabór ... <czytaj dalej>
Już czas na przywrócenie mokradeł
2 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Mokradeł. W Lubuskiem mamy ... <czytaj dalej>
Muzyka poprawi nastrój
Lutowe koncerty w Filharmonii Gorzowskiej z pewnością poprawią nastrój i ... <czytaj dalej>
Wolimy szparagi
Gorzowianie zdecydowali, że podczas Nocnego Szlaku Kulinarnego w roku 2023 ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2023 »
P W Ś C P S N
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
     
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Mówić ludzkim głosem
I znów koło roku staje w tym samym świątecznym miejscu, niosąc ze sobą kilka dni odpoczynku, chwilowy powrót do zajęć i kolejne dni wolne. Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok ... <czytaj dalej>
Zakochaj się w Gorzowie
To będzie kolejna okazja by zakochać się w Gorzowie. Wspólnie z <czytaj dalej>
Gorzowskie drzewa w obiektywie
Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „ZazieleńMY Gorzów” <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0598a.jpg
admin ego:
Rzadko widziana zima
3 lutego. Wczorajszy dzień udał się nam prawie bezdeszczowy i ... <czytaj dalej>
admin ego:
Co zwiastuje Gromniczna
2 lutego. Najłatwiej podsumować dzisiejszy dzień przysłowiem „Gromnica – zimy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Produkujemy więcej śmieci
Coraz więcej odpadów. Śmieci produkowane przez Polaków ważą tyle co ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Chroń dziecko

Czym jest sextortion? Co rodzice powinni wiedzieć, aby chronić przed ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3231:
Super! Gratulacje dla Zespołu i Pacjenta!
Z.M.P. <czytaj dalej>
Anonim_3949:
Może urzędnicy UM niech opowiedzą, jak.....Na takie "bzdety" kasa jest, a na kładkę na Zawarcie juź nie. <czytaj dalej>
Anonim_1169:
Gdzie ja sie w przeszlosci zabujałem?
Na dekerta w uliczce prostopadłej do ostrego akretu do szpitala w lewo.
Czekałem tam w smaochodzie <czytaj dalej>
Anonim_1169:
W parku róż już nie ma tej laweczki tegonustronnego miejsca z krzakami odgradzajacymi unikalne miejsce od otoczenia.

Wókt jak wszystko <czytaj dalej>
Anonim_1169:
Polacy przechodzą obojętnie wobec naprawde potrzebujacych pomocy. Mijają żebraka na ulicy gonią bezdomnego który prosi o parę zł (proszą najc <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej