poniedziałek 27 września 2021     Damian, Wincenty, Kosma
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Materializują się niedościgłe marzenia
eGorzowska - 10848_ULorW8fnVxZWGfQgmGFZ.jpg

- Historia tej budowy ma długą brodę, ale dziś my tę brodę ścinamy – powiedziała przed podpisaniem aktu erekcyjnego pod budowę hali widowiskowo-sportowej europoseł Elżbieta Rafalska.

18 maja Gorzów obchodził 10-lecie powstania filharmonii, a już dzień później odbyło się kolejne ważne wydarzenie. W południe 19 maja władze miejskie i wojewódzkie, parlamentarzyści, radni miasta i sejmiku lubuskiego, przedsiębiorcy, sportowcy i politycy podpisali akt erekcyjny pod budowę hali sportowo-widowiskowej przy Słowiance. To był moment formalnego rozpoczęcia budowy przez firmę Budimex.

Jej dyrektor Andrzej Schmalenberg zapewnił, że prace zostaną ukończone w terminie (24 miesiące), a może nawet nieco szybciej. Dodał również, że Budimex stawia na współpracę z firmami lokalnymi. – Stąd jestem pewien, że w 80 procentach tę halę wybudują gorzowianom gorzowianie – powiedział.

Gospodarzem spotkania był prezydent Jacek Wójcicki. On oraz wszyscy, którzy zabierali głos, dziękowali za pomoc w zrealizowaniu tego marzenia, za pracę radnych i posłów, za wsparcie decyzyjne i finansowe.
- Dziękuję wszystkim, którzy o tej hali marzyli od kilkunastu lat, bo to oni byli inspiracją do tego, by hala powstała. Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w jej tworzenie, planowanie, zdobywanie finansów na jej realizację – powiedział prezydent.

Jak wyjaśniała prezes CSR Słowianka Joanna Kasprzak-Perka, w nowo wybudowanej hali sportowo-widowiskowej będą organizowane nie tylko imprezy sportowe, ale też widowiska, koncerty, targi, konferencje, a nawet festiwal pieśni religijnej.

- Historia tej budowy ma długą brodę, ale dziś my tę brodę ścinamy – powiedziała europoseł Elżbieta Rafalska, zwracając się do prezydenta. – Te nasze, niedościgłe marzenia, dzisiaj się naprawdę materializują. Bardzo za to dziękujemy. Powiem, że w swojej karierze miałam dwa marzenia polityczne: Akademię Gorzowską i Halę Sportową – dodała wzruszona. Podkreśliła jednocześnie, że decyzja o budowie to był dobry krok.
– Nie ma odwrotu, budujemy tę halę i z ekonomicznego punktu widzenia wygraliśmy tę chwilę, że wtedy zdecydowaliśmy się na tę budowę, bo gdybyśmy dzisiaj chcieli budować, to pewnie wykonawca by powiedział, że jej koszt nie wyniesie 89 mln zł, ale tyle, ile wyceniły ją kolejne oferty, np. 110 mln. Dzisiaj się okazuje, że tak jak było ze Słowianką, halę wybudujemy bardzo korzystnie w trudnym okresie, ale inwestuje się w czasie kryzysu. A hala będzie gotowa, kiedy my będziemy głodni kontaktów, by być wśród ludzi. I wtedy nie będzie tu jednego wolnego miejsca. Po prostu wiem, że tak będzie. Gorzów jest miastem z charakterem. Ale tego charakteru Gorzowowi dodaje sport, który tu zawsze był niezwykle kochany, miał olbrzymie sukcesy i duże tradycje.

Obiekt pomieści ponad 5 tys. widzów, którzy zasiądą na trybunach stałych i składanych teleskopowych. Sala główna zostanie przeznaczona do rozgrywek w koszykówce, piłce ręcznej, futsalu i siatkówce z możliwością rozgrywania zawodów w międzynarodowych standardach, czyli tzw. kategorii Level 1. Całość finansuje budżet miasta, przy wsparciu funduszy rządowych i samorządowych.

Treść aktu erekcyjnego:
Akt erekcyjny
Hala sportowo-widowiskowa w Gorzowie Wielkopolskim


Dla upamiętnienia i przekazania tego, co dzieje się tu i teraz uczestnicy dzisiejszej uroczystości podają do wiadomości współczesnych i ku wiecznej pamięci potomnych, że dnia 19 maja 2021 r. wmurowano ten Akt Erekcyjny w budowany obiekt Hali Sportowo-Widowiskowej w Gorzowie Wielkopolskim.
Hala będzie nowoczesnym miejscem organizacji imprez sportowych, artystycznych i targowych. Pragnieniem wszystkich jest, aby budynek służył jak najlepiej obecnym i przyszłym pokoleniom oraz sprzyjał rozwojowi miasta.
My wszyscy niżej podpisani, powierzamy realizację tej inwestycji i zabezpieczenie jej finansowania Spółce Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne „Słowianka”.
Partnerem projektu jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu .
Wykonawcą robót budowlanych będzie firma Budimex S.A.
Dla potwierdzenia faktu rozpoczęcia budowy, przez wmurowanie niniejszego aktu, swoje podpisy podczas uroczystości złożyli Przedstawiciele Władz Miasta, Województwa, Wykonawca Inwestycji i zaproszeni Goście.


Tekst i foto Hanna Kaup

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć


, zdjęcie 1/36

, zdjęcie 2/36

, zdjęcie 3/36

, zdjęcie 4/36

, zdjęcie 5/36

, zdjęcie 6/36

, zdjęcie 7/36

, zdjęcie 8/36

, zdjęcie 9/36

, zdjęcie 10/36

, zdjęcie 11/36

, zdjęcie 12/36

, zdjęcie 13/36

, zdjęcie 14/36

, zdjęcie 15/36

, zdjęcie 16/36

, zdjęcie 17/36

, zdjęcie 18/36

, zdjęcie 20/36

, zdjęcie 21/36

, zdjęcie 22/36

, zdjęcie 23/36

, zdjęcie 24/36

, zdjęcie 25/36

, zdjęcie 26/36

, zdjęcie 27/36

, zdjęcie 28/36

, zdjęcie 29/36

, zdjęcie 30/36

, zdjęcie 31/36

, zdjęcie 32/36

, zdjęcie 33/36

, zdjęcie 34/36

, zdjęcie 35/36

, zdjęcie 36/36


19 maja 2021 16:09, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Światowy Dzień… Stefanii
Gorzowski nosorożec po raz pierwszy, od czasu gdy został odnaleziony, świętował Światowy Dzień Nosorożca. Z tej okazji w środę w ... <czytaj dalej>
Próba syren
W czwartek (23 września) w godzinach 12.00-12.30 na terenie całego miasta zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych. Nadane zostaną następujące sygnały; - ... <czytaj dalej>
Pielgrzymkowy weekend i liczenie wiernych
W najbliższą sobotę 25 września odbędą się aż trzy pielgrzymki diecezjalne. Po raz dziewiąty do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski na swoje ... <czytaj dalej>
Bagiński dwukrotnie skazany
Publikujemy przesłany do naszej redakcji list mecenasa Jerzego Wierchowicza. List mecenasa Jerzego Wierchowicza skierowany został do przedsiębiorcy i polityka Jacka Bachalskiego, ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Kasper" Zakład Hydrotechniki

ul. Gwiaździsta 24, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 49 32
branża: Budowlane maszyny, sprzęt - kupno, sprzedaż <czytaj dalej>
PKO BP S.A. Bankomat

ul. Pomorska 130, Gorzów Wlkp.
tel.
branża: Bankomaty <czytaj dalej>

Światowy Dzień… Stefanii
Gorzowski nosorożec po raz pierwszy, od czasu gdy został odnaleziony, ... <czytaj dalej>
Przemyk, Komenda w kinie
Historię Grzegorza Przemyka czy Tomka Komendy obejrzysz w nowym tygodniu ... <czytaj dalej>
Medycy z UZ najlepiej zdali egzamin
Lekarski Egzamin Końcowy to państwowy test niezbędny do uzyskania pełnego ... <czytaj dalej>
Wykryją najmniejszą zmianę
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie zyskał nowoczesną broń do walki ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« wrzesień 2021 »
P W Ś C P S N
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kogo obchodzi gorzowska kultura?
Kogo obchodzi gorzowska kultura? Takie pytanie zadałam sobie w miniony piątek, gdy przyszłam na warsztaty związane z nową Strategią Kultury dla Gorzowa Wielkopolskiego. Najpierw dowiedziałam się, że w lipcu zespół badaczy ... <czytaj dalej>
Uwaga konkurs: Lubuska pocztówka z wakacji
Jeszcze tych zdjęć za wiele nie ma. Ale lubuskie jest <czytaj dalej>
Sfotografuj Gorzów
Muzeum Lubuskie im. J. Dekerta zaprasza do udziału w konkursie <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_8183.jpg
Hanna Kaup:
Refleksje z podróży (2)
Podróżowanie po świecie w warunkach pandemii nieco się zmieniło. Poszczególne ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Refleksje z podróży
Gorzów jest tak skomunikowany z resztą świata, że nawet gdyby ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Rekrutacja i praca w pandemii
Przedsiębiorcy nie zwolnią i nie zawieszą niezaszczepionych? Eksperci: „Ten przepis ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Czy cyberprzestępcy zakłócą rok szkolny?
Chociaż 1 września wracamy do nauczania stacjonarnego, to niewykluczona jest ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Mirosława:
Była wspaniałym lekarzem. Od dziecka wiedziałam, że właśnie do niej można się zwrócić w każdej sprawie. Niech spoczywa w spokoju.
<czytaj dalej>
Anonim_6352:
W ciągu ostatnich lat 2 razy zdecydowałem się pojechać pociągiem do Wrocławia z przesiadką w Zielonej Górze i... 2 razy pociąg z Gorzowa nie <czytaj dalej>
Anonim_2499:
Tez chcialem jechac pociagiem w Polske bo samochodem tak daleko wyjezdzac to jest zmęczenie a pociag wiadomo wygodniej i mozna spac w podrozy.
<czytaj dalej>
Andrzej Trzaskowski:
Ja rozumiem, że w gorących latach przeobrażeń ustrojowych można było popełnić kardynalne błędy. Także w reorganizacjach na kolei. Ale czy n <czytaj dalej>
Anonim_8593:
Będę tam i w tym roku za dwa tygodnie :) <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej