
Prezydent Gorzowa przyznał stypendia w dziedzinie kultury. Otrzymało je 14 kandydatów. Naszym Czytelnikom przedstawiamy, na co je przeznaczą.
O stypendystach w dziedzinie tańca pisaliśmy tu:
http://www.egorzowska.pl/pokaz,kultura,9057,
Pięciu z 14 nagrodzonych stypendiami kandydatów wykorzysta przyznane kwoty na muzyczny rozwój. Wysokość kwot jest zróżnicowana i wynosi od tysiąca do 12 tys. zł. W tym roku Miasto przeznaczyło na stypendia 60 tys. zł.
DAWID TROCZEWSKI
Absolwent poznańskiej ‘Szkoły Talentów” i Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W dorobku artystycznym ma wiele nagród indywidualnych i zbiorowych.
Wykonuje różne gatunki muzyczne : jazz, pop, muzykę poważną.
Obecnie poza działalnością koncertową zajmuje się pedagogiką muzyczną. Jest nauczycielem fortepianu jazzowego w PSM II st. im. F. Chopina, i pianistą – akompaniatorem w Policealnym Studium Piosenkarskim w Poznaniu.
Dwukrotny stypendysta miasta. W 2013 roku zarejestrował w Filharmonii Gorzowskiej materiał na płytę z własnymi aranżacjami piosenek Mieczysława Fogga. Współpracował m.in. z włoską piosenkarką Faridą i śpiewakiem operowym Markiem Torzewskim. Koncertował na wielu scenach Polski i Europy.
Stypendium przeznaczy na realizację nagrania płytowego CD z utworami własnej kompozycji, które nagra z wybitnymi muzykami.
ALEKSANDER KACZUK-JAGIELNIK
Zdobył m.in. I miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Prof. Haliny Słonickiej w Suwałkach oraz II miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach, wyróżniony w podczas konkursu w Kielcach. Dwukrotnie otrzymywał stypendium naukowe Prezydenta Miasta.
Pasjonat Muzyki organowej. Był organistą w parafii w Ulimiu, gdzie prowadził zbiórkę na renowację zabytkowych organów i organizował koncerty.
Obecnie student 2 roku Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Stypendium przeznaczy na warsztaty wokalne w Dusznikach Zdroju w ramach artystyczno-wokalnego rozwoju swojego potencjału BARYTONOWEGO.
DAWID PAJDZIK
Muzyk, solista, lider, altoviolista orkiestry Filharmonii Gorzowskiej, zatrudniony również w Akademii Sztuki w Szczecinie w charakterze asystenta. Studiował na Akademii Muzycznej we Wrocławiu u prof. Zbigniewa Czarnoty.
Aranżuje utwory m.in. wybitnych kompozytorów polskich na potrzeby koncertu „Radio Szczecin dla Niepodległej. Muzyka Polska.”
Aranżował także utwory do koncertów sylwestrowych.
Otrzymywał stypendium naukowe i socjalne Lynn Uniwersity Conserwatory of Muzic, Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.
Zdobył I miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Świdnicy. Jest finalistą Concerto Competition , Boca Raton na Florydzie (USA).
Stypendium przeznaczy na skomponowanie oraz wykonanie w Gorzowie Wlkp. „Suity” na dwie altówki i orkiestrę smyczkową, złożoną ze studentów i młodych muzyków, a także na warsztaty orkiestrowe.
MATEUSZ ROSIŃSKI
Uprawia muzykę alternatywną. Jest muzykiem i zarazem producentem .Brał udział w wielu festiwalach i przeglądach muzyki off. Jest organizatorem licznych wydarzeń kulturalnych, takich jak spektakle, koncert, warsztaty, stworzył pracownię artystyczną „Sejf” w budynku Łaźni.
Występował na licznych festiwalach w Polsce i Europie (Off Festiwal, Tauron Nowa Muzyka, Slot At Festiwal, Mózg Festiwal, Festiwal Przemiany w Centrum Nauki Kopernik, Mirror Festiwal, Dym Festiwal i wiele innych.
W ramach przyznanego stypendium planuje wyprodukowanie autorskiej płyty audio.
BARTOSZ MATUSZEWSKI
Lider projektów muzycznych: LIN, Furman. Występował na wielu festiwalach, m.in. z Błażejem Królem. Muzyk m.in. w zespole Żółte Kalendarze, UL/KR, Kamiński i Brożek, lider zespołów Anteny oraz Nie Nein Niet. Wydawca lokalnych zespołów. Prezes Fundacji Magnetoffon.
Jako muzyk brał udział w projekcie Furman 3 lata występował wspólnie na trasie koncertowej z Błażejem Królem (Malta, Opener Gdynia, Off Festiwal Katowice, Off Camera Kraków , ogółem ponad 100 występów w Polsce, Niemczech, na Słowacji. Organizator koncertów w Klubie Magnat, CKN Centrala, klub Man Mana . Dyrektor festiwalu Gorzowski Splin.
Przyznane stypendium przeznaczy na otwarty cykl warsztatów z realizacji dźwięku i szkolenia z obsługi profesjonalnych mikserów cyfrowych oraz sprzętu estradowego. Inwestycja dla siebie samego i innych zainteresowanych realizowana w Gorzowie.
oprac. redakcja
foto Hanna Kaup
Miasto staje się coraz bardziej nieprzyjazne
Publikujemy komentarz Jerzego Wierchowicza w sprawie absolutorium udzielonego preydentowi Wójcickiemu.
Czytam, iż radni mojego Miasta udzielili bezwarunkowego jednogłośnego poparcia obecnemu Prezydentowi ...
<czytaj dalej>Na Europejskim powstanie boisko
Zainteresowane firmy mogą już składać swoje oferty w postępowaniu przetargowym na budowę wielofunkcyjnego boiska.
W odpowiedzi na potrzeby najmłodszych mieszkańców miasta, ...
<czytaj dalej>Przy WSB działa serwis biura karier
Internetowy serwis BIURA KARIER Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie informuje.
Wychodząc naprzeciw osobom ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami, Wyższa ...
<czytaj dalej>