
Młoda Polska Filharmonia, jedna z pierwszych prywatnych orkiestr w Polsce, organizuje przesłuchania do tegorocznej edycji programu edukacyjno-stypendialnego. Oferuje najbardziej uzdolnionej młodzieży ze średnich i wyższych szkół muzycznych udział w warsztatach mistrzowskich, projektach muzycznych i trasach koncertowych oraz stypendia finansowe. To prawdziwa szansa na rozwój i zaistnienie w świecie wielkiej sztuki.
Niezależnie od tego, czy uczysz się w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze czy Żaganiu, możesz zgłosić się na przesłuchania, które odbędą się w Warszawie 30 września i 1 października. Młoda Polska Filharmonia, na czele której stoi dyrektor artystyczny Filharmonii Kaliskiej oraz Filharmonii Częstochowskiej i zdobywca Nagrody Grammy w 2014 roku za płytę „Night in Calisia”
Adam Klocek, poszukuje kandydatów do orkiestry w następujących klasach instrumentów: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, klarnet, fagot, waltornia i trąbka.
Młoda Polska Filharmonia zaprasza na przesłuchania uczniów szkół muzycznych II stopnia oraz studentów I roku studiów licencjackich akademii muzycznych w roku szkolnym/akademickim 2017/2018. Zgłoszenia są przyjmowane do 21 września 2017.
Komisja w składzie: prof.
Włodzimierz Promiński, prof.
Piotr Reichert,
Krzysztof Specjał,
Piotr Lis oraz Adam Klocek, dokona oceny i wyboru laureatów na podstawie dziesięciominutowego repertuaru solowego oraz wybranego fragmentu orkiestrowego.
Niezbędne informacje, formularze i nuty z repertuarem do przesłuchań znajdują się na stronie Młodej Polskiej Filharmonii:
www.mpf.zwierciadlo.pl.
Od 2 do 15 listopada laureaci przesłuchań wezmą udział w zgrupowaniu warsztatowym i w trasie koncertowej obejmującej najbardziej prestiżowe audytoria w Polsce. Otrzymają także stypendia finansowe.
Młoda Polska Filharmonia jest orkiestrą złożoną z utalentowanych młodych muzyków, którzy pod batutą Adama Klocka i we współpracy z najlepszymi pedagogami i solistami orkiestr z całego świata mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności warsztatowych, a także sprawdzenia się jako członkowie profesjonalnego zespołu orkiestrowego podczas tras koncertowych.
Stanowi kontynuację trwającego nieprzerwanie od 2001 r. całkowicie prywatnego programu wsparcia najbardziej utalentowanych młodych muzyków w Polsce. Dzięki temu udało się do tej pory pomóc 450 uczniom i studentom. To niepowtarzalna okazja dla uczestników projektu, zwłaszcza pochodzących z lokalnych ośrodków, oddalonych od wielkich centrów muzycznych, żeby rozpocząć karierę pod okiem wybitnych artystów z Polski i zagranicy. Orkiestra regularnie odbywa tournée koncertowe – letnie i jesienne.
Dotychczas młodzi muzycy współpracowali z koncertmistrzami najsłynniejszych międzynarodowych orkiestr. Wśród nich byli m.in.:
Dmitrij Vassiliev – Moscow Soloists,
Edicson Ruiz – Berliner Philharmoniker,
Dudu Carmel,
Eyal Ein-Habar i
Yigal Meltzer – Israel Philharmonic Orchestra,
Rafał Zambrzycki-Payne – koncertmistrz Ensemble Modern,
Emanuel Salvador – Orquestra do Norte Portugal,
Sonig Tchakerian z Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie oraz
Jan Mráček, najmłodszy solista w historii Orkiestry Symfonicznej Czeskiego Radia.
Stałym elementem programu Młodej Polskiej Filharmonii są trasy koncertowe. Orkiestra prezentuje się w najlepszych salach koncertowych i w popularnych miejscach występów plenerowych, gromadząc rzesze entuzjastycznie reagującej publiczności. Wykonuje klasyczny repertuar, sięga po aranżacje utworów reprezentujących jazz, pop-rock czy muzykę filmową. Występowali z nią artyści tej klasy, co:
Kayah, Gaba Kulka, Dorota Miśkiewicz czy
Marek Napiórkowski. MPF ma również w swojej historii współpracę z
Grzegorzem Turnauem, zespołem Zakopower, Michałem Dąbrówką,
Pawłem Dobrowolskim, Robertem Kubiszynem, Patrykiem Stachurą i kwintetem Vołosi. Ostatni projekt, realizowany z Radzimirem Dębskim w sierpniu br., to warszawski koncert Hip-Hop&Jazz History Orchestrated By Jimek.
W trakcie ostatnich dziesięciu tras koncertowych odbyło się 48 koncertów, które obejrzało ponad 50 tys. osób. W 2015 r. orkiestra dwukrotnie zaprezentowała się podczas VI Festiwalu Muzycznego MISA 2015 w Szanghaju. Wystąpiła także przed publicznością 49. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, Międzynarodowego Festiwalu „Wszystkie Strony Świata”, Międzynarodowego Festiwalu „Bursztynowy Szlak”, IX Festiwalu Wiolinistycznego im. Bronisława Hubermana oraz Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” i Festiwalu Młodych Talentów Kiepuriada w ramach 47. Festiwalu im. J. Kiepury oraz podczas 53. Festiwalu Muzycznego w Łańcucie.
HARMONOGRAM PROJEKTU
-
21 września 2017 r. - ostateczny termin przesłania formularzy zgłoszeniowych
-
25 września 2017 r. - ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych wraz ze szczegółowym harmonogramem przesłuchań
-
30 września i 1 października 2017 r. - przesłuchania w Warszawie: Zespół Szkół Muzycznych I stopnia im. Stanisława Moniuszki, ul. Kawęczyńska 23/25
-
9 października 2017 r. - ogłoszenie listy osób zaproszonych do orkiestry Młoda Polska Filharmonia na stronie www.mpf.zwierciadlo.pl
-
2-10 listopada 2017 r. - zgrupowanie orkiestry Młoda Polska Filharmonia w Konstancinie-Jeziornej k. Warszawy
-
11-15 listopada 2017 - wyjazd w tournée bezpośrednio po zakończeniu zgrupowania orkiestrowego
oprac. redakcja
foto archiwum własne NPF
Coraz bliżej święta
Otwarcie hali sportowo-widowiskowej Arena GORZÓW jest głównym elementem tegorocznej kampanii „Gorzów blisko świąt”. Dwudniowa impreza zaplanowana jest w dniach 9-10 ...
<czytaj dalej>Chcą nowego porozumienia paradyskiego
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, wspólnie z prezydentami Zielonej Góry Januszem Kubickim i Nowej Soli Jackiem Milewskim, jest inicjatorem i współorganizatorem ...
<czytaj dalej>Uzasadnienie inicjatywy obywatelskiej
Publikujemy UZASADNIENIE INICJATYWY OBYWATELSKIEJ na rzecz skrócenia urzędowej nazwy miasta Gorzów Wielkopolski i przywrócenia jej historycznego polskiego brzmienia – GORZÓW.
WSTĘP
tylko ...
<czytaj dalej>Petycja
Szanowny Panie Prezydencie,
powstała petycja dotycząca likwidacji podziemnego przejścia dla pieszych przez ulicę Piłsudskiego. Ja chciałabym się przyłączyć do tej inicjatywy, ...
<czytaj dalej>