piątek 30 września 2022     Wera, Zofia, Honoriusz
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Na początek - koniec. Zaczęli od "Świata magii i fantazji" - fotorelacja
eGorzowska - 7845_dUABYlgmCDpQy5MyBoPP.jpg

Teatr im. J. Osterwy zakończył sezon. W sobotę 24 czerwca przedstawił „Świat magii i fantazji”, rozpoczynając jednocześnie kolejną odsłonę Sceny Letniej, czyli XV Festiwalu Teatrów Ogródkowych.

Od 15 lat Teatr im. J. Osterwy nie zamyka swoich drzwi z ostatnim szkolnym dzwonkiem. W każdy weekend lipca zaprasza dzieci i dorosłych na przedstawienia Sceny Letniej. Dyr. Jan Tomaszewicz zapewnia, że będzie to lekki repertuar. Cieszy go, że widzami są nie tylko mieszkańcy Gorzowa.

- Bardzo się cieszę, że na naszych spotkaniach ogródkowych - poza gorzowianami - pojawiają się m.in. widzowie ze Szczecina, ale też z miejscowości powiatu gorzowskiego - mówi. - Scena ogródkowa to troszkę inna forma niż garniturowe spotkanie w zamkniętym teatrze, w którym nie wszystko wypada. Tu wypada napić się wody czy kawy, tu pies zaszczeka, tam zadzwonią dzwony w kościele. Natomiast po spektaklu można będzie spotkać się z Magdą Umer czy z Piotrem Machalicą; porozmawiać albo umówić się na randkę w ciemno z Kawalcem, pogadać z Darkiem Kordkiem, który był emocjonalnie związany z Gorzowem. Wśród tegorocznych gości jest Krzysztof Daukszewicz - dla mnie odchodząca gwardia dobrego kabaretu literacko przemyślanego. Zapraszam więc wszystkich. Spotkajmy się na Scenie Letniej po raz 15. Gościli już na niej wielcy aktorzy, którzy już nie żyją, np. prof. Zbigniew Zapasiewicz, Edek Żentara, Marek Perepeczko. To ludzie, z którymi codziennie spotykaliśmy się na szklanym ekranie w naszych domach. Tak samo będzie z aktorami, którzy przyjadą teraz. Przywiozą lekki repertuar, świetny na wakacyjne soboty i niedziele.

Premierą tegorocznego Festiwalu teatrów ogródkowych był „Świat magii i fantazji”, czyli spektakl muzyczny aktorów Teatru im. Juliusza Osterwy, kórym jednocześnie zakończono sezon. Zespół wykonał piosenki ze spektakli muzycznych zrealizowanych w ostatnich sezonach - poniżej i w galerii eGo FOTO relacja fotograficzna.

W niedzielę powtórzono „Żonę potrzebną od zaraz”.

A ostatniego dnia czerwca, w piątek, pierwsze przedstawienie zobaczą najmłodsi. O 12.00 Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry pokaże „Inną Bajkę” w obsadzie: Beata Beling, Artur Beling, Mariusz Wasiewski, Ludwik Schiller.

To będzie opowieść osnuta na baśni o „Czerwonym Kapturku” oraz „Jasiu i Małgosi”. Dwie pary aktorów spróbują opowiedzieć dwie historie naraz. Przyjdźcie, zobaczcie, co z tego wyniknie.

Co jeszcze zobaczymy do połowy lipca? Repertuar poniżej.
Pamiętajmy, wszystkie wydarzenia dla dorosłych rozpoczynają się o 20.30.


1 lipca, sobota, 20.30, Wojciech Borkowski – Europejska Agencja Sztuki, „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”.

Od wielu lat Ewa Błaszczyk pozostaje jedną z najbardziej wyrazistych postaci zarówno w polskim kinie, jak i na scenie muzycznej. We wszystko co robi, wkłada maksimum zaangażowania i to powoduje, że nie sposób pozostać wobec jej twórczości obojętnym. Płyta „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” to zapis spektaklu pod tym samym tytułem. Słuchacze znajdą na niej kompozycje z repertuaru: Marleny Dietrich, Ryszarda Riedla, Jacka Kleyffa czy Stanisława Soyki. Album promuje piosenka „Modlitwa III” znana z wykonania zespołu Dżem.

2 lipca, niedziela, 20.30, Fundacja Skene Pro Arte.
Na recital Dariusza Kordka składają się utwory bliskie artyście, pochodzące ze spektakli i musicali, które stanowiły ważne wydarzenie na jego drodze zawodowej. Publiczność usłyszy zatem piosenki z musicalu „Bodo”, w którym aktor zagrał brawurowo i zaśpiewał utwory z repertuaru legendarnego przedwojennego artysty Eugeniusza Bodo „Zrób to tak” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. W trakcie występu zabrzmią również najsłynniejsze przeboje z musicali „Metro” i „Deszczowa Piosenka”. Usłyszymy takie utwory jak „Lucia”, „Nie płacz kiedy odjadę”, „Blondynka”, „Apasjonata” oraz piosenki pochodzące z autorskich albumów Dariusza Kordka m.in. „Chwile”, „Czas kiedy jesteś ze mną”, „Codziennie ktoś mówi mi nie”.

7 lipca, piątek, 12.00, Agencja Artystyczna Odskocznia z Warszawy. „Prot i Filip”

Spektakl za pomocą dowcipnych dialogów i zaskakujących sytuacji pokazuje, jak wielką wartością w życiu każdego człowieka jest przyjaźń i szacunek do drugiej osoby. Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o najsłynniejsze wiersze Jana Brzechwy. Jest to zatem rodzaj teatru, który czerpie inspiracje od największych mistrzów błyskotliwego żartu – Kabaretu Starszych Panów, Flipa i Flapa, Charliego Chaplina.

Po spektaklu na Scenie im. Ireny i Tadeusza Byrskich odbędzie się pokaz finałowy „Lata w teatrze” organizowanego przez Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Młodzi uczestnicy warsztatów zaprezentują spektakl zatytułowany „Zastukaj/Zaświstaj/Zamknij oczy” inspirowany poezją Zbigniewa Herberta.

8 lipca, sobota, 20.30, „Nareszcie w Dudapeszcie”, Krzysztof Daukszewicz.

„Nareszcie w Dudapeszcie” to najnowszy, autorski program Krzysztofa Daukszewicza, w którym satyryk wyśmiewa absurdy dzisiejszego społeczeństwa i nawiązuje do bieżących wydarzeń społecznych i politycznych. Wszystko, co śmieszne, znajdą Państwo właśnie w tym programie.

9 lipca, niedziela, 20.30, „Powieść o rozumnej dziewczynie” wg poezji Bolesława Leśmiana.
Recital aktorski Aleksandra Podolaka. Zespół muzyczny w składzie: Marek Zalewski, Jerzy Dutkiewicz, Mariusz Lipiński.

Recital „Opowieść o rozumnej dziewczynie” przedstawia historię, która zdarzyła się lata temu…. Jest to opowieść o miłości, przemijaniu… o tym, co nieuchronne. Mało jest w poezji polskiej wierszy o miłości tak dojrzałej i pełnej, wychodzącej poza samo uniesienie namiętności, zalotów, płytki sentymentalizm, czy egzotykę wiecznej kobiecości. Aleksander Podolak posługując się słowami Leśmiana, opowiada o swojej miłości. Jest to uczucie wspólnego życia, w szczęściu i nieszczęściu – dozgonne i wieczne.

14 lipca, piątek, 12.00, Teatr MER, „Mały Książę”.
Zapraszamy Was na wielką międzyplanetarną wyprawę! Naszym pilotem będzie nie kto inny jak najbardziej znany arystokrata na świecie – Mały Książę. Ten uroczy, wrażliwy chłopiec już od kilkudziesięciu lat uczy nas, czym jest prawdziwa miłość, przyjaźń i jak nie zapomnieć o nich w codziennym życiu.

15 lipca, sobota, 20.30, „Tango d’amore”, Artur Gotz.

„Tango d’amore” to nastrojowy teatr piosenki, swoisty kabaret artystyczny łączący w sobie elementy komizmu, jak również nostalgii i zadumy nad otaczającą nas rzeczywistością. Na program składają się piosenki m.in. Kabaretu Starszych Panów, Bułata Okudżawy, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, Zygmunta Koniecznego, często w zaskakujących aranżacjach i oryginalnej, porywającej interpretacji. Prostota formy znakomicie uwydatnia siłę poetyckiej treści. Z tego magicznego spotkania z pewnością nikt nie wyjdzie obojętny.

16 lipca, niedziela, 20.30, „Niezapomniany Joe Cocker”, recital Jacka Kawalca.


Tekst i foto Hanna Kaup
repertuar wg Teatr im. J. Osterwy

Więcej zdjęć w galerii eGo FOTO:

http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2017-06-25_na_poczatek__koniec_zaczeli_od_,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2017-06-25_na_poczatek__koniec,

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 1/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 2/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 3/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 4/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 5/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 6/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 7/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 8/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 9/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 10/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 11/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 12/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 13/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 14/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 15/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 16/16
 


24 czerwca 2017 11:40, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Nie powinno zabraknąć gazu
W czwartek (22 września) zebrała się Regionalna Rada ds. Energetyki przy Marszałku Województwa Lubuskiego. Tematem spotkania było zapewnienie bezpieczeństwa dostaw ... <czytaj dalej>
Powiatowa Społeczna Rada
do Spraw Osób Niepełnosprawnych
21 września o 12.00 prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i wiceprezydent Małgorzata Domagała spotkali się z Powiatową Społeczną Radą do Spraw ... <czytaj dalej>
Zawyją syreny
Urząd Wojewódzki w Gorzowie informuje. W najbliższy czwartek (22 września 2022r.) w godzinach 12.00-12.30 przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych. W miastach ... <czytaj dalej>
Pielgrzymki
W sobotę 24 września już po raz piąty wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka pokutna z Ośna Lubuskiego do Górzycy. W tym roku ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Wyższa Informatyczna Szkoła Zawodowa

ul. Myśliborska 34, Gorzów Wlkp.
tel. 95 733 66 10
branża: Szkoły - wyższe <czytaj dalej>
Wspólnota Mieszkaniowa "Manhatan" Ul.Bora Komorowskiego 35 37 39 41

ul. Bora Komorowskiego 35, Gorzów Wlkp.
tel. 95 724 08 09
branża: Wspólnoty mieszkaniowe <czytaj dalej>
Techshop Wojciech Piwosz

ul. Andersa 6 cm. 12, Gorzów Wlkp.
tel. 512 133 640
branża: Sprzedaż wysyłkowa <czytaj dalej>

Posadź drzewo
Czwarta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 29 i 30 września. ... <czytaj dalej>
Tydzień seniora w Gorzowie
Zbliża się V edycja Gorzowskiego Tygodnia Seniora. Będzie trwał od ... <czytaj dalej>
Nie bójcie się. Idźcie
Zastanawia mnie, dlaczego ludzie nie chodzą na film "Johny"? Bo 10 ... <czytaj dalej>
Lubuski Kongres Kobiet w sobotę
W pierwszą sobotę października w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« wrzesień 2022 »
P W Ś C P S N
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Przegraliśmy
Niedawno pisałam tekst o instalacji artysty plastyka Jerzego Gąsiorka. Nosił tytuł „Powinnością artysty jest protestować”. Zachęcałam do obejrzenia i refleksji nad tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Niestety. ... <czytaj dalej>
Gorzowskie drzewa w obiektywie
Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „ZazieleńMY Gorzów” <czytaj dalej>
Uwaga konkurs: Lubuska pocztówka z wakacji
Jeszcze tych zdjęć za wiele nie ma. Ale lubuskie jest <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - s.jpg
admin ego:
Nie ma głupich pytań
Jest rześki, kilkustopniowy poranek 30 września. Ponieważ dziś, w ostatni ... <czytaj dalej>
admin ego:
Nad filiżanką kawy o Michałowych porzekadłach
29 września przynosi ze sobą multum przysłów. Dawno takiego urodzaju ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Twój ślad w Internecie
W kwietniu 2022 r. Google dodał do swojej wyszukiwarki nowe ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wysokie ceny paliw w lubuskim
Czy to, w jakim województwie tankujemy auto, ma istotne znaczenia ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Marek z Rybakowa:
Przypomina mi się jak w PRLu komentowaliśmy podwyżki cen gazu i prądu. Gaz podrożał , nie zmartwienie wnet zrobimy ulepszenie - każdy wsadzi so <czytaj dalej>
Anonim_9667:
W pierwszym zdaniu artykułu jest.

"Baby na autobusy"
Równouprawnienie? Prosze bardzo baby do kopalni i na budowę. I od 65 <czytaj dalej>
Anonim_5818:
A miejsce? Gdzie odbędzie się kongres? <czytaj dalej>
Anonim_4984:
):-)
Czytam wszystkie Twoje/Wasze "Gontowce". Ciekawe i pełne wiedzy.
Z.M.P. <czytaj dalej>
Anonim_3483:
Nie powinno, czy nie zabraknie, to jest różnica. Następna kwestia, to po ile ten gaz będzie? Ale wszystko przed nami. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej