piątek 25 czerwca 2021     Dorota, Łucja, Wilhelm
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Na początek - koniec. Zaczęli od "Świata magii i fantazji" - fotorelacja
eGorzowska - 7845_dUABYlgmCDpQy5MyBoPP.jpg

Teatr im. J. Osterwy zakończył sezon. W sobotę 24 czerwca przedstawił „Świat magii i fantazji”, rozpoczynając jednocześnie kolejną odsłonę Sceny Letniej, czyli XV Festiwalu Teatrów Ogródkowych.

Od 15 lat Teatr im. J. Osterwy nie zamyka swoich drzwi z ostatnim szkolnym dzwonkiem. W każdy weekend lipca zaprasza dzieci i dorosłych na przedstawienia Sceny Letniej. Dyr. Jan Tomaszewicz zapewnia, że będzie to lekki repertuar. Cieszy go, że widzami są nie tylko mieszkańcy Gorzowa.

- Bardzo się cieszę, że na naszych spotkaniach ogródkowych - poza gorzowianami - pojawiają się m.in. widzowie ze Szczecina, ale też z miejscowości powiatu gorzowskiego - mówi. - Scena ogródkowa to troszkę inna forma niż garniturowe spotkanie w zamkniętym teatrze, w którym nie wszystko wypada. Tu wypada napić się wody czy kawy, tu pies zaszczeka, tam zadzwonią dzwony w kościele. Natomiast po spektaklu można będzie spotkać się z Magdą Umer czy z Piotrem Machalicą; porozmawiać albo umówić się na randkę w ciemno z Kawalcem, pogadać z Darkiem Kordkiem, który był emocjonalnie związany z Gorzowem. Wśród tegorocznych gości jest Krzysztof Daukszewicz - dla mnie odchodząca gwardia dobrego kabaretu literacko przemyślanego. Zapraszam więc wszystkich. Spotkajmy się na Scenie Letniej po raz 15. Gościli już na niej wielcy aktorzy, którzy już nie żyją, np. prof. Zbigniew Zapasiewicz, Edek Żentara, Marek Perepeczko. To ludzie, z którymi codziennie spotykaliśmy się na szklanym ekranie w naszych domach. Tak samo będzie z aktorami, którzy przyjadą teraz. Przywiozą lekki repertuar, świetny na wakacyjne soboty i niedziele.

Premierą tegorocznego Festiwalu teatrów ogródkowych był „Świat magii i fantazji”, czyli spektakl muzyczny aktorów Teatru im. Juliusza Osterwy, kórym jednocześnie zakończono sezon. Zespół wykonał piosenki ze spektakli muzycznych zrealizowanych w ostatnich sezonach - poniżej i w galerii eGo FOTO relacja fotograficzna.

W niedzielę powtórzono „Żonę potrzebną od zaraz”.

A ostatniego dnia czerwca, w piątek, pierwsze przedstawienie zobaczą najmłodsi. O 12.00 Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry pokaże „Inną Bajkę” w obsadzie: Beata Beling, Artur Beling, Mariusz Wasiewski, Ludwik Schiller.

To będzie opowieść osnuta na baśni o „Czerwonym Kapturku” oraz „Jasiu i Małgosi”. Dwie pary aktorów spróbują opowiedzieć dwie historie naraz. Przyjdźcie, zobaczcie, co z tego wyniknie.

Co jeszcze zobaczymy do połowy lipca? Repertuar poniżej.
Pamiętajmy, wszystkie wydarzenia dla dorosłych rozpoczynają się o 20.30.


1 lipca, sobota, 20.30, Wojciech Borkowski – Europejska Agencja Sztuki, „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”.

Od wielu lat Ewa Błaszczyk pozostaje jedną z najbardziej wyrazistych postaci zarówno w polskim kinie, jak i na scenie muzycznej. We wszystko co robi, wkłada maksimum zaangażowania i to powoduje, że nie sposób pozostać wobec jej twórczości obojętnym. Płyta „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” to zapis spektaklu pod tym samym tytułem. Słuchacze znajdą na niej kompozycje z repertuaru: Marleny Dietrich, Ryszarda Riedla, Jacka Kleyffa czy Stanisława Soyki. Album promuje piosenka „Modlitwa III” znana z wykonania zespołu Dżem.

2 lipca, niedziela, 20.30, Fundacja Skene Pro Arte.
Na recital Dariusza Kordka składają się utwory bliskie artyście, pochodzące ze spektakli i musicali, które stanowiły ważne wydarzenie na jego drodze zawodowej. Publiczność usłyszy zatem piosenki z musicalu „Bodo”, w którym aktor zagrał brawurowo i zaśpiewał utwory z repertuaru legendarnego przedwojennego artysty Eugeniusza Bodo „Zrób to tak” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. W trakcie występu zabrzmią również najsłynniejsze przeboje z musicali „Metro” i „Deszczowa Piosenka”. Usłyszymy takie utwory jak „Lucia”, „Nie płacz kiedy odjadę”, „Blondynka”, „Apasjonata” oraz piosenki pochodzące z autorskich albumów Dariusza Kordka m.in. „Chwile”, „Czas kiedy jesteś ze mną”, „Codziennie ktoś mówi mi nie”.

7 lipca, piątek, 12.00, Agencja Artystyczna Odskocznia z Warszawy. „Prot i Filip”

Spektakl za pomocą dowcipnych dialogów i zaskakujących sytuacji pokazuje, jak wielką wartością w życiu każdego człowieka jest przyjaźń i szacunek do drugiej osoby. Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o najsłynniejsze wiersze Jana Brzechwy. Jest to zatem rodzaj teatru, który czerpie inspiracje od największych mistrzów błyskotliwego żartu – Kabaretu Starszych Panów, Flipa i Flapa, Charliego Chaplina.

Po spektaklu na Scenie im. Ireny i Tadeusza Byrskich odbędzie się pokaz finałowy „Lata w teatrze” organizowanego przez Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Młodzi uczestnicy warsztatów zaprezentują spektakl zatytułowany „Zastukaj/Zaświstaj/Zamknij oczy” inspirowany poezją Zbigniewa Herberta.

8 lipca, sobota, 20.30, „Nareszcie w Dudapeszcie”, Krzysztof Daukszewicz.

„Nareszcie w Dudapeszcie” to najnowszy, autorski program Krzysztofa Daukszewicza, w którym satyryk wyśmiewa absurdy dzisiejszego społeczeństwa i nawiązuje do bieżących wydarzeń społecznych i politycznych. Wszystko, co śmieszne, znajdą Państwo właśnie w tym programie.

9 lipca, niedziela, 20.30, „Powieść o rozumnej dziewczynie” wg poezji Bolesława Leśmiana.
Recital aktorski Aleksandra Podolaka. Zespół muzyczny w składzie: Marek Zalewski, Jerzy Dutkiewicz, Mariusz Lipiński.

Recital „Opowieść o rozumnej dziewczynie” przedstawia historię, która zdarzyła się lata temu…. Jest to opowieść o miłości, przemijaniu… o tym, co nieuchronne. Mało jest w poezji polskiej wierszy o miłości tak dojrzałej i pełnej, wychodzącej poza samo uniesienie namiętności, zalotów, płytki sentymentalizm, czy egzotykę wiecznej kobiecości. Aleksander Podolak posługując się słowami Leśmiana, opowiada o swojej miłości. Jest to uczucie wspólnego życia, w szczęściu i nieszczęściu – dozgonne i wieczne.

14 lipca, piątek, 12.00, Teatr MER, „Mały Książę”.
Zapraszamy Was na wielką międzyplanetarną wyprawę! Naszym pilotem będzie nie kto inny jak najbardziej znany arystokrata na świecie – Mały Książę. Ten uroczy, wrażliwy chłopiec już od kilkudziesięciu lat uczy nas, czym jest prawdziwa miłość, przyjaźń i jak nie zapomnieć o nich w codziennym życiu.

15 lipca, sobota, 20.30, „Tango d’amore”, Artur Gotz.

„Tango d’amore” to nastrojowy teatr piosenki, swoisty kabaret artystyczny łączący w sobie elementy komizmu, jak również nostalgii i zadumy nad otaczającą nas rzeczywistością. Na program składają się piosenki m.in. Kabaretu Starszych Panów, Bułata Okudżawy, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, Zygmunta Koniecznego, często w zaskakujących aranżacjach i oryginalnej, porywającej interpretacji. Prostota formy znakomicie uwydatnia siłę poetyckiej treści. Z tego magicznego spotkania z pewnością nikt nie wyjdzie obojętny.

16 lipca, niedziela, 20.30, „Niezapomniany Joe Cocker”, recital Jacka Kawalca.


Tekst i foto Hanna Kaup
repertuar wg Teatr im. J. Osterwy

Więcej zdjęć w galerii eGo FOTO:

http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2017-06-25_na_poczatek__koniec_zaczeli_od_,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2017-06-25_na_poczatek__koniec,

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 1/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 2/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 3/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 4/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 5/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 6/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 7/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 8/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 9/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 10/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 11/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 12/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 13/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 14/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 15/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 16/16
 


24 czerwca 2017 11:40, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Przełom w modernizacji energetycznej
Gorzów przygotowuje nowatorski projekt modernizacji energetycznej 18 budynków użyteczności publicznej w mieście. Modernizacja ma zostać przeprowadzona w formule PPP. Partner ... <czytaj dalej>
Odpust w Rokitnie
Publikujemy program odpustu ku czci Najświętszej Maryi Panny z Rokitna w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. 14-20 czerwca 2021 ... <czytaj dalej>
Absolutorium dla prezydenta
Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2020 rok. Radni uchwałę w tej sprawie przegłosowali jednogłośnie. Podczas sesji ... <czytaj dalej>
Bagiński dwukrotnie skazany
Publikujemy przesłany do naszej redakcji list mecenasa Jerzego Wierchowicza. List mecenasa Jerzego Wierchowicza skierowany został do przedsiębiorcy i polityka Jacka Bachalskiego, ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2

ul. Przemysłowa 22, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 84 38
branża: Szkoły - ponadgimnazjalne - publiczne <czytaj dalej>
"Roy-Sound" Rafał Szafrański

ul. Kostrzyńska 1, Gorzów Wlkp.
tel. 95 725 74 84
branża: Imprezy, konferencje - organizacja <czytaj dalej>
"Technos" Biuro Projektowo-Usługowe Jarosław Nowicki

ul. Janockiego 1 d m. 4, Gorzów Wlkp.
tel. 501 584 801
branża: Projektowe biura <czytaj dalej>

Artystyczne stypendia dla gorzowian
Stypendium Artystyczne i Twórcze Prezydenta Miasta Gorzowa odebrało 12 osób. Do ... <czytaj dalej>
Spisz się w czwartek - to łatwe
W Gorzowie będzie można spisać się w Parku Górczyńskim. Trwa Narodowy ... <czytaj dalej>
Gorzowscy stypendyści
88 uczniów gorzowskich szkół otrzymało stypendia. Stypendia naukowe i artystyczne odebrało ... <czytaj dalej>
Dron pomaga kontrolować użytkowników hulajnóg
Wiele osób wykorzystuje hulajnogi elektryczne, które szybko stały się popularnym ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« czerwiec 2021 »
P W Ś C P S N
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
In vitro, katedra, Wojciechowska i święte oburzenie
Środową (31 marca) sesję rady miasta zdominowały trzy sprawy: in vitro, dotacja na katedrę i wygaszenie mandatu radnej Grażyny Wojciechowskiej. In vitro Najmniej czasu zajęła radnym decyzja związana z finansowaniem in vitro. ... <czytaj dalej>
Sfotografuj Gorzów
Muzeum Lubuskie im. J. Dekerta zaprasza do udziału w konkursie <czytaj dalej>
Eko autobusy według najmłodszych
„Chodź, pomaluj … eko-autobusy” to konkurs skierowany do uczniów klas <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - x.jpg
Hanna Kaup:
Byłam gościem niemuralowego podwórka
Właściwie nie wiem, czy powinnam pisać ten tekst, bo to ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Po nas choćby i... solary
Gorick, Gorik, Gorka, Gorkow, Gorcke, Gurkow – to dawne nazwy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Tu chodzi o porządek
Na rynku ukazała się publikacja „Miejsca składowania odpadów. Poradnik dla ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
A może system depozytowy?
Jak wynika z badań opinii publicznej zrealizowanych na potrzeby kampanii ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_7857:
Ostatnio literacki Gorzów ponosi ogromne straty, odeszli najważniejszy twórcy słowa.Pamiętam że bardzo fajne wiersze pisał Pan Marek Kierus mo <czytaj dalej>
Miejscowy:
Bardzo się cieszę, ze podpisano taki traktat. Liczyłem, że przez okres tak długi będzie się poprawiał klimat do współpracy i integracji. Ale <czytaj dalej>
Anonim_3689:
Może sam wróć i naucz się czytać i rozumieć to, co czytasz. <czytaj dalej>
Anonim_2117:
Bo "nie płaca oodatkow!) Wcale! Nie zostawiają 50% zarobionych (w nim i napędzając pkb i profity firm dajac zateudnienie w szkołach i admini <czytaj dalej>
Anonim_2117:
Mi się osobiście podoba ta droga z podłoża naturalnego. Asfalt tylko będzie oznaczal większy ruch.

Natomoast ruch za duzy jest w mies <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej