środa 1 lutego 2023     Brigida, Iga, Ignacy
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Na początek - koniec. Zaczęli od "Świata magii i fantazji" - fotorelacja
eGorzowska - 7845_dUABYlgmCDpQy5MyBoPP.jpg

Teatr im. J. Osterwy zakończył sezon. W sobotę 24 czerwca przedstawił „Świat magii i fantazji”, rozpoczynając jednocześnie kolejną odsłonę Sceny Letniej, czyli XV Festiwalu Teatrów Ogródkowych.

Od 15 lat Teatr im. J. Osterwy nie zamyka swoich drzwi z ostatnim szkolnym dzwonkiem. W każdy weekend lipca zaprasza dzieci i dorosłych na przedstawienia Sceny Letniej. Dyr. Jan Tomaszewicz zapewnia, że będzie to lekki repertuar. Cieszy go, że widzami są nie tylko mieszkańcy Gorzowa.

- Bardzo się cieszę, że na naszych spotkaniach ogródkowych - poza gorzowianami - pojawiają się m.in. widzowie ze Szczecina, ale też z miejscowości powiatu gorzowskiego - mówi. - Scena ogródkowa to troszkę inna forma niż garniturowe spotkanie w zamkniętym teatrze, w którym nie wszystko wypada. Tu wypada napić się wody czy kawy, tu pies zaszczeka, tam zadzwonią dzwony w kościele. Natomiast po spektaklu można będzie spotkać się z Magdą Umer czy z Piotrem Machalicą; porozmawiać albo umówić się na randkę w ciemno z Kawalcem, pogadać z Darkiem Kordkiem, który był emocjonalnie związany z Gorzowem. Wśród tegorocznych gości jest Krzysztof Daukszewicz - dla mnie odchodząca gwardia dobrego kabaretu literacko przemyślanego. Zapraszam więc wszystkich. Spotkajmy się na Scenie Letniej po raz 15. Gościli już na niej wielcy aktorzy, którzy już nie żyją, np. prof. Zbigniew Zapasiewicz, Edek Żentara, Marek Perepeczko. To ludzie, z którymi codziennie spotykaliśmy się na szklanym ekranie w naszych domach. Tak samo będzie z aktorami, którzy przyjadą teraz. Przywiozą lekki repertuar, świetny na wakacyjne soboty i niedziele.

Premierą tegorocznego Festiwalu teatrów ogródkowych był „Świat magii i fantazji”, czyli spektakl muzyczny aktorów Teatru im. Juliusza Osterwy, kórym jednocześnie zakończono sezon. Zespół wykonał piosenki ze spektakli muzycznych zrealizowanych w ostatnich sezonach - poniżej i w galerii eGo FOTO relacja fotograficzna.

W niedzielę powtórzono „Żonę potrzebną od zaraz”.

A ostatniego dnia czerwca, w piątek, pierwsze przedstawienie zobaczą najmłodsi. O 12.00 Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry pokaże „Inną Bajkę” w obsadzie: Beata Beling, Artur Beling, Mariusz Wasiewski, Ludwik Schiller.

To będzie opowieść osnuta na baśni o „Czerwonym Kapturku” oraz „Jasiu i Małgosi”. Dwie pary aktorów spróbują opowiedzieć dwie historie naraz. Przyjdźcie, zobaczcie, co z tego wyniknie.

Co jeszcze zobaczymy do połowy lipca? Repertuar poniżej.
Pamiętajmy, wszystkie wydarzenia dla dorosłych rozpoczynają się o 20.30.


1 lipca, sobota, 20.30, Wojciech Borkowski – Europejska Agencja Sztuki, „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”.

Od wielu lat Ewa Błaszczyk pozostaje jedną z najbardziej wyrazistych postaci zarówno w polskim kinie, jak i na scenie muzycznej. We wszystko co robi, wkłada maksimum zaangażowania i to powoduje, że nie sposób pozostać wobec jej twórczości obojętnym. Płyta „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” to zapis spektaklu pod tym samym tytułem. Słuchacze znajdą na niej kompozycje z repertuaru: Marleny Dietrich, Ryszarda Riedla, Jacka Kleyffa czy Stanisława Soyki. Album promuje piosenka „Modlitwa III” znana z wykonania zespołu Dżem.

2 lipca, niedziela, 20.30, Fundacja Skene Pro Arte.
Na recital Dariusza Kordka składają się utwory bliskie artyście, pochodzące ze spektakli i musicali, które stanowiły ważne wydarzenie na jego drodze zawodowej. Publiczność usłyszy zatem piosenki z musicalu „Bodo”, w którym aktor zagrał brawurowo i zaśpiewał utwory z repertuaru legendarnego przedwojennego artysty Eugeniusza Bodo „Zrób to tak” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. W trakcie występu zabrzmią również najsłynniejsze przeboje z musicali „Metro” i „Deszczowa Piosenka”. Usłyszymy takie utwory jak „Lucia”, „Nie płacz kiedy odjadę”, „Blondynka”, „Apasjonata” oraz piosenki pochodzące z autorskich albumów Dariusza Kordka m.in. „Chwile”, „Czas kiedy jesteś ze mną”, „Codziennie ktoś mówi mi nie”.

7 lipca, piątek, 12.00, Agencja Artystyczna Odskocznia z Warszawy. „Prot i Filip”

Spektakl za pomocą dowcipnych dialogów i zaskakujących sytuacji pokazuje, jak wielką wartością w życiu każdego człowieka jest przyjaźń i szacunek do drugiej osoby. Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o najsłynniejsze wiersze Jana Brzechwy. Jest to zatem rodzaj teatru, który czerpie inspiracje od największych mistrzów błyskotliwego żartu – Kabaretu Starszych Panów, Flipa i Flapa, Charliego Chaplina.

Po spektaklu na Scenie im. Ireny i Tadeusza Byrskich odbędzie się pokaz finałowy „Lata w teatrze” organizowanego przez Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Młodzi uczestnicy warsztatów zaprezentują spektakl zatytułowany „Zastukaj/Zaświstaj/Zamknij oczy” inspirowany poezją Zbigniewa Herberta.

8 lipca, sobota, 20.30, „Nareszcie w Dudapeszcie”, Krzysztof Daukszewicz.

„Nareszcie w Dudapeszcie” to najnowszy, autorski program Krzysztofa Daukszewicza, w którym satyryk wyśmiewa absurdy dzisiejszego społeczeństwa i nawiązuje do bieżących wydarzeń społecznych i politycznych. Wszystko, co śmieszne, znajdą Państwo właśnie w tym programie.

9 lipca, niedziela, 20.30, „Powieść o rozumnej dziewczynie” wg poezji Bolesława Leśmiana.
Recital aktorski Aleksandra Podolaka. Zespół muzyczny w składzie: Marek Zalewski, Jerzy Dutkiewicz, Mariusz Lipiński.

Recital „Opowieść o rozumnej dziewczynie” przedstawia historię, która zdarzyła się lata temu…. Jest to opowieść o miłości, przemijaniu… o tym, co nieuchronne. Mało jest w poezji polskiej wierszy o miłości tak dojrzałej i pełnej, wychodzącej poza samo uniesienie namiętności, zalotów, płytki sentymentalizm, czy egzotykę wiecznej kobiecości. Aleksander Podolak posługując się słowami Leśmiana, opowiada o swojej miłości. Jest to uczucie wspólnego życia, w szczęściu i nieszczęściu – dozgonne i wieczne.

14 lipca, piątek, 12.00, Teatr MER, „Mały Książę”.
Zapraszamy Was na wielką międzyplanetarną wyprawę! Naszym pilotem będzie nie kto inny jak najbardziej znany arystokrata na świecie – Mały Książę. Ten uroczy, wrażliwy chłopiec już od kilkudziesięciu lat uczy nas, czym jest prawdziwa miłość, przyjaźń i jak nie zapomnieć o nich w codziennym życiu.

15 lipca, sobota, 20.30, „Tango d’amore”, Artur Gotz.

„Tango d’amore” to nastrojowy teatr piosenki, swoisty kabaret artystyczny łączący w sobie elementy komizmu, jak również nostalgii i zadumy nad otaczającą nas rzeczywistością. Na program składają się piosenki m.in. Kabaretu Starszych Panów, Bułata Okudżawy, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, Zygmunta Koniecznego, często w zaskakujących aranżacjach i oryginalnej, porywającej interpretacji. Prostota formy znakomicie uwydatnia siłę poetyckiej treści. Z tego magicznego spotkania z pewnością nikt nie wyjdzie obojętny.

16 lipca, niedziela, 20.30, „Niezapomniany Joe Cocker”, recital Jacka Kawalca.


Tekst i foto Hanna Kaup
repertuar wg Teatr im. J. Osterwy

Więcej zdjęć w galerii eGo FOTO:

http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2017-06-25_na_poczatek__koniec_zaczeli_od_,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2017-06-25_na_poczatek__koniec,

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 1/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 2/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 3/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 4/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 5/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 6/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 7/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 8/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 9/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 10/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 11/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 12/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 13/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 14/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 15/16

na poczatek koniec zaczeli od , zdjęcie 16/16
 


24 czerwca 2017 11:40, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Otwierajcie serca. Szykujcie portfele
Już w niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Miasto, jak co roku, wspiera fundację. Pomagamy w organizacji, wspólnie z Miejskim Centrum ... <czytaj dalej>
Mieszkania GTBS na Zawarciu
Na Zawarciu powstaną dwa budynki mieszkalne Gorzowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Prezes GTBS Tomasz Gierczak podpisał we wtorek (24 stycznia) umowę ze ... <czytaj dalej>
Jeszcze możesz zagłosować
Kto będzie bohaterem tegorocznego Nocnego Szlaku Kulinarnego; szparagi czy truskawki? Decyzja należy do gorzowian, a głosować można jeszcze tylko przez ... <czytaj dalej>
Nie będzie modernizacji deptaku?
Hydrobudowa nie podpisze umowy na modernizację deptaku ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską/Wełniany Rynek. Poznańska firma Hydrobudowa, która wygrała przetarg na ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Wyższa Szkoła Biznesu Instytut Rozwoju Kadr i Gospodarki

ul. Myśliborska 30, Gorzów Wlkp.
tel. 95 733 66 78
branża: Szkoły - wyższe <czytaj dalej>
"Turłaj Ubezpieczenia" Agnieszka Wenc

ul. Wyspiańskiego 3, Gorzów Wlkp.
tel. 608 458 223
branża: Ubezpieczeniowi pośrednicy <czytaj dalej>

Wspólne korzenie
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta zaprasza na ... <czytaj dalej>
Otwierajcie serca. Szykujcie portfele
Już w niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Miasto, jak ... <czytaj dalej>
Niebezpieczne światy
Dwie interesujące premiery ma do zaoferowania w nowym tygodniu kino ... <czytaj dalej>
O Litwie i Szkocji
25 stycznia. „Na nawrócenie świętego Pawła połowa zimy przepadła” i ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2023 »
P W Ś C P S N
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
     
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Mówić ludzkim głosem
I znów koło roku staje w tym samym świątecznym miejscu, niosąc ze sobą kilka dni odpoczynku, chwilowy powrót do zajęć i kolejne dni wolne. Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok ... <czytaj dalej>
Zakochaj się w Gorzowie
To będzie kolejna okazja by zakochać się w Gorzowie. Wspólnie z <czytaj dalej>
Gorzowskie drzewa w obiektywie
Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „ZazieleńMY Gorzów” <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0572a.jpg
admin ego:
Przyszedł luty
Styczeń się skończył. Przeleciał bardzo szybko ani się człowiek (czyli ... <czytaj dalej>
admin ego:
Najdłuższa zebra
31 stycznia, wtorek. Powszedni dzień bez dedykowanych przysłów i nadmiaru ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Produkujemy więcej śmieci
Coraz więcej odpadów. Śmieci produkowane przez Polaków ważą tyle co ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Chroń dziecko

Czym jest sextortion? Co rodzice powinni wiedzieć, aby chronić przed ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_1169:
Gdzie ja sie w przeszlosci zabujałem?
Na dekerta w uliczce prostopadłej do ostrego akretu do szpitala w lewo.
Czekałem tam w smaochodzie <czytaj dalej>
Anonim_1169:
W parku róż już nie ma tej laweczki tegonustronnego miejsca z krzakami odgradzajacymi unikalne miejsce od otoczenia.

Wókt jak wszystko <czytaj dalej>
Anonim_1169:
Polacy przechodzą obojętnie wobec naprawde potrzebujacych pomocy. Mijają żebraka na ulicy gonią bezdomnego który prosi o parę zł (proszą najc <czytaj dalej>
Anonim_1169:
Nawet nie wiedzą na co pójdą te pienoądze. Na walke z sepsą. Na urządzenia do diangozowania sepsy. Ani materiałów video ani zdjęc ani statyst <czytaj dalej>
Anonim_1169:
Ludzie raz w roku w wielkiej zabawie własneji rozrywce dla własnego dobrego samopoczucia i hojności wrzucą 10zł do puchy wośp i myślą utwierdz <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej