sobota 30 września 2023     Wera, Zofia, Honoriusz
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Rusza Scena Letnia. To już 12 raz
eGorzowska - 5316_WJQWWfSou7tASFV5WYm.jpgPo raz 12. Scena Letnia Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie zaprasza przedstawienia, widowiska i koncerty.

Oto program Sceny letniej 2014:

27 czerwca, piątek, godz. 12.00
Teatr Psikus z Łodzi - "Czemu Marta jest uparta"

"W pewnym mieście do przedszkola przyszła mała Marta, roztrzepana, przekorna i strasznie uparta". Tak rozpoczyna się opowieść o przygodach dziewczynki, która nikogo nie słucha. Na złość wszystkim i na przekór wszystkiemu plecie bzdury, wygaduje głupstwa, lekceważy dobre rady dorosłych. Wreszcie zirytowane takim zachowaniem zabawki, pod przewodnictwem Pajaca postanawiają "wziąć sprawy w swoje ręce". Wykorzystując sposób zachowania Marty jako metodę, zgodnie ze starą zasadą: "kto mieczem wojuje od miecza ginie", zmuszają dziewczynkę do zmiany postępowania.
Czas trwania: 45 min

28 czerwca, sobota, godz. 20.30
„Zagrajmy scenę” - Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie

To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy kochają musicale. Aktorzy gorzowskiego teatru zabiorą nas w podróż po najciekawszych spektaklach muzycznych Teatru Osterwy.
Czas trwania: 80 min

29 czerwca, niedziela, godz. 20.30
„Żółte kalendarze” - Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie

„Żółte kalendarze” to musical, w którym piosenki z repertuaru Piotra Szczepanika układają się w pewną historię. Ludzkie losy opowiedziane wyłącznie piosenkami. Akcja dzieje się w latach 60-tych ubiegłego wieku podczas potańcówki. W spektaklu usłyszymy największe przeboje Piotra Szczepanika (m. in. „Zabawa podmiejska”, „Dzień niepodobny do dnia”, „Jutro bez Ciebie”, „Żółte kalendarze”, „Nigdy więcej”), które wprowadzą widzów w świat dawno już odeszły, choć uczucia ciągle pozostały takie same.
Czas trwania: 80 min

4 lipca, piątek, godz. 12.00
„Niedoparki” - Teatr Krypta ze Szczecina

„Niedoparki” Pavla Śruta to wielki przebój wydawniczy w Czechach. Pomysł na przedstawienie polega na stworzeniu teatralnej zabawy dla najmłodszych widzów. Połączenie planu żywego i lalkowego daje szansę na dynamiczne i pełne akcji widowisko. Niepowtarzalny humor, zabawne odniesienia do literatury, filmu kryminalnego i gangsterskiego, dają okazję na zabawę nie tylko dla najmłodszych, ale także dla ich rodziców. To również opowieść o przyjaźni, zdradzie i wybaczeniu. Ale przede wszystkim jest to pierwsza w literaturze i może pierwsza w teatrze próba zmierzenia się z jedną z największych tajemnic ludzkości: „gdzie giną skarpetki?”
A my pozostajemy z ciągle rosnącymi workami niedoparków.
Czas trwania: 70 min

5 lipca, sobota, godz. 20.30
Wieczór z Zofią Czerwińską

Spotkanie z Zofią Czerwińską, znaną i lubianą polską aktorką. Pani Zofia opowie nam o swoim dzieciństwie, pracy w Teatrze Syrena i o pracy w filmie, których ma na swoim koncie niezmierzoną ilość. Aktorka doskonale znana jest ze swoich komediowych ról, które stworzyła w kultowych serialach „Alternatywy 4” czy „Czterdziestolatek”. Będzie to wieczór pełen anegdot oraz opowieści przeplatanych występem Władysława Grzywny. Ciekawostką jest to, że na spotkanie przyjedzie razem ze swoim - pieskiem Dżekiem, bez którego nie rusza się na krok, a on odwdzięcza się jej przyjaźnią i dozgonną wiernością.
Czas trwania: 80 min

6 lipca, niedziela, godz. 20.30
„Wieczór z gwiazdami”, wykonanie: Dziupla artystyczna
Aleksandra Kostka (pogodynka TVP, aktorka serialowa) i Piotr Dzięcielski (aktor musicalowy i serialowy, znany m. in. z „M jak miłość”) to prowadzący „Wieczór z gwiazdami”. Początek koncertu to ostra szarża muzyczna braci Blues Brothers wraz ze swoimi największymi hitami i przebojami. Kolejny gwiazdorski duet - to niezapomniana ABBA, która roztańczy i rozbawi publiczność. Dla najbardziej aktywnych przewidziane są nagrody! Na scenie pojawią się również: Merlin Monroe, Elvis Presley, młoda Marylka R. Wieczór z gwiazdami zakończy pełen energii polotu i humoru Afric Simone.
Czas trwania: 80 min

11 lipca, piątek, godz. 12.00
„Dawno, dawno temu…” Teatru Rozrywki Trójkąt

Spektakl historyczno-fantastyczny nawiązujący do średniowiecznych teatrów jarmarcznych. W sztuce wykorzystano wątki historyczne m. in. z okresu wczesnej historii Polski, mieszając je w dowcipny sposób z elementami baśniowymi i fantastycznymi. Całość została zinscenizowana w konwencji bardzo zabawnego spektaklu jarmarcznego, z użyciem form plastycznych. Zawiera dowcipne piosenki, elementy kuglarstwa i interakcji z widzem. Muzyka stylizowana na średniowieczną, w całości autorska, grana na żywo. Spektakl złożony jest z odrębnych scen, co daje widzowi możliwość "przyłączenia się” do przedstawienia w dowolnej chwili. Jesteśmy przekonani, że zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli będą się znakomicie bawić uczestnicząc w tym fantastyczno-historycznym, interaktywnym, przezabawnym wydarzeniu.
Czas trwania: 60 min

12 lipca, sobota, godz. 20.30
Agnieszka Osiecka – „Apetyt na czereśnie”

Teatr im. L. Solskiego z Tarnowa
Reżyseria: Ireneusz Pastuszak
Wykonanie: Kinga Piąty, Ireneusz Pastuszak
Spektakl muzyczny „Apetyt na czereśnie” to historia związku jednej pary - bolesna i pełna humoru zarazem analiza relacji damsko-męskiej, w czym Agnieszka Osiecka była niedoścignioną mistrzynią. On i Ona w czasie podróży pociągiem z Warszawy wspominają dobre i złe chwile związku, który właśnie zakończyli. Czy było warto? Czy tych dwoje było dla siebie stworzonych? Zabrakło im chęci i energii na bycie razem, a może tak właśnie miało być?
Czas trwania: 95 min

13 lipca, niedziela, godz. 20.30
„Karin Stanek” - Młoda Scena Teatru Korez

Reżyseria: Alina Moś-Kerger
Wykonanie: Agnieszka Wajs
Pamiętacie Karin Stanek? To ta mała Bytomianka, która w latach 60. wylansowała "Malowaną lalę", "Chłopca z gitarą” i "Jedziemy autostopem". Nazywano ją różnie: "sekskapiszon big-bitu", "pchełka z gitarą", ale i "chłopczyca w spodniach, z przedziwnym akcentem". Jeżeli zmieniła się w końcu z dziewczynki w kobietę, trudno było to zauważyć, bo lata całe zaplatała warkocze, ubierała białą bluzkę i czarne spodnie. Jeżeli dojrzała jako artystka, niełatwo było to dostrzec, bo do końca zabawiała publiczność, śpiewając o tym, że "chłopca z gitarą chce". Zanim umarła - zniknęła na wiele lat.
W ponad pół wieku od jej spektakularnego debiutu powstał monodram, w którym Agnieszka Wajs brawurowo wciela się w postać "pierwszej polskiej rokendrolówy", jak nazwał Karin Marian Lichtman - członek zespołu Trubadurzy.
Czas trwania: 80 min

18 lipca, piątek, godz. 12.00
"Porwanie Sabinki” - Studio Teatralne Guliwer

Spektakl w dwóch planach - żywym i lalkowym. Świetna, wartka fabuła, interaktywna akcja, piosenki i zaskakujące zakończenie to mocne atuty tego spektaklu dla najmłodszych widzów. Gamoniowaty pastuszek Jasio zasypia na łące, powierzając wcześniej opiekę nad swoją jedyną ocalałą Gąską Sabinką dzieciom - widzom spektaklu. Cwany Lisek Chytrusek wykorzystuje nieuwagę pilnujących i porywa Gąskę. Zrozpaczony Jasio organizuje z dziećmi wyprawę ratunkową do lasu, aby odzyskać Gąskę. Jak się potoczą dalej wydarzenia? Czy ktoś pomoże Jasiowi? I czy Sabinka się odnajdzie? Na razie o tym… szaaa!
Czas trwania: 60 min

19 lipca, sobota, godz. 20.30
Koncert zespołu Jan Gałach Band

Muzykę zespołu można określić jako szeroko pojętą, ambitną muzykę rockową z elementami blues-rocka, jazzu i fusion. Zespół nie stroni od improwizacji, przez co utwory przedstawiane na koncertach tworzą prawdziwy kolaż dźwiękowy i sprawiają, że każdy występ zespołu jest inny i niepowtarzalny. Fascynacja takimi wykonawcami jak The Allman Brothers Band, Derek Trucks Band, Mahavishnu Orchestra, czy Billy Cobhan przywołuje ducha muzyki pierwszej połowy lat 70-tych. Występy na żywo mogą kojarzyć się także z twórczością amerykańskich jam bandów.
Jan Gałach (skrzypce), Karolina Cygonek (wokal), Marek "Pegaz” Kobus (gitara), Marek Idzik (bas), Borys Sawaszkiewicz (klawisze), Max Ziobro (perkusja), Kuba Fiszer (perkusja)
Czas trwania: 90 min

20 lipca, niedziela, godz. 20.30
Na podstawie felietonu Krystyny Jandy - "Moja droga B."

Reż. Marek Koterski
Wykonanie: Małgorzata Bogdańska
Bogdańska słowami Jandy opowiada o trudnej drodze do macierzyństwa, rodzinie, życiu zawodowym. O spotkaniach, relacjach międzyludzkich mówi niezwykle emocjonalnie i dynamicznie. (…) Fragmenty felietonów, które złożyły się na "Moją drogą B.” mogą być traktowane zarówno jako listy do najbliższej przyjaciółki, jak i wpis do pamiętnika, czy rozmowa z samą sobą. Bez względu na to, którą interpretację przyjmiemy, po obejrzeniu spektaklu Koterskiego zaczynamy jeszcze mocniej dostrzegać siłę kobiecej przyjaźni.
Czas trwania: 75 min

25 lipca, piątek, godz. 12.00
"Magiczny Kapelusz” - Grupa T z Torunia

Małe dzieci nie mają uprzedzeń, są otwarte i gotowe zaakceptować świat takim, jaki jest. Jednak dzisiejsza rzeczywistość nie zawsze kształtuje dobre wzorce w młodym człowieku. Media skutecznie zaszczepiają w dzieciach uprzedzenia i przekazują negatywne stereotypowe myślenie. Coraz częściej wygląd i stan posiadania jest miarą wartości człowieka. W spektaklu pragniemy ukazać naszym pociechom istotę tolerancji, czyli zrozumienia dla ludzkiej inności, poszanowania innych poglądów, a na początek uszanowania niemodnego stroju koleżanki.
Czas trwania: 45 min

26 lipca, sobota, godz. 20.30
Bogusław Schaeffer - "Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego"

Reżyseria i wykonanie: Jan Peszek
"Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego” powstał w 1963 w ciągu kilku dni, ale przez długie lata nie był wykonywany, co zresztą kompozytor jakby przewidział, nadając mu charakterystyczne dopełnienie. Jest w tym cały Schaeffer z jego wiarą w przyszłość: nieistniejący, lecz możliwy! Pisząc Scenariusz… i dopełniając go elementami dramaturgicznymi, Schaeffer od razu myślał o wykonawcy; był nim Jan Peszek. (…) W osobie Jana Peszka Scenariusz… znalazł interpretatora jedynego i najwłaściwszego. (…) Peszek trzyma w napięciu audytorium i zaskakuje coraz to nowymi akcjami. Kompozycja ma tempo dobrego filmu; poszczególne sceny rozgrywane są co do sekundy, dopiero pod koniec utworu, kiedy audytorium chwyciło już całkowicie sens utworu, aktor stosuje coś w rodzaju psychicznego relaksu i po prostu zaczyna się utworem bawić".
Czas trwania: 140 min (z przerwą)

27 lipca, niedziela, godz. 20.30
Z Romanem Kłosowskim o… życiu, poezji, kobietach, aktorskich sztukach i sztuczkach

Roman Kłosowski to jeden z najbardziej znanych polskich aktorów, który zaskarbił sobie sympatię widzów między innymi znakomitymi rolami komediowymi. Wścibski i irytujący Maliniak w "Czterdziestolatku” Jerzego Gruzy to jedno z najbardziej znanych wcieleń Romana Kłosowskiego. Zagrał również w „Rzeczpospolitej babskiej”, „Celulozie”, „Człowieku na torze”, „Pętli”, „Ewa chce spać” i wielu innych filmach polskich. Na scenie Teatru Osterwy wystąpił w „Rewizorze”, „Bez seksu proszę” i „Ostatniej taśmie Krappa”.
Roman Kłosowski będzie rozmawiał z Jadwigą Opalińską, znaną teatrolożką, autorką książki „Z Kłosem przez życie”. Spotkanie dopełnią piosenki w wykonaniu Marzeny Wieczorek.
Czas trwania: 80 min

Wstęp wolny.

Wg http://www.teatr-gorzow.pl


25 czerwca 2014 22:37, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Od poniedziałku zmiana trasy
Od poniedziałku autobusy pojadą zmienioną trasą. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim informuje, że od 2 października 2023 r. (poniedziałek) do ... <czytaj dalej>
Przyjdź, zagłosuj
Po miesiącu spotkań z mieszkańcami i dyskusjach o zadaniach wymagających realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 w rejonach zmierzamy do ... <czytaj dalej>
Nowa e-usługa w urzędzie skarbowym
Oczekiwana przez użytkowników usługa „Rozliczenia” już dostępna w e-Urzędzie Skarbowym. Dzięki nowej usłudze w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) podatnicy i płatnicy mogą ... <czytaj dalej>
Od słowa może zacząć się wszelkie zło
Na początku było słowo. Tak, Biblia. Od słowa zaczyna się wszelkie dobro, ale i od słowa może zacząć się wszelkie ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Auto Pomoc Kotowicz" Waldemar Kotowicz

ul. Cicha 3, Gorzów Wlkp.
tel. 507 355 817
branża: Pomoc drogowa <czytaj dalej>
Oleksiuk Alicja Szkolenia

ul. Widok 25, Gorzów Wlkp.
tel. 696 632 428
branża: Kursy, szkolenia <czytaj dalej>
Grzegorzek Jan Sklep Meblowy

ul. Maczka 1 D, Gorzów Wlkp.
tel. 95 729 82 48
branża: Meble <czytaj dalej>

Singiel zapowiadający spektakl
WERTER.pl to monodramatyczna adaptacja znanych „Cierpień młodego Wertera” J. W. ... <czytaj dalej>
Zagroda Młyńska w Bogdańcu na następne 200 lat (2)
W najbliższy piątek o 12.00 odbędzie się otwarcie Muzeum Zagroda ... <czytaj dalej>
Łowca muzycznych kadrów
Mało kto tak łowi kadry jak Igor Andruch. Gdy pojawia ... <czytaj dalej>
Symfonia Fantastyczna to fantastyczny początek sezonu
Wyjątkowym koncertem rozpoczęła 13. sezon Filharmonia Gorzowska. Hektor Berlioz i ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« wrzesień 2023 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Wybór między dobrym a dobrym
Nocny Szlak Kulturalny to trudny wybór między dobrym a dobrym. Konia z rzędem temu, kto zdołałby/zdążyłby obejść ponad 40 wydarzeń, dlatego w tym roku wybrałam kilka, wciąż naiwnie marząc, że ... <czytaj dalej>
Pokaż najpiękniejsze porosty
W ramach programu edukacyjno-informacyjnego WygrajMY czyste powietrze miasto ogłasza konkurs <czytaj dalej>
Zagłosuj na zmodernizowany obiekt
Trwa głosowanie w plebiscycie internetowym konkursu Modernizacja Roku & Budowa <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 18a.jpg
admin ego:
Najbardziej portugalska wioska Portugalii
Za opisywaną wczoraj wędrówkę w czasie zapłaciliśmy po 1,5 euro. ... <czytaj dalej>
admin ego:
Zobaczyć koniecznie
Okolice Santiago do Cacém były zamieszkane już w epoce żelaza, ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Trzeba poznać geny raka
Rozmowa z prof. dr hab. n. med. Pawłem Blecharzem, kierownikiem ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Zadbaj o dobry sen
Według szacunków, ponad 50 proc. dorosłych na świecie nie zapewnia ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_6328:
PZPR to akurat lewica reprezentowała.
A volksdeutsch tusek interes niemiecki.
Kod Tuska na tym korzeniu wyrosło finansowane przez cdu. 200 <czytaj dalej>
Anonim_6328:
Oglądaj se i wspieraj artystów antypolskich. Plac im na utrzymanie 350 mln ale kie zachecajndo tego innych patriotów Polaków <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
Byliśmy na "Zielonej Granicy" !-dramat,ale trzeba zobaczyć.Szczególnie zachęcam sympatyków Polskiej Zjednoczonej PRawicy /PZPRu/- zobac <czytaj dalej>
Anonim_6328:
Jak taki dobry to czemu kancelaria synowca go wywalila <czytaj dalej>
Anonim_7495:
Czlowiek ten jest prawnikiem i ma sie za wielkiego prawnika. Wielkie ma tez ego. I to jest jego przekleństwem. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej