






11 maja rozpoczęły się VII Spotkania Orkiestr Dętych Alte Kameraden. Na początek odbyły się koncerty na gorzowskich osiedlach.
Jak zapowiadał reżyser wydarzenia Czesław Ganda, koncertami w tzw. przestrzeni miejskiej rozpoczęły się w Gorzowie VII Spotkania Orkiestr Dętych Alte Kameraden. Były niespodzianką dla mieszkańców, bo właściwie do ostatniej chwili nikt nie wiedział, gdzie która orkiestra się pojawi.
Nam udało się trafić na dwa autokary w centrum miasta. Pojechaliśmy za Orkiestrą Dętą KHW S.A. KWK „Mysłowice-Wesoła” z Mysłowic, która zagrała między blokami na ul. Kochanowskiego.
Natychmiast na balkonach i wokół orkiestry pojawili się ludzie, którzy z uśmiechem zadowolenia słuchali minikoncertu. Przechodzące panie robiły zdjęcia, a dzieciaki naśladowały muzyków. To była wyjątkowo miła niespodzianka. Tylko meszki żarły bez opamiętania, więc nasi goście z południa żartując, zastanawiali się, jacy ludzie muszą tu mieszkać.
O 15.30 zaczęły się uroczystości otwarcia spotkań w centrum miasta.
O tym w kolejnych relacjach.
Tekst i foto Hanna Kaup
Fotorelacja:
http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2013-05-12_muzyka_na_osiedlach,
« | maj 2023 | » | ||||
P | W | Ś | C | P | S | N |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 | 31 |