sobota 25 września 2021     Aurelia, Władysław, Kamil
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Ja mam w sobie dwie osobowości
eGorzowska - 2880_xyUWAgY5vukalh9faaq4.jpg

Dziś prezentujemy ostatnią, czwartą część rozmowy z gorzowskim skrzypkiem Adamem Bałdychem.

Wcześniejsze rozmowy przeczytasz tu:
http://www.egorzowska.pl/pokaz,kultura,2788,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,kultura,2812,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,kultura,2844,


Odpoczywasz?
– Bardzo rzadko. Ostatnią moja wielką przyjemnością jest korzystanie ze sportu, siłownia, bieganie. Od zawsze kontakt z naturą. Uwielbiam wyjeżdżać w góry czy nad morze, czy w jakieś piękne miejsca, najlepiej w takie, w których nikt mnie nie zna, bym mógł cieszyć się tymi miejscami. Jestem młody i ciągle uwielbiam imprezować. To mi nie minęło. W tym jest jazz, że kiedy mam tylko trochę wolnego, zaraz mnie nosi, żeby gdzieś iść, spotkać się z ludźmi, wymienić się energią, bo tyle jej w sobie mam, przywożę ją z Nowego Yorku i chcę się nią dzielić. W takich sytuacjach nie mógłbym siedzieć sam w domu, bo by mnie rozniosło, więc muszę się spotykać z ludźmi. Ale jak imprezuję, to to mnie trochę znów kosztuje i bardzo rzadko odpoczywam.

Jaki i gdzie jest dom twoich marzeń?
– Chciałbym mieć parę domów. Czuję, że moim domem będzie miejsce, w którym założę kiedyś rodzinę. Dopóki jestem sam, dopóki każdego dnia mogę być gdzie indziej i tak prosto mogę to zmienić, jednego dnia być w Paryżu, drugiego w Nowym Yorku, to się tego domu tak naprawdę do końca nie czuje, bo moim domem na dzień dzisiejszy jest scena. Dlatego tam czuję się najlepiej, a tych domów – nowych – na chwilę obecną mam coraz więcej. Kiedyś na pewno przyjdzie taki moment, że znajdę miejsce, w którym będę chciał może osiąść i potem wracać tam. Ale przyznam, że chciałbym mieć parę domów w różnych miejscach świata, gdzie mógłbym odbierać inne wibracje, m.in. szybkie miasto, ale też miejsce gdzieś blisko przyrody.

Na ile ten wybór samotności jest świadomy i odpowiedzialny, a na ile wynika z faktu, że nie spotkałeś tego kogoś?

– Chyba nie spotkałem tego kogoś. Oczywiście, spotkałem dużo wspaniałych kobiet, ale mój tryb życia i artystyczne rozterki trzeba zrozumieć i czuć, by z kimś takim umieć żyć. Natomiast ta obecna samotność to jest raczej mój świadomy wybór. Teraz skupiam się na muzyce, bo muzyka cały czas mnie prowadzi w różne miejsca, a ja nie chciałbym musieć rezygnować z swoich marzeń, z bywań, na rzecz tego, by musieć gdzieś w jakimś miejscu być. Ja takich rzeczy doświadczyłem w swoim życiu. Wiem, że nie potrafiłbym z kimś być, nie angażując się w to. Ja jak coś zaczynam, to angażuję się. Tak samo jest z muzyką i projektami muzycznymi. Albo coś robię, albo czegoś nie robię. W tym przypadku wiem, że muzykę gram, to jest moje pięć minut i chcę to robić na całego.

Jesteś fanaberyjny?
– Nie, nie jestem fanaberyjny, ale miewam huśtawki nastrojów. Potrafię z bardzo podekscytowanej życiowo osoby wpaść w taki moment, gdzie tracę sens. Ale to trwa tylko chwilę. Wydaje mi się, że tak wiele emocji we mnie drzemie, że muzyka pozwala mi na to, by je z siebie jakoś usunąć. Czasami, jak gram mniej koncertów, to trochę się odbija na moim życiu (śmiech). Ale zdecydowanie, kiedy przekroczyłem wiek 26 lat (nie 25, bo wtedy mi się wydawało że tak się stanie), to coś się we mnie uspokoiło. Nabrałem troszeczkę zrozumienia, jak moje ego działa, że nie należy mu się poddawać i mam mniejsze ciśnienie sam w sobie na swoje życie. A rozumiem, że to coś, co chciałbym osiągnąć, to teraz osiągam. To nie jest coś kiedyś za 20 lat, ale teraz. To się dzieje i z tego się cieszę.

Dobrze siebie znasz? Czujesz, że jest w tobie coś niebezpiecznego dla samego siebie?

– Wydaje mi się, że nie ma czegoś takiego, czego bym się totalnie bał. Natomiast wierzę, że należy w swoim życiu, a szczególnie wtedy, gdy dostaje się tyle pochwał, mieć czas, by spojrzeć na siebie z dystansu, zrozumieć, kim się jest i że się człowiek zmienia. To trudno zobaczyć samemu, szczególnie w takim pędzie, kiedy nie ma na to czasu. Wtedy trzeba dać sobie chwilę, by wszystko rzucić i po prostu spojrzeć na swoje działanie z dystansu, na to, gdzie się idzie, do czego się dąży, jakie to moje życie jest rzeczywiście, czy ono jest takie, jak mi się wydaje, czy może trochę inne, niż mi się wydaje, bo dawno na nie nie spojrzałem, bo nie było na to czasu. Nie boję się siebie, bo na szczęście, zdaję sobie sprawę z tego, jaki jestem i mam takie chwile, kiedy mogę na siebie i swoje życie spojrzeć z dystansu.

Odnoszę wrażenie, że jesteś szczery w tej rozmowie.
– Tak, jestem.

To się rzadko zdarza. Ludzie ukrywają się za maskami. Nie boisz się, że jak pokażesz światu, że jesteś szczery, uczciwy i wrażliwy, i z zasadami, to świat cię nie zaatakuje? Mówiłeś, że jak dajesz dobro, to ono do ciebie wraca.

– I tak jest. Nie boję się tego kompletnie, a szczególnie w świecie, w którym bardzo dużo się kłamie, jest dużo sztuczności, moje życie jest dawaniem z siebie tego, co jest najgłębiej i najszczerzej. Pokazuję siebie takim, jakim jestem. Ale niech to ludzi nie zmyli, bo oprócz tego, że jestem artystą, potrafię zadbać o siebie, potrafię zadbać o swój biznes, o swoje życie, o swoich najbliższych. I to nie jest tak, że nie stoję twardo na dwóch nogach. Ja mam w sobie dwie osobowości. Jedna z nich pokazuje wszystkie emocje, a druga uaktywnia się, kiedy trzeba. I wtedy wielu się przekonało, że można ze mną prowadzić trudne rozmowy.

Dałbyś łobuzowi po mordzie?
– Jasne, że bym dał łobuzowi po mordzie, natomiast na pewno bardzo rzadko. To musiałaby być taka sytuacja, gdzie musiałbym bronić kogoś, wtedy zdecydowanie tak. Ale ja na łobuzów nie trafiam za bardzo, chyba mnie omijają. I ja sam nie idę w miejsca, gdzie mogłoby się coś wydarzyć. Na tyle cenię swoje ręce, by ich nie łamać na buziach łobuzów.

A lubisz ludzi?
– Lubię.

Dziękuję.

Rozmawiała Hanna Kaup
foto
Bartosz Maz


17 sierpnia 2012 11:43, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Utalentowany, wrażliwy, świadomy siebie młody człowiek. Jest jak światełko w tunelu...
bytek, 18.08.2012, 09:35, 79.184.87.140 ##

– Chciałbym mieć parę domów. Czuję, że moim domem będzie miejsce..." - jakie dostałeś od Prezydenta Gorzowa? Bo jeżeli nie - to jest w Mieście wielu potrzebujacych.
Anonim_3992, 18.08.2012, 13:19, 78.8.89.189 ##

Utalentowany,wrażliwy,świadomy ...A papier przyjmie wszystko ...
klezmer, 20.08.2012, 15:24, 89.228.149.216 ##

Utalentowany, wrażliwy, świadomy ... tylko dlaczego przypomina Nosferatu?
Anonim_1175, 20.08.2012, 15:47, 94.23.48.175 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Światowy Dzień… Stefanii
Gorzowski nosorożec po raz pierwszy, od czasu gdy został odnaleziony, świętował Światowy Dzień Nosorożca. Z tej okazji w środę w ... <czytaj dalej>
Próba syren
W czwartek (23 września) w godzinach 12.00-12.30 na terenie całego miasta zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych. Nadane zostaną następujące sygnały; - ... <czytaj dalej>
Pielgrzymkowy weekend i liczenie wiernych
W najbliższą sobotę 25 września odbędą się aż trzy pielgrzymki diecezjalne. Po raz dziewiąty do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski na swoje ... <czytaj dalej>
Bagiński dwukrotnie skazany
Publikujemy przesłany do naszej redakcji list mecenasa Jerzego Wierchowicza. List mecenasa Jerzego Wierchowicza skierowany został do przedsiębiorcy i polityka Jacka Bachalskiego, ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Wspólnota Mieszkaniowa "Wojcieszyce 71" Ul.Strzelecka 6a-6b

Ul.Strzelecka 6a-6b, Wojcieszyce 71
tel. 95 724 08 09
branża: Wspólnoty mieszkaniowe <czytaj dalej>
Usługi Ogólnobudowlane Piekarski Wojciech

ul. Sczanieckiej 57 lok. 15, Gorzów Wlkp.
tel. 501 274 870
branża: Budowlane usługi - wykańczanie wnętrz <czytaj dalej>

Medycy z UZ najlepiej zdali egzamin
Lekarski Egzamin Końcowy to państwowy test niezbędny do uzyskania pełnego ... <czytaj dalej>
Wykryją najmniejszą zmianę
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie zyskał nowoczesną broń do walki ... <czytaj dalej>
Wybrali nowego przewodniczącego
Młodzieżową Radą Miasta pokieruje Jakub Mikołajczak ze szkoły TEB Edukacja. Dotychczasowy ... <czytaj dalej>
Z Gorzowa do Turcji na dwóch kółkach
Rowerzysta Mariusz Pastuszka od kilku dni jedzie rowerem z Gorzowa ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« wrzesień 2021 »
P W Ś C P S N
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kogo obchodzi gorzowska kultura?
Kogo obchodzi gorzowska kultura? Takie pytanie zadałam sobie w miniony piątek, gdy przyszłam na warsztaty związane z nową Strategią Kultury dla Gorzowa Wielkopolskiego. Najpierw dowiedziałam się, że w lipcu zespół badaczy ... <czytaj dalej>
Uwaga konkurs: Lubuska pocztówka z wakacji
Jeszcze tych zdjęć za wiele nie ma. Ale lubuskie jest <czytaj dalej>
Sfotografuj Gorzów
Muzeum Lubuskie im. J. Dekerta zaprasza do udziału w konkursie <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0650.jpg
Hanna Kaup:
Refleksje z podróży (2)
Podróżowanie po świecie w warunkach pandemii nieco się zmieniło. Poszczególne ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Refleksje z podróży
Gorzów jest tak skomunikowany z resztą świata, że nawet gdyby ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Rekrutacja i praca w pandemii
Przedsiębiorcy nie zwolnią i nie zawieszą niezaszczepionych? Eksperci: „Ten przepis ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Czy cyberprzestępcy zakłócą rok szkolny?
Chociaż 1 września wracamy do nauczania stacjonarnego, to niewykluczona jest ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_6352:
W ciągu ostatnich lat 2 razy zdecydowałem się pojechać pociągiem do Wrocławia z przesiadką w Zielonej Górze i... 2 razy pociąg z Gorzowa nie <czytaj dalej>
Anonim_2499:
Tez chcialem jechac pociagiem w Polske bo samochodem tak daleko wyjezdzac to jest zmęczenie a pociag wiadomo wygodniej i mozna spac w podrozy.
<czytaj dalej>
Andrzej Trzaskowski:
Ja rozumiem, że w gorących latach przeobrażeń ustrojowych można było popełnić kardynalne błędy. Także w reorganizacjach na kolei. Ale czy n <czytaj dalej>
Anonim_8593:
Będę tam i w tym roku za dwa tygodnie :) <czytaj dalej>
Anonim_7662:
Jak widać, nie ma normalnych warunków, bo to ogólnopolska akcja i nie ma się co czepiać, ze to "w tym mieście". <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej