wtorek 22 czerwca 2021     Paulina, Jan, Tomasz
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Ja mam w sobie dwie osobowości
eGorzowska - 2880_xyUWAgY5vukalh9faaq4.jpg

Dziś prezentujemy ostatnią, czwartą część rozmowy z gorzowskim skrzypkiem Adamem Bałdychem.

Wcześniejsze rozmowy przeczytasz tu:
http://www.egorzowska.pl/pokaz,kultura,2788,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,kultura,2812,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,kultura,2844,


Odpoczywasz?
– Bardzo rzadko. Ostatnią moja wielką przyjemnością jest korzystanie ze sportu, siłownia, bieganie. Od zawsze kontakt z naturą. Uwielbiam wyjeżdżać w góry czy nad morze, czy w jakieś piękne miejsca, najlepiej w takie, w których nikt mnie nie zna, bym mógł cieszyć się tymi miejscami. Jestem młody i ciągle uwielbiam imprezować. To mi nie minęło. W tym jest jazz, że kiedy mam tylko trochę wolnego, zaraz mnie nosi, żeby gdzieś iść, spotkać się z ludźmi, wymienić się energią, bo tyle jej w sobie mam, przywożę ją z Nowego Yorku i chcę się nią dzielić. W takich sytuacjach nie mógłbym siedzieć sam w domu, bo by mnie rozniosło, więc muszę się spotykać z ludźmi. Ale jak imprezuję, to to mnie trochę znów kosztuje i bardzo rzadko odpoczywam.

Jaki i gdzie jest dom twoich marzeń?
– Chciałbym mieć parę domów. Czuję, że moim domem będzie miejsce, w którym założę kiedyś rodzinę. Dopóki jestem sam, dopóki każdego dnia mogę być gdzie indziej i tak prosto mogę to zmienić, jednego dnia być w Paryżu, drugiego w Nowym Yorku, to się tego domu tak naprawdę do końca nie czuje, bo moim domem na dzień dzisiejszy jest scena. Dlatego tam czuję się najlepiej, a tych domów – nowych – na chwilę obecną mam coraz więcej. Kiedyś na pewno przyjdzie taki moment, że znajdę miejsce, w którym będę chciał może osiąść i potem wracać tam. Ale przyznam, że chciałbym mieć parę domów w różnych miejscach świata, gdzie mógłbym odbierać inne wibracje, m.in. szybkie miasto, ale też miejsce gdzieś blisko przyrody.

Na ile ten wybór samotności jest świadomy i odpowiedzialny, a na ile wynika z faktu, że nie spotkałeś tego kogoś?

– Chyba nie spotkałem tego kogoś. Oczywiście, spotkałem dużo wspaniałych kobiet, ale mój tryb życia i artystyczne rozterki trzeba zrozumieć i czuć, by z kimś takim umieć żyć. Natomiast ta obecna samotność to jest raczej mój świadomy wybór. Teraz skupiam się na muzyce, bo muzyka cały czas mnie prowadzi w różne miejsca, a ja nie chciałbym musieć rezygnować z swoich marzeń, z bywań, na rzecz tego, by musieć gdzieś w jakimś miejscu być. Ja takich rzeczy doświadczyłem w swoim życiu. Wiem, że nie potrafiłbym z kimś być, nie angażując się w to. Ja jak coś zaczynam, to angażuję się. Tak samo jest z muzyką i projektami muzycznymi. Albo coś robię, albo czegoś nie robię. W tym przypadku wiem, że muzykę gram, to jest moje pięć minut i chcę to robić na całego.

Jesteś fanaberyjny?
– Nie, nie jestem fanaberyjny, ale miewam huśtawki nastrojów. Potrafię z bardzo podekscytowanej życiowo osoby wpaść w taki moment, gdzie tracę sens. Ale to trwa tylko chwilę. Wydaje mi się, że tak wiele emocji we mnie drzemie, że muzyka pozwala mi na to, by je z siebie jakoś usunąć. Czasami, jak gram mniej koncertów, to trochę się odbija na moim życiu (śmiech). Ale zdecydowanie, kiedy przekroczyłem wiek 26 lat (nie 25, bo wtedy mi się wydawało że tak się stanie), to coś się we mnie uspokoiło. Nabrałem troszeczkę zrozumienia, jak moje ego działa, że nie należy mu się poddawać i mam mniejsze ciśnienie sam w sobie na swoje życie. A rozumiem, że to coś, co chciałbym osiągnąć, to teraz osiągam. To nie jest coś kiedyś za 20 lat, ale teraz. To się dzieje i z tego się cieszę.

Dobrze siebie znasz? Czujesz, że jest w tobie coś niebezpiecznego dla samego siebie?

– Wydaje mi się, że nie ma czegoś takiego, czego bym się totalnie bał. Natomiast wierzę, że należy w swoim życiu, a szczególnie wtedy, gdy dostaje się tyle pochwał, mieć czas, by spojrzeć na siebie z dystansu, zrozumieć, kim się jest i że się człowiek zmienia. To trudno zobaczyć samemu, szczególnie w takim pędzie, kiedy nie ma na to czasu. Wtedy trzeba dać sobie chwilę, by wszystko rzucić i po prostu spojrzeć na swoje działanie z dystansu, na to, gdzie się idzie, do czego się dąży, jakie to moje życie jest rzeczywiście, czy ono jest takie, jak mi się wydaje, czy może trochę inne, niż mi się wydaje, bo dawno na nie nie spojrzałem, bo nie było na to czasu. Nie boję się siebie, bo na szczęście, zdaję sobie sprawę z tego, jaki jestem i mam takie chwile, kiedy mogę na siebie i swoje życie spojrzeć z dystansu.

Odnoszę wrażenie, że jesteś szczery w tej rozmowie.
– Tak, jestem.

To się rzadko zdarza. Ludzie ukrywają się za maskami. Nie boisz się, że jak pokażesz światu, że jesteś szczery, uczciwy i wrażliwy, i z zasadami, to świat cię nie zaatakuje? Mówiłeś, że jak dajesz dobro, to ono do ciebie wraca.

– I tak jest. Nie boję się tego kompletnie, a szczególnie w świecie, w którym bardzo dużo się kłamie, jest dużo sztuczności, moje życie jest dawaniem z siebie tego, co jest najgłębiej i najszczerzej. Pokazuję siebie takim, jakim jestem. Ale niech to ludzi nie zmyli, bo oprócz tego, że jestem artystą, potrafię zadbać o siebie, potrafię zadbać o swój biznes, o swoje życie, o swoich najbliższych. I to nie jest tak, że nie stoję twardo na dwóch nogach. Ja mam w sobie dwie osobowości. Jedna z nich pokazuje wszystkie emocje, a druga uaktywnia się, kiedy trzeba. I wtedy wielu się przekonało, że można ze mną prowadzić trudne rozmowy.

Dałbyś łobuzowi po mordzie?
– Jasne, że bym dał łobuzowi po mordzie, natomiast na pewno bardzo rzadko. To musiałaby być taka sytuacja, gdzie musiałbym bronić kogoś, wtedy zdecydowanie tak. Ale ja na łobuzów nie trafiam za bardzo, chyba mnie omijają. I ja sam nie idę w miejsca, gdzie mogłoby się coś wydarzyć. Na tyle cenię swoje ręce, by ich nie łamać na buziach łobuzów.

A lubisz ludzi?
– Lubię.

Dziękuję.

Rozmawiała Hanna Kaup
foto
Bartosz Maz


17 sierpnia 2012 11:43, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Utalentowany, wrażliwy, świadomy siebie młody człowiek. Jest jak światełko w tunelu...
bytek, 18.08.2012, 09:35, 79.184.87.140 ##

– Chciałbym mieć parę domów. Czuję, że moim domem będzie miejsce..." - jakie dostałeś od Prezydenta Gorzowa? Bo jeżeli nie - to jest w Mieście wielu potrzebujacych.
Anonim_3992, 18.08.2012, 13:19, 78.8.89.189 ##

Utalentowany,wrażliwy,świadomy ...A papier przyjmie wszystko ...
klezmer, 20.08.2012, 15:24, 89.228.149.216 ##

Utalentowany, wrażliwy, świadomy ... tylko dlaczego przypomina Nosferatu?
Anonim_1175, 20.08.2012, 15:47, 94.23.48.175 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Przełom w modernizacji energetycznej
Gorzów przygotowuje nowatorski projekt modernizacji energetycznej 18 budynków użyteczności publicznej w mieście. Modernizacja ma zostać przeprowadzona w formule PPP. Partner ... <czytaj dalej>
Odpust w Rokitnie
Publikujemy program odpustu ku czci Najświętszej Maryi Panny z Rokitna w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. 14-20 czerwca 2021 ... <czytaj dalej>
Absolutorium dla prezydenta
Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2020 rok. Radni uchwałę w tej sprawie przegłosowali jednogłośnie. Podczas sesji ... <czytaj dalej>
Bagiński dwukrotnie skazany
Publikujemy przesłany do naszej redakcji list mecenasa Jerzego Wierchowicza. List mecenasa Jerzego Wierchowicza skierowany został do przedsiębiorcy i polityka Jacka Bachalskiego, ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Osa" Sklep Zoologiczno-Wędkarski Arkadiusz Ossowski

ul. Armii Polskiej 25, Gorzów Wlkp.
tel. 601 718 444
branża: Odzież - detal <czytaj dalej>
"Jaran" S.C. Andrzej Fabiański Jarosław Dębicki

ul. Podmiejska Boczna 12, Gorzów Wlkp.
tel. 95 725 93 71
branża: Dachy, rynny <czytaj dalej>

Tu chodzi o porządek
Na rynku ukazała się publikacja „Miejsca składowania odpadów. Poradnik dla ... <czytaj dalej>
Jubileusz prof. Wiesława Jędrzejczaka
Od pół wieku prof. Wiesław Jędrzejczak służy wiedzą i doświadczeniem ... <czytaj dalej>
20 i jeszcze 10 lat minęło
W tym roku nie ma plakatu. Jest z porzedniego jubileuszu. ... <czytaj dalej>
Komedia kryminalna po polsku
Kolejny filmowy tydzień w kinie Helios otwiera polska komedia kryminalna ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« czerwiec 2021 »
P W Ś C P S N
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
In vitro, katedra, Wojciechowska i święte oburzenie
Środową (31 marca) sesję rady miasta zdominowały trzy sprawy: in vitro, dotacja na katedrę i wygaszenie mandatu radnej Grażyny Wojciechowskiej. In vitro Najmniej czasu zajęła radnym decyzja związana z finansowaniem in vitro. ... <czytaj dalej>
Sfotografuj Gorzów
Muzeum Lubuskie im. J. Dekerta zaprasza do udziału w konkursie <czytaj dalej>
Eko autobusy według najmłodszych
„Chodź, pomaluj … eko-autobusy” to konkurs skierowany do uczniów klas <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 2b.jpg
Hanna Kaup:
Byłam gościem niemuralowego podwórka
Właściwie nie wiem, czy powinnam pisać ten tekst, bo to ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Po nas choćby i... solary
Gorick, Gorik, Gorka, Gorkow, Gorcke, Gurkow – to dawne nazwy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Tu chodzi o porządek
Na rynku ukazała się publikacja „Miejsca składowania odpadów. Poradnik dla ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
A może system depozytowy?
Jak wynika z badań opinii publicznej zrealizowanych na potrzeby kampanii ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Miejscowy:
Bardzo się cieszę, ze podpisano taki traktat. Liczyłem, że przez okres tak długi będzie się poprawiał klimat do współpracy i integracji. Ale <czytaj dalej>
Anonim_3689:
Może sam wróć i naucz się czytać i rozumieć to, co czytasz. <czytaj dalej>
Anonim_2117:
Bo "nie płaca oodatkow!) Wcale! Nie zostawiają 50% zarobionych (w nim i napędzając pkb i profity firm dajac zateudnienie w szkołach i admini <czytaj dalej>
Anonim_2117:
Mi się osobiście podoba ta droga z podłoża naturalnego. Asfalt tylko będzie oznaczal większy ruch.

Natomoast ruch za duzy jest w mies <czytaj dalej>
Anonim_2117:
Bo teraz nie płacą podatków miastu k.. mać!? <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej