wtorek 15 czerwca 2021     Jolanta, Wiola, Wit
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Czas na Bezbronne zamieszanie
eGorzowska - 1598_atEaTrPqaueVSsiHQROI.jpgPo raz trzeci w ramach Dni Gorzowa odbędzie się prezentacja prac w Galerii Bezbronnej. Tym razem chętni artyści mogą wystawiać swoje dzieła przy ul. Drzymały 44-45.

Jak podkreśla inicjator działania Daniel Adamski, impreza ma charakter nieformalny. Wystawa ma być konfrontacją lokalnej sztuki profesjonalnej i twórczości amatorskiej. Jest doskonałym miejscem integracji środowiska. Służy swobodnej wymianie poglądów i spostrzeżeń na tematy społeczne i artystyczne.
– Twórcy o małym dorobku mają dzięki niej szansę szerszej prezentacji i nie muszą czekać, aż zauważą ich renomowani kuratorzy czy dyrektorzy instytucji kulturalnych. Profesjonalni artyści mogą skonfrontować swoją twórczość z innymi. Dla widzów jest to wspaniała okazja, by poznać osobiście autorów i zapoznać się z poziomem warsztatowym i artystycznym lokalnych twórców i artystów – mówi D. Adamski.

O Galerii Bezbronnej

GB – częściowa kontynuacja idei fotograficznej Galerii Bezdomnej Tomka Sikory i Andrzeja Świetlika. Podobieństwo – spontaniczne budowanie wystawy przez twórców. Różnica – prezentuje prace z wszystkich dziedzin sztuki współczesnej.

Cel GB – umożliwić każdemu prezentację swojej twórczości. Temat prac, dziedzina, technika i forma to indywidualna decyzja autora. GB musi pomieścić utwory: literatury, muzyki, fotografii, malarstwa, video, filmu, animacji, rzeźby, architektury, instalacji, teatru, happeningu oraz performance i innych multimedialnych form, nawet nieznanych.

Zadanie GB – pozwolić na wszystko. Dlatego nazywa się Bezbronna. To pierwsza galeria na świecie, która „nie ma sił” bronić się przed twórcami i artystami, nie ma nadzoru kuratorskiego i nie może narzucić i zabronić nikomu niczego. GB nie ma granic tematycznych i formalnych, jak charakter sztuki współczesnej, której granic nikt nie ustanowił. GB wolna jest od skonkretyzowanych idei. Spełnia tylko (lub aż) funkcję prezentacji swobodnej wypowiedzi artystycznej, nie ingerując w selekcję autorów i charakter prac twórczych.

Idea GB – stworzył ją fotograf Daniel Adamski, absolwent katedry fotografii Poznańskiej ASP, mieszkaniec Gorzowa, artysta multimedialny. W 2006 r. realizował popularny projekt „Prawo i Miłość”, w 2008 r. nagrał płytę z piosenkami o Gorzowie „Projekt 751”, koordynował obchody święta młodych artystów, którzy zaprosili „Galerię Bezdomną”. Nagrali i wydali płytę ośmiu gorzowskich zespołów „Piosenki Miasta Średniej Wielkości”. W 2010 r. Adamski z artystami Gorzowa i Zielonej Góry rozpoczął kolejny projekt artystyczny o nazwie „Akcja Utylizacja Animozji - AUA.

Historia GB
2009 – GB
odbyła się w budynku po byłym Domu Dziecka przy ul. Walczaka. W wystawie wzięło udział 45 osób.
2010 – GB gościła w budynku Czerwonego Spichlerza przy ul. Grobla 1. Wzięło w niej udział 25 autorów, wystąpiły zespoły: „Szopa i Pasterze” i raper „Maestro” z Gorzowa.
2011 – GB odbędzie się przy ul. Drzymały 44-45, w budynku, w którym mieściły się wydziały Urzędu Miasta. Ma 40 wolnych pomieszczeń. Pięć na parterze (wejście od strony Schodów Donikąd), 16 na pierwszym piętrze i 19 na drugim.

Montaż prac:
Czwartek 2.06.2011 od 17.00 do 21.00 oraz w piątek 3.06.2011 od 10.00 do 20.00.
Każdy uczestnik sam dba o montaż swojej prezentacji. Sam wybiera miejsce w budynku, sam zaopatruje się w potrzebne mu narzędzia i ewentualne urządzenia: młotek, gwoździe, sznurek, drabina, ramy, oświetlenie, ekran, taboret, telewizor, DVD, mikrofon, kabel, wzmacniacz, głośniki, laptop, komputer, przedłużacz, sztaluga, rzutnik i inne przedmioty lub urządzenia. Autor sam organizuje tych, którzy pomogą mu zainstalować prace w galerii i sam zaprasza swoich widzów.

Każdy musi zadbać o umieszczenie obok swojej prezentacji kartki z wydrukowanym imieniem i nazwiskiem, miejscem pochodzenia, kilkoma zdaniami o sobie oraz tytułem prac. Zaleca się też napisanie kilku słów wyjaśniających temat prezentacji.

Wernisaż:
3.06.2011 r. o 21.00 otwarcie wystawy. Do 2.00 w trakcie „Nocnego Szlaku kulturalnego” Dni Gorzowa galeria otwarta jest dla zwiedzających, w tym czasie gorzowscy DJ będą grać muzykę elektroniczną. Zostaną zaprezentowane inne działania autorów.
Wystawa będzie czynna codziennie od 12.00 do 20.00 do 10 czerwca.
Finisaż:
11.06.2011r. od 10.00 do 20.00 – demontaż wystawy i sprzątanie budynku. Wieczorem przewidziane są koncerty lub inne działania muzyczne.

Wolontariat i pilnowanie wystawy:
Udział w wystawie jest nieodpłatny, ale autor zobowiązany jest do pilnowania wystawy minimum raz w tygodniu przez kilka godzin. Każdy wybiera sobie dzień i godzinę dyżuru. Podczas montażu uczestnik będzie musiał wpisać swoje nazwisko na specjalnej tablicy dyżurów podzielonej na dni tygodnia i godziny dnia. Wolontariusze i autorzy pilnują nie tylko swoich prac, ale i innych w wybranej części galerii.

Kontakt:
Daniel Adamski
602 781 321
adamski@tlen.pl
galeriabezbronna@emceka.pl

red.

31 maja 2011 21:47, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Odpust w Rokitnie
Publikujemy program odpustu ku czci Najświętszej Maryi Panny z Rokitna w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. 14-20 czerwca 2021 ... <czytaj dalej>
Absolutorium dla prezydenta
Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2020 rok. Radni uchwałę w tej sprawie przegłosowali jednogłośnie. Podczas sesji ... <czytaj dalej>
Apel do Lubuszan
Publikujemy apel i tekst uchwały w sprawie szczepień przeciw COVID 19. Apel Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie lubuskim z dnia ... <czytaj dalej>
Bagiński dwukrotnie skazany
Publikujemy przesłany do naszej redakcji list mecenasa Jerzego Wierchowicza. List mecenasa Jerzego Wierchowicza skierowany został do przedsiębiorcy i polityka Jacka Bachalskiego, ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Olszewska Jolanta Mała Gastronomia

ul. Sikorskiego 19, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 49 80
branża: Bary <czytaj dalej>
"Poczta Polska" S.A. Urząd Pocztowy Gorzów Wlkp. 16

ul. Kombatantów 2, Gorzów Wlkp.
tel. 95 727 84 26
branża: Urzędy Pocztowe <czytaj dalej>
"Euroimpex" Biuro Handlowo-Usługowe

ul. Armii Polskiej 38 m. 2, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 71 00
branża: Budowlane maszyny, sprzęt - kupno, sprzedaż <czytaj dalej>

Obraz pożądania
"Obrazem pożądania" powraca do gorzowskich widzó Kino Konesera. Nowy filmowy ... <czytaj dalej>
Internetowe oko na miasto
Znowu można oglądać centrum miasta online. Dzięki dwóm kamerom zamontowanym ... <czytaj dalej>
Nos w nos z nosorożcem...
Stefania zaprasza na III piknik naukowy „Nos w nos z ... <czytaj dalej>
Miejski Rzecznik Konsumenta ostrzega
To kolejne ostrzeżenie skierowane do gorzowian przez Miejskiego Rzecznika Konsumenta. Tomasz ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« czerwiec 2021 »
P W Ś C P S N
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
In vitro, katedra, Wojciechowska i święte oburzenie
Środową (31 marca) sesję rady miasta zdominowały trzy sprawy: in vitro, dotacja na katedrę i wygaszenie mandatu radnej Grażyny Wojciechowskiej. In vitro Najmniej czasu zajęła radnym decyzja związana z finansowaniem in vitro. ... <czytaj dalej>
Sfotografuj Gorzów
Muzeum Lubuskie im. J. Dekerta zaprasza do udziału w konkursie <czytaj dalej>
Eko autobusy według najmłodszych
„Chodź, pomaluj … eko-autobusy” to konkurs skierowany do uczniów klas <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - plywanie.jpg
Hanna Kaup:
Byłam gościem niemuralowego podwórka
Właściwie nie wiem, czy powinnam pisać ten tekst, bo to ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Po nas choćby i... solary
Gorick, Gorik, Gorka, Gorkow, Gorcke, Gurkow – to dawne nazwy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
A może system depozytowy?
Jak wynika z badań opinii publicznej zrealizowanych na potrzeby kampanii ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wszystko o jednodawkowej szczepionce Janssen
Publikujemy dane dot. III fazy badania jednodawkowej szczepionki Janssen przeciwko ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_7681:
Świetne na czasie!
Z.M.P. <czytaj dalej>
Anonim_2117:
Słabizna była głównie z powodu pogody (deszcz)
Mało b. ludzi
I tak nie mogłem być bo w pracy.

Ale atrakcyjniejszy był wy <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
Zapraszamy do Rybakowa na polanę nad jeziorem Mrowinko - będzie jeszcze fajniej niż w Parku Kopernika. <czytaj dalej>
Anonim_5383:
Głupota że czarno białe.
Muzeum to powinno raczej powyciągać od mieszkańcow zdjecia stare z albumów jak Gorzów wyglądał wcześniej <czytaj dalej>
Anonim_9959:
Mam 75 lat i chciałabym być na wielu wystawach,koncertach,bo propozycje fantastyczne!Na pewno będę przed filharmonią,bo bębny kocham,jak starczy <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej