sobota 12 czerwca 2021     Janina, Jan, Onufry
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Niech żyje bal!
eGorzowska - 3466_sloJLWg8ofvAAha2CYs4.jpg

Wszystko, co by w życiu nie robić, znajdzie swoich zwolenników, przeciwników lub co najmniej malkontentów. Tak też jest z działalnością charytatywną, również tu, u nas, w Gorzowie. Ostatniej styczniowej sobotniej nocy odbył się VII Bal Żużlowca.

Zaproszenia wykupiło około 200 osób. Sylwester Głodowski przygotował im ucztę, na której królowało swojskie jadło i tradycyjna polska kuchnia z gołąbkami, schabowym, piersią kurczaka czy własnej roboty wyrobami wędliniarskimi, ale też smakosze raczyli się sushi i wykwintnymi sałatkami. Jednym słowem jadła i napoju nikomu nie brakowało.

– Nie ma takiej opcji. Przygotowywaliśmy to wszystko przez dwa dni – powiedział szef kuchni Komoda Adam Land tuż przed rozpoczęciem balu. I rzeczywiście. Niczego nie zabrakło, a ludzie bawili się do późnych godzin nocnych, bo kiedy przekraczałam próg swojego domu, była 3.30, a na sali została większość gości. To znak, że bawili się świetnie. Bo to w końcu najważniejszy w roku gorzowski bal, który Władysław Komarnicki organizuje od siedmiu lat.

Ten miał być najtrudniejszy, bo przecież jest kryzys. I nawet w pewnym momencie zaczynaliśmy wierzyć, że tak będzie, bo przecież rakieta Karoliny Woźniackiej nie poszła tak, jak prezes marzył i nie osiągnęła 10 tys. zł, ale – kiedy wylicytowano słynny motocykl za 40 tys. Władysław Komarnicki przyznał, że spodziewał się tego, bo w takim celu odbywał swoje dwumiesięczne „kolędowanie” po kolegach od biznesu.
– Nie mogłem przecież wszystkiego zdradzić przed balem – powiedział szczęśliwy po licytacji. Do sukcesu, którym będą kolejne pieniądze na cele Hospicjum im. Św. Kamila w Gorzowie, przyczyniło się – założone wcześniej – konsorcjum firm budowlanych.

Ale pierwszy szok przeżyli wszyscy, gdy zaczęła się licytacja nalewek wicewojewody Jana Świrepo. Ich cena osiągnęła niewyobrażalną wielkość – 17 tys. zł. Od dzisiejszej nocy 32 różne w smaku nalewki są własnością biznesmena Mariusza Szczęsnego z Przytocznej, któremu żona Beata zafundowała taki prezent.

Wszystko na VII Balu Żużlowca miało swój ścisły scenariusz. Na początku zostali wywołani ci, którzy – żeby do balu doszło – wyłożyli konkretną kasę. Na 111,5 tys. zł złożyli się: Sylwester Głodowski z Komody (catering za 25 tys. zł), SE Bordnetze, NoVa Park, ICT Poland, PGE Elektrociepłownia Gorzów, Agro-Biznes, KSSSE, Kontrast sp. z o.o. i stały darczyńca, który od lat zachowuje anonimowość.

Potem była pierwsza licytacja, koncert gwiazdy wieczoru grupy Zakopower, tańce i kolejne licytacje. Od początku bal obfitował w niespodzianki. Zanim pojawili się goście, jeszcze przy pustych stołach Władysław Komarnicki z małżonką odtańczył pierwszy taniec wieczoru. Potem witał zaproszonych, szczególnie serdecznie tych, którzy przyjechali z Polski. Wśród nich był minister w rządzie Aleksandra Kwaśniewskiego i jego doradca Robert Smoleń. Przywiózł list od byłego prezydenta i jego książkę – która poszła za 1,5 tys. zł. Z Poznania przyjechał prezes zarządu Energo-Utech Krzysztof Kwiatkowski, który za srebrną monetę z wizerunkiem Stefana Batorego, wybitą z okazji 750-lecia miasta zapłacił 3 tys. zł. Z kolei Tomasz Gollob przywiózł swój plastron, który po licytacji sam kupił za 5,5 tys. zł, a wicemarszałek Maciej Szykuła oddał – za 8 tys. zł – pochodzące z lat 50. zdjęcie trzech żużlowców i lubuskie wina od marszałka województwa. Gościem honorowym była Nina Nowak, która w piątek wieczorem wystąpiła  w Filharmonii Gorzowskiej.

Wśród licytujących równego sobie nie miał szef Drawexu Krzysztof Borkowski, który m.in. za 11 tys. zł kupił brązowy medal Stali Gorzów. Przyznał, że kiedy idzie na Bal Żużlowca, to specjalnie się do niego przygotowuje.
– Zawsze mam 20-25 tys. zł i uważam, że to jest dobra kwota. A pomagam, bo to mi daje radość, a mojej pracy sens – powiedział jeszcze przed balem.

Dzięki ludziom takim jak on, na VII Balu Żuzlowca zebrano ćwieć miliona złotych, a w czasie siedmiu edycji - ponad milion.

Noc z 26 na 27 stycznia zapisała się na kartach gorzowskiej historii. I co by nie mówili przeciwnicy albo malkontenci, zapisała się chwalebnie. To szczególne, że są ludzie, którzy potrafią bawić się dla dobra innych. W moim przekonaniu nie ma nic złego w dobroczynności, choć rzeczywiście może się wydawać, że ona zbyt często wyręcza obowiązek państwa. Kiedy myślę o Balu Żużlowca, myślę o tych, dla których o ten bal walczyła siostra  Michaela Rak, kiedy jeszcze prowadziła gorzowskie hospicjum. Za każdym razem powtarzała, że ci, którzy w hospicjum żegnają się z życiem, dzięki ludziom o hojnych sercach, robią to godnie. I dobrze, że to wydarzenie stało się częścią naszej tradycji. Dlatego powiem to, co powinniśmy powtarzać wszyscy: Niech żyje bal! Bo – jak śpiewa Maryla Rodowicz, przecież „życie to bal jest nad bale”.

Tekst i foto Hanna Kaup
Fotorelacja:
http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2013-01-27_niech_zyje_bal,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2013-01-27_niech_zyje_bal_2,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2013-01-27_niech_zyje_bal_3,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2013-01-27_niech_zyje_bal_4,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2013-01-27_niech_zyje_bal_5,

http://www.egorzowska.pl/pokaz,galeria,0,0,2013-01-27_niech_zyje_bal_6,
niech zyje bal, zdjęcie 1/1
 


27 stycznia 2013 16:11, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Za granicą też są modelki.
Anonim_3935, 29.01.2013, 13:30, 178.183.176.198 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Odpust w Rokitnie
Publikujemy program odpustu ku czci Najświętszej Maryi Panny z Rokitna w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. 14-20 czerwca 2021 ... <czytaj dalej>
Absolutorium dla prezydenta
Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2020 rok. Radni uchwałę w tej sprawie przegłosowali jednogłośnie. Podczas sesji ... <czytaj dalej>
Apel do Lubuszan
Publikujemy apel i tekst uchwały w sprawie szczepień przeciw COVID 19. Apel Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie lubuskim z dnia ... <czytaj dalej>
Bagiński dwukrotnie skazany
Publikujemy przesłany do naszej redakcji list mecenasa Jerzego Wierchowicza. List mecenasa Jerzego Wierchowicza skierowany został do przedsiębiorcy i polityka Jacka Bachalskiego, ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Hartmann Polska" Sp. z o.o.

ul. Mała 5, Gorzów Wlkp.
tel. 95 728 19 82
branża: Opakowania <czytaj dalej>

Internetowe oko na miasto
Znowu można oglądać centrum miasta online. Dzięki dwóm kamerom zamontowanym ... <czytaj dalej>
Nos w nos z nosorożcem...
Stefania zaprasza na III piknik naukowy „Nos w nos z ... <czytaj dalej>
Miejski Rzecznik Konsumenta ostrzega
To kolejne ostrzeżenie skierowane do gorzowian przez Miejskiego Rzecznika Konsumenta. Tomasz ... <czytaj dalej>
Podróż w odcieniach błękitu
Drugie wydarzenie z cyklu "Dobry Wieczór Gorzów" to była błękitna ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« czerwiec 2021 »
P W Ś C P S N
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
In vitro, katedra, Wojciechowska i święte oburzenie
Środową (31 marca) sesję rady miasta zdominowały trzy sprawy: in vitro, dotacja na katedrę i wygaszenie mandatu radnej Grażyny Wojciechowskiej. In vitro Najmniej czasu zajęła radnym decyzja związana z finansowaniem in vitro. ... <czytaj dalej>
Sfotografuj Gorzów
Muzeum Lubuskie im. J. Dekerta zaprasza do udziału w konkursie <czytaj dalej>
Eko autobusy według najmłodszych
„Chodź, pomaluj … eko-autobusy” to konkurs skierowany do uczniów klas <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - x.jpg
Hanna Kaup:
Byłam gościem niemuralowego podwórka
Właściwie nie wiem, czy powinnam pisać ten tekst, bo to ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Po nas choćby i... solary
Gorick, Gorik, Gorka, Gorkow, Gorcke, Gurkow – to dawne nazwy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
A może system depozytowy?
Jak wynika z badań opinii publicznej zrealizowanych na potrzeby kampanii ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wszystko o jednodawkowej szczepionce Janssen
Publikujemy dane dot. III fazy badania jednodawkowej szczepionki Janssen przeciwko ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Marek z Rybakowa:
Zapraszamy do Rybakowa na polanę nad jeziorem Mrowinko - będzie jeszcze fajniej niż w Parku Kopernika. <czytaj dalej>
Anonim_5383:
Głupota że czarno białe.
Muzeum to powinno raczej powyciągać od mieszkańcow zdjecia stare z albumów jak Gorzów wyglądał wcześniej <czytaj dalej>
Anonim_9959:
Mam 75 lat i chciałabym być na wielu wystawach,koncertach,bo propozycje fantastyczne!Na pewno będę przed filharmonią,bo bębny kocham,jak starczy <czytaj dalej>
Anonim_5383:
Jak dadza dostęp do danych statystycznych urzedu nt mieszkancow i miasta to bedzie jak najb dobra wspólpraca.

Us dawno w Szczecinie prowa <czytaj dalej>
Anonim_7949:
Pielęgniarki super. Tylko jak napisałem wcześniej zabawny jest ten bełkot urzędniczy:
"Działalność centrum ma obejmować badania w z <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej