Prezydent Gorzowa przyznał 62 stypendia naukowe i artystyczne za osiągnięcia uczniów gorzowskich szkół w roku szkolnym 2013/2014.
Uroczyste spotkanie Prezydenta ze stypendystami, rodzicami, nauczycielami i dyrektorami szkół odbyło się 16 czerwca w CEA Filharmonii Gorzowskiej.
O ubiegłorocznych stypendystach pisalismy tu:
http://www.egorzowska.pl/pokaz,czlowiek,4018,
Do Wydziału Edukacji wpłynęło 90 wniosków na stypendia za osiągnięcia naukowe i artystyczne uczniów w r. sz. 2013/2014. Komisja wytypowała 62 wybitnie uzdolnionych uczniów, którzy reprezentowali miasto w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.
Stypendium I stopnia – 1500 zł przyznano
Michałowi Wieczorkowi z ZSO nr 1 – (stypendium, według zasady otrzymuje laureat ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych zwalniających z egzaminu maturalnego z danego przedmiotu, laureat turniejów i olimpiad tematycznych zwalniających z etapu pisemnego egzaminu zawodowego zgodnie z komunikatem dyrektora CKE oraz laureat międzynarodowych konkursów artystycznych, ogłoszonych przez Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej oraz Centrum Edukacji Artystycznej w kalendarzu międzynarodowych i ogólnopolskich imprez szkolnictwa artystycznego I i II stopnia w danym roku szkolnym).
Stypendia II stopnia – 1000 zł – przyznano 29 uczniom (lista poniżej) - (stypendium otrzymuje finalista ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych zwalniających z egzaminu maturalnego z danego przedmiotu, finalista turniejów i olimpiad tematycznych zwalniających z etapu pisemnego egzaminu zawodowego zgodnie z komunikatem dyrektora CKE oraz laureat krajowych konkursów artystycznych ogłoszonych przez Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej oraz Centrum Edukacji Artystycznej w kalendarzu międzynarodowych i ogólnopolskich imprez szkolnictwa artystycznego I i II stopnia w danym roku szkolnym.
Stypendia III stopnia – po 500 zł – przyznano 11 uczniom – (otrzymuje laureat ogólnopolskich olimpiad dla uczniów gimnazjum oraz laureat wojewódzkich konkursów przedmiotowych zwalniających z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego).
Stypendia IV stopnia – po 300 zł – przyznano 21 uczniom - (otrzymuje laureat wojewódzkich konkursów przedmiotowych zwalniających ze sprawdzianu na zakończenie klasy VI szkoły podstawowej).
Stypendia przyznawane są od roku 1997. Z tegorocznymi uczniami miasto nagrodziło już 865 osób. Stypendia zostaną wypłacone uczniom w szkołach po uroczystym spotkaniu z Prezydentem Miasta Gorzowa.
Stypendia I stopnia w kwocie 1500 zł:
naukowe:
1. Michał Wieczorek Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
Stypendia II stopnia w kwocie 1000 zł:
naukowe:
1. Anna Sałatarow Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
2. Anna Broda Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
3. Oliwia Dziamecka Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
4. Adrianna Juszczak Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
5. Marta Kozak Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
6. Jakub Kozłowski Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
7. Zuzanna Lipiec Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
8. Michał Miotk Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
9. Kalina Moskaluk Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
10. Rafał Płoszka Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
11. Gabriela Różańska Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
12. Olga Sadowska Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
13. Rafał Sibiak Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
14. Michał Trusewicz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
15. Damian Dziuba Zespół Szkół Ekonomicznych
16. Marcin Pałasz Zespół Szkół Ekonomicznych
17. KarolinaSawko Zespół Szkół Ekonomicznych
18. Tomasz Kulczycki Zespół Szkół Elektrycznych
19. Anna Łohunko Zespół Szkół Gastronomicznych
20. Adrian Pawlak Zespół Szkół Gastronomicznych
21. Anna Szmytkowska Zespół Szkół Gastronomicznych
22. Mateusz Żyła Zespół Szkół Gastronomicznych
23. Krzysztof Owczarek Zespół Szkół Mechanicznych
24. Maciej Szałachowski Zespół Szkół Mechanicznych
25. Przemysław Suszka Zespół Szkół Budowlanych
26. Paulina Błaszczyk Zespół Szkół Odzieżowych
27. Mirella Kucułyma Zespół Szkół Odzieżowych
28. Anna Wróblewska Zespół Szkół Odzieżowych
artystyczne:
29. Wiktoria Raminiak Szkoła Muzyczna I i II st.
Stypendia III stopnia w kwocie 500 zł:
naukowe:
1. Jakub Krystek Gimnazjum nr 9
2. Dominika Kupczyk Gimnazjum nr 13
3. Piotr Witkowski Gimnazjum nr 13
4. Maciej Rymar Gimnazjum nr 13
5. Aleksandra Dobrowolska Gimnazjum nr 20
6. Martyna Wolska Gimnazjum nr 21
7. Sebastian Świło Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II
8. Jędrzej Machtyl Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II
9. Katarzyna Baraniecka Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego
10. Aleksandra Marcinkowska Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego
11. Mikołaj Rus Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego
Stypendia IV stopnia w kwocie 300 zł:
naukowe:
1. Marta Perz Szkoła Podstawowa nr 1
2. Martyna Lochert Szkoła Podstawowa nr 4
3. Adam Trocki Szkoła Podstawowa nr 4
4. Igor Śniady Szkoła Podstawowa nr 9
5. Aniela Borowczyk Szkoła Podstawowa nr 11
6. Hanna Czujko Szkoła Podstawowa nr 11
7. Paulina Niewiadomska Szkoła Podstawowa nr 11
8. Konrad Zaleski Szkoła Podstawowa nr 12
9. Jan Litwiniuk Szkoła Podstawowa nr 13
10. Aleksandra Adamczak Szkoła Podstawowa nr 15
11. Jakub Gołębiowski Szkoła Podstawowa nr 15
12. Dominik Szmyt Szkoła Podstawowa nr 17
13. Jędrzej Gizmunt Szkoła Podstawowa nr 20
14. Adrian Kamelski Szkoła Podstawowa nr 20
15. Magdalena Dusza Szkoła Podstawowa nr 21
16. Paweł Lis Szkoła Podstawowa nr 21
17. Jakub Walczak Szkoła Podstawowa nr 21
18. Jakub Kamiński Szkoła Podstawowa Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców
19. Piotr Łuczyński Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego
20. Maciej Kołodziejczak Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego
21. Wiktoria Zacharewicz Prywatna Szkoła Podstawowa o Profilu Artystycznym
Środki na stypendia naukowe i artystyczne pochodzą z budżetu miasta na 2014 r. Ich kwota wynosi 42 300 zł. 9 czerwca stypendia przyznała powołana przez Prezydenta Miasta Gorzowa Komisja do spraw stypendiów. Skład komisji:
przewodniczący –
Halina Kunicka przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Gorzowa,
członkowie:
-
Halina Antczak - zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta,
-
Jolanta Andrysiak-Walas - inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta,
- S
tanisław Jodko - dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych,
-
Maria Traczyk - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15,
-
Jerzy Koziura - dyrektor Zespołu Szkół nr 20,
-
Katarzyna Sikorska-Kozłowska – dyrektor Szkoły Muzycznej I i II stopnia.
Oprac. redakcja
Foto Michał Kapuściński