poniedziałek 8 marca 2021     Beata, Stefan, Wincenty
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Cały świat walczy z rakiem. My też - aktualizacja
eGorzowska - 3043_Ebia2wM0I5kRpTvfauXK.jpg20 października w Gorzowie dla kobiet w wieku 25-59 lat zostanie zorganizowana Biała Sobota. Wtedy niektóre gabinety ginekologiczne będą wykonywać bezpłatne badania cytologiczne. Kobieto: Zaplanuj i przyjdź. Mężczyzno: Przekonaj kobietę i dopilnuj, by przyszła na badanie.

1 października rozpoczyna się na całym świecie Miesiąc Walki z Rakiem. Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Gorzowie wyszedł z propozycją zorganizowania Białej Soboty. Już dziś warto wpisać w kalendarzu ten dzień i zaplanować wizytę u ginekologa. (Poniżej podajemy adresy gabinetów, do których należy zgłosić się na badanie).

Na propozycję pracy w sobotę zgodziły się - jak dotąd - trzy przychodnie. Niepubliczny Ginekologiczno-Położniczy Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Gwiaździstej 16, Niepubliczny Ginekologiczno-Położniczy Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Mieszka I 42 oraz Specjalistyczny Zakład Medyczny Fundacji Nasze Zdrowie przy ul. Walczaka, który przyjmie ok. 50 kobiet z gminy Lubiszyn. To efekt współpracy z samorządem i wójtem Tadeuszem Karwaszem.
- Nasza gmina zapewnia paniom bezpłatny dowóz do Gorzowa i z powrotem, wystarczy tylko skontaktować się z panią Magdaleną Marmurowicz i zgłosić do 16 października chęć przyjazdu na badanie - informuje wójt.

- Bezpłatne badanie w ramach programu może być wykonane raz na trzy lata. Nie jest potrzebne do tego żadne skierowanie ani nawet zaproszenie, które nasz WOK rozsyła do pań. Wystarczy okazać dowód osobisty, który potwierdzi, że pani jest w wieku objętym programem profilaktyki - mówi kierownik WOK lek. med. Piotr Gratkowski. - Pragnę uczulić wszystkie kobiety, że choć tylko regularne wykonywanie wymazu cytologicznego jest najskuteczniejszym sposobem wykrywania raka szyjki macicy, to my zachęcamy panie do badań, bo chcemy dmuchać na zimne i uprzedzić najgorsze. Drogie panie, nie bójcie się tego badania, przyjdźcie, by przekonać się, że jesteście zdrowe.

W sierpniu Gorzów przystąpił do III edycji konkursu Zdrowa gmina - zdrowi mieszkańcy. Dzięki temu wszyscy mamy szansę wygrać 25, 50 lub 100 tys. zł, ale musimy zgłaszać się na badania profilaktyczne: dla pań cytologiczne i mammograficzne; dla wszystkich - jelita grubego. Dziś wiemy, że procent badań w ostatnich miesiącach rośnie, ale to jeszcze nie wystarczy, by zwyciężyć. Na cytologię zgłosiły się 7183 kobiety, gdy w tym samym okresie minionego roku - 6764. To daje 6,2 proc wzrostu. Wśród gmin, które przystąpiły do konkursu, ciągle najlepsze są te z województwa mazowieckiego: Czarna - 29 proc., Bielany - 14, Błonie - 12. Pamiętajmy, że nic nie jest jeszcze przesądzone. Wszystko w naszych rękach. To od nas zależy, czy wygramy z rakiem.

Żeby zachęcić gorzowian do wykonywania badań, WOK organizuje na Słowiance event "W Gorzowie chcemy być zdrowi". 26 października o 17.00 zaprasza wszystkich do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego na imprezę, w której będzie można wygrać cenne nagrody, m.in. stroje kąpielowe, bilety na mecze czy gadżety żużlowe. Wystarczy przynieść potwierdzenie wyknania badania w programie profilaktyki raka szyjki macicy, piersi czy jelita grubego. Planowana jest również niespodzianka pod nazwą "Pływające VIP-y". O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Adresy gabinetów, które będą czynne w Białą Sobotę:
1. Specjalistyczny Zakład Medyczny Fundacji „Nasze Zdrowie” NZOZ w Gorzowie, ul. Walczaka 25. Kontakt Magdalena Marmurowicz: 95 727 71 42 lub 519 513 142. Zapisy do 16.10.2012 r.

2. Niepubliczny Ginekologiczno-Położniczy Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Gwiaździstej 16; kontakt: 95 7331 403. Przyjęcia w godzinach od 8.00 do 12.00.

3. Niepubliczny Ginekologiczno-Położniczy Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Mieszka I 42; kontakt 601 99 04 66. Przyjęcia od 10.00 do 12.00.

Przypominamy, że pełna lista adresów gabinetów ginekologicznych z terenu województwa lubuskiego  znajduje się nastronie WOK-u: http://wok-lubuski.pl/news/view/42.html.
Natomiast adresy gabinetów z terenu gminy Gorzów na stronie miasta: http://www.gorzow.pl/przystan/archiwum-aktualnosci/48-miasto/17706-zdrowa-gmina-zdrowi-mieszkancy.

Hanna Kaup

1 października 2012 11:47, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


No, ciekawe, jak to będzie. Czy jak się daje coś na tacy i za darmo, to chętnie z tego korzystamy? Obawiam się, że nie. Ale życzę paniom rozsądku. Wasz los w waszych rękach
Anonim_2266, 01.10.2012, 13:29, 93.175.129.29 ##

Straszna jest świadomość, że człowiek może nagle przestać normalnie żyć. Przestać chodzić do pracy, cieszyć się życiem, przestać myśleć o przyszłości w kategoriach planowania. Dlatego lepiej zapobiegać. To oczywiste. Dobrze by było, żeby kobiety chciały o tym pamiętać
Anonim_9548, 01.10.2012, 21:34, 89.228.146.118 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Dłużej czynne
Od środy (3 marca 2021 r.), wydłużone zostają godziny funkcjonowania punktu pobrań wymazów w kierunku SARS-CoV-2 przy ul. Czartoryskiego w ... <czytaj dalej>
Rekolekcje wielkopostne w TV
Ze względu na obostrzenia związane z pandemią niektóre parafie rezygnują z tradycyjnych rekolekcji wielkopostnych. Wszyscy wierni naszej diecezji będą jednak mogli ... <czytaj dalej>
Lekarz został zwolniony
W ślad za materiałem „Tragiczny finał” publikujemy kolejne oświadczenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Tekst „Tragiczny finał” czytaj tu: http://www.egorzowska.pl/pokaz,czlowiek,10690,tragiczny_final_, A oto ... <czytaj dalej>
Lubuskie ma Strategię Rozwoju
Radni województwa przyjęli Strategię Rozwoju Województwa Lubuskiego z perspektywą do 2030 roku. Za głosowało 28 radnych, wstrzymało się 2 radnych, ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Marani" Sp. z o.o.

ul. Osadnicza 30, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 26 66
branża: Kompresory <czytaj dalej>
"Dark Angel" Marek Serwaczak

ul. Wróblewskiego 36 a /9, Gorzów Wlkp.
tel. 604 576 922
branża: Telekomunikacja - systemy, usługi <czytaj dalej>
Lubiński Grzegorz Zakład Usług Komunalnych

ul. Strażacka 115, Gorzów Wlkp.
tel. 603 399 858
branża: Wywóz śmieci, odpadów, asenizacja <czytaj dalej>

Haniebne naklejki
„Zofia Jasiniak była naczelnikiem Wydziału Kultury w Gorzowie! Dziś miasto ... <czytaj dalej>
Zaczęło się rok temu
Dokładnie rok temu, 4 marca 2020 wykryto pierwszy w Polsce ... <czytaj dalej>
Pokochali siebie i pracę w policji
Najpierw połączyła ich miłość, a zaraz potem marzenie – służba ... <czytaj dalej>
Rusza leczenie uzdrowiskowe
To ważna wiadomość dla wielu oczekujących na rehabilitację. Od 11 ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« marzec 2021 »
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Jesteśmy ofiarami narodowego bałaganu
Takiego bałaganu w życiu tego kraju nie pamiętam, jak żyję. Od karuzeli niespójnych informacji, kłamliwych wieści, negatywnych komentarzy i wszelkiej maści fake newsów, a także tzw. sensacji, które rozbudzają w ... <czytaj dalej>
15 tysięcy za pomysł
15 tys. zł na jeden pomysł. W sumie prawie milion. <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zaprasza do udziału <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 4c.jpg
Hanna Kaup:
Uporządkować, żeby nikt nie niszczył
- Chcemy to uporządkować i ogrodzić, żeby nikt tego nie ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Najstarszy Niedźwiedź w Polsce
W tym roku będzie obchodził swoje 620-lecie. Każdego dnia możecie ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Jak chronić się przed cyberprzestępcami w pandemii?
Fałszywe sklepy internetowe, oszustwa telefoniczne, ransomware – cyberprzestępcy nie próżnują ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Przemoc, której nie widać
Wyniki ankiety SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Ponad połowa nastolatków doświadczyła ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_5386:
NEWSWEEK prima aprilis <czytaj dalej>
Anonim_9354:
jakbym zachorował prędzej bym sie kazał wieźć do weterynarza jak do tego czerwonego szpitala. <czytaj dalej>
Anonim_5386:
i dalej szczepień dla nikogo nie ma <czytaj dalej>
Miejscowy:
Przy okazji tak szybkiej reakcji na zło, bałagan, niedopatrzenie.....
Przed dworcem PKP stoi pomnik Pionierów-Kolejarzy, którzy przysłużyli <czytaj dalej>
Miejscowy:
Tak, czy tak, dobrze, że wreszcie "Niemcy, język niemiecki przestaje być "be"dla miasta. Ciekawi mnie tylko,jak zareagują "pat <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej