piątek 21 lutego 2020     Eleonora, Feliks, Kiejstus
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Nowy rok, nowy dyrektor
eGorzowska - 2170_klpRBChGfFw0sSI2CdkD.jpgMarszałek Elżbieta Polak przywiozła do Gorzowa decyzję o zmianie na stanowisku dyrektora szpitala wojewódzkiego przy ul. Dekerta.

30 grudnia był ostatnim dniem pracy Andrzeja Szmita na stanowisku dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Z nowym rokiem A. Szmit wraca do pogotowia. Przy Dekerta zastąpi go Ewa Parfienowicz, pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora po tym, jak Kamil Jakubowski przedłożył długotrwałe zwolnienie lekarskie.

Decyzję o zmianie na stanowisku dyrektora przywiozła do Gorzowa marszałek Elżbieta Polak. Zapytana, kogo nowa dyrektor będzie miała do pomocy, odpowiedziała: – Pani dyrektor ma cały sztab ludzi z wicedyrektorem do spraw medycznych (od niedawna jest nim ortopeda Stanisław Dejnowiczdop. red.), ma doradców i sześciu pełnomocników. Na pewno nie jest sama. Umówiłyśmy się dziś, że przyjedzie na spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim na początku stycznia. Chcemy wtedy przeanalizować zadania, jakie będzie miała do realizacji. Poza tym pani dyrektor pracuje w szpitalu nie od dzisiaj i zdążyła zapoznać się z jego funkcjonowaniem. Liczę również na to, że pan dyrektor Szmit będzie służył pomocą i uda się nam dobrze ułożyć wzajemną współpracę.

Na spotkanie z marszałek Polak oczekiwali: przewodniczący rady miasta Jerzy Sobolewski, radny Marcin Gucia oraz reprezentanci społecznej rady szpitala: Grażyna Ćwiklińska i Michał Bajdziński. Chcieli rozmawiać na temat ewentualnej możliwości utworzenia jednego podmiotu skupiającego szpital i pogotowie, z jednym dyrektorem naczelnym – miałby nim być Andrzej Szmit – i dwoma zastępcami. – Takiego menadżera nie możemy stracić – mówił M. Bajdziński. – Musi zdarzyć się takie rozwiązanie, by jeden dyrektor był na dwie jednostki. A to, co się dziś dzieje, nie powinno być pożegnaniem dyrektora Szmita, a podziękowaniem mu za dotychczasową pracę na tym stanowisku.

Choć radni nie doczekali się rozmowy z Elżbietą Polak, a jej wizyta odbyła się niemal bez obecności mediów, nam udało się zadać szefowej samorządu województwa kilka pytań, m.in. o pomysł społecznej rady szpitala. – Tak, słyszałam o tym – przyznała marszałek. – Ja wielokrotnie podkreślałam, że na stanowisku dyrektora szpitala w Gorzowie widzę właśnie Andrzeja Szmita i to podtrzymuję. Rozważaliśmy możliwość połączenia obu placówek pod jednym dyrektorem, ale proszę pamiętać, że decyzję podjął on sam. Wybrał pogotowie. Teraz mamy przed sobą trzy miesiące. Będziemy obserwować sytuację w szpitalu. Czas pokaże, jakie rozwiązanie przyjmiemy. Na razie, podkreślam, dyr. Szmit wybrał pogotowie i tę decyzję należy uszanować – powiedziała.

Elżbieta Polak odwiedziła również kilka oddziałów szpitala, na których trwają prace remontowo-budowlane. Była m.in. na onkologii, okulistyce i nowo powstającym oddziale neurochirurgicznym.
– Jeszcze jest sporo do zrobienia, ale on na pewno podniesie wartość placówki – powiedziała, gratulując i dyrektorowi, i wykonawcom.
– To było szaleństwo. Czyste szaleństwo, ale się udało. I jestem z tego bardzo zadowolony – podkreślił Andrzej Szmit. Marszałek E. Polak chwaliła przebieg wszelkich prac na wizytowanych oddziałach. Wspominała też, że dawno nieremontowane oddziały przypominały geesowskie czasy. Teraz to się zmieni. Na zakończenie dodała: – I ważne jest to, że wiele z tych prac szpital wykonał własnymi środkami.

Podsumowując mijający rok w kontekście gorzowskiego szpitala, powiedziała: – On był chyba najtrudniejszym. Trzeba pamiętać, że na koniec października zadłużenie wynosiło ok. 12 mln zł. Jest jednak nadzieja, że NFZ zapłaci za nadwykonania. Pojawiła się też jaskółka związana z pomocą dla szpitali, które nie weszły do planu B. W tej sprawie w połowie stycznia jadę do Warszawy. Myślę więc, że teraz już należy spodziewać się tylko wznoszenia.

Odniosła się też do projektu stworzenia w Gorzowie centrum onkologii. – Pomysł, jaki dostałam od pana prezydenta Gorzowa, nie mógł być przez nas pozytywnie rozpatrzony. Ja to tłumaczyłam w radiu, ale nie wiem, czy wystarczająco dobrze zostało to zrozumiane. Pan prezydent przysłał nam dwuzdaniowe pismo z prośbą, byśmy obiekty przy Warszawskiej przekazali… szpitalowi wojewódzkiemu. Jak możemy przekazywać sobie coś, co jest naszą własnością? Poza tym, tego przejęcia – z oczywistych względów – szpital nie chce. Obiekty przy Warszawskiej zostały wycenione, ich wartość maleje, ale wkrótce odbędzie się kolejny przetarg. Jeśli znów nie dojdzie do skutku, będziemy myśleć co z tym dalej zrobić – wyjaśniała marszałek Polak.

Zapytana, czy miasto ma szansę poprawić pismo i wystąpić o przejęcie nie dla szpitala, ale dla siebie nieruchomości, dodała: – Zawsze jestem gotowa do rozmów. Ja drzwi nie zamykam. Ale muszę znać przeznaczenie obiektów, a więc szczegóły planu, jaki ma pan prezydent. Tylko żeby to był pomysł nie pod media, a pod pacjenta, którego dobro dla mnie jest najważniejsze.

Tekst i foto Hanna Kaup

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 1/7

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 2/7

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 3/7

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 4/7

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 5/7

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 7/7


30 grudnia 2011 16:27, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


"...Kamil Jakubowski przedłożył długotrwałe zwolnienie lekarskie..." pracownicy słuzby zdrowia to delikatne struktury!
Anonim_9152, 30.12.2011, 16:56, 89.73.27.82 ##

Platforma dąży do zniszczenia służby zdrowia za wszelką cenę !!!!!!!! To jest główny cel tej biznes-niemieckiej komuny.Ciekawym jest to:
http://www.gorzow24.pl/news/12148/ewa-parfienowicz-nowym-dyrektorem-szpitala.html


Anonim_7877, 30.12.2011, 18:53, 62.152.150.30 ##

"...Platforma dąży do zniszczenia służby zdrowia ..." ale po co?
Anonim_9152, 30.12.2011, 21:27, 89.73.27.82 ##

Dlaczego nie podają żadnych informacji o Wyższej Informatycznej Szkole Zawodowej, która zbankrutowała. Ta Pani tam pracowała. Dlaczego platforma chce zniszczyć służbę zdrowia. To proste, celem jej szybszej prywatyzacji i umożliwienia przejęcia przez niemiecki kapitał
Anonim_7877, 30.12.2011, 22:41, 62.152.150.30 ##

Ano po to, aby doprowadzić wpierw do bankructwa, a potem pod przykrywką ratunku doprowadzić do przejęcia służby zdrowia przez niemiecki kapitał. Tak działa platforma.
Anonim_7877, 30.12.2011, 22:43, 62.152.150.30 ##

"...do przejęcia służby zdrowia przez niemiecki kapitał..." - a nawet gdyby tak było - to moze byłoby lepiej? Jak nasz "rodzimy kapitał" nie daje rady to moze trzeba szukac ratunku gdzie indziej?
Gorzej być nie może!
Anonim_9152, 31.12.2011, 11:09, 89.73.27.82 ##

Czy to prawda, że Pani Ewa Parfienowicz, informacje: http://www.gorzow24.pl/news/12148/ewa-parfienowicz-nowym-dyrektorem-szpitala.html została nowym dyrektorem szpitala w Gorzowie Wlkp.??? O ile pamiętam pracowała w Wyższej Informatycznej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wlkp. Szkoła ta ogłosiła bankructwo. Ale zanim to się stało, zarząd uczelni zorganizował spotkanie dla niemieckich biznesmenów z okolic Berlina, celem budowy lotniska. Przypadkowo tak się stało, że o budowie lotniska dowiedzieli się mieszkańcy Kłodawy (pamiętna wojna o lotnisko w sądach, mediach, bilbordy). Czy wobec powyższego strategicznym planem będzie w Gorzowie Wlkp. również sprzedaż szpitala w niemieckie ręce ?????


Anonim_7877, 06.01.2012, 20:18, 62.152.150.22 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Miasto tłumaczy, dlaczego opóźnia się remont Sikorskiego
Publikujemy informacje urzędu miasta dotyczące okoliczności przebudowy ulicy Sikorskiego i przyczyn przesunięcia terminów realizacji tej inwestycji. W związku z licznymi pytaniami ... <czytaj dalej>
Miliony na nowe miejsca w przedszkolach
Zarząd województwa podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów dotyczących poprawy dostępności i jakości edukacji przedszkolnej. Celem konkursów jest utworzenie nowych miejsc ... <czytaj dalej>
Samorządowcy w sprawie strategii
Publikujemy stanowisko samorządów północnej części województwa lubuskiego z dnia 30 stycznia 2020 r. w sprawie projektu Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego ... <czytaj dalej>
Przychodnie do szpitali
Samorząd Województwa Lubuskiego planuje połączyć dwie przychodnie ze szpitalami. Chodzi o Przychodnię Dworcową i Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę

Budowa ronda przy Rolniku
W związku z budową ronda przy Domu Handlowym Rolnik, w ... <czytaj dalej>
Dofinansowanie z RPO przyznane
„Pokoleniowy most - czyli od juniora do seniora” to projekt ... <czytaj dalej>
Miedź i srebro w Lubuskiem.
Będzie kopalnia za 15 mld zł?
Zanim marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak przekazała tę sensacyjną ... <czytaj dalej>
To była rzeź
Osiedle Górczyn. Sady. Teren za Kupcem Gorzowskim. Sobotni poranek. „Traktor ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2020 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
O segregacji odpadów i bezpieczeństwie konsumenta (3)
Coraz bliżej 1 marca, kiedy to wszyscy będziemy obowiązkowo segregować śmieci. Czy zwracamy uwagę, że opakowania plastikowe oznaczone jako 7 – INNE/OTHER nie podlegają recyklingowi, choć nie ma o tym ... <czytaj dalej>
Lubuskie Wawrzyny 2019 – zaproszenie do konkursu
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej <czytaj dalej>
Przedszkolaki nauczą mycia rąk
Przedszkolaki mogą wziąć udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0497.jpg
Hanna Kaup:
21II2020
21II2020. W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego nie będę pokazywać konkretnych błędów, ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
20II2020
20II2020. Choć dziś tłusty czwartek, to nie o pączkach chcę napisać, ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Kierowcy wydają niemal połowę płacy minimalnej
na naprawę auta
Aż 31 proc. właścicieli aut odwiedza warsztat samochodowy 3-5 razy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Gdzie kupić auto?
Możliwości, jakie otwiera przed nami wtórny rynek ofert sprzedaży samochodów, ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_4866:
A może człowiek urodził się drugim Faraonem. <czytaj dalej>
Anonim_4866:
Jak się nazywa poczucie giogantyzmu. Gigantyzm, czyli przekonanie, że cały świat jest Twój. <czytaj dalej>
NIE MĄDRY CZŁOWIEK:
FAJNIE! <czytaj dalej>
Anonim_8883:
ten rzecznik to kolejny dyletant na samorządowej posadce ale cóż dla paru tysi do kieszeni będzie z siebie robił błazna bo innego wyjścia nie m <czytaj dalej>
Anonim_3695:
ciekawe ile górnicy będą zarabiać i czy będzie się opłacało tak blisko granicy z Niemcami pracować za złotówki <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej