poniedziałek 6 kwietnia 2020     Katarzyna, Celestyna, Wilhelm
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Nowy rok, nowy dyrektor
eGorzowska - 2170_klpRBChGfFw0sSI2CdkD.jpgMarszałek Elżbieta Polak przywiozła do Gorzowa decyzję o zmianie na stanowisku dyrektora szpitala wojewódzkiego przy ul. Dekerta.

30 grudnia był ostatnim dniem pracy Andrzeja Szmita na stanowisku dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Z nowym rokiem A. Szmit wraca do pogotowia. Przy Dekerta zastąpi go Ewa Parfienowicz, pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora po tym, jak Kamil Jakubowski przedłożył długotrwałe zwolnienie lekarskie.

Decyzję o zmianie na stanowisku dyrektora przywiozła do Gorzowa marszałek Elżbieta Polak. Zapytana, kogo nowa dyrektor będzie miała do pomocy, odpowiedziała: – Pani dyrektor ma cały sztab ludzi z wicedyrektorem do spraw medycznych (od niedawna jest nim ortopeda Stanisław Dejnowiczdop. red.), ma doradców i sześciu pełnomocników. Na pewno nie jest sama. Umówiłyśmy się dziś, że przyjedzie na spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim na początku stycznia. Chcemy wtedy przeanalizować zadania, jakie będzie miała do realizacji. Poza tym pani dyrektor pracuje w szpitalu nie od dzisiaj i zdążyła zapoznać się z jego funkcjonowaniem. Liczę również na to, że pan dyrektor Szmit będzie służył pomocą i uda się nam dobrze ułożyć wzajemną współpracę.

Na spotkanie z marszałek Polak oczekiwali: przewodniczący rady miasta Jerzy Sobolewski, radny Marcin Gucia oraz reprezentanci społecznej rady szpitala: Grażyna Ćwiklińska i Michał Bajdziński. Chcieli rozmawiać na temat ewentualnej możliwości utworzenia jednego podmiotu skupiającego szpital i pogotowie, z jednym dyrektorem naczelnym – miałby nim być Andrzej Szmit – i dwoma zastępcami. – Takiego menadżera nie możemy stracić – mówił M. Bajdziński. – Musi zdarzyć się takie rozwiązanie, by jeden dyrektor był na dwie jednostki. A to, co się dziś dzieje, nie powinno być pożegnaniem dyrektora Szmita, a podziękowaniem mu za dotychczasową pracę na tym stanowisku.

Choć radni nie doczekali się rozmowy z Elżbietą Polak, a jej wizyta odbyła się niemal bez obecności mediów, nam udało się zadać szefowej samorządu województwa kilka pytań, m.in. o pomysł społecznej rady szpitala. – Tak, słyszałam o tym – przyznała marszałek. – Ja wielokrotnie podkreślałam, że na stanowisku dyrektora szpitala w Gorzowie widzę właśnie Andrzeja Szmita i to podtrzymuję. Rozważaliśmy możliwość połączenia obu placówek pod jednym dyrektorem, ale proszę pamiętać, że decyzję podjął on sam. Wybrał pogotowie. Teraz mamy przed sobą trzy miesiące. Będziemy obserwować sytuację w szpitalu. Czas pokaże, jakie rozwiązanie przyjmiemy. Na razie, podkreślam, dyr. Szmit wybrał pogotowie i tę decyzję należy uszanować – powiedziała.

Elżbieta Polak odwiedziła również kilka oddziałów szpitala, na których trwają prace remontowo-budowlane. Była m.in. na onkologii, okulistyce i nowo powstającym oddziale neurochirurgicznym.
– Jeszcze jest sporo do zrobienia, ale on na pewno podniesie wartość placówki – powiedziała, gratulując i dyrektorowi, i wykonawcom.
– To było szaleństwo. Czyste szaleństwo, ale się udało. I jestem z tego bardzo zadowolony – podkreślił Andrzej Szmit. Marszałek E. Polak chwaliła przebieg wszelkich prac na wizytowanych oddziałach. Wspominała też, że dawno nieremontowane oddziały przypominały geesowskie czasy. Teraz to się zmieni. Na zakończenie dodała: – I ważne jest to, że wiele z tych prac szpital wykonał własnymi środkami.

Podsumowując mijający rok w kontekście gorzowskiego szpitala, powiedziała: – On był chyba najtrudniejszym. Trzeba pamiętać, że na koniec października zadłużenie wynosiło ok. 12 mln zł. Jest jednak nadzieja, że NFZ zapłaci za nadwykonania. Pojawiła się też jaskółka związana z pomocą dla szpitali, które nie weszły do planu B. W tej sprawie w połowie stycznia jadę do Warszawy. Myślę więc, że teraz już należy spodziewać się tylko wznoszenia.

Odniosła się też do projektu stworzenia w Gorzowie centrum onkologii. – Pomysł, jaki dostałam od pana prezydenta Gorzowa, nie mógł być przez nas pozytywnie rozpatrzony. Ja to tłumaczyłam w radiu, ale nie wiem, czy wystarczająco dobrze zostało to zrozumiane. Pan prezydent przysłał nam dwuzdaniowe pismo z prośbą, byśmy obiekty przy Warszawskiej przekazali… szpitalowi wojewódzkiemu. Jak możemy przekazywać sobie coś, co jest naszą własnością? Poza tym, tego przejęcia – z oczywistych względów – szpital nie chce. Obiekty przy Warszawskiej zostały wycenione, ich wartość maleje, ale wkrótce odbędzie się kolejny przetarg. Jeśli znów nie dojdzie do skutku, będziemy myśleć co z tym dalej zrobić – wyjaśniała marszałek Polak.

Zapytana, czy miasto ma szansę poprawić pismo i wystąpić o przejęcie nie dla szpitala, ale dla siebie nieruchomości, dodała: – Zawsze jestem gotowa do rozmów. Ja drzwi nie zamykam. Ale muszę znać przeznaczenie obiektów, a więc szczegóły planu, jaki ma pan prezydent. Tylko żeby to był pomysł nie pod media, a pod pacjenta, którego dobro dla mnie jest najważniejsze.

Tekst i foto Hanna Kaup

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 1/7

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 2/7

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 3/7

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 4/7

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 5/7

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 7/7


30 grudnia 2011 16:27, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


"...Kamil Jakubowski przedłożył długotrwałe zwolnienie lekarskie..." pracownicy słuzby zdrowia to delikatne struktury!
Anonim_9152, 30.12.2011, 16:56, 89.73.27.82 ##

Platforma dąży do zniszczenia służby zdrowia za wszelką cenę !!!!!!!! To jest główny cel tej biznes-niemieckiej komuny.Ciekawym jest to:
http://www.gorzow24.pl/news/12148/ewa-parfienowicz-nowym-dyrektorem-szpitala.html


Anonim_7877, 30.12.2011, 18:53, 62.152.150.30 ##

"...Platforma dąży do zniszczenia służby zdrowia ..." ale po co?
Anonim_9152, 30.12.2011, 21:27, 89.73.27.82 ##

Dlaczego nie podają żadnych informacji o Wyższej Informatycznej Szkole Zawodowej, która zbankrutowała. Ta Pani tam pracowała. Dlaczego platforma chce zniszczyć służbę zdrowia. To proste, celem jej szybszej prywatyzacji i umożliwienia przejęcia przez niemiecki kapitał
Anonim_7877, 30.12.2011, 22:41, 62.152.150.30 ##

Ano po to, aby doprowadzić wpierw do bankructwa, a potem pod przykrywką ratunku doprowadzić do przejęcia służby zdrowia przez niemiecki kapitał. Tak działa platforma.
Anonim_7877, 30.12.2011, 22:43, 62.152.150.30 ##

"...do przejęcia służby zdrowia przez niemiecki kapitał..." - a nawet gdyby tak było - to moze byłoby lepiej? Jak nasz "rodzimy kapitał" nie daje rady to moze trzeba szukac ratunku gdzie indziej?
Gorzej być nie może!
Anonim_9152, 31.12.2011, 11:09, 89.73.27.82 ##

Czy to prawda, że Pani Ewa Parfienowicz, informacje: http://www.gorzow24.pl/news/12148/ewa-parfienowicz-nowym-dyrektorem-szpitala.html została nowym dyrektorem szpitala w Gorzowie Wlkp.??? O ile pamiętam pracowała w Wyższej Informatycznej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wlkp. Szkoła ta ogłosiła bankructwo. Ale zanim to się stało, zarząd uczelni zorganizował spotkanie dla niemieckich biznesmenów z okolic Berlina, celem budowy lotniska. Przypadkowo tak się stało, że o budowie lotniska dowiedzieli się mieszkańcy Kłodawy (pamiętna wojna o lotnisko w sądach, mediach, bilbordy). Czy wobec powyższego strategicznym planem będzie w Gorzowie Wlkp. również sprzedaż szpitala w niemieckie ręce ?????


Anonim_7877, 06.01.2012, 20:18, 62.152.150.22 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Komunalnik wyjaśnia
Publikujemy informację na temat rozpoczęcia realizacji usługi odbioru odpadów komunalnych na terenie Związku Celowego Gmin MG-6. 1 kwietnia rozpoczęliśmy usługę odbioru ... <czytaj dalej>
Uaktualnione zarządzenia duszpasterskie na czas pandemii
26 marca bp Tadeusz Lityński wydał uaktualnione zarządzenia odnoszące się do duszpasterstwa w okresie zmagań z pandemią koronawirusa. Obszerny, liczący ... <czytaj dalej>
Zmiany w kursowaniu pociągów
Publikujemy komunikat w sprawie kursowania pociągów POLREGIO. W związku z wdrożeniem nadzwyczajnych rządowych rozwiązań mających na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie ... <czytaj dalej>
Sytuacja epidemiologiczna w Gorzowie
Publikujemy komunikat Urzędu Miasta w Gorzowie w sprawie sytuacji związanej z koronawirusem. Wczoraj informowaliśmy o kolejnym zachorowaniu w województwie. Szczegóły tu: ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Piotr i Paweł" Supermarket

ul. Walczaka 13, Gorzów Wlkp.
tel. 95 728 29 47
branża: Spożywcze artykuły - detal <czytaj dalej>
"Marek & Ewa" Zakłady Bukmacherskie

ul. SportowaGorzów Wlkp.,
tel. 95 736 64 86
branża: Kasyna, bukmacherzy, gry losowe <czytaj dalej>
Jakuć Grażyna Salon Fryzjersko-Kosmetyczny

ul. Bolesława Chrobrego 29, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 40 41
branża: Fryzjerskie usługi, salony <czytaj dalej>

3IV2020 - bez spaceru, bez lasu
3IV2020. Nocą minie miesiąc od potwierdzenia w Polsce pacjenta „zero”. Z ... <czytaj dalej>
Nowi odbiorcy
Od 1 kwietnia zmienili się odbiorcy odpadów na terenie Gorzowa ... <czytaj dalej>
Angiograf za 2,5 mln zł
Miasto Gorzów przekaże 2,5 mln zł na zakup angiografu dla ... <czytaj dalej>
Kuroniówka dla Gorzowa
W pierwszą środę kwietnia o 4.00 Katarzyna Wójtowicz z Wielospecjalistycznego ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« kwiecień 2020 »
P W Ś C P S N
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Pytania tendencyjne
Mamy w kraju stan epidemiczny. Dla zwykłego człowieka to stan nadzwyczajny. Wszystko od ponad tygodnia zmieniło się w życiu niemal każdego Polaka. Ale ta nadzwyczajna sytuacja dla niektórych nic nie ... <czytaj dalej>
Tajemnica mojej wyobraźni
Pod hasłem „Tajemnica mojej wyobraźni” rusza 18. edycja ogólnopolskiego konkursu <czytaj dalej>
Lubuskie Wawrzyny 2019 – zaproszenie do konkursu
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 18a.jpg
Hanna Kaup:
5IV2020 - Niedziela Palmowa
5IV2020. Niedziela Palmowa. W Rzymie papież Franciszek odprawił mszę św. w ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
4IV2020 - pomoc bezdomnym
4IV2020. Za tydzień święta wielkanocne. Zwykle w tym okresie przeprowadzało się ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Czym jest koronawirus
Dr Dawid Ciemięga pochodzi z Tychów. Jest lekarzem pediatrą i ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Siedem rad, jak nie dać się hackerom
SMS-y na temat szczepień przeciwko koronawirusowi z obietnicą zwrotu 70 ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_6234:
ludzie im dadza wladze w zebachz a to jak skitezcznie walczyli z koronawirusem trzynajac narod za mordy blisko ziemi jak w stnie wojennym. a nie wprow <czytaj dalej>
Anonim_6234:
ten wirus i tak przez nas wszystkich przejdzie za 20 dni moze 40.

te odwlekanie to jest chyba czas dla rzadu zeby sie przygotowal bo jest n <czytaj dalej>
Wol:
Chodzi sobie policjant z wot -człowiekiem i...gówniarze łażą w kilku i zero reakcji. Moim zdaniem nic by się nie stało, gdyby na tydzień zatrz <czytaj dalej>
Anonim_5256:
Nie wiadomo, jak nazwać taką decyzję. Tu nic logicznego nie ma. A ile sprzeczności w pozostałych zmianach, które rząd wprowadza. To jakieś nie <czytaj dalej>
Anonim_1699:
lepiej dobrze rozplanujcie zakupy bo 20 kwietnia jak będzie miliony to cały maj wprowadzą restrykcje drastyczne będą tylko karetki woziły i sele <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej