piątek 15 listopada 2019     Amelia, Albert, Leopold
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Nowy rok, nowy dyrektor
eGorzowska - 2170_klpRBChGfFw0sSI2CdkD.jpgMarszałek Elżbieta Polak przywiozła do Gorzowa decyzję o zmianie na stanowisku dyrektora szpitala wojewódzkiego przy ul. Dekerta.

30 grudnia był ostatnim dniem pracy Andrzeja Szmita na stanowisku dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Z nowym rokiem A. Szmit wraca do pogotowia. Przy Dekerta zastąpi go Ewa Parfienowicz, pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora po tym, jak Kamil Jakubowski przedłożył długotrwałe zwolnienie lekarskie.

Decyzję o zmianie na stanowisku dyrektora przywiozła do Gorzowa marszałek Elżbieta Polak. Zapytana, kogo nowa dyrektor będzie miała do pomocy, odpowiedziała: – Pani dyrektor ma cały sztab ludzi z wicedyrektorem do spraw medycznych (od niedawna jest nim ortopeda Stanisław Dejnowiczdop. red.), ma doradców i sześciu pełnomocników. Na pewno nie jest sama. Umówiłyśmy się dziś, że przyjedzie na spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim na początku stycznia. Chcemy wtedy przeanalizować zadania, jakie będzie miała do realizacji. Poza tym pani dyrektor pracuje w szpitalu nie od dzisiaj i zdążyła zapoznać się z jego funkcjonowaniem. Liczę również na to, że pan dyrektor Szmit będzie służył pomocą i uda się nam dobrze ułożyć wzajemną współpracę.

Na spotkanie z marszałek Polak oczekiwali: przewodniczący rady miasta Jerzy Sobolewski, radny Marcin Gucia oraz reprezentanci społecznej rady szpitala: Grażyna Ćwiklińska i Michał Bajdziński. Chcieli rozmawiać na temat ewentualnej możliwości utworzenia jednego podmiotu skupiającego szpital i pogotowie, z jednym dyrektorem naczelnym – miałby nim być Andrzej Szmit – i dwoma zastępcami. – Takiego menadżera nie możemy stracić – mówił M. Bajdziński. – Musi zdarzyć się takie rozwiązanie, by jeden dyrektor był na dwie jednostki. A to, co się dziś dzieje, nie powinno być pożegnaniem dyrektora Szmita, a podziękowaniem mu za dotychczasową pracę na tym stanowisku.

Choć radni nie doczekali się rozmowy z Elżbietą Polak, a jej wizyta odbyła się niemal bez obecności mediów, nam udało się zadać szefowej samorządu województwa kilka pytań, m.in. o pomysł społecznej rady szpitala. – Tak, słyszałam o tym – przyznała marszałek. – Ja wielokrotnie podkreślałam, że na stanowisku dyrektora szpitala w Gorzowie widzę właśnie Andrzeja Szmita i to podtrzymuję. Rozważaliśmy możliwość połączenia obu placówek pod jednym dyrektorem, ale proszę pamiętać, że decyzję podjął on sam. Wybrał pogotowie. Teraz mamy przed sobą trzy miesiące. Będziemy obserwować sytuację w szpitalu. Czas pokaże, jakie rozwiązanie przyjmiemy. Na razie, podkreślam, dyr. Szmit wybrał pogotowie i tę decyzję należy uszanować – powiedziała.

Elżbieta Polak odwiedziła również kilka oddziałów szpitala, na których trwają prace remontowo-budowlane. Była m.in. na onkologii, okulistyce i nowo powstającym oddziale neurochirurgicznym.
– Jeszcze jest sporo do zrobienia, ale on na pewno podniesie wartość placówki – powiedziała, gratulując i dyrektorowi, i wykonawcom.
– To było szaleństwo. Czyste szaleństwo, ale się udało. I jestem z tego bardzo zadowolony – podkreślił Andrzej Szmit. Marszałek E. Polak chwaliła przebieg wszelkich prac na wizytowanych oddziałach. Wspominała też, że dawno nieremontowane oddziały przypominały geesowskie czasy. Teraz to się zmieni. Na zakończenie dodała: – I ważne jest to, że wiele z tych prac szpital wykonał własnymi środkami.

Podsumowując mijający rok w kontekście gorzowskiego szpitala, powiedziała: – On był chyba najtrudniejszym. Trzeba pamiętać, że na koniec października zadłużenie wynosiło ok. 12 mln zł. Jest jednak nadzieja, że NFZ zapłaci za nadwykonania. Pojawiła się też jaskółka związana z pomocą dla szpitali, które nie weszły do planu B. W tej sprawie w połowie stycznia jadę do Warszawy. Myślę więc, że teraz już należy spodziewać się tylko wznoszenia.

Odniosła się też do projektu stworzenia w Gorzowie centrum onkologii. – Pomysł, jaki dostałam od pana prezydenta Gorzowa, nie mógł być przez nas pozytywnie rozpatrzony. Ja to tłumaczyłam w radiu, ale nie wiem, czy wystarczająco dobrze zostało to zrozumiane. Pan prezydent przysłał nam dwuzdaniowe pismo z prośbą, byśmy obiekty przy Warszawskiej przekazali… szpitalowi wojewódzkiemu. Jak możemy przekazywać sobie coś, co jest naszą własnością? Poza tym, tego przejęcia – z oczywistych względów – szpital nie chce. Obiekty przy Warszawskiej zostały wycenione, ich wartość maleje, ale wkrótce odbędzie się kolejny przetarg. Jeśli znów nie dojdzie do skutku, będziemy myśleć co z tym dalej zrobić – wyjaśniała marszałek Polak.

Zapytana, czy miasto ma szansę poprawić pismo i wystąpić o przejęcie nie dla szpitala, ale dla siebie nieruchomości, dodała: – Zawsze jestem gotowa do rozmów. Ja drzwi nie zamykam. Ale muszę znać przeznaczenie obiektów, a więc szczegóły planu, jaki ma pan prezydent. Tylko żeby to był pomysł nie pod media, a pod pacjenta, którego dobro dla mnie jest najważniejsze.

Tekst i foto Hanna Kaup

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 1/7

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 2/7

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 3/7

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 4/7

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 5/7

nowy rok nowy dyrektor, zdjęcie 7/7


30 grudnia 2011 16:27, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


"...Kamil Jakubowski przedłożył długotrwałe zwolnienie lekarskie..." pracownicy słuzby zdrowia to delikatne struktury!
Anonim_9152, 30.12.2011, 16:56, 89.73.27.82 ##

Platforma dąży do zniszczenia służby zdrowia za wszelką cenę !!!!!!!! To jest główny cel tej biznes-niemieckiej komuny.Ciekawym jest to:
http://www.gorzow24.pl/news/12148/ewa-parfienowicz-nowym-dyrektorem-szpitala.html


Anonim_7877, 30.12.2011, 18:53, 62.152.150.30 ##

Katastrofa. A ta Pani to z chyba z tego WISZU (Wyższa Informatyczna Szkoła Zawodowa), ta która zbankrutowała ????
Anonim_7877, 30.12.2011, 19:00, 62.152.150.30 ##

"...Platforma dąży do zniszczenia służby zdrowia ..." ale po co?
Anonim_9152, 30.12.2011, 21:27, 89.73.27.82 ##

Dlaczego nie podają żadnych informacji o Wyższej Informatycznej Szkole Zawodowej, która zbankrutowała. Ta Pani tam pracowała. Dlaczego platforma chce zniszczyć służbę zdrowia. To proste, celem jej szybszej prywatyzacji i umożliwienia przejęcia przez niemiecki kapitał
Anonim_7877, 30.12.2011, 22:41, 62.152.150.30 ##

Ano po to, aby doprowadzić wpierw do bankructwa, a potem pod przykrywką ratunku doprowadzić do przejęcia służby zdrowia przez niemiecki kapitał. Tak działa platforma.
Anonim_7877, 30.12.2011, 22:43, 62.152.150.30 ##

"...do przejęcia służby zdrowia przez niemiecki kapitał..." - a nawet gdyby tak było - to moze byłoby lepiej? Jak nasz "rodzimy kapitał" nie daje rady to moze trzeba szukac ratunku gdzie indziej?
Gorzej być nie może!
Anonim_9152, 31.12.2011, 11:09, 89.73.27.82 ##

A tak na marginesie... Co to za twór: Społeczna Rada Szpitala? Na kilometr cuchnie poprzednią, słusznie minioną epoką... Oni biorą za "uczestniczenie w pracach" jakieś pieniądze, czy pracują naprawdę społecznie? Ale jaką rolę odgrywają faktycznie? Bo,że mądrze jest to zapisane to nie mam wątpliwości... :)
bytek, 06.01.2012, 12:11, 79.184.90.31 ##

Czy to prawda, że Pani Ewa Parfienowicz, informacje: http://www.gorzow24.pl/news/12148/ewa-parfienowicz-nowym-dyrektorem-szpitala.html została nowym dyrektorem szpitala w Gorzowie Wlkp.??? O ile pamiętam pracowała w Wyższej Informatycznej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wlkp. Szkoła ta ogłosiła bankructwo. Ale zanim to się stało, zarząd uczelni zorganizował spotkanie dla niemieckich biznesmenów z okolic Berlina, celem budowy lotniska. Przypadkowo tak się stało, że o budowie lotniska dowiedzieli się mieszkańcy Kłodawy (pamiętna wojna o lotnisko w sądach, mediach, bilbordy). Czy wobec powyższego strategicznym planem będzie w Gorzowie Wlkp. również sprzedaż szpitala w niemieckie ręce ?????


Anonim_7877, 06.01.2012, 20:18, 62.152.150.22 ##

"Czy wobec powyższego strategicznym planem będzie w Gorzowie Wlkp. również sprzedaż szpitala w niemieckie ręce ?????"
Jasne. A tobie nie przydałby się jakiś pobyt w szpitalu?
Anonim_8396, 06.01.2012, 20:55, 89.228.140.102 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Przebudowa ulicy Szczecińskiej
W czwartek (14 listopada) planowane jest rozpoczęcie prac na ulicy Szczecińskiej, na odcinku o długości około 350 m - od ... <czytaj dalej>
Robert nie umiera, ale...
Publikujemy apel o pomoc w leczeniu Roberta Pawlaczyka. Kochani znajomi i nie znajomi!!! Wiem, jest bardzo dużo osób, które potrzebują pomocy... Kiedy ... <czytaj dalej>
ZCG MG-6 planuje
Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Dwa Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, osiem gniazd pojemników półpodziemnych i gniazdo pojemników podziemnych w Gorzowie oraz po jednym PSZOK-u ... <czytaj dalej>
Kto przebuduje schody?
Przebudowa schodów łączących ul. Wróblewskiego z ul. Na Skarpie wraz z zagospodarowaniem terenu – to kolejne zadanie, które będzie realizowane ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Wilkowska Danuta Pośrednictwo Ubezpieczeniowe

ul. Pomorska 13 /1, Gorzów Wlkp.
tel. 95 725 85 58
branża: Ubezpieczeniowi pośrednicy <czytaj dalej>
"Arknet" Arkadiusz Rzeczyński

ul. Stilonowa 7 /2, Gorzów Wlkp.
tel. 503 088 914
branża: Reklama - akcesoria, gadżety <czytaj dalej>
"Eldo" Sp.j. Elżbieta Lenart Halina Kania

ul. Podmiejska 21 a, Gorzów Wlkp.
tel. 95 725 80 20
branża: Alkohole - hurt <czytaj dalej>

Muzyka dawnego Landsberga
Jakiej muzyki słuchali dawni mieszkańcy obecnego Gorzowa? Jakie instrumenty brzmiały ... <czytaj dalej>
Krystyna Janda w "Shirley Valentine" rozbawiła publiczność
W drugim dniu XXXVI Gorzowskich Spotkań Teatralnych publiczność oklaskiwała „Shirley ... <czytaj dalej>
Robert nie umiera, ale...
Publikujemy apel o pomoc w leczeniu Roberta Pawlaczyka. Kochani znajomi i ... <czytaj dalej>
Tango Piazzola - marzenie - to będzie teatralny hit
Po sobotniej premierze spektaklu „Tango Piazzola – marzenie” emocje wypełniły ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« listopad 2019 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Gorzów ma ludzi, których warto naśladować
Skończyły się wakacje, skończyło lato i tylko jeszcze wyjazdy do lasu dają namiastkę radości, bo w tym roku lasy pełne grzybów. Jeśli przyjrzeć się forom internetowym, to aż dziw bierze, ... <czytaj dalej>
Przedszkolaki nauczą mycia rąk
Przedszkolaki mogą wziąć udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego <czytaj dalej>
Podróże moich marzeń - konkurs
„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to jeden z największych w Polsce przeglądów <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0650.jpg
Hanna Kaup:
Pomaganie ma sens
Z Fundacją Arka Bydgoszcz jestem związana od 15 lat. W ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Radosny sezon grzybowy
Choć wielu prorokowało, że z powodu suchego lata w lasach ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Opieka nad osobą po udarze mózgu to także troska o siebie
Kiedy bliską osobę dotknie choroba neurologiczna, szereg obowiązków i trudności ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Tajemnice lotów transferowych
Linie lotnicze zazwyczaj nie oferują bezpośrednich lotów do odległych zakątków ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_1617:
albo popiół z kotła CO niedogaszony <czytaj dalej>
Anonim_1617:
może peta niedogaszonego ktoś wrzuca <czytaj dalej>
Dariusz Waldemar:
Przypominam, że wspaniałą muzykę gra zespół Marka Zalewskiego Brawa I Gratulację .
<czytaj dalej>
Dariusz Waldemar:
Brawo dla reżysera i zespołu aktorskiego Teatru Osterwy Gratulacje. <czytaj dalej>
Marek Zadorocki:
... a co z historycznym ratuszem na Obotryckiej ? <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej