
23 września br. pod gorzowskim urzędem miasta zebrała się grupa młodzieży z hasłami ochrony klimatu i ratowania środowiska naturalnego. Był to element ogólnoświatowego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Młodzi ludzie mobilizują w ten sposób polityków do aktywniejszych działań dla ratowania klimatu. Obawiają się, że skutki zaniedbań klimatycznych najbardziej uderzą w nich.
Ponad stuosobowa grupa młodych ludzi zebrała się pod urzędem miasta, w dniu rozpoczynającego się w Nowym Jorku szczytu klimatycznego ONZ. Na plakatach i banerach mieli hasła prezentujące ich niepokój w sprawie zmian klimatycznych i nasilających się katastrof ekologicznych.
Chcą zmobilizować wszystkich polityków do energicznych działań, by powstrzymać skutki zmian klimatycznych.
Z młodymi protestantami spotkała sięwiceprezydent Gorzowa
Małgorzata Domagała.
– Rozumiem wasz niepokój, bo wszyscy widzimy, że nasza planeta jest w złym stanie. Każdy z nas powinien czuć się w obowiązku, by ją chronić - powiedziała wiceprezydent Domagała. – Urząd miasta, wspólnie z gorzowskimi radnymi też stara się stosować konkretne rozwiązania proekologiczne, rezygnujemy z plastiku, wprowadzamy edukację ekologiczną, staramy się zachęcać gorzowian do wsiadania na rowery – dodała.
Młodzi mieszkańcy miasta i regionu przekazali postulaty dotyczące polityki klimatycznej naszego państwa i wzięcia odpowiedzialności za sprawy klimatu. 24 września br. wiceprezydent Domagała przekazała je prezydentowi
Jackowi Wójcickiemu.
– Postulaty młodzieży w znakomitym stopniu uzupełniają to, co staramy się wprowadzać już od kilku lat, czyli ekologiczny transport, segregowanie śmieci czy poprawę czystości powietrza - powiedział prezydent Jacek Wójcicki. – Cześć tych inicjatyw już za nami, ale wiemy, jak wiele pracy jest jeszcze do wykonania. - Dziękuję młodym mieszkańcom za wskazywanie nam ważnego dla nich kierunku. Zapewniam, że podążamy nim i będziemy to robić, na ile tylko to będzie możliwe - dodał prezydent.
Wiesław Ciepiela
Rzecznik Prasowy
UM Gorzowa Wlkp.
Trudniejszy przejazd przez centrum
Uwaga! Poważne utrudnienia i trudniejszy przejazd przez centrum.
Przebudowa skrzyżowania ulic Bolesława Chrobrego, Wybickiego i Władysława Jagiełły będzie realizowana w dwóch ...
<czytaj dalej>Polska obszarem wysokiego ryzyka
Polska została zakwalifikowana jako obszar wysokiego ryzyka. Rozporządzenie obowiązuje od niedzieli 21 marca.
W związku z powyższym, nie wprowadzono rozporządzenia odnośnie ...
<czytaj dalej>Bagiński dwukrotnie skazany
Publikujemy przesłany do naszej redakcji list mecenasa Jerzego Wierchowicza.
List mecenasa Jerzego Wierchowicza skierowany został do przedsiębiorcy i polityka Jacka Bachalskiego, ...
<czytaj dalej>Nie pałac, a budynek pasywny
Nieprawdziwe są informacje, że Urząd Marszałkowski buduje pałac za 80 mln zł. Budowa budynku pasywnego jest projektem kluczowym w Strategii ...
<czytaj dalej>