LOW NFZ przekazał świadczeniodawcom dodatkowe środki finansowe na endoprotezy. Oznacza to, że będzie można wykonać średnio o 410 protez więcej.
W tym roku już o ponad 6 milionów złotych więcej przeznaczyliśmy na zabiegi endoprotezoplastyki. Przekazanie dodatkowych środków pozwoli na większą liczbę wykonanych świadczeń oraz skrócenie czasu oczekiwania na zabieg.
Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ na bieżąco analizuje poziom wykonania świadczeń. W trakcie roku dokonywane są zwiększenia w tych zakresach gdzie zauważalny jest długi czas oczekiwania. W zakresie zabiegów endoprotezoplastyki w roku 2018 r. LOW NFZ dokonał zwiększeń na kwotę ponad 5 milionów złotych. Zrealizowane świadczenia w tym zakresie zostały sfinansowanie zgodnie z rzeczywistym wykonaniem.
W wyniku tych zwiększeń w roku ubiegłym w przypadkach "pilnych" średni czas oczekiwania na zabiegi endoprotezoplastyki uległ skróceniu o 1,5 miesiąca.
Joanna Branicka
Kierownik Działu Organizacji i Promocji Zdrowia
Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego
Narodowego Funduszu Zdrowia
Upaństwowienie szpitali? Samorząd mówi NIE!
Zarząd Województwa podjął stanowisko w sprawie planowanej restrukturyzacji podmiotów leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne.
– Rząd w cieniu ...
<czytaj dalej>Nie żyje bp Adam Dyczkowski
10 stycznia 2021 r. w godzinach porannych w zielonogórskim Domu Księży Emerytów zmarł śp. bp Adam Dyczkowski, emerytowany biskup zielonogórsko-gorzowski.
Informacje ...
<czytaj dalej>Święcenia diakona stałego
W sobotę 9 stycznia br. o godz. 11.00 w bazylice rokitniańskiej bp Tadeusz Lityński udzieli święceń diakonatu Adamowi Runiewiczowi ze ...
<czytaj dalej>Gdzie zaszczepią na COVID 19
Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę punktów szczepień przeciwko COVID-19. W Lubuskiem jest ich 162. Sprawdź gdzie jest Twój punkt szczepień.
LISTA PUNKTÓW ...
<czytaj dalej>