niedziela 23 lutego 2020     Romana, Izabela, Damian
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Kolejne oświadczenie w sprawie sporu w Inneko
Publikujemy kolejne stanowisko w sprawie sporu w Grupie Kapitałowej Inneko. Tym razem przesłane przez klub radnych „Ludzie dla Miasta”.

W nawiązaniu do konfliktu występującego w Grupie Kapitałowej Inneko zwracamy się do Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego o rzeczowe i obiektywne rozpoznanie sprawy, uważne wysłuchanie wszystkich stron oraz mediacje w celu ustabilizowania sytuacji w spółce.

Wyrażamy głębokie zaniepokojenie wydarzeniami, jakie według relacji pracowników oraz związku zawodowego mają miejsce w Inneko. Licząc na zaangażowanie prezydenta i jego służb w poprawne funkcjonowanie spółek komunalnych, nie występowaliśmy dotychczas z oficjalnym stanowiskiem, jednakże wobec ostatniego wywiadu Prezydenta w telewizji „Teletop”, odnosimy nieodparte wrażenie, że Prezydent, nie powziąwszy informacji od wszystkich stron konfliktu, wyrobił sobie opinię w tej sprawie.

Uważamy to za poważny błąd, mogący wywołać wkrótce negatywne skutki.

Ustabilizowanie sytuacji wewnątrz firmy w tak specjalistycznej spółce, świadczącej usługi na rzecz miasta, w naszej ocenie powinno być priorytetem. Poprzez ustabilizowanie rozumiemy dogłębne przyjrzenie się sprawie i rozwiązanie problemów, zanim dojdzie do takiego rozwoju wypadków, który odbije się negatywnie w całym mieście, jak i poza nim i zaszkodzi wszystkim.

Informacją powszechnie wiadomą jest, że prezes Artur Czyżewski został osadzony na stanowisku Prezesa przez Prezydenta. Sytuacja finansowa i organizacyjna grupy kapitałowej nie wykazywała wówczas znamion chylącej się ku upadkowi zaś wygłaszane na różnorakich spotkaniach opinie o fatalnej sytuacji spółki oraz licznych nieprawidłowościach, powinny przecież już wtedy mieć odzwierciedlenie w jej funkcjonowaniu. Natomiast dane finansowe na dziś nie odbiegają bardzo od tych przedstawianych 2 lata temu.

Dochodzą do nas również niepotwierdzone informacje o nieracjonalnych działaniach Inneko wobec BEF, w związku z czym formalnie nie została zakończona inwestycja spółki BEF, co powoduje brak możliwości powzięcia jakichkolwiek ruchów wobec jej oddłużenia. Zachodzi zatem prawdopodobieństwo, że to działalność obecnego zarządu spółki powoduje zaistniałe sytuacje.
W związku z tym, że pojawia się coraz więcej sprzecznych ze sobą informacji oraz wobec narastającego konfliktu pracowników z Prezesem, zwracamy się do Prezydenta o poważne potraktowanie tej sytuacji i powstrzymanie się od wyrażania opinii przed zapoznaniem się z racjami wszystkich stron sporu.

Brak woli politycznej rozwiązania konfliktu może nie tylko skrzywdzić obie jego strony, ale przede wszystkim tworzy wobec grupy kapitałowej Inneko nieprzychylną atmosferę na rynku kapitałowym, co może negatywnie wpłynąć na spółki zależne wobec Inneko. Konflikty personalne w przypadku spółki opierającej się na bardzo doświadczonej i wyspecjalizowanej kadrze mogą się przełożyć wprost na wynik finansowy. Różne informacje o sytuacji finansowej spółek, ruchach kadrowych, szafowaniu wynagrodzeniami, działaniach noszących znamiona mobbingu pozwalają wyrazić głębokie zaniepokojenie sytuacją spółki, zwłaszcza w aspekcie konsekwencji finansowych dla miasta.

Ostatecznie to na mieszkańców spadną skutki ewentualnej nieodpowiedzialnej polityki kadrowej i finansowej. Wystarczy, że dojdzie do strajku w Chróściku, a nasze miasto utonie w śmieciach - taką sytuację mogliśmy kilka lat temu zaobserwować we Włoszech.

Apelujemy więc o zdrowy rozsądek, ponowne przyjrzenie się sytuacji pod wszelkimi możliwymi aspektami i wdrożenie takich działań, aby doprowadzić do rozwiązania problemów w firmie, której działalność ma strategiczne znaczenie dla Gorzowa i jego mieszkańców.

Klub Radnych „Ludzie Dla Miasta”

25 lutego 2017 16:36, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Pan Prezydent nie zdaje sobie sprawy jak już bliska jest chwila kiedy samochody nie wjadą na składowisko w Chróściku
były pracownik ZUO, 25.02.2017, 16:56, 81.190.181.177 ##

Za ile będzie cena wywoławcza i wadium majątku do sprzedaży ?
Anonim_7651, 25.02.2017, 17:09, 94.254.245.145 ##

Szkoda ze wobec prywatnych firm ktore nagminnie łamią prawa pracownicze a problem dotyka dziesiątek tysięcy Gorzowian tak nie występują.
O wspomniane zabieranie sobót lepirj udawac ze problemu nie ma i niech mlodzi ludzie z miasta wyjezdzaja
Anonim_8916, 25.02.2017, 19:05, 37.248.158.228 ##

HHaa inspekcjz pracy bylem u nich jak mi nie wyplacil wynagrodzenia wg jego instrukcji powinienem sie od razu zwolnic zrobilem wszystko jak kazal i mi zasilku nie chcieli przyznac musialem chodzic kombinowac do pracodawcy inaczej mi zrobil zwolnienie ze to on mnie zwalnia i dostalem. Bo nic bym nie mial ani pensji ani zasilku tylko piach gryzc.
Tak dzialaja te inspekcje.

Zglaszalem ze pracodawca w tym i tym sklepie przymusza dopracy w swieto nawet nie zajrzeli.

Ludzie sie godza a jak ma zakablowac to juz tam nie popracuje bo wszyscy sie dowiedza.

Tak to nie dziala.
Ja z kolchozu odeszlem po tym jak oje..ywali mnie z nadgodzin.
Przynosil karteczke podpisz zamiane na wolne 1-1,zamiast 1,5-1. Nie chce tego podpisywac. I tak ci zabiora tylko bedziesz mial konsekwencje odp kierownik.
I co im zrobisz.
Anonim_8916, 25.02.2017, 19:46, 37.248.158.228 ##

To napisalem artykul o lamaniu praw pracowniczych wydruki karteczek o zamiane na wolne przymuszane do podpisania wykaz godzin ktore przynosil od dyrekcji kto ma za duzo zeby zabrac przenosili na nastepny rok w nieskonczonosc.

To co zrobili naslal firme prawnicza z odleglego miasta ze bedzie ich reprezentowac przed sadem o naruszenie dobrego imienia firmy. A yen dyrekyor co kazal okradac ludzi z nadgodzin awans dostal za dobre dociskanie ludzi. Za 4rech na jednym stanowisku sie robilo wszystko z naruszeniem bhp zeby weekend byl wolny bo jak przyjdziesz to ci i tak nie wyplaca hu..e. Jedna babka na wylew zmarla z logistyki. Ze stresu chyba.


Po 2 latach na przystanku ludzie czekaja na bus do strefy i mowi ze sobie wezmie z 2 dni wolne bo i tak mu zabiorą.

Ale ludzie zadowoleni bo dostali podwyzke i teraz prawie 1900 maja starzy pracownicy na reke to mysla ze pana Boga za nogi zlapali.

Wybor jakis maja?
Do telewizorow pojsc tam jest jeszcze gorzej.

A w spolkach miejskich wolne soboty 13tki wyzsze pensje i jeszcze narzekaja ze im sie krzywda dzieje
Anonim_8916, 25.02.2017, 19:57, 37.248.158.228 ##

To się kabluje i donosi anonimowo. Nie nauczyli ciebie tego w poprzedniej epoce ? To gdzie żeś do szkoły chodził ?
Anonim_7651, 25.02.2017, 23:07, 94.254.245.145 ##

anonimowo!
właśnie dlatego że anonimowo to olali bo trzeba podać nazwisko i adres.
a jak cała fabryka wiedziała wszystko o tobie nawet ile masz na koncie. Rodziny tak nie poznasz jak współpracowników przez rok siedzenia w takim zamkniętym big braderze.
Anonim_9461, 25.02.2017, 23:25, 5.172.233.148 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Miasto tłumaczy, dlaczego opóźnia się remont Sikorskiego
Publikujemy informacje urzędu miasta dotyczące okoliczności przebudowy ulicy Sikorskiego i przyczyn przesunięcia terminów realizacji tej inwestycji. W związku z licznymi pytaniami ... <czytaj dalej>
Miliony na nowe miejsca w przedszkolach
Zarząd województwa podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów dotyczących poprawy dostępności i jakości edukacji przedszkolnej. Celem konkursów jest utworzenie nowych miejsc ... <czytaj dalej>
Samorządowcy w sprawie strategii
Publikujemy stanowisko samorządów północnej części województwa lubuskiego z dnia 30 stycznia 2020 r. w sprawie projektu Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego ... <czytaj dalej>
Przychodnie do szpitali
Samorząd Województwa Lubuskiego planuje połączyć dwie przychodnie ze szpitalami. Chodzi o Przychodnię Dworcową i Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Klaudia" Salonik Prasowy Anna Subotowicz

ul. Czartoryskiego 249 lok. 4, Gorzów Wlkp.
tel. 695 357 130
branża: Spożywcze artykuły - detal <czytaj dalej>
"Wes-Mar" Usługi Budowlane Marek Wesołowski

ul. Myśliborska 9 lok. 16, Gorzów Wlkp.
tel. 692 974 520
branża: Budowlane usługi - wykańczanie wnętrz <czytaj dalej>

21II2020
21II2020. W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego nie będę pokazywać konkretnych błędów, ... <czytaj dalej>
Budowa ronda przy Rolniku
W związku z budową ronda przy Domu Handlowym Rolnik, w ... <czytaj dalej>
Dofinansowanie z RPO przyznane
„Pokoleniowy most - czyli od juniora do seniora” to projekt ... <czytaj dalej>
Miedź i srebro w Lubuskiem.
Będzie kopalnia za 15 mld zł?
Zanim marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak przekazała tę sensacyjną ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2020 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
O segregacji odpadów i bezpieczeństwie konsumenta (3)
Coraz bliżej 1 marca, kiedy to wszyscy będziemy obowiązkowo segregować śmieci. Czy zwracamy uwagę, że opakowania plastikowe oznaczone jako 7 – INNE/OTHER nie podlegają recyklingowi, choć nie ma o tym ... <czytaj dalej>
Lubuskie Wawrzyny 2019 – zaproszenie do konkursu
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej <czytaj dalej>
Przedszkolaki nauczą mycia rąk
Przedszkolaki mogą wziąć udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - uniejow.jpg
Hanna Kaup:
22II2020
22II2020. W tym roku minie dziesięć lat od czasu, gdy w ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
21II2020
21II2020. W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego nie będę pokazywać konkretnych błędów, ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Kierowcy wydają niemal połowę płacy minimalnej
na naprawę auta
Aż 31 proc. właścicieli aut odwiedza warsztat samochodowy 3-5 razy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Gdzie kupić auto?
Możliwości, jakie otwiera przed nami wtórny rynek ofert sprzedaży samochodów, ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_4866:
A może człowiek urodził się drugim Faraonem. <czytaj dalej>
Anonim_4866:
Jak się nazywa poczucie giogantyzmu. Gigantyzm, czyli przekonanie, że cały świat jest Twój. <czytaj dalej>
NIE MĄDRY CZŁOWIEK:
FAJNIE! <czytaj dalej>
Anonim_8883:
ten rzecznik to kolejny dyletant na samorządowej posadce ale cóż dla paru tysi do kieszeni będzie z siebie robił błazna bo innego wyjścia nie m <czytaj dalej>
Anonim_3695:
ciekawe ile górnicy będą zarabiać i czy będzie się opłacało tak blisko granicy z Niemcami pracować za złotówki <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej