sobota 14 grudnia 2019     Alfred, Izydor
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Inwestycje i utrudnienia drogowe
Trwają inwestycje drogowe i związane z nimi utrudnienia. Przedstawiamy zakres prac prowadzonych na terenie Gorzowa w październiku.

1. Budowa drogi ekspresowej S-3 – obwodnicy Gorzowa
WĘZEŁ GORZÓW PÓŁNOC – ul. Szczecińska
Na początku października udostępnione dla ruchu będzie nowe rondo i otwarta zostanie droga w kierunku Myśliborza (dawna droga krajowa nr 3). Udostępniony zostanie również odc. ul. Złotego Smoka – Szczecińska. Zlikwidowany zostanie objazd ul. Mosiężną, a autobusy MZK wrócą na stałe trasy. Wykonawca przygotowuje się do przebudowy ul. Szczecińskiej na odc. ul. Złotego Smoka do skrzyżowania z ul. Dobrą. W trakcie przebudowy ruch przełożony zostanie na nową jezdnię, budowaną równolegle do ul. Szczecińskiej.

WĘZEŁ GORZÓW ZACHÓD – ul. Kostrzyńska
Ruch odbywa się wybudowanym objazdem (bypassem) omijającym miejsce robót. Na zawężonym odcinku ruch odbywa się wahadłowo i sterowany jest przez sygnalizację świetlną. W trakcie szczytu komunikacyjnego wykonawca ma obowiązek wdrażania ręcznego sterowania ruchem. Taka organizacja ruchu funkcjonować będzie co najmniej do końca listopada br.

2. Ul. Towarowa i Fabryczna
Trwa I etap przebudowy ul. Towarowej ze skrzyżowaniem z ul. Fabryczną (budowa ronda). Równolegle prowadzone są roboty budowlane w ul. Fabrycznej na odcinku od skrzyżowania z ul. Towarową do wiaduktu kolejowego w ul. Fabrycznej. Po oddaniu ul. Towarowej do ruchu roboty na ul. Fabrycznej będą postępowały w kierunku ul. Wawrzyniaka. Objazdy prowadzone będą nadal ul. Śląską i Wawrzyniaka. Ostatni etap będzie wymagał zamknięcia wjazdu w ul. Wawrzyniaka, a dojazd na Zawarcie będzie możliwy wyłącznie przez ul. Przemysłową i Kolejową. Termin zakończenia inwestycji to 30 listopada br.

3. Ul. Walczaka i Warszawska – I etap
Wprowadzona organizacja ruchu obejmuje:
• ograniczenie w ruchu na ul. Walczaka na odc. ul. Piłsudskiego – Jagiełły (dojazd dla mieszkańców);
• zamknięcie skrzyżowania ul. Walczaka, Jagiełły, Warszawska;
• zamknięcie ul. Warszawskiej na odc. ul. Dziewięciu Muz – Walczaka z możliwością wjazdu w ul. Dziewięciu Muz.

Objazd główny dla komunikacji możliwy jest ulicami: Sikorskiego – Teatralną – Szpitalną – rondo Santockie – Podmiejską – Pomorską – rondo Ofiar Katynia – Walczaka. Objazd alternatywny dla kierowców w kierunku północnej części miasta: od ul. Jagiełły, ulicami: Wybickiego – Łokietka – Kos. Gdyńskich – Roosevelta – Al. Ks. Andrzejewskiego – Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej – Walczaka. Ta trasa objazdu jest wykorzystywana też jako objazd zamkniętej ul. Borowskiego. Ul. Drzymały jest dwukierunkowa na odc. ul. Łokietka – Jagiełły, bez możliwości wjazdu w ul. Jagiełły. Na ul. Walczaka dopuszczony jest ruch jednokierunkowy dla mieszkańców pobliskich budynków (od ul. Piłsudskiego do Jagiełły).

4. Ul. Borowskiego odc. Wyszyńskiego – Dąbrowskiego
Ul. Borowskiego na przebudowywanym odcinku jest nieprzejezdna. Główny objazd ulicami: Al. Ks. Andrzejewskiego, Roosevelta, Kos. Gdyńskich, Łokietka i Wybickiego. Łączy się on z alternatywnym objazdem wyznaczonym na czas przebudowy ul. Walczaka i Warszawskiej. Ponadto został wyznaczony objazd lokalny:
a) od centrum do ul. Wyszyńskiego: ul. Dąbrowskiego – 30 Stycznia – Drzymały,
b) od ul. Wyszyńskiego do Borowskiego: ul. Mickiewicza – Dąbrowskiego. W tym przypadku nastąpiło odwrócenie kierunku ruchu na ul. Dąbrowskiego na odc. Mickiewicza – Jagiellończyka. 7-10 października planowane jest zamknięcie skrzyżowania Borowskiego – Dąbrowskiego. Powyższy objazd zostanie zawieszony. Nowy objazd dwukierunkowo wyznaczony zostanie ul. Drzymały – 30 Stycznia. W tym celu na ul. Drzymały na odc. Borowskiego – 30 Stycznia zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy z zakazem zatrzymywania się w ciągu tego odcinka. Dodatkowo, ok. 10 października planowane jest rozpoczęcie przebudowy chodnika od granicy inwestycji (skrzyżowania ul. Borowskiego z ul. Dąbrowskiego do ul. Kos. Gdyńskich). Termin zakończenia inwestycji to 30 listopada br.

5. Ul. Szarych Szeregów odc. od ul. Bora-Komorowskiego i Kombatantów do skrzyżowania z ul. Walczaka
3 października ulica zostanie oddana do ruchu pod warunkiem zakończenia prac budowlanych. Później po 2 tygodniach wykonane zostanie oznakowanie poziome jezdni. Podczas robót malarskich nie przewiduje się znaczących utrudnień w ruchu.

6. Program KAWKA
Prace trwają na:
• ul. Armii Polskiej na odc. 30 Stycznia – Wybickiego/Łokietka – do 5 października
• ul. 30 Stycznia na odc. Armii Polskiej – Chrobrego – do 7 października
• ul. Łokietka na odc. Dąbrowskiego – Drzymały – do 10 października
• ul. Łokietka na odc. Wybickiego – Chrobrego – do 31 października
• ul. Chrobrego na odc. Wybickiego – Sikorskiego – od 3 do 31 października
• ul. Wybickiego na odc. Armii Polskiej – od 8 do 22 października
• ul. Dąbrowskiego na odc. Łokietka – Jagiełły – od 10 października do 10 listopada
Utrudnienia związane są z lokalnymi zwężeniami jezdni ulic, ograniczeniem możliwości parkowania i ruchem wahadłowym oraz brakiem wjazdu z ul. Wybickiego w Armii Polskiej (planowany objazd ul. Kos. Gdyńskich i 30 Stycznia). Wymiana sieci cieplnej planowana jest również na ul. Dąbrowskiego i Chrobrego.
KAWKA

7. Al. Konstytucji 3 Maja – od Boh. Warszawy do skrzyżowania z ul. Sportową i Marcinkowskiego.

Od 24 września realizowana jest jezdnia południowa Al. Konstytucji 3 Maja (w kierunku centrum) na odc. od skrzyżowania z ul. Sportową do skrzyżowania z ul. Estkowskiego – Sikorskiego. Termin udostępnienia jezdni do ruchu to 4 października. Całkowite zakończenie robót planowane jest na 14 października br. Objazd zamkniętego odcinka Al. Konstytucji 3 Maja wyznaczono: Olimpijska – Al. 11 Listopada – Sikorskiego. Wyjazd z ulic Boh. Warszawy, Asnyka, Chopina, Marcinkowskiego możliwy jest wyłącznie na zasadzie prawoskrętu. Zamknięty jest również wyjazd z ul. Sportowej na Al. Konstytucji 3 Maja, a wyjazd z osiedla możliwy jest wyłącznie poprzez ul. Przy Stadionie do ul. Olimpijskiej.

8. Ul. Warszawska na odc. od ul. Uroczej za skrzyżowanie z ul. Parkową

W trakcie robót ul. Warszawska, od ronda Santockiego w kierunku Czechowa, jest nieprzejezdna. Wjazd od ronda Santockiego udostępniony jest dla mieszkańców budynków nr 47, 82-94. Możliwy jest też dojazd do podwórek i garaży między budynkiem wielorodzinnym nr 86-94. Dojazd do ul. Parkowej oraz ul. Słabońskiego (os. Rodzinne) możliwy jest wyłącznie ul. Warszawską od strony Czechowa. Objazd do ul. Warszawskiej i Czechowa od ronda Santockiego oraz od Czechowa do centrum miasta wyznaczono ul. Podmiejską i Sybiraków. W etapie I zamknięty jest również wyjazd z ul. Uroczej w ul. Warszawską. Mieszkańcy ul. Uroczej, na której ruch odbywa się dwukierunkowo, są kierowani na ul. Podmiejską. Wprowadzany jest też etap II, w którym wykonawca realizuje przebudowę nawierzchni drogi. W październiku prace wymagać będą zamknięcia ul. Warszawskiej na przebudowywanym odcinku. Od ronda Santockiego do ul. Uroczej możliwe będzie parkowanie pojazdów. Okresowo nie będzie dojazdu do budynków mieszkalnych, ul. Parkowej oraz ul. Słabońskiego. Trasa objazdu zamkniętego odcinka ul. Warszawskiej będzie identyczna jak w etapie I. Termin zakończenia robót to 14 października br.

9. Ul. Piłkarska – przebudowa drogi od ul. Ryskiej do końca (wzdłuż stadionu piłkarskiego)

W październiku wykonawca przystąpi do wykonania podbudowy drogi, ułożenia krawężników i zakończy prace w zakresie kanalizacji deszczowej. Roboty wykonywane są przy częściowym zamknięciu drogi, z podziałem na fragmenty. Wytyczono objazdy umożliwiające dojazd do okolicznych firm. Zakończenie prac planuje się na 30 listopada br.

10. Przebudowa ul. Kłosowej
W pierwszych dniach października zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, która przewiduje utrudnienia w ruchu dla mieszkańców ul. Kłosowej. Termin zakończenia prac to 24 listopada br.

Rafał Krajczyński
Miejski Inżynier Ruchu
Wydział Inwestycji i Remontów Dróg
Fot. Bartłomiej Nowosielski

4 października 2016 22:24, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


bardzo ładna informacja
Anonim_6569, 04.10.2016, 23:28, 37.248.152.196 ##

a dlaczego przy pkt. 3" Ul. Walczaka i Warszawska – I etap" szanowny urząd miasta nie podał planowanego terminu zakończenia inwestycji..w ogóle to na.ch.j taka informacja do mediów, zeby pokazac ze cos sie robi czy zeby odwrocic uwage od wszechobecnej niekompetencji w UM dotyczącej choćby nadzoru nad inwestycjami
Anonim_3743, 05.10.2016, 11:42, 37.131.160.82 ##

Jak bedzie wyglądała organizacja ruchu na ul. Klosowej? Czy bedzie dojazd do posesji? Nie ma na ten temat precyzyjnych informacji.
Basik, 11.10.2016, 17:53, 178.37.165.48 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Sesja budżetowa
W czwartek 19 grudnia odbędzie się XVII sesję Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Obrady rozpoczną się o godz. 14.00 w sali ... <czytaj dalej>
Ważny komunikat
Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. wydała postanowienie o zasięgnięciu opinii biegłych lekarzy w związku z prowadzonym postępowaniem przygotowawczym w ... <czytaj dalej>
Taki kalendarz warto mieć
Dwanaście spośród tysięcy wyjątkowych fotografii Gorzowa sprzed lat autorstwa Waldemara Kućki trafiło do miejskiego kalendarza na 2020 rok. W Mikołajki, ... <czytaj dalej>
Koreańczycy w Gorzowie
Przedstawiciele Yanguu, miejscowości w Korei Południowej, odwiedzili w poniedziałek Gorzów. Spotkanie władz obu miast odbyło się w gorzowskiej filharmonii. Prezydent ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Zakład Remontowo-Budowlany Kamil Korpas

ul. Żytnia 14 l. 14, Gorzów Wlkp.
tel. 500 396 117
branża: Budowlane usługi - wykańczanie wnętrz <czytaj dalej>
Nowicki Andrzej Autoserwis

ul. Kostrzyńska 35 a, Gorzów Wlkp.
tel. 605 409 340
branża: Samochody - blacharstwo, lakiernictwo <czytaj dalej>
Konrady Meble Kuchenne

ul. Kostrzyńska 28, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 23 76
branża: Meble - kuchenne <czytaj dalej>

Sylwester na placu Grunwaldzkim
Miał być na Kwadracie, będzie na placu Grunwaldzkim. Tegoroczny sylwester ... <czytaj dalej>
Sesja budżetowa
W czwartek 19 grudnia odbędzie się XVII sesję Rady Miasta ... <czytaj dalej>
Koreańczycy w Gorzowie
Przedstawiciele Yanguu, miejscowości w Korei Południowej, odwiedzili w poniedziałek Gorzów. ... <czytaj dalej>
Co i jak będziemy jeść w 2020?
To może być wielka szóstka trendów żywieniowych. Świadomy konsumpcjonizm po ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« grudzień 2019 »
P W Ś C P S N
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Gorzowskie "wioski potiomkinowskie"
Ostatnia rozmowa jeszcze z dyrektorem Filharmonii Gorzowskiej Mariuszem Wróblem w radiu Gorzów odbiła się szerokim echem głównie wśród osób „zaangażowanych” w odejście tegoż. Jak się można było spodziewać, największe obrażenie (jak mawia ... <czytaj dalej>
Przedszkolaki nauczą mycia rąk
Przedszkolaki mogą wziąć udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego <czytaj dalej>
Podróże moich marzeń - konkurs
„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to jeden z największych w Polsce przeglądów <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - aaa.jpg
Hanna Kaup:
Blues Noah na najwyższym poziomie
Takie koncerty jak ten niedzielny w wykonaniu Noah Wotherspoon Band ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Pomaganie ma sens
Z Fundacją Arka Bydgoszcz jestem związana od 15 lat. W ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Gdzie kupić auto?
Możliwości, jakie otwiera przed nami wtórny rynek ofert sprzedaży samochodów, ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Opieka nad osobą po udarze mózgu to także troska o siebie
Kiedy bliską osobę dotknie choroba neurologiczna, szereg obowiązków i trudności ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Alexander :
Вы всегда хотели - карта энск <czytaj dalej>
Anonim_5268:
Jest <czytaj dalej>
Anonim_5268:
Nie wystarczy, miliard na kolejne inwestycje nie wystarczy. Lotnisko zaległe. <czytaj dalej>
Anonim_5142:
Jeżeli się komuś włazi do domu, lub urządza pijacką imprezę pod oknami, to się pyta o zgodę (wszystko jedno kto tam mieszka, emeryt czy dziec <czytaj dalej>
Anonim_9989:
Niech wszyscy emeryci, renciści i wolne ptaki cżują się zaproszeni. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej