wtorek 15 października 2019     Jadwigi, Teresy, Brunona
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Walczaka i Warszawska do remontu!
Na tę inwestycję mieszkańcy Gorzowa czekali od lat! Prezydent Jacek Wójcicki podpisał 6 lipca br. umowę na przebudowę ulicy Walczaka, na odcinku od ulicy Piłsudskiego wraz z rondem w ul. Jagiełły i włączeniem w ul. Warszawską oraz przebudowę ulicy Warszawskiej w Gorzowie Wlkp. – II etap.

Zadanie wykona firma Taumer Sp. z o.o. z Krakowa.
Przebudowa ulicy Walczaka będzie realizowana na odcinku o długości około 715 m od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Jagiełły wraz z przebudową odcinka ul. Jagiełły i ulicy Warszawskiej na długości ok. 250 m.
Zakres robót:
• przebudowa konstrukcji jezdni wraz z nawierzchnią,
• budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu ul. Walczaka z ul. Jagiełły,
• przebudowa chodnika,
• budowa ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej,
• przebudowa kanalizacji deszczowej,
• przebudowa oświetlenia drogowego w technologii energooszczędnych lamp LED,
• przebudowa sieci wodociągowej,
• usunięcie kolizji z sieciami podziemnymi.
Przebudowa ulicy Warszawskiej będzie realizowana na odcinku o długości około 365 m od skrzyżowania z ulicą IX Muz do skrzyżowania z ul. Cichońskiego wraz z przebudową ul. Cichońskiego na odcinku o długości ok. 180 m.

Zakres:
• przebudowa konstrukcji jezdni wraz z nawierzchnią,
• przebudowa torowiska wraz z siecią trakcyjną,
• przebudowa chodnika,
• budowa ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej,
• przebudowa kanalizacji deszczowej,
• oświetlenie w technologii energooszczędnych lamp LED,
• przebudowa sieci wodociągowej,
• usunięcie kolizji z sieciami podziemnymi.

Koszt przebudowy ul. Warszawskiej i Walczaka wraz z przebudową wodociągu to kwota około 14 848 730 złotych. Planowane zakończenie prac – koniec listopada br.

Realizacja przebudowy ulicy Warszawskiej jest planowana z uwzględnieniem dofinansowania ze środków pozyskanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Działanie 6.1. Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach dla „Systemu zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.”. Jednocześnie planowane jest sfinansowanie części tej inwestycji w zakresie ronda turbinowego i fragmentu ul. Jagiełły, jako drogi wojewódzkiej w ramach oszczędności na pozyskanej subwencji ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury.

Miasto realizuje zadanie wspólnie z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp.z o.o. w Gorzowie. Jest to druga wspólna inicjatywa, w ramach której PWiK przekazało swoją dokumentację projektową i upoważniło Miasto do wyłonienia w ramach przetargu wspólnego wykonawcy, który zrealizuje zarówno roboty drogowe jak i sieci stanowiące własność PWiK. Dzięki temu spółka będzie mogła wymienić swoje zniszczone sieci bez ponoszenia dodatkowych kosztów, które powstałyby gdyby roboty realizowała indywidualnie. Wyłoniony w przetargu nieograniczonym wykonawca będzie odpowiedzialny za przebudowę ulicy Walczaka i przebudowę ulicy Warszawskiej. Inwestorem robót drogowych: kanalizacji deszczowej, oświetlenia, torowiska i sieci trakcyjnej jest Miasto Gorzów Wlkp. Inwestorem robót dotyczących przebudowy sieci wodociągowej jest PWiK Sp. o.o. Nadzór nad robotami pełnić będzie doświadczona firma EKO INVEST S.A. ze Szczecina, która jednocześnie realizuje nadzór nad największą inwestycją Miasta – Odwodnienie zachodniej części miasta. Jej doświadczenie i profesjonalizm jest gwarancją dobrej jakości robót.

Tymczasowa organizacja ruchu na czas trwania przebudowy ul. Warszawskiej i Walczaka
Prace prowadzone będą zgodnie z zatwierdzonym w marcu projektem czasowej organizacji ruchu, który był opiniowany przez Komendą Miejską Policji, MZK oraz merytoryczne wydziały Urzędu Miasta. Roboty wykonywane będą etapowo tak, aby zminimalizować utrudnienia dla pieszych i kierowców oraz umożliwić prawidłowe funkcjonowanie komunikacji publicznej oraz dostęp do posesji zlokalizowanych w rejonie przebudowywanych ulic.

Podział na etapy i ich zakres skoordynowano z organizacją ruchu na czas przebudowy ul. Borowskiego oraz realizacją II etapu programu KAWKA, które realizowane będą równolegle.

Wydzielone zostały dwa główne etapy, które wprowadzone będą najprawdopodobniej w następującej kolejności:
• etap I – zamknięcie skrzyżowanie ulic Jagiełły – Walczaka, zamknięcie ulic dochodzących do ww. skrzyżowania na odcinkach: ul. Warszawska do ul. 9 Muz, ul. Walczaka do Góry Powstańców oraz Jagiełły do ul. Dzieci Wrzesińskich;
• etap II – zamknięcie ul. Walczaka od skrzyżowania z ul. Góra Powstańców do ul. Piłsudskiego oraz zamknięcie ul. Cichońskiego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Teatralną i Warszawską.

ETAP 1
Na czas I etapu objazd główny dla komunikacji publicznej (w tym również dla komunikacji zastępczej za tramwaje) i pojazdów indywidualnych wyznaczony zostanie ulicami: Sikorskiego - Teatralną – Podmiejską – Pomorską – przez Rondo Ofiar Katynia do ul. Walczaka.
W tym czasie ul. Walczaka od ul. Piłsudskiego funkcjonować będzie jako droga „ślepa”, bez przejazdu do ul. Jagiełły. Natomiast ruch z ul. Jagiełły skierowany zostanie w ul. Dzieci Wrzesińskich oraz poprzez manewr zawracania w ul. Drzymały.
Objazd alternatywny dla kierowców w kierunku północnej części miasta wyznaczony zostanie od ul. Jagiełły ulicami: Wybickiego – Łokietka - Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta - Al. Ks. Andrzejewskiego –Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej – Walczaka. Trasa objazdu będzie jednocześnie wykorzystywana jako objazd zamkniętej ul. Borowskiego.

ETAP 2
W etapie II wyłączana z ruchu będzie ul. Walczaka. Prace prowadzone będą podetapami tak, aby maksymalnie długo zachować dojazd do posesji i instytucji zlokalizowanych wzdłuż ul. Walczaka.
Równolegle planowane jest zamknięcie ul. Cichońskiego (remont nawierzchni) wraz ze skrzyżowaniem z ul. Warszawską i Teatralną. Wówczas ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Dzieci Wrzesińskich i Herberta funkcjonować będzie jako droga „ślepa” bez przejazdu. Objazdy dla komunikacji publicznej i pojazdów indywidualnych wyznaczone zostaną od skrzyżowania przy Katedrze ulicami: Jagiełły – Warszawską – Podmiejską – Pomorską. Podobnie jak w etapie 1 funkcjonować będzie objazd alternatywny ulicami: Wybickiego – Łokietka - Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta - Al. Ks. Andrzejewskiego – Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej – Walczaka.

Dokładne terminy rozpoczęcia robót w każdym z etapów zostaną szczegółowo podane po przedstawieniu przez Wykonawcę zadania harmonogramu. Przed wprowadzeniem każdego z etapów mieszkańcy będą szczegółowo informowani o spodziewanych utrudnieniach, trasach objazdów, trasach linii autobusowych i rozmieszczeniu przystanków czasowych.

W obu etapach zawieszone będzie kursowanie linii tramwajowych nr „1” i „3”, a w ich miejsce funkcjonować będzie zastępcza komunikacja autobusowa na trasie Zakład Energetyczny – Silwana – Zakład Energetyczny.

UM
Fot. Łukasz Kulczyński
7 lipca 2016 08:44, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Tak potężny remont i w krótkim czasie. Dlaczego na Zawarciu trwa tak ślimaczo?
Anonim_1466, 09.07.2016, 07:19, 188.146.135.139 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Centrum Gorzowa od-nowa
W Gorzowie powstanie atrakcyjne miejsce wypoczynku dla mieszkańców i turystów. Spójna przestrzeń w przyszłości połączy nadwarciański bulwar z ulicą Sikorskiego ... <czytaj dalej>
Grand Prix za kampanię promocyjną
Miasto Gorzów otrzymało nagrodę Grand Prix w konkursie KRYSZTAŁY PR w kategorii najlepsza kreatywna kampania promocyjna. To wyróżnienie za działania ... <czytaj dalej>
Czytajcie, żebyście później nie tracili nerwów
W poniedziałek (7 października) wykonawca modernizacji estakady kolejowej przystąpi do prac związanych z kanalizacją deszczową na ulicy Jancarza (w rejonie ... <czytaj dalej>
Sprawdź, które drogi będą w niedzielę wyłączone z ruchu
W niedzielę (6 października) od godziny 9. do 13. odbędzie się impreza sportowa III Gorzowski Duathlon. Na jej potrzeby nastąpi ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. Stacja Paliw nr 21

ul. Myśliborska 45, Gorzów Wlkp.
tel. 95 728 93 66
branża: Stacje paliw <czytaj dalej>
Michalski Jarosław Mechanika Pojazdowa

ul. Dowbór-Muśnickiego 2, Gorzów Wlkp.
tel. 604 303 820
branża: Samochody - silniki, mechanika <czytaj dalej>
"Dorado-Serwis" Paweł Chetman

ul. Podmiejska 15, Gorzów Wlkp.
tel. 95 726 37 30
branża: Okna, drzwi - akcesoria <czytaj dalej>

Centrum Gorzowa od-nowa
W Gorzowie powstanie atrakcyjne miejsce wypoczynku dla mieszkańców i turystów. ... <czytaj dalej>
Muzyka, która jest dokumentem
Dwóch współczesnych kompozytorów amerykańskich, dwa muzyczne dokumenty, dwie poruszające historie ... <czytaj dalej>
Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach
Ta historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Dawno oczekiwane "Boże ... <czytaj dalej>
Żeby Polska nie świeciła się na czerwono
Rozwój Polski i Regionu Lubuskiego, ochrona środowiska, nowoczesne technologie, rozwój ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« październik 2019 »
P W Ś C P S N
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Gorzów ma ludzi, których warto naśladować
Skończyły się wakacje, skończyło lato i tylko jeszcze wyjazdy do lasu dają namiastkę radości, bo w tym roku lasy pełne grzybów. Jeśli przyjrzeć się forom internetowym, to aż dziw bierze, ... <czytaj dalej>
Podróże moich marzeń - konkurs
„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to jeden z największych w Polsce przeglądów <czytaj dalej>
Historyczna pamięć miasta
Młodzieży, weź udział w konkursie „Historyczna pamięć Miasta – Gorzów <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0598a.jpg
Hanna Kaup:
Radosny sezon grzybowy
Choć wielu prorokowało, że z powodu suchego lata w lasach ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Zniewalający koncert
W minionym tygodniu odbyła się w Gorzowie I ogólnopolska konferencja ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Trzeba sadzić drzewa
Najskuteczniejszym sposobem walki z globalnym ociepleniem jest sadzenie drzew. Szwajcarscy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Profilowanie, mikrotargetowanie i niejawni nadawcy
Facebook umożliwia docieranie do bardzo specyficznych grup wyborców ze specjalnie ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_2211:
Ten komentarz ponizej dotyczy rowniez Kostrzynskiej : nie widac Budimexu i podwykonawcow mimo dobrej pogody. Moze przynajmniej chodniki wykonczyc ? Ch <czytaj dalej>
Anonim_5348:
Chcemy na Baczynie lotnisko w tym roku. Przy wyjezdzie na Szczecin. <czytaj dalej>
Anonim_6578:
Trzeba iść i posłuchać! <czytaj dalej>
Gorz:
Panie Kropiński, edfekty widać o godz 15.00. Czy wy nie macie siły, możliwości, wyobraźni, aby zmusić wykonawców do pracy na 2 zmianę? Czy ni <czytaj dalej>
Gorz:
A może na klub dla osób starszych, świetlicę dla dzieci, na pracownie modelarską, krótkofalarską.....?
Jak słysze, jak towarzystwo szuka <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej