czwartek 25 lutego 2021     Wiktor, Cezary, Zygfryd
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Walczaka i Warszawska do remontu!
Na tę inwestycję mieszkańcy Gorzowa czekali od lat! Prezydent Jacek Wójcicki podpisał 6 lipca br. umowę na przebudowę ulicy Walczaka, na odcinku od ulicy Piłsudskiego wraz z rondem w ul. Jagiełły i włączeniem w ul. Warszawską oraz przebudowę ulicy Warszawskiej w Gorzowie Wlkp. – II etap.

Zadanie wykona firma Taumer Sp. z o.o. z Krakowa.
Przebudowa ulicy Walczaka będzie realizowana na odcinku o długości około 715 m od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Jagiełły wraz z przebudową odcinka ul. Jagiełły i ulicy Warszawskiej na długości ok. 250 m.
Zakres robót:
• przebudowa konstrukcji jezdni wraz z nawierzchnią,
• budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu ul. Walczaka z ul. Jagiełły,
• przebudowa chodnika,
• budowa ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej,
• przebudowa kanalizacji deszczowej,
• przebudowa oświetlenia drogowego w technologii energooszczędnych lamp LED,
• przebudowa sieci wodociągowej,
• usunięcie kolizji z sieciami podziemnymi.
Przebudowa ulicy Warszawskiej będzie realizowana na odcinku o długości około 365 m od skrzyżowania z ulicą IX Muz do skrzyżowania z ul. Cichońskiego wraz z przebudową ul. Cichońskiego na odcinku o długości ok. 180 m.

Zakres:
• przebudowa konstrukcji jezdni wraz z nawierzchnią,
• przebudowa torowiska wraz z siecią trakcyjną,
• przebudowa chodnika,
• budowa ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej,
• przebudowa kanalizacji deszczowej,
• oświetlenie w technologii energooszczędnych lamp LED,
• przebudowa sieci wodociągowej,
• usunięcie kolizji z sieciami podziemnymi.

Koszt przebudowy ul. Warszawskiej i Walczaka wraz z przebudową wodociągu to kwota około 14 848 730 złotych. Planowane zakończenie prac – koniec listopada br.

Realizacja przebudowy ulicy Warszawskiej jest planowana z uwzględnieniem dofinansowania ze środków pozyskanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Działanie 6.1. Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach dla „Systemu zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.”. Jednocześnie planowane jest sfinansowanie części tej inwestycji w zakresie ronda turbinowego i fragmentu ul. Jagiełły, jako drogi wojewódzkiej w ramach oszczędności na pozyskanej subwencji ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury.

Miasto realizuje zadanie wspólnie z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp.z o.o. w Gorzowie. Jest to druga wspólna inicjatywa, w ramach której PWiK przekazało swoją dokumentację projektową i upoważniło Miasto do wyłonienia w ramach przetargu wspólnego wykonawcy, który zrealizuje zarówno roboty drogowe jak i sieci stanowiące własność PWiK. Dzięki temu spółka będzie mogła wymienić swoje zniszczone sieci bez ponoszenia dodatkowych kosztów, które powstałyby gdyby roboty realizowała indywidualnie. Wyłoniony w przetargu nieograniczonym wykonawca będzie odpowiedzialny za przebudowę ulicy Walczaka i przebudowę ulicy Warszawskiej. Inwestorem robót drogowych: kanalizacji deszczowej, oświetlenia, torowiska i sieci trakcyjnej jest Miasto Gorzów Wlkp. Inwestorem robót dotyczących przebudowy sieci wodociągowej jest PWiK Sp. o.o. Nadzór nad robotami pełnić będzie doświadczona firma EKO INVEST S.A. ze Szczecina, która jednocześnie realizuje nadzór nad największą inwestycją Miasta – Odwodnienie zachodniej części miasta. Jej doświadczenie i profesjonalizm jest gwarancją dobrej jakości robót.

Tymczasowa organizacja ruchu na czas trwania przebudowy ul. Warszawskiej i Walczaka
Prace prowadzone będą zgodnie z zatwierdzonym w marcu projektem czasowej organizacji ruchu, który był opiniowany przez Komendą Miejską Policji, MZK oraz merytoryczne wydziały Urzędu Miasta. Roboty wykonywane będą etapowo tak, aby zminimalizować utrudnienia dla pieszych i kierowców oraz umożliwić prawidłowe funkcjonowanie komunikacji publicznej oraz dostęp do posesji zlokalizowanych w rejonie przebudowywanych ulic.

Podział na etapy i ich zakres skoordynowano z organizacją ruchu na czas przebudowy ul. Borowskiego oraz realizacją II etapu programu KAWKA, które realizowane będą równolegle.

Wydzielone zostały dwa główne etapy, które wprowadzone będą najprawdopodobniej w następującej kolejności:
• etap I – zamknięcie skrzyżowanie ulic Jagiełły – Walczaka, zamknięcie ulic dochodzących do ww. skrzyżowania na odcinkach: ul. Warszawska do ul. 9 Muz, ul. Walczaka do Góry Powstańców oraz Jagiełły do ul. Dzieci Wrzesińskich;
• etap II – zamknięcie ul. Walczaka od skrzyżowania z ul. Góra Powstańców do ul. Piłsudskiego oraz zamknięcie ul. Cichońskiego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Teatralną i Warszawską.

ETAP 1
Na czas I etapu objazd główny dla komunikacji publicznej (w tym również dla komunikacji zastępczej za tramwaje) i pojazdów indywidualnych wyznaczony zostanie ulicami: Sikorskiego - Teatralną – Podmiejską – Pomorską – przez Rondo Ofiar Katynia do ul. Walczaka.
W tym czasie ul. Walczaka od ul. Piłsudskiego funkcjonować będzie jako droga „ślepa”, bez przejazdu do ul. Jagiełły. Natomiast ruch z ul. Jagiełły skierowany zostanie w ul. Dzieci Wrzesińskich oraz poprzez manewr zawracania w ul. Drzymały.
Objazd alternatywny dla kierowców w kierunku północnej części miasta wyznaczony zostanie od ul. Jagiełły ulicami: Wybickiego – Łokietka - Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta - Al. Ks. Andrzejewskiego –Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej – Walczaka. Trasa objazdu będzie jednocześnie wykorzystywana jako objazd zamkniętej ul. Borowskiego.

ETAP 2
W etapie II wyłączana z ruchu będzie ul. Walczaka. Prace prowadzone będą podetapami tak, aby maksymalnie długo zachować dojazd do posesji i instytucji zlokalizowanych wzdłuż ul. Walczaka.
Równolegle planowane jest zamknięcie ul. Cichońskiego (remont nawierzchni) wraz ze skrzyżowaniem z ul. Warszawską i Teatralną. Wówczas ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Dzieci Wrzesińskich i Herberta funkcjonować będzie jako droga „ślepa” bez przejazdu. Objazdy dla komunikacji publicznej i pojazdów indywidualnych wyznaczone zostaną od skrzyżowania przy Katedrze ulicami: Jagiełły – Warszawską – Podmiejską – Pomorską. Podobnie jak w etapie 1 funkcjonować będzie objazd alternatywny ulicami: Wybickiego – Łokietka - Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta - Al. Ks. Andrzejewskiego – Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej – Walczaka.

Dokładne terminy rozpoczęcia robót w każdym z etapów zostaną szczegółowo podane po przedstawieniu przez Wykonawcę zadania harmonogramu. Przed wprowadzeniem każdego z etapów mieszkańcy będą szczegółowo informowani o spodziewanych utrudnieniach, trasach objazdów, trasach linii autobusowych i rozmieszczeniu przystanków czasowych.

W obu etapach zawieszone będzie kursowanie linii tramwajowych nr „1” i „3”, a w ich miejsce funkcjonować będzie zastępcza komunikacja autobusowa na trasie Zakład Energetyczny – Silwana – Zakład Energetyczny.

UM
Fot. Łukasz Kulczyński
7 lipca 2016 08:44, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Tak potężny remont i w krótkim czasie. Dlaczego na Zawarciu trwa tak ślimaczo?
Anonim_1466, 09.07.2016, 07:19, 188.146.135.139 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Lekarz został zwolniony
W ślad za materiałem „Tragiczny finał” publikujemy kolejne oświadczenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Tekst „Tragiczny finał” czytaj tu: http://www.egorzowska.pl/pokaz,czlowiek,10690,tragiczny_final_, A oto ... <czytaj dalej>
Lubuskie ma Strategię Rozwoju
Radni województwa przyjęli Strategię Rozwoju Województwa Lubuskiego z perspektywą do 2030 roku. Za głosowało 28 radnych, wstrzymało się 2 radnych, ... <czytaj dalej>
Dzień modlitwy i pokuty
Pierwszy piątek Wielkiego Postu, przypadający w tym roku 19 lutego, jest dniem pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich ... <czytaj dalej>
Chirurgia ogólna wraca do pracy
Dobra wiadomość dla pacjentów Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Oddział wznawia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"TNT Express Worldwide (Poland)" Sp. z o.o.

ul. Słowiańska 57, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 72 71
branża: Kurierskie usługi <czytaj dalej>
Neckermann Polska Biuro Podróży Sp. z o.o.

ul. Armii Polskiej 41 /1, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 77 88
branża: Turystyczne agencje, biura podróży <czytaj dalej>
Przedszkole Miejskie nr 18

ul. Łużycka 8, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 71 35
branża: Przedszkola - publiczne <czytaj dalej>

15 tysięcy za pomysł
15 tys. zł na jeden pomysł. W sumie prawie milion. ... <czytaj dalej>
Tragiczny finał
Drugą połowę minionego tygodnia zdominowała w Gorzowie sprawa 80-letniego mężczyzny, ... <czytaj dalej>
Najstarszy Niedźwiedź w Polsce
W tym roku będzie obchodził swoje 620-lecie. Każdego dnia możecie ... <czytaj dalej>
Uwaga! Ważna zmiana
Uwaga Pacjenci z grupy 0 i seniorzy. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2021 »
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Jesteśmy ofiarami narodowego bałaganu
Takiego bałaganu w życiu tego kraju nie pamiętam, jak żyję. Od karuzeli niespójnych informacji, kłamliwych wieści, negatywnych komentarzy i wszelkiej maści fake newsów, a także tzw. sensacji, które rozbudzają w ... <czytaj dalej>
15 tysięcy za pomysł
15 tys. zł na jeden pomysł. W sumie prawie milion. <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zaprasza do udziału <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - p1016751.jpg
Hanna Kaup:
Najstarszy Niedźwiedź w Polsce
W tym roku będzie obchodził swoje 620-lecie. Każdego dnia możecie ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Mach Mach, czyli Machiavelli Machulskiego
Na ten dzień czekałam jak wielu innych z utęsknieniem. Już ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Przemoc, której nie widać
Wyniki ankiety SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Ponad połowa nastolatków doświadczyła ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Jaka najlepsza?
Jaka szczoteczka jest najlepsza: tradycyjna, elektryczna czy soniczna? Jaką wybrać, ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_5386:
Jak można mieć depresję, skoro w Polsce nie ma problemów ? Gospodarka kwitnie, wyprzedza Japonię. <czytaj dalej>
Anonim_3962:
Wiesz to się bardzo łatwo udziela takich rad po fakcie. Zresztą nie wiemy jak bardzo rodzina była w to zaangażowana i jakie informacje o pacjenci <czytaj dalej>
Anonim_4851:
Bardzo dobra reakcja czerwonego szpitala w spr swojego personelu. Nie wiem czy nie powinno zostac wszczete postępowanie dowodowe o nieumyślne doprow <czytaj dalej>
Anonim_2836:
cyt. "A co ty chcesz od rodziny?..."
w normalnej rodzinie ktoś z najbliższych pacjenta pojechałby taksówką, MZK lub czymkolwiek <czytaj dalej>
Anonim_3962:
Wypchano pacjenta ze szpitala po pięciu godzinach! Weź ty się ogarnij z takimi durnymi komentarzami. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej