środa 1 kwietnia 2020     Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Walczaka i Warszawska do remontu!
Na tę inwestycję mieszkańcy Gorzowa czekali od lat! Prezydent Jacek Wójcicki podpisał 6 lipca br. umowę na przebudowę ulicy Walczaka, na odcinku od ulicy Piłsudskiego wraz z rondem w ul. Jagiełły i włączeniem w ul. Warszawską oraz przebudowę ulicy Warszawskiej w Gorzowie Wlkp. – II etap.

Zadanie wykona firma Taumer Sp. z o.o. z Krakowa.
Przebudowa ulicy Walczaka będzie realizowana na odcinku o długości około 715 m od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Jagiełły wraz z przebudową odcinka ul. Jagiełły i ulicy Warszawskiej na długości ok. 250 m.
Zakres robót:
• przebudowa konstrukcji jezdni wraz z nawierzchnią,
• budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu ul. Walczaka z ul. Jagiełły,
• przebudowa chodnika,
• budowa ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej,
• przebudowa kanalizacji deszczowej,
• przebudowa oświetlenia drogowego w technologii energooszczędnych lamp LED,
• przebudowa sieci wodociągowej,
• usunięcie kolizji z sieciami podziemnymi.
Przebudowa ulicy Warszawskiej będzie realizowana na odcinku o długości około 365 m od skrzyżowania z ulicą IX Muz do skrzyżowania z ul. Cichońskiego wraz z przebudową ul. Cichońskiego na odcinku o długości ok. 180 m.

Zakres:
• przebudowa konstrukcji jezdni wraz z nawierzchnią,
• przebudowa torowiska wraz z siecią trakcyjną,
• przebudowa chodnika,
• budowa ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej,
• przebudowa kanalizacji deszczowej,
• oświetlenie w technologii energooszczędnych lamp LED,
• przebudowa sieci wodociągowej,
• usunięcie kolizji z sieciami podziemnymi.

Koszt przebudowy ul. Warszawskiej i Walczaka wraz z przebudową wodociągu to kwota około 14 848 730 złotych. Planowane zakończenie prac – koniec listopada br.

Realizacja przebudowy ulicy Warszawskiej jest planowana z uwzględnieniem dofinansowania ze środków pozyskanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Działanie 6.1. Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach dla „Systemu zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.”. Jednocześnie planowane jest sfinansowanie części tej inwestycji w zakresie ronda turbinowego i fragmentu ul. Jagiełły, jako drogi wojewódzkiej w ramach oszczędności na pozyskanej subwencji ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury.

Miasto realizuje zadanie wspólnie z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp.z o.o. w Gorzowie. Jest to druga wspólna inicjatywa, w ramach której PWiK przekazało swoją dokumentację projektową i upoważniło Miasto do wyłonienia w ramach przetargu wspólnego wykonawcy, który zrealizuje zarówno roboty drogowe jak i sieci stanowiące własność PWiK. Dzięki temu spółka będzie mogła wymienić swoje zniszczone sieci bez ponoszenia dodatkowych kosztów, które powstałyby gdyby roboty realizowała indywidualnie. Wyłoniony w przetargu nieograniczonym wykonawca będzie odpowiedzialny za przebudowę ulicy Walczaka i przebudowę ulicy Warszawskiej. Inwestorem robót drogowych: kanalizacji deszczowej, oświetlenia, torowiska i sieci trakcyjnej jest Miasto Gorzów Wlkp. Inwestorem robót dotyczących przebudowy sieci wodociągowej jest PWiK Sp. o.o. Nadzór nad robotami pełnić będzie doświadczona firma EKO INVEST S.A. ze Szczecina, która jednocześnie realizuje nadzór nad największą inwestycją Miasta – Odwodnienie zachodniej części miasta. Jej doświadczenie i profesjonalizm jest gwarancją dobrej jakości robót.

Tymczasowa organizacja ruchu na czas trwania przebudowy ul. Warszawskiej i Walczaka
Prace prowadzone będą zgodnie z zatwierdzonym w marcu projektem czasowej organizacji ruchu, który był opiniowany przez Komendą Miejską Policji, MZK oraz merytoryczne wydziały Urzędu Miasta. Roboty wykonywane będą etapowo tak, aby zminimalizować utrudnienia dla pieszych i kierowców oraz umożliwić prawidłowe funkcjonowanie komunikacji publicznej oraz dostęp do posesji zlokalizowanych w rejonie przebudowywanych ulic.

Podział na etapy i ich zakres skoordynowano z organizacją ruchu na czas przebudowy ul. Borowskiego oraz realizacją II etapu programu KAWKA, które realizowane będą równolegle.

Wydzielone zostały dwa główne etapy, które wprowadzone będą najprawdopodobniej w następującej kolejności:
• etap I – zamknięcie skrzyżowanie ulic Jagiełły – Walczaka, zamknięcie ulic dochodzących do ww. skrzyżowania na odcinkach: ul. Warszawska do ul. 9 Muz, ul. Walczaka do Góry Powstańców oraz Jagiełły do ul. Dzieci Wrzesińskich;
• etap II – zamknięcie ul. Walczaka od skrzyżowania z ul. Góra Powstańców do ul. Piłsudskiego oraz zamknięcie ul. Cichońskiego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Teatralną i Warszawską.

ETAP 1
Na czas I etapu objazd główny dla komunikacji publicznej (w tym również dla komunikacji zastępczej za tramwaje) i pojazdów indywidualnych wyznaczony zostanie ulicami: Sikorskiego - Teatralną – Podmiejską – Pomorską – przez Rondo Ofiar Katynia do ul. Walczaka.
W tym czasie ul. Walczaka od ul. Piłsudskiego funkcjonować będzie jako droga „ślepa”, bez przejazdu do ul. Jagiełły. Natomiast ruch z ul. Jagiełły skierowany zostanie w ul. Dzieci Wrzesińskich oraz poprzez manewr zawracania w ul. Drzymały.
Objazd alternatywny dla kierowców w kierunku północnej części miasta wyznaczony zostanie od ul. Jagiełły ulicami: Wybickiego – Łokietka - Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta - Al. Ks. Andrzejewskiego –Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej – Walczaka. Trasa objazdu będzie jednocześnie wykorzystywana jako objazd zamkniętej ul. Borowskiego.

ETAP 2
W etapie II wyłączana z ruchu będzie ul. Walczaka. Prace prowadzone będą podetapami tak, aby maksymalnie długo zachować dojazd do posesji i instytucji zlokalizowanych wzdłuż ul. Walczaka.
Równolegle planowane jest zamknięcie ul. Cichońskiego (remont nawierzchni) wraz ze skrzyżowaniem z ul. Warszawską i Teatralną. Wówczas ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Dzieci Wrzesińskich i Herberta funkcjonować będzie jako droga „ślepa” bez przejazdu. Objazdy dla komunikacji publicznej i pojazdów indywidualnych wyznaczone zostaną od skrzyżowania przy Katedrze ulicami: Jagiełły – Warszawską – Podmiejską – Pomorską. Podobnie jak w etapie 1 funkcjonować będzie objazd alternatywny ulicami: Wybickiego – Łokietka - Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta - Al. Ks. Andrzejewskiego – Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej – Walczaka.

Dokładne terminy rozpoczęcia robót w każdym z etapów zostaną szczegółowo podane po przedstawieniu przez Wykonawcę zadania harmonogramu. Przed wprowadzeniem każdego z etapów mieszkańcy będą szczegółowo informowani o spodziewanych utrudnieniach, trasach objazdów, trasach linii autobusowych i rozmieszczeniu przystanków czasowych.

W obu etapach zawieszone będzie kursowanie linii tramwajowych nr „1” i „3”, a w ich miejsce funkcjonować będzie zastępcza komunikacja autobusowa na trasie Zakład Energetyczny – Silwana – Zakład Energetyczny.

UM
Fot. Łukasz Kulczyński
7 lipca 2016 08:44, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Tak potężny remont i w krótkim czasie. Dlaczego na Zawarciu trwa tak ślimaczo?
Anonim_1466, 09.07.2016, 07:19, 188.146.135.139 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Uaktualnione zarządzenia duszpasterskie na czas pandemii
26 marca bp Tadeusz Lityński wydał uaktualnione zarządzenia odnoszące się do duszpasterstwa w okresie zmagań z pandemią koronawirusa. Obszerny, liczący ... <czytaj dalej>
Zmiany w kursowaniu pociągów
Publikujemy komunikat w sprawie kursowania pociągów POLREGIO. W związku z wdrożeniem nadzwyczajnych rządowych rozwiązań mających na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie ... <czytaj dalej>
Sytuacja epidemiologiczna w Gorzowie
Publikujemy komunikat Urzędu Miasta w Gorzowie w sprawie sytuacji związanej z koronawirusem. Wczoraj informowaliśmy o kolejnym zachorowaniu w województwie. Szczegóły tu: ... <czytaj dalej>
Ograniczenia w wydziale komunikacji
Celem ograniczenia przebywania w jednym pomieszczeniu wielu osób, od poniedziałku (16 marca) w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta przy ulicy Myśliborskiej ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Parafia Prawosławna P.w.Narodzenia Bogurodzicy

ul. Kostrzyńska 2 b, Gorzów Wlkp.
tel. 95 725 01 57
branża: Kościoły, związki wyznaniowe <czytaj dalej>

Chlorator od gorzowskich wodociągów
Dzięki Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji, cieki szpitala zakaźnego będą wolne ... <czytaj dalej>
Jak radzić sobie z lękiem
Od wtorku 31 marca, na kanale YouTube Akademia NFZ będą ... <czytaj dalej>
Siedem rad, jak nie dać się hackerom
SMS-y na temat szczepień przeciwko koronawirusowi z obietnicą zwrotu 70 ... <czytaj dalej>
Kto wytwarza więcej śmieci? Polak czy Duńczyk?
I co z tego wynika
Odpowiedzialne i efektywne gospodarowanie odpadami to jeden z największych problemów ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« kwiecień 2020 »
P W Ś C P S N
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Pytania tendencyjne
Mamy w kraju stan epidemiczny. Dla zwykłego człowieka to stan nadzwyczajny. Wszystko od ponad tygodnia zmieniło się w życiu niemal każdego Polaka. Ale ta nadzwyczajna sytuacja dla niektórych nic nie ... <czytaj dalej>
Tajemnica mojej wyobraźni
Pod hasłem „Tajemnica mojej wyobraźni” rusza 18. edycja ogólnopolskiego konkursu <czytaj dalej>
Lubuskie Wawrzyny 2019 – zaproszenie do konkursu
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 6e.jpg
Hanna Kaup:
1IV2020 - prima aprilis
1IV2020. Wydawać by się mogło, że w sytuacji epidemii i coraz ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
31III2020 - coraz trudniej
31III2020. Ostatni dzień marca. Rząd w czasie kolejnej konferencji poinformował Polaków ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Czym jest koronawirus
Dr Dawid Ciemięga pochodzi z Tychów. Jest lekarzem pediatrą i ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Siedem rad, jak nie dać się hackerom
SMS-y na temat szczepień przeciwko koronawirusowi z obietnicą zwrotu 70 ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_8674:
Żenujące, ponizajace dla przyznajacego nagrode, ze nie sprawdza, nie czyta , nie weryfikuje i dla odbierajacego za to co zrobili tylu pracownikom. W <czytaj dalej>
Anonim_2726:
nosił wilk razy kilka, ponieśli jednego i drugiego wilka <czytaj dalej>
Anonim_5592:
2726 Samokrytyka dobra rzecz <czytaj dalej>
Anonim_2726:
Ale się ubawiłem <czytaj dalej>
Anonim_2726:
Gorzów to stan umysłu <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej