wtorek 12 listopada 2019     Renata, Witold, Konrad
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Straciliśmy 300 tys. zł - cd. dyskusji o ZUO
Publikujemy kolejny list prezesa Artura Czyżewskiego do Piotra Steblin-Kamińskiego w sprawie sytuacji dawnego ZUO.

Panie Piotrze. Dziś historia ledwie sprzed sześciu miesięcy wydaje się odległym czasem. Także nasze ówczesne barwne dyskusje. Co się zmieniło w tym czasie? Na przykład to, że gorzowski redaktor poczytnego bloga zmienia kilka razy poglądy. Dziś wyglądają one tak:
„Nie wiedzieć dlaczego rzutki prezes Inneco ma wątpliwości co do istoty mojego pisania o byłym ZUO. Ani często nie pisuję o tej spółce, ani mnie ona nie interesuje zbytnio. Funkcjonuje dobrze, nie grozi jej upadek, przynosi dochód…”
Mało wyrazisty sarkazm, czy próba odwrócenia uwagi od tego co było kilka dni wcześniej?
„Znowu coś zaczyna się dziać złego w miejskich spółkach Gorzowa. A przynajmniej w jednej.[…] dawnym ZUO”

A jeszcze kilka miesięcy wcześniej w komentarzu do mojej opinii o złym stanie spółki i poważnych błędach, które do tego prowadziły:
„Każdy z podanych przez pana argumentów na „nieróżowy” kolor sytuacji w ZUO jest do zbicia. Nie rozwodząc się zbytnio, „zawiązanie rezerw” z jakiegokolwiek tytułu nie jest równoznaczne z utratą tych pieniędzy. To nie jest szkoda.[…] Jako szary zjadacz chleba, jako zwykły obywatel, zaniepokojony jednak jestem o swoje miasto. Moje zarzuty nie są nierzetelne, one są odbiciem wiedzy, jaką społeczeństwo Gorzowa ma o dziwnych ruchach w cenionej do tej pory spółce.”

Sam nie wiem... czy to rozważania człowieka, który nie ma pełnej wiedzy dotyczącej funkcjonowania spółki, co powoduje, że jego ocena sytuacji nie może być obiektywna? Czy trudno przyznać: "tak, myliłem się problemy w ZUO były wcześniej, po prostu ich nie widziałem”?

PS
Te rezerwy, które Pan kwestionował wtedy… te co niby nie są stratą…. Jest już wyrok. Straciliśmy 300 tys. zł… Pewnie sąd w Szczecinie też był pod wpływem „urokliwej grupy rządzącej” Gorzowem. Bo przecież niemożliwe, aby wyrok miał coś wspólnego z obiektywną oceną popełnionych wcześniej błędów. Prawda?

Artur Czyżewski
prezes INNECO

7 lipca 2016 08:08, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Żenujący sposób omawiania spraw Spółki, którą się zarządza na forum portalu internetowego. Rozumiem, że ta forma komunikacji jest teraz obowiązującą drogą prezentowania dokonań podmiotu, którym się zarządza? Mam tylko nadzieję, że władze miasta ukrócą tę korespondencję, nieprzystającą do rangi zajmowanego stanowiska.
Anonim_8422, 07.07.2016, 15:46, 83.21.196.180 ##

Nowa nazwa to "INNEKO" a nie "INNECO".
Anonim_3842, 07.07.2016, 17:44, 81.190.175.207 ##

Pani się nie przejmuje. Spółka skończy jak wszystkie inne rodzinne firmy w tym regionie.
Anonim_1939, 07.07.2016, 17:52, 94.254.249.47 ##

A dlaczego żenujący? Ludzie chcą wiedzieć, więc i taka metoda jest dobra. Najpierw narzekają, że nikt ich nie informuje, a potem mają pretensje, że trwa dyskusja. Oj, Polacy, Polacy, zawsze niezadowoleni.
Anonim_4287, 07.07.2016, 19:45, 83.12.47.250 ##

Inteligentny człowiek powinien czytać ze zrozumieniem. Bardzo inteligentny, za jakiego uważałem pana prezesa Artura Czyżewskiego ze zrozumieniem i pomiędzy wierszami. Zapewniam pana Prezesa, że spotka się jeszcze z moim nazwiskiem. A teraz dobrego lata życzę Wszystkim.
Steblin-Kamiński, 08.07.2016, 17:58, 81.190.174.8 ##

Panie prezesie Czyżewski. Pisząc takie listy ośmiesza się Pan. Te infantylne rozważania nie pasują do szefa "holdingu". Proponuję koncentrację w działaniach na rzecz rozwoju Inneko
Domaradzki Mariusz, 10.07.2016, 08:30, 188.146.66.91 ##

Mam wrażenie, że jakieś ,,chłoptasiostwo' stało się modne w tym mieście. No brak tylko by szanowny pan prezes pokazał Piotrowi język. Żenada!
Monika Twarogal, 10.07.2016, 19:06, 37.47.175.4 ##

Panie Prezesie Domaradzki. Na hejt odpowiadam nieczęsto. Nawet ten podpisany nazwiskiem. Zawsze może ktoś nadużywać cudzego nazwiska. Zaprezentowany przez Pana sposób myślenia mocno mnie dziwi, jak na byłego członka zarządu. Jakież to rozważania Pana irytują? Fakt, dotąd rozważań tu nie było. Pieniądze w spółce sprawnie wydawano, bieliły się tynki, powstawały spółki zależne. I nikt nawet nie pisnął czy to aby potrzebne i ile będzie kosztować za chwilę? Podobnie w mieście. Nad megalomanią filharmonii zapewne też nie snuto rozważań? Pamięta Pan jak to było? Myślę drogi Panie, że nie dyskusje kogokolwiek ośmieszają, lecz ich brak. Raczy Pan wybaczyć, ale standardy spółek prywatnych, skąd się wywodzę, nakazują szczegółowe informowanie właściciela o stanie spółki i zamierzeniach. W spółce komunalnej właścicielem są mieszkańcy sprawujący władzę poprzez Radę Miasta i Prezydenta. A właściciela należy informować. Dziwne że Pan o tym nie wie.
Artur Czyżewski, 13.07.2016, 22:49, 94.254.128.51 ##

Szanowny Panie Czyżewski.

Dziękuję za ustosunkowanie się do mojej wypowiedzi. Nie rozumiem jednak gdzie Pan widzi hejt. Absolutnie nie krytykuję pańskiej działalności biznesowej. Odnoszę się tylko i wyłącznie do formuły dyskusji jaką Pan raczy prowadzić z Piotrem Steblin Kamińskim. Pragnę również zauważyć, że w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w zakresie dysponowania środkami znajdującymi się w zasobach spółki powinien Pan zawiadomić odpowiednie organy. Z przekazów medialnych nie wynika jakoby takie kroki zostały poczynione. Jeżeli zatem takich działań nie podjęto to dla mnie jest to tylko i wyłącznie próba usprawiedliwiania swoich dotychczasowych działań poprzez przerzucanie winy na poprzedni zarząd. Nie wiem o co Panu chodzi w zakresie informowania mieszkańców. Tak jak GRH było pod ostrzałem przez ostatnie trzy lata to nikomu nie życzę. I to w każdym zakresie. I jeszcze jedno na koniec. Mam taką prośbę. Gdy chce Pan mnie poznać, porozmawiać i skonfrontować moje poglądy a także spojrzenie na miasto to informuję, że jestem do Pana dyspozycji. I z pewnością Pan wie dlaczego to piszę. Pozdrawiam Panie prezesie i proszę pamiętać, że nie hejtuję Pana bo nie mieliśmy okazji się poznać. Może i z Pana równy gość. Tego nie wiem. Miłego dnia.
Mariusz Domaradzki, 14.07.2016, 10:55, 188.146.5.204 ##

Panie Mariuszu, czy z Pana wypowiedzi wynika, że o tym czy doszło do błędów w dysponowaniu majątkiem firmy, możemy wnioskować tylko, gdy zostały powiadomione „organy”?. Przykro mi ale nie jestem muzykalny i ani na organach ani na innych instrumentach się nie znam. Dla mnie, o tym że pieniądze alokowano błędnie, decyduje fakt, że zamiast zarabiać, inwestycje przynoszą straty. A ponoszenie strat nie jest kategorią prokuratorską, lecz zwykłym zupełnie legalnym ludzkim błędem. Mylę się?

Brak z mojej strony takowych działań harmonicznych ze „stosownymi organami” to usprawiedliwianie się? Dlaczego? Ja tylko mówię, że w Pana ulubionym samochodzie marki ZUO, który dostałem do dyspozycji we władanie, jest zatarty silnik. Wiem, że to Pana ulubiony samochód, ale ja jeszcze nim nie ruszyłem z miejsca. Ot zdiagnozowałem defekt. Mówiąc mniej aluzyjnie: nie rozumiem Pana wypowiedzi. Z 87 milionów złotych jakie grupa kapitałowa ZUO wydała na inwestycje, ja nie wydałem ani złotówki. Chętnie wysłucham na czym polega moja konieczność usprawiedliwiania się w tym zakresie? Jako prezes pewnie Pan potrafi to wyjaśnić.

Co zaś do sposobu prowadzenia dialogu… szersza choć niebezpośrednia odpowiedź w linku

w w w. egorzowska.pl/pokaz,z_pierwszej_reki,7000


Artur Czyżewski, 29.07.2016, 08:20, 79.189.86.2 ##

W końcu i ja się wtrącę, bo dłużej nie zdzierżę.
Szanowny Panie Prezesie Czyżewski.
Po raz kolejny czytam i słyszę, że według Pana za poprzedniej prezesury w spółce ZUO wydawano pieniądze niewłaściwie, że zanotowano i ponoszono straty itp., itd...
Jednocześnie spolegliwie Pan przyznaje, że ,,ponoszenie strat nie jest kategorią prokuratorską, lecz zwykłym, zupełnie legalnym ludzkim błędem'. O jaki Pan dobry i wyrozumiały.
Nie przedstawił Pan żadnych, absolutnie żadnych dowodów na to, że spółka ZUO na skutek działania Pana poprzednika jakiekolwiek straty poniosła.
Nie przedstawił pan ani jednego dowodu na to, że poprzedni prezes- Marek Wróblewski popełnił jakiekolwiek błędy.
Pan tylko ciągle o tym opowiada i robi Pan to chytrze, przyznam szczerze.
W taki sposób, aby nie można było się przyczepić i pozwać Pana do Sądu za zniesławienie.
Dla mnie to co pan robi wobec poprzedniego zarządu ZUO to zwykły starking jest. Sorry.
P.S. A jakimi sukcesami, ale swoimi a nie tymi, które powstały na kanwie działań poprzedniego zarządu może się Pan pochwalić? Konkretnie, z liczbami?

Monika Twarogal, 04.08.2016, 23:17, 37.47.139.7 ##

Monika Twarogal.... nie ma po co się żołądkować - ten pan ma wysoką częstotliwość zmiany etatów.. Jeszcze trochę cierpliwości i gromadzenia doświadczeń na takie spotkania! Namiesza weźmie kasę i zniknie jak sen jaki ponury! Uszy do g ory!
Anonim_6252, 05.08.2016, 13:14, 78.9.74.153 ##

Pani Moniko
Dane przedstawiam więcej niż bardzo szczegółowe podczas spotkań z radnymi, gdzie referuję podejmowane decyzje i ich powody. Tych spotkań było dotąd 5, są więc częstsze niż raz na kwartał. Najbliższe będzie we wrześniu. Spytała Pani kiedyś swoich radnych o obecność na tych spotkaniach i ich wiedzę o Spółce? Czytając jednak uważnie to co piszę, najważniejszą liczbę znalazła by Pani w poprzednim moim komentarzu, czyli raptem kilka linijek wyżej. Liczba była, a i tak nie wzbudziła w Pani zastanowienia.

Nigdy nie rozstrzygam personalnych odpowiedzialności. Z prostego powodu. O decyzjach Spółki rzadko decyduje samodzielnie prezes. Najczęściej wymagana jest zgoda Rady Nadzorczej oraz właściciela. Tak było i w przypadku decyzji inwestycyjnych w ZUO w latach 2014-2015. Mówiąc prawdę nie jest interesujące kto i dlaczego podjął złe decyzje. Jeśli wracam do historii, to po to, aby pokazać przyczyny złej obecnej sytuacji, i wyjaśnić trudne dzisiejsze decyzje.

Artur Czyżewski, 05.08.2016, 19:06, 94.254.224.123 ##

Za złe decyzje odpowiedzialność ponoszą również członkowie RADY NADZORCZEJ. I co Pan zrobił w tym temacie?
Anonim_8198, 06.08.2016, 00:09, 37.47.172.53 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Robert nie umiera, ale...
Publikujemy apel o pomoc w leczeniu Roberta Pawlaczyka. Kochani znajomi i nie znajomi!!! Wiem, jest bardzo dużo osób, które potrzebują pomocy... Kiedy ... <czytaj dalej>
ZCG MG-6 planuje
Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Dwa Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, osiem gniazd pojemników półpodziemnych i gniazdo pojemników podziemnych w Gorzowie oraz po jednym PSZOK-u ... <czytaj dalej>
Kto przebuduje schody?
Przebudowa schodów łączących ul. Wróblewskiego z ul. Na Skarpie wraz z zagospodarowaniem terenu – to kolejne zadanie, które będzie realizowane ... <czytaj dalej>
Co ze stadionem przy Krasińskiego?
Modernizacja stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego z pozytywną oceną ministerstwa. Gorzów jest na ostatniej prostej do pozyskania dofinansowania na modernizację stadionu ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Rajbud Development" Sp. z o.o.

ul. Wyszyńskiego 123, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 35 42
branża: Deweloperzy <czytaj dalej>
"Cent" Kantor Sabina Müller

ul. Garbary 19, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 62 82
branża: Lombardy <czytaj dalej>

Motocyklowe historie Jędrzeja Łagody
Klub „Na Zapiecku w Inneko” przy ul. Teatralnej zaprasza na ... <czytaj dalej>
Siedem premier
Kino Helios proponuje w nowym filmowym tygodniu aż siedem premier. ... <czytaj dalej>
Mamy Niepodległą, więc wyślij kartkę
Latem wysyłaliśmy kartki w akcji #StądJestem, a teraz możemy pozdrowić ... <czytaj dalej>
"Nietykalni" są wśród nas
Kiedy poznałam historię Michała Worocha, który – poruszając się na ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« listopad 2019 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Gorzów ma ludzi, których warto naśladować
Skończyły się wakacje, skończyło lato i tylko jeszcze wyjazdy do lasu dają namiastkę radości, bo w tym roku lasy pełne grzybów. Jeśli przyjrzeć się forom internetowym, to aż dziw bierze, ... <czytaj dalej>
Przedszkolaki nauczą mycia rąk
Przedszkolaki mogą wziąć udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego <czytaj dalej>
Podróże moich marzeń - konkurs
„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to jeden z największych w Polsce przeglądów <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - a.jpg
Hanna Kaup:
Pomaganie ma sens
Z Fundacją Arka Bydgoszcz jestem związana od 15 lat. W ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Radosny sezon grzybowy
Choć wielu prorokowało, że z powodu suchego lata w lasach ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Opieka nad osobą po udarze mózgu to także troska o siebie
Kiedy bliską osobę dotknie choroba neurologiczna, szereg obowiązków i trudności ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Tajemnice lotów transferowych
Linie lotnicze zazwyczaj nie oferują bezpośrednich lotów do odległych zakątków ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
ryś:
A czy prawdą jest, że Inneko RCS wywozi odpady komunalne bez odpowiedniego zezwolenia?
W Rejestrze Działalności Regulowanej
ZCG MG6 ta <czytaj dalej>
krzyś:
ciekawe jak w takim towarzystwie odnalazłby się prezes Inneko RCS?

wychowanek prezesa Artura Cz.


<czytaj dalej>
Anonim_7993:
trudnosci ze znalezieniem pracownikow wykwalifikowanych wynikaja z braku szkolen przez przedsiebiorcow i przyjmowania na staze. zamiast tego szuka sie <czytaj dalej>
Anonim_7993:
o trudnosci znalezienia pracownika za minimum krajowe po wyzszych studiach do ksiegowosci??? <czytaj dalej>
Anonim_7897:
podsumowując w życiu cały czas kiwa każdy każdego (nauczyciel ucznia, dyrektor pracownika itd.) i wygrywa tylko ten, kto pierwszy kogo wykiwa ca <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej