poniedziałek 10 sierpnia 2020     Borys, Bogdan, Wawrzyniec
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Poznaj zasłużonych dla województwa lubuskiego
Sejmik Województwa Lubuskiego podjął uchwałę w sprawie nadania Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Kapituła uhonowrowała odznaką 11 osób.

Na posiedzeniu 13 maja kapituła pozytywnie zaopiniowała wnioski o nadanie odznaki 11 osobom: Mikołajowi Blinkowskiemu, Bożennie Bukiewicz, Jackowi Jakubiakowi, Krzysztofowi Kowalikowi, Alicji Kwiatkowskiej, Anitcie Katarzynie Maksymowicz, Mariuszowi Nowakowi, Szymonowi Pryczowi, Jerzemu Szałacie, Witoldowi Wariasowi oraz Ludwikowi Zalewskiemu. Osoby wybrane przez kapitułę odbiorą honorowe odznaki na uroczystej sesji Sejmiku, która odbędzie się 27 maja w Gorzowie.

***

Mikołaj Blinkowski jest bardzo zaangażowany w pracę społeczną na rzecz organizacji pozarządowych i w działania Związku Sybiraków. Dzięki dużemu zaangażowaniu w społeczną działalność, m.in. bezinteresowną pomoc potrzebującym, cieszy się wśród środowiska lokalnej społeczności dużym uznaniem i zaufaniem. Za swoją pracę był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany.

Bożenna Bukiewicz aktywnie działa na rzecz rozwoju regionu lubuskiego. Pozyskuje pieniądze na różne inwestycje i projekty. m.in, na halę sportową, zakup sprzętu medycznego. W swojej działalności współpracuje z samorządowcami, przedsiębiorcami, związkami, gdzie na bieżąco stara się interweniować i rozwiązywać ich problemy (...). Wykazuje również duże zaangażowanie w działalności społecznej na terenie województwa lubuskiego, organizuje i wspiera różnego typu akcje społeczne.

Jacek Jakubiak to znany i ceniony historyk muzealnik. Major rezerwy, posiadający znaczący dorobek naukowy, bogate doświadczenie zawodowe oraz zasługi w ochronie dziedzictwa kulturowego regionu, integracji społecznej oraz kształtowaniu poczucia tożsamości społeczeństwa Ziemi Lubuskiej. Posiada znaczące zasługi w propagowaniu historii Żagania szczycącego się wspaniałymi zabytkami m,in, z czasów Piastów Śląskich, ale przede wszystkim historii związanej z istnieniem na jego obrzeżach obozów dla jeńców wojennych. Skutecznie pozyskuje eksponaty związane z historią obozów oraz historią Żagania, Gromadzi pamiątki po bohaterach II wojny światowej oraz świadectwa dokonanych zbrodni. Od lat pracuje nad problematyką regionalną i miejską. Dzięki Jego umiejętnościom nasz region może dziś szczycić się unikalnymi i cennymi ekspozycjami stałymi i czasowymi. Podejmuje ogromny wysiłek tworząc nową jakość w obrazie kulturowego dziedzictwa regionu.

Krzysztof Kowalik w swojej długoletniej pracy w Filharmonii Zielonogórskiej odznacza się bardzo wysokim poziomem artystycznym i dużym zaangażowaniem w sprawy instytucji. Często występuje jako muzyk solista i kameralista na koncertach organizowanych w Zielonej Górze i terenie województwa lubuskiego. Zasłużony dla kultury muzycznej całego województwa. Jego działalność artystyczna, pedagogiczna i społeczna to olbrzymi wkład w działalność Filharmonii Zielonogórskiej, w życie kulturalne miasta, regionu i całego kraju.

Alicja Kwiatkowska jest zatrudniona na stale w Filharmonii Zielonogórskiej od 6.10.1992 r. Obecnie jako muzyk solista w grupie I skrzypiec. Bardzo często występuje jako muzyk kameralista. Koncertowała jako solistka z orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej w kraju i za granicą. Jej działalność muzyczna, artystyczna, pedagogiczna społeczna to ogromny wkład w działalność Filharmonii Zielonogórskiej, miasta i regionu.

Anitta Katarzyna Maksymowicz - dr nauk humanistycznych, starszy kustosz, kierownik Działu Fotografiki i Promocji Medialnej, Rzecznik Muzeum Ziemi Lubuskiej. W środowisku lubuskim znana jest także z wielu koncertów, jako utalentowana pianistka. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z promocją działalności Muzeum. W tym zakresie prowadzi współpracę z licznymi lokalnymi i ogólnopolskimi mediami, portalami o profilu artystycznym, informacyjnym i turystycznym oraz organizacjami propagującymi wydarzenia kulturalne, klubami partnerskimi, biurami i wydawnictwami turystycznymi. Doświadczenie i zgromadzony dorobek naukowy, twórczość i działalność kulturalna to niezwykle cenny wkład w realizację strategii polityki kulturalnej prowadzonej przez województwo lubuskie . Jej działalność w obszarze edukacji kulturalnej, twórczości artystycznej, ochrony dziedzictwa narodowego dalece wykracza poza obowiązki służbowe, a organizowane przez nią wydarzenia programowe, wystawy cieszą się dużą popularnością. Należy do wyróżniających się i zasłużonych twórców i animatorów życia kulturalnego regionu.

Mariusz Nowak
jako muzyk często reprezentował nasz region nie tylko w kraju, ale i poza granicami. Brał udział w koncertach: koncerty solowe z orkiestrą, koncerty solowe z akompaniamentem, koncerty kameralne w Cottbus i Frankfurcie, koncerty kameralne - kwintet dęty i oktet dęty (Zielona Góra, Krosno Odrzańskie, Międzyrzecz). Jego działalność artystyczna, pedagogiczna i społeczna to olbrzymi wkład w działalność Filharmonii Zielonogórskiej, w życie kulturalne miasta, regionu i całego kraju.

Szymon Pyrcz - nauczyciel z długoletnim stażem pedagogicznym (45 lat pracy). Prowadzony przez Szymona Pyrcza Zespół Szkół Ogólnokształcących od wielu lat osiągał bardzo dobre wyniki nauczania, porównywalne z wynikami najlepszych szkół w województwie lubuskim (dziewiąte miejsce w rankingu szkół średnich w 2002 r. ogłoszonym przez gazetę Rzeczpospolita). O wysokim poziomie dydaktycznym liceum ogólnokształcącego świadczą bardzo dobre wyniki egzaminów maturalnych osiągane przez uczniów, a także sukcesy w konkursach przedmiotowych i olimpiadach na szczeblu wojewódzkim i centralnym. Wspiera organizacyjnie działania na rzecz młodzieży żyjącej w trudnych warunkach środowiskowych. Jest osobą oddaną sprawom szkoły, rzetelną i kompetentną, cieszącą się szacunkiem i uznaniem całego środowiska oświatowego Powiatu Świebodzińskiego. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za wybitne osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze.

Jerzy Szałata w swojej długoletniej pracy artystycznej odznacza się bardzo wysokim poziomem artystycznym i dużym zaangażowaniem w sprawy instytucji. Jego walory artystyczne akceptowane są przez dyrygentów, jak również zespół orkiestry. Często występuje jako muzyk kameralista. Swoje doświadczenie wykorzystuje również w pracy pedagogicznej, odnosząc z powodzeniem sukcesy. Jego działalność artystyczna, pedagogiczna i społeczna to olbrzymi wkład w działalność Filharmonii Zielonogórskiej, w życie kulturalne miasta, regionu i całego kraju.

Witold Warias
od początku pracy zawodowej był związany z zielonogórskim szpitalem wojewódzkim. Bardzo zaangażowany w usprawnienie działalności służby zdrowia, pozyskał szereg lekarzy i pielęgniarek, zwiększył liczbę placówek leczniczych. Posiada ogromny zasób wiedzy praktycznej i teoretycznej, którą umiejętnie wykorzystuje w codziennej pracy z pacjentami. Stanowi wzór etyczny dla pozostałych lekarzy Szpitala. Zdobytą wiedzę i doświadczenie chętnie przekazuje młodszym, mniej doświadczonym lekarzom. Pod jego opieką tytuł specjalisty z zakresu neurologii zdobyło już wielu lekarzy.

Ludwik Zalewski - założyciel i długoletni prezes Swiebodzińskiego Związku Kresowian, działającego na bazie nowoczesnego statutu uwzględniającego szeroki zakres integracji społecznej, międzypokoleniowej i międzynarodowej, szczególnie ze społeczeństwami zamieszkującymi Kresy Wschodnie. Inicjator i współtwórca Pomnika Nekropolii Kresowych na cmentarzu komunalnym w Swiebodzinie. Organizator sympozjum dla nauczycieli "Quo vadis młodzieży" z udziałem wykładowców i profesorów uniwersytetów w Poznaniu i Zielonej Górze. Wieloletni, czynny działacz w zakresie łowiectwa, w Lidze Ochrony Przyrody i kynologii myśliwskiej, z 58-letnim stażem w Polskim Związku Łowieckim. Za działalność w tym zakresie odznaczony Medalami Zasługi Łowieckiej. Aktywnie uprawia strzelectwo myśliwskie. Posiada tytuł Mistrza Strzelectwa Myśliwskiego oraz liczne dyplomy z krajowych i zagranicznych zawodów strzeleckich. Odznaczony srebrnym medalem "Za zasługi dla Pożarnictwa".

LUM


16 maja 2011 19:21, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


nikt z gorzowian nie jest zasłużony dla województwa lubuskiego?
Anonim_9511, 17.05.2011, 12:00, 87.205.48.3 ##

No, to jest zastanawiające
Anonim_9629, 18.05.2011, 09:06, 93.175.129.29 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Tylko telefonicznie lub emailowo
Od środy 5 sierpnia kontakt z Biurem Obsługi Klienta oddziału ENERIS Surowce w Gorzowie Wielkopolskim jest możliwy tylko przez telefon ... <czytaj dalej>
"Dobry start" dla uczniów
Od 1 lipca wpłynęło ponad 1,4 mln wniosków o przyznanie jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny w ramach programu ... <czytaj dalej>
Bon Wsparcia Przedsiębiorców
Zarząd Województwa Lubuskiego podjął decyzję o wznowieniu konkursu Lubuskie Bony Wsparcia Przedsiębiorców i przeprowadzeniu naboru uzupełniającego na nowych – transparentnych ... <czytaj dalej>
Dziecko z COVID 19 w gorzowskim szpitalu
Do odwołania Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. wstrzymuje przyjęcia do Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Ahrens Textil-Service Sp. z o.o.

ul. Mosiężna 6, Gorzów Wlkp.
tel. 95 725 34 60
branża: Pralnie, farbiarnie <czytaj dalej>
"Romax" Architektoniczno-Urbanistyczna Pracownia Projektowa

ul. Pankiewicza 5 -7, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 36 76
branża: Projektowe biura <czytaj dalej>

Dość siedzenia w domu.
Wybierz się na "Włoskie wakacje"
Wszyscy mamy dość zamknięcia, ale nie wszyscy możemy wybrać się ... <czytaj dalej>
5VIII2020 - uważasz się za dobrego człowieka?
5VIII2020. Poszukiwanie sposobów perswazji działającej na ludzi, którzy nie potrafią zadbać ... <czytaj dalej>
Tylko telefonicznie lub emailowo
Od środy 5 sierpnia kontakt z Biurem Obsługi Klienta oddziału ... <czytaj dalej>
Zalety mleka matki
Mleko matki zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób, alergii i infekcji. ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« sierpień 2020 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Nie rozumiem
Z przerażeniem oglądam to, co dzieje się w czasie trwającej wciąż kampanii przed wyborami Prezydenta RP. Uszom i oczom nie wierzę, gdy widzę i słyszę, jak Premier RP zapewnia, że ... <czytaj dalej>
Lubisz ładnie mieszkać?
„Zielona ławeczka” czeka na Ciebie
Jest szansa na poprawę wyglądu podwórek i miejsc najbliższego otoczenia. <czytaj dalej>
Jakie są nasze Smaki Regionów
Ruszyła XX edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Organizuje go <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 6b.jpg
Hanna Kaup:
9VIII2020 - koncert z The Sunny Side Band
9VIII2020. Wczoraj w Zbąszynku i Kostrzynie nad Odrą, a dziś w ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
8VIII2020 - o człowieku obdarzonym wolną wolą
8VIII2020. Sobotni wakacyjny wieczór w Gorzowie warto spędzić na Starym Rynku. ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup radzi:
Zapytaj stomatologa
Wizyta u stomatologa podczas pandemii koronawirusa konieczna czy niebezpieczna? Trwająca w ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Relacja córki z ojcem
Córeczka tatusia – choć niektórym to określenie kojarzy się negatywnie, ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Miejscowy biedus:
Myślibórz, jak wyglądał do 1945? A jak teraz?. Dlaczego Myślibórz nie dąży do bycia miasteczkiem na poziomie Barlinka?. Ma warunki, jezioro ni <czytaj dalej>
Anonim_3329:
Napisano o tym i ....nic. Dzierżyñski sprawę załatwiłby szybko. <czytaj dalej>
Moja BoraBora:
Dziękujemy za wizytę, przepraszamy za trudne warunki zdjęciowe i zapraszamy we wrześniu z jakąś roślinką - będziemy wspólnie urządzać ten <czytaj dalej>
Anonim_8319:
Chcesz żyć w tym chorym miasteczku, pracować i cieszyć sie Rodziną, bądź jak mgła - naucz się znikać. Bądź jak cień - nie posiadaj twarzy <czytaj dalej>
Anonim_8553:
Znając życie zerwą wybrzuszenie i wyrównają kostką brukową a urzędnicy powiedzą OK. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej