wtorek 12 listopada 2019     Renata, Witold, Konrad
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Poznaj zasłużonych dla województwa lubuskiego
Sejmik Województwa Lubuskiego podjął uchwałę w sprawie nadania Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Kapituła uhonowrowała odznaką 11 osób.

Na posiedzeniu 13 maja kapituła pozytywnie zaopiniowała wnioski o nadanie odznaki 11 osobom: Mikołajowi Blinkowskiemu, Bożennie Bukiewicz, Jackowi Jakubiakowi, Krzysztofowi Kowalikowi, Alicji Kwiatkowskiej, Anitcie Katarzynie Maksymowicz, Mariuszowi Nowakowi, Szymonowi Pryczowi, Jerzemu Szałacie, Witoldowi Wariasowi oraz Ludwikowi Zalewskiemu. Osoby wybrane przez kapitułę odbiorą honorowe odznaki na uroczystej sesji Sejmiku, która odbędzie się 27 maja w Gorzowie.

***

Mikołaj Blinkowski jest bardzo zaangażowany w pracę społeczną na rzecz organizacji pozarządowych i w działania Związku Sybiraków. Dzięki dużemu zaangażowaniu w społeczną działalność, m.in. bezinteresowną pomoc potrzebującym, cieszy się wśród środowiska lokalnej społeczności dużym uznaniem i zaufaniem. Za swoją pracę był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany.

Bożenna Bukiewicz aktywnie działa na rzecz rozwoju regionu lubuskiego. Pozyskuje pieniądze na różne inwestycje i projekty. m.in, na halę sportową, zakup sprzętu medycznego. W swojej działalności współpracuje z samorządowcami, przedsiębiorcami, związkami, gdzie na bieżąco stara się interweniować i rozwiązywać ich problemy (...). Wykazuje również duże zaangażowanie w działalności społecznej na terenie województwa lubuskiego, organizuje i wspiera różnego typu akcje społeczne.

Jacek Jakubiak to znany i ceniony historyk muzealnik. Major rezerwy, posiadający znaczący dorobek naukowy, bogate doświadczenie zawodowe oraz zasługi w ochronie dziedzictwa kulturowego regionu, integracji społecznej oraz kształtowaniu poczucia tożsamości społeczeństwa Ziemi Lubuskiej. Posiada znaczące zasługi w propagowaniu historii Żagania szczycącego się wspaniałymi zabytkami m,in, z czasów Piastów Śląskich, ale przede wszystkim historii związanej z istnieniem na jego obrzeżach obozów dla jeńców wojennych. Skutecznie pozyskuje eksponaty związane z historią obozów oraz historią Żagania, Gromadzi pamiątki po bohaterach II wojny światowej oraz świadectwa dokonanych zbrodni. Od lat pracuje nad problematyką regionalną i miejską. Dzięki Jego umiejętnościom nasz region może dziś szczycić się unikalnymi i cennymi ekspozycjami stałymi i czasowymi. Podejmuje ogromny wysiłek tworząc nową jakość w obrazie kulturowego dziedzictwa regionu.

Krzysztof Kowalik w swojej długoletniej pracy w Filharmonii Zielonogórskiej odznacza się bardzo wysokim poziomem artystycznym i dużym zaangażowaniem w sprawy instytucji. Często występuje jako muzyk solista i kameralista na koncertach organizowanych w Zielonej Górze i terenie województwa lubuskiego. Zasłużony dla kultury muzycznej całego województwa. Jego działalność artystyczna, pedagogiczna i społeczna to olbrzymi wkład w działalność Filharmonii Zielonogórskiej, w życie kulturalne miasta, regionu i całego kraju.

Alicja Kwiatkowska jest zatrudniona na stale w Filharmonii Zielonogórskiej od 6.10.1992 r. Obecnie jako muzyk solista w grupie I skrzypiec. Bardzo często występuje jako muzyk kameralista. Koncertowała jako solistka z orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej w kraju i za granicą. Jej działalność muzyczna, artystyczna, pedagogiczna społeczna to ogromny wkład w działalność Filharmonii Zielonogórskiej, miasta i regionu.

Anitta Katarzyna Maksymowicz - dr nauk humanistycznych, starszy kustosz, kierownik Działu Fotografiki i Promocji Medialnej, Rzecznik Muzeum Ziemi Lubuskiej. W środowisku lubuskim znana jest także z wielu koncertów, jako utalentowana pianistka. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z promocją działalności Muzeum. W tym zakresie prowadzi współpracę z licznymi lokalnymi i ogólnopolskimi mediami, portalami o profilu artystycznym, informacyjnym i turystycznym oraz organizacjami propagującymi wydarzenia kulturalne, klubami partnerskimi, biurami i wydawnictwami turystycznymi. Doświadczenie i zgromadzony dorobek naukowy, twórczość i działalność kulturalna to niezwykle cenny wkład w realizację strategii polityki kulturalnej prowadzonej przez województwo lubuskie . Jej działalność w obszarze edukacji kulturalnej, twórczości artystycznej, ochrony dziedzictwa narodowego dalece wykracza poza obowiązki służbowe, a organizowane przez nią wydarzenia programowe, wystawy cieszą się dużą popularnością. Należy do wyróżniających się i zasłużonych twórców i animatorów życia kulturalnego regionu.

Mariusz Nowak
jako muzyk często reprezentował nasz region nie tylko w kraju, ale i poza granicami. Brał udział w koncertach: koncerty solowe z orkiestrą, koncerty solowe z akompaniamentem, koncerty kameralne w Cottbus i Frankfurcie, koncerty kameralne - kwintet dęty i oktet dęty (Zielona Góra, Krosno Odrzańskie, Międzyrzecz). Jego działalność artystyczna, pedagogiczna i społeczna to olbrzymi wkład w działalność Filharmonii Zielonogórskiej, w życie kulturalne miasta, regionu i całego kraju.

Szymon Pyrcz - nauczyciel z długoletnim stażem pedagogicznym (45 lat pracy). Prowadzony przez Szymona Pyrcza Zespół Szkół Ogólnokształcących od wielu lat osiągał bardzo dobre wyniki nauczania, porównywalne z wynikami najlepszych szkół w województwie lubuskim (dziewiąte miejsce w rankingu szkół średnich w 2002 r. ogłoszonym przez gazetę Rzeczpospolita). O wysokim poziomie dydaktycznym liceum ogólnokształcącego świadczą bardzo dobre wyniki egzaminów maturalnych osiągane przez uczniów, a także sukcesy w konkursach przedmiotowych i olimpiadach na szczeblu wojewódzkim i centralnym. Wspiera organizacyjnie działania na rzecz młodzieży żyjącej w trudnych warunkach środowiskowych. Jest osobą oddaną sprawom szkoły, rzetelną i kompetentną, cieszącą się szacunkiem i uznaniem całego środowiska oświatowego Powiatu Świebodzińskiego. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za wybitne osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze.

Jerzy Szałata w swojej długoletniej pracy artystycznej odznacza się bardzo wysokim poziomem artystycznym i dużym zaangażowaniem w sprawy instytucji. Jego walory artystyczne akceptowane są przez dyrygentów, jak również zespół orkiestry. Często występuje jako muzyk kameralista. Swoje doświadczenie wykorzystuje również w pracy pedagogicznej, odnosząc z powodzeniem sukcesy. Jego działalność artystyczna, pedagogiczna i społeczna to olbrzymi wkład w działalność Filharmonii Zielonogórskiej, w życie kulturalne miasta, regionu i całego kraju.

Witold Warias
od początku pracy zawodowej był związany z zielonogórskim szpitalem wojewódzkim. Bardzo zaangażowany w usprawnienie działalności służby zdrowia, pozyskał szereg lekarzy i pielęgniarek, zwiększył liczbę placówek leczniczych. Posiada ogromny zasób wiedzy praktycznej i teoretycznej, którą umiejętnie wykorzystuje w codziennej pracy z pacjentami. Stanowi wzór etyczny dla pozostałych lekarzy Szpitala. Zdobytą wiedzę i doświadczenie chętnie przekazuje młodszym, mniej doświadczonym lekarzom. Pod jego opieką tytuł specjalisty z zakresu neurologii zdobyło już wielu lekarzy.

Ludwik Zalewski - założyciel i długoletni prezes Swiebodzińskiego Związku Kresowian, działającego na bazie nowoczesnego statutu uwzględniającego szeroki zakres integracji społecznej, międzypokoleniowej i międzynarodowej, szczególnie ze społeczeństwami zamieszkującymi Kresy Wschodnie. Inicjator i współtwórca Pomnika Nekropolii Kresowych na cmentarzu komunalnym w Swiebodzinie. Organizator sympozjum dla nauczycieli "Quo vadis młodzieży" z udziałem wykładowców i profesorów uniwersytetów w Poznaniu i Zielonej Górze. Wieloletni, czynny działacz w zakresie łowiectwa, w Lidze Ochrony Przyrody i kynologii myśliwskiej, z 58-letnim stażem w Polskim Związku Łowieckim. Za działalność w tym zakresie odznaczony Medalami Zasługi Łowieckiej. Aktywnie uprawia strzelectwo myśliwskie. Posiada tytuł Mistrza Strzelectwa Myśliwskiego oraz liczne dyplomy z krajowych i zagranicznych zawodów strzeleckich. Odznaczony srebrnym medalem "Za zasługi dla Pożarnictwa".

LUM


16 maja 2011 19:21, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


nikt z gorzowian nie jest zasłużony dla województwa lubuskiego?
Anonim_9511, 17.05.2011, 12:00, 87.205.48.3 ##

No, to jest zastanawiające
Anonim_9629, 18.05.2011, 09:06, 93.175.129.29 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Robert nie umiera, ale...
Publikujemy apel o pomoc w leczeniu Roberta Pawlaczyka. Kochani znajomi i nie znajomi!!! Wiem, jest bardzo dużo osób, które potrzebują pomocy... Kiedy ... <czytaj dalej>
ZCG MG-6 planuje
Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Dwa Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, osiem gniazd pojemników półpodziemnych i gniazdo pojemników podziemnych w Gorzowie oraz po jednym PSZOK-u ... <czytaj dalej>
Kto przebuduje schody?
Przebudowa schodów łączących ul. Wróblewskiego z ul. Na Skarpie wraz z zagospodarowaniem terenu – to kolejne zadanie, które będzie realizowane ... <czytaj dalej>
Co ze stadionem przy Krasińskiego?
Modernizacja stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego z pozytywną oceną ministerstwa. Gorzów jest na ostatniej prostej do pozyskania dofinansowania na modernizację stadionu ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Poz-Bruk" Hurtownia Michał Janicki

ul. Kostrzyńska 87 g, Gorzów Wlkp.
tel. 510 151 684
branża: Budowlane materiały <czytaj dalej>
"Sylwetka" Zakład Krawiecki Jerzy Klimiński

ul. Bolesława Chrobrego 33 Ip., Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 84 57
branża: Krawieckie usługi <czytaj dalej>
"Syntom" S.A. Punkt Skupu

ul. Podmiejska Boczna 14 A, Gorzów Wlkp.
tel.
branża: Surowce wtórne, złom <czytaj dalej>

Motocyklowe historie Jędrzeja Łagody
Klub „Na Zapiecku w Inneko” przy ul. Teatralnej zaprasza na ... <czytaj dalej>
Mamy Niepodległą, więc wyślij kartkę
Latem wysyłaliśmy kartki w akcji #StądJestem, a teraz możemy pozdrowić ... <czytaj dalej>
"Nietykalni" są wśród nas
Kiedy poznałam historię Michała Worocha, który – poruszając się na ... <czytaj dalej>
Tysiąc książek dla Szesnastki
„Tysiąc powodów, by czytać” to konkurs, w którym można wygrać ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« listopad 2019 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Gorzów ma ludzi, których warto naśladować
Skończyły się wakacje, skończyło lato i tylko jeszcze wyjazdy do lasu dają namiastkę radości, bo w tym roku lasy pełne grzybów. Jeśli przyjrzeć się forom internetowym, to aż dziw bierze, ... <czytaj dalej>
Przedszkolaki nauczą mycia rąk
Przedszkolaki mogą wziąć udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego <czytaj dalej>
Podróże moich marzeń - konkurs
„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to jeden z największych w Polsce przeglądów <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - indianin2b.jpg
Hanna Kaup:
Pomaganie ma sens
Z Fundacją Arka Bydgoszcz jestem związana od 15 lat. W ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Radosny sezon grzybowy
Choć wielu prorokowało, że z powodu suchego lata w lasach ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Opieka nad osobą po udarze mózgu to także troska o siebie
Kiedy bliską osobę dotknie choroba neurologiczna, szereg obowiązków i trudności ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Tajemnice lotów transferowych
Linie lotnicze zazwyczaj nie oferują bezpośrednich lotów do odległych zakątków ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
ryś:
A czy prawdą jest, że Inneko RCS wywozi odpady komunalne bez odpowiedniego zezwolenia?
W Rejestrze Działalności Regulowanej
ZCG MG6 ta <czytaj dalej>
krzyś:
ciekawe jak w takim towarzystwie odnalazłby się prezes Inneko RCS?

wychowanek prezesa Artura Cz.


<czytaj dalej>
Anonim_7993:
trudnosci ze znalezieniem pracownikow wykwalifikowanych wynikaja z braku szkolen przez przedsiebiorcow i przyjmowania na staze. zamiast tego szuka sie <czytaj dalej>
Anonim_7993:
o trudnosci znalezienia pracownika za minimum krajowe po wyzszych studiach do ksiegowosci??? <czytaj dalej>
Anonim_7897:
podsumowując w życiu cały czas kiwa każdy każdego (nauczyciel ucznia, dyrektor pracownika itd.) i wygrywa tylko ten, kto pierwszy kogo wykiwa ca <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej