piątek 29 maja 2020     Magdalena, Teodozja, Maria
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Poznaj zasłużonych dla województwa lubuskiego
Sejmik Województwa Lubuskiego podjął uchwałę w sprawie nadania Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Kapituła uhonowrowała odznaką 11 osób.

Na posiedzeniu 13 maja kapituła pozytywnie zaopiniowała wnioski o nadanie odznaki 11 osobom: Mikołajowi Blinkowskiemu, Bożennie Bukiewicz, Jackowi Jakubiakowi, Krzysztofowi Kowalikowi, Alicji Kwiatkowskiej, Anitcie Katarzynie Maksymowicz, Mariuszowi Nowakowi, Szymonowi Pryczowi, Jerzemu Szałacie, Witoldowi Wariasowi oraz Ludwikowi Zalewskiemu. Osoby wybrane przez kapitułę odbiorą honorowe odznaki na uroczystej sesji Sejmiku, która odbędzie się 27 maja w Gorzowie.

***

Mikołaj Blinkowski jest bardzo zaangażowany w pracę społeczną na rzecz organizacji pozarządowych i w działania Związku Sybiraków. Dzięki dużemu zaangażowaniu w społeczną działalność, m.in. bezinteresowną pomoc potrzebującym, cieszy się wśród środowiska lokalnej społeczności dużym uznaniem i zaufaniem. Za swoją pracę był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany.

Bożenna Bukiewicz aktywnie działa na rzecz rozwoju regionu lubuskiego. Pozyskuje pieniądze na różne inwestycje i projekty. m.in, na halę sportową, zakup sprzętu medycznego. W swojej działalności współpracuje z samorządowcami, przedsiębiorcami, związkami, gdzie na bieżąco stara się interweniować i rozwiązywać ich problemy (...). Wykazuje również duże zaangażowanie w działalności społecznej na terenie województwa lubuskiego, organizuje i wspiera różnego typu akcje społeczne.

Jacek Jakubiak to znany i ceniony historyk muzealnik. Major rezerwy, posiadający znaczący dorobek naukowy, bogate doświadczenie zawodowe oraz zasługi w ochronie dziedzictwa kulturowego regionu, integracji społecznej oraz kształtowaniu poczucia tożsamości społeczeństwa Ziemi Lubuskiej. Posiada znaczące zasługi w propagowaniu historii Żagania szczycącego się wspaniałymi zabytkami m,in, z czasów Piastów Śląskich, ale przede wszystkim historii związanej z istnieniem na jego obrzeżach obozów dla jeńców wojennych. Skutecznie pozyskuje eksponaty związane z historią obozów oraz historią Żagania, Gromadzi pamiątki po bohaterach II wojny światowej oraz świadectwa dokonanych zbrodni. Od lat pracuje nad problematyką regionalną i miejską. Dzięki Jego umiejętnościom nasz region może dziś szczycić się unikalnymi i cennymi ekspozycjami stałymi i czasowymi. Podejmuje ogromny wysiłek tworząc nową jakość w obrazie kulturowego dziedzictwa regionu.

Krzysztof Kowalik w swojej długoletniej pracy w Filharmonii Zielonogórskiej odznacza się bardzo wysokim poziomem artystycznym i dużym zaangażowaniem w sprawy instytucji. Często występuje jako muzyk solista i kameralista na koncertach organizowanych w Zielonej Górze i terenie województwa lubuskiego. Zasłużony dla kultury muzycznej całego województwa. Jego działalność artystyczna, pedagogiczna i społeczna to olbrzymi wkład w działalność Filharmonii Zielonogórskiej, w życie kulturalne miasta, regionu i całego kraju.

Alicja Kwiatkowska jest zatrudniona na stale w Filharmonii Zielonogórskiej od 6.10.1992 r. Obecnie jako muzyk solista w grupie I skrzypiec. Bardzo często występuje jako muzyk kameralista. Koncertowała jako solistka z orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej w kraju i za granicą. Jej działalność muzyczna, artystyczna, pedagogiczna społeczna to ogromny wkład w działalność Filharmonii Zielonogórskiej, miasta i regionu.

Anitta Katarzyna Maksymowicz - dr nauk humanistycznych, starszy kustosz, kierownik Działu Fotografiki i Promocji Medialnej, Rzecznik Muzeum Ziemi Lubuskiej. W środowisku lubuskim znana jest także z wielu koncertów, jako utalentowana pianistka. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z promocją działalności Muzeum. W tym zakresie prowadzi współpracę z licznymi lokalnymi i ogólnopolskimi mediami, portalami o profilu artystycznym, informacyjnym i turystycznym oraz organizacjami propagującymi wydarzenia kulturalne, klubami partnerskimi, biurami i wydawnictwami turystycznymi. Doświadczenie i zgromadzony dorobek naukowy, twórczość i działalność kulturalna to niezwykle cenny wkład w realizację strategii polityki kulturalnej prowadzonej przez województwo lubuskie . Jej działalność w obszarze edukacji kulturalnej, twórczości artystycznej, ochrony dziedzictwa narodowego dalece wykracza poza obowiązki służbowe, a organizowane przez nią wydarzenia programowe, wystawy cieszą się dużą popularnością. Należy do wyróżniających się i zasłużonych twórców i animatorów życia kulturalnego regionu.

Mariusz Nowak
jako muzyk często reprezentował nasz region nie tylko w kraju, ale i poza granicami. Brał udział w koncertach: koncerty solowe z orkiestrą, koncerty solowe z akompaniamentem, koncerty kameralne w Cottbus i Frankfurcie, koncerty kameralne - kwintet dęty i oktet dęty (Zielona Góra, Krosno Odrzańskie, Międzyrzecz). Jego działalność artystyczna, pedagogiczna i społeczna to olbrzymi wkład w działalność Filharmonii Zielonogórskiej, w życie kulturalne miasta, regionu i całego kraju.

Szymon Pyrcz - nauczyciel z długoletnim stażem pedagogicznym (45 lat pracy). Prowadzony przez Szymona Pyrcza Zespół Szkół Ogólnokształcących od wielu lat osiągał bardzo dobre wyniki nauczania, porównywalne z wynikami najlepszych szkół w województwie lubuskim (dziewiąte miejsce w rankingu szkół średnich w 2002 r. ogłoszonym przez gazetę Rzeczpospolita). O wysokim poziomie dydaktycznym liceum ogólnokształcącego świadczą bardzo dobre wyniki egzaminów maturalnych osiągane przez uczniów, a także sukcesy w konkursach przedmiotowych i olimpiadach na szczeblu wojewódzkim i centralnym. Wspiera organizacyjnie działania na rzecz młodzieży żyjącej w trudnych warunkach środowiskowych. Jest osobą oddaną sprawom szkoły, rzetelną i kompetentną, cieszącą się szacunkiem i uznaniem całego środowiska oświatowego Powiatu Świebodzińskiego. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za wybitne osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze.

Jerzy Szałata w swojej długoletniej pracy artystycznej odznacza się bardzo wysokim poziomem artystycznym i dużym zaangażowaniem w sprawy instytucji. Jego walory artystyczne akceptowane są przez dyrygentów, jak również zespół orkiestry. Często występuje jako muzyk kameralista. Swoje doświadczenie wykorzystuje również w pracy pedagogicznej, odnosząc z powodzeniem sukcesy. Jego działalność artystyczna, pedagogiczna i społeczna to olbrzymi wkład w działalność Filharmonii Zielonogórskiej, w życie kulturalne miasta, regionu i całego kraju.

Witold Warias
od początku pracy zawodowej był związany z zielonogórskim szpitalem wojewódzkim. Bardzo zaangażowany w usprawnienie działalności służby zdrowia, pozyskał szereg lekarzy i pielęgniarek, zwiększył liczbę placówek leczniczych. Posiada ogromny zasób wiedzy praktycznej i teoretycznej, którą umiejętnie wykorzystuje w codziennej pracy z pacjentami. Stanowi wzór etyczny dla pozostałych lekarzy Szpitala. Zdobytą wiedzę i doświadczenie chętnie przekazuje młodszym, mniej doświadczonym lekarzom. Pod jego opieką tytuł specjalisty z zakresu neurologii zdobyło już wielu lekarzy.

Ludwik Zalewski - założyciel i długoletni prezes Swiebodzińskiego Związku Kresowian, działającego na bazie nowoczesnego statutu uwzględniającego szeroki zakres integracji społecznej, międzypokoleniowej i międzynarodowej, szczególnie ze społeczeństwami zamieszkującymi Kresy Wschodnie. Inicjator i współtwórca Pomnika Nekropolii Kresowych na cmentarzu komunalnym w Swiebodzinie. Organizator sympozjum dla nauczycieli "Quo vadis młodzieży" z udziałem wykładowców i profesorów uniwersytetów w Poznaniu i Zielonej Górze. Wieloletni, czynny działacz w zakresie łowiectwa, w Lidze Ochrony Przyrody i kynologii myśliwskiej, z 58-letnim stażem w Polskim Związku Łowieckim. Za działalność w tym zakresie odznaczony Medalami Zasługi Łowieckiej. Aktywnie uprawia strzelectwo myśliwskie. Posiada tytuł Mistrza Strzelectwa Myśliwskiego oraz liczne dyplomy z krajowych i zagranicznych zawodów strzeleckich. Odznaczony srebrnym medalem "Za zasługi dla Pożarnictwa".

LUM


16 maja 2011 19:21, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


nikt z gorzowian nie jest zasłużony dla województwa lubuskiego?
Anonim_9511, 17.05.2011, 12:00, 87.205.48.3 ##

No, to jest zastanawiające
Anonim_9629, 18.05.2011, 09:06, 93.175.129.29 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Będą rzadziej kosić. Stawiają na łąki kwietne
Miasto przygotowuje się do zmian w utrzymaniu niektórych elementów miejskiej zieleni. W ostatnich dniach miejscy specjaliści od zieleni analizowali między ... <czytaj dalej>
Co z Parkiem Wiosny Ludów?
Publikujemy informację Urzędu Miasta w Gorzowie na temat planów modernizacji Parku Wiosny Ludów. Jeśli zapadnie ostateczne rozstrzygnięcie, w ogłoszonym przetargu, nadchodzące ... <czytaj dalej>
Nie rezygnujmy z kultury w czasie kwarantanny
Publikujemy Apel Stowarzyszenia NOVUM do Marszałek Województwa Lubuskiego oraz uzasadnienie takiego stanowiska. Gorzowskie Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM wystosowało do ... <czytaj dalej>
Pierwszy w Polsce mural wyborczy Szymona Hołowni
Walka ze zmianą klimatu to jeden z trzech filarów programowych Szymona Hołowni. Ekologia i troska o środowisko stanowią bardzo ważny ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Rem-Mal" Rafał Hasiuk

ul. Sucharskiego 1 l. 1, Gorzów Wlkp.
tel. 667 335 984
branża: Budowlane usługi - wykańczanie wnętrz <czytaj dalej>
Czaja Edyta Salon Fryzjerski

ul. Pocztowa 3 m. 5, Gorzów Wlkp.
tel. 505 159 300
branża: Fryzjerskie usługi, salony <czytaj dalej>

26V2020 - Litania do Królowej blokowisk
26V2020. To wyjątkowy dzień. Poświęcony matkom. Wszystkim na świecie, bez względu ... <czytaj dalej>
Gdy myślę o Dniu Matki
Gdy myślę o Dniu Matki i o losie, który nierozerwalnie ... <czytaj dalej>
Ponad 300 dzieci w szkołach
Przez poprzedni tydzień trwały przygotowywania do otwarcia szkół podstawowych w ... <czytaj dalej>
25V2020 - child grooming
25V2020. Rozpoczyna się kampania profilaktyczna w związku z Międzynarodowym Dniem Dziecka ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« maj 2020 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Fiasko walki o kasę za społeczną funkcję
Gorzowscy radni tak uradzili, że Wojewoda Lubuski uchylił kwietniową ustawę w całości. Czego dotyczyła? Diety za nieobecność na sesji w przypadku choroby radnego. I choć radna Marta Bejnar-Bejnarowicz z klubu ... <czytaj dalej>
Lubisz ładnie mieszkać?
„Zielona ławeczka” czeka na Ciebie
Jest szansa na poprawę wyglądu podwórek i miejsc najbliższego otoczenia. <czytaj dalej>
Jakie są nasze Smaki Regionów
Ruszyła XX edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Organizuje go <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 4c.jpg
Hanna Kaup:
28V2020 - rozmawialiśmy o samorządzie
28V2020. Z okazji 30. rocznicy powołania samorządu terytorialnego odbyła się wideokonferencja, ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
27V2020 - poczuć wolność
27V2020. Marek Mazurkiewicz z Gościmia od siódmego roku życia gra na ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Kardiolodzy apelują: Chroń życie!
NIE#zostańwdomu z zawałem!
W dobie epidemii SARS-CoV-2 liczba zabiegów kardiologii interwencyjnej spadła nawet ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Uważaj na próby wyłudzenia danych
Zespół poczty mailowej WP ostrzega przed e-meilami informującymi o usunięciu/blokadzie ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_7335:
Anonim 9131 w samo sedno. Tyle szmalu na betony i zmiany tego, co dobre, a tu od lat masakra <czytaj dalej>
Anonim_9131:
Gorzów w pigułce. Wielkie krzyki o rewitalizacjach i remontach, a nie można żadną siłą utrzymać i zadbać o to co już jest. <czytaj dalej>
Anonim_8921:
wybory prezydenta to jakas farsa
ze ludzie jeszcze nie wyszli na ulice
durny narod orzekupiony 500+ i 13tkami
900zl 13tki a 1200zl podw <czytaj dalej>
Anonim_9948:
Świetnie. Czyli u nas też można. <czytaj dalej>
Anonim_8729:
Byle nie siedzieć przed TV i nie czytać tekstu, w którym niby niewinna wstawka o polskim wymiarze sprawiedliwości burzy spokój czytelnika, który <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej