sobota 28 marca 2020     Aniela, Sykstus, Joanna
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Pierwsze zmiany w magistracie
eGorzowska - 5694_tsX83TucwMZewkCsqVB.jpg

W piątek 5 grudnia prezydent Jacek Wójcicki odwołał zastępców Tadeusza Jędrzejczaka i powołał nowych oraz skarbnika.

Wszystko odbyło się według protokołu. 5 grudnia o 10.30 prezydent Wójcicki najpierw pożegnał dotychczasowych zastępców: Ewę Piekarz, Alinę Nowak i Stefana Sejwę, a zaraz potem powołał swoich zastępców: Agnieszkę Stanisławską, Łukasza Marcinkiewicza i Jacka Szymankiewicza. Nowi zastępcy rozpoczną pracę odpowiednio: 15, 11 i 8 grudnia.

I zastępcą ds. gospodarki został Łukasz Marcinkiewicz.
To rodowity gorzowianin urodzony w 1981 r. Studiował w Szczecinie na Wydziale Prawa i Administracji. Pracę zawodową rozpoczął jako pracownik naukowo-dydaktyczny w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie, a następnie na Uniwersytecie Szczecińskim. Autor wielu publikacji naukowych i ekspertyz dla MSWiA. Równolegle zatrudniony w jednej ze szczecińskich spółek portowych, gdzie zajmował się obsługą prawną i marketingiem. Następnie szef Biura Zarządu w jednej ze spółek koncernu Deutsche Bahn. W Urzędzie Miasta Szczecin pracował w Biurze Nadzoru Właścicielskiego, a następnie awansował na stanowisko zastępcy dyrektora Biura Strategii. Uczestnik wielu kursów, szkoleń oraz studiów podyplomowych. Posiada szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Alinę Nowak na stanowisku zastępcy ds. społecznych od 15 grudnia wymieni Agnieszka Stanisławska.
Urodzona w 1973 r. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie. Od 1996 r. nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Witnicy. W r. 2010 uzyskała kwalifikacje w zakresie zarządzania placówką oświatową i przejęła obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej w Boleminie. W 2011 została powołana na stanowisko dyrektora tej szkoły. Uczestniczyła w warsztatach, seminariach w zakresie nadzoru pedagogicznego, ewaluacji, monitorowania podstawy programowej, pracy metodą projektów, oceniania kształtującego, pracy z dziećmi i młodzieżą. Inicjatorka licznych konkursów gminnych i imprez integracyjnych. Członek Zespołu Interdyscyplinarnego Gminy Deszczno. Mężatka, ma dwoje dzieci – Jasia i Małgosię.

Zastępcą ds. rozwoju już od 8 grudnia będzie Jacek Szymankiewicz.
Urodzony w 1973 r. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Specjalista z zakresu gospodarki nieruchomościami i procesu inwestycyjnego. Prawnik administratywista, z kilkunastoletnim doświadczeniem szkoleniowym. Członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej ds. Nadawania Uprawnień i Licencji Państwowych w zakresie gospodarki nieruchomościami. Dotychczas zatrudniony w Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Gorzowie jako etatowy członek Kolegium. Żonaty, troje dzieci. Zainteresowania: sport, literatura faktu, strategiczne gry planszowe.

Również od 8 grudnia Urząd Miasta będzie miał nowego skarbnika. Prezydent Jacek Wójcicki pożegnał Małgorzatę Zienkiewicz i powołał na jej miejsce Agnieszkę Kaczmarek. Propozycję zaopiniowała Rada Miasta podczas piątkowej sesji.

Agnieszka Kaczmarek

Gorzowianka urodzona w 1978 r. W 2002 r. ukończyła studia magisterskie na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na kierunku marketing i zarządzanie. Pracę zawodową rozpoczęła w 2002 r. w Wydziale Budżetu i Rachunkowości Urzędu Miasta w Gorzowie. Tu zdobyła pięcioletnie doświadczenie w zakresie finansów publicznych. W 2012 r. ukończyła studia podyplomowe Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji dla skarbników i sekretarzy w zakresie Akademii Liderów Samorządowych na Wydziale Finansów i Bankowości Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Absolwentka kursów i szkoleń z zakresu budżetu, finansów, rachunkowości i podatków. Dyplomowany księgowy oraz biegły rewident z doświadczeniem w badaniu i przeglądzie sprawozdań finansowych spółek komunalnych. Od 10 lat członek i działacz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, a od czterech także członek Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Oddziale Okręgowym w Gorzowie. Prowadziła tu szkolenia z zakresu sprawozdań budżetowych. Od siedmiu lat skarbnik Gminy Deszczno. Prywatnie mężatka, mama Marty i Tomka.Oprac. Redakcja
Foto Hanna Kaup


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 1/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 2/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 3/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 4/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 5/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 6/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 7/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 8/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 9/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 10/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 11/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 12/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 13/13
 


7 grudnia 2014 16:29, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Jak nie ma czego napiac, to sie pisze że mężatka i dwójka dzieci. A kogo to obchdzi?
Anonim_6553, 07.12.2014, 21:27, 83.8.206.79 ##

Ciekawe czy nowa pani p. była kiedykolwiek w MCK albo w MOS. Co wie o kulturze gorzowskiej? Może szanowna pani redaktor jakiś wywiadzik w tym temacie popełni? :)
Anonim_6549, 08.12.2014, 08:21, 83.25.95.191 ##

"Nowa Pani" jest vice preziem. Kultura ma zawiadywać szef Wydziału Kultury UM. No i ciekawe kto będzie "miejskim plastusiem"?
Anonim_2488, 08.12.2014, 13:26, 78.10.49.118 ##

Wykształcony za kasę ze sprzedaży kina Kopernik?
Anonim_2488, 08.12.2014, 13:28, 78.10.49.118 ##

"Koperta przyczyną ewakuacji w magistracie! Wystarczyła jedna koperta z podejrzaną zawartością w środku..."
Nowe nadeszło! Kto by się chwalił że dostał kopertę z tajemniczą zawartością? Kiedyś - zniknąłby w kiblu by sprawdzić "ile dali" - a teraz straż pożarną woła! A tu nie ma się czym dzielić!
Anonim_8569, 08.12.2014, 15:58, 78.9.112.138 ##

A ci vice preziowie dostali żółtaczki poporodowej?
Anonim_8569, 08.12.2014, 15:59, 78.9.112.138 ##

"Mnie zastanawia jednak jeden wybór na wice, a chodzi mnie dokładnie o wice do spraw społecznych, edukacji i kultury. Bo o ile w przypadku dwóch innych wice można przeczytać imponującą listę osiągnięć, albo słów pochwały usłyszeć, to o wice od kultury i innych pojawia się szereg pytań i wątpliwości. Bo przy całym szacunku dla nowego wiceszeryfa, nowej wiceszeryf, to jak ktoś, kto kierował szkołą w Boleminie pokieruje oświatą w mieście nad trzema rzekami, gdzie podstawówek, gimnazjów i szkół ponad jest n w stosunku do Bolemina? Co nowa wice szeryf wie o sprawach społecznych, biedzie rzeczywistej oraz tej ukrytej i jakim autorytetem chce być dla rzeczywistych autorytetów w tej dziedzinie, którzy na tych kwestiach zęby w mieście zjedli i znają rzecz całą od podszewki oraz od tych łat, co podszewkę nierzadko przykrywają? No i w końcu kardynalne dla mnie pytanie. Jak nowa pani wice widzi politykę kulturalną? Bo mamy stan straszliwego spustoszenia w mieście, a to między innymi za sprawą dyrektor wydziału, która jeszcze na macierzyńskim urlopie przebywa, a która własną twarzą firmowała i firmuje to, co magistrat nazwał przekształceniami, a co ja nazywam degradacją. Przy całym szacunku dla pani wiceszeryf, jakoś tego nie widzę. Boję się jednego, że przez długi czas potrwa rozpoznawanie problemów, zdobywanie wiedzy. A moim zdaniem, zwyczajnie na to nie ma czasu ani miejsca. Bo ratować substancję kultury już trzeba i to natychmiast. Bo degradują nam się w sensie dosłownym zarówno same instytucje, jak i ich siedziby, a także i to, co kiedyś było wartością, a dziś jest smutnym wyrzutem sumienia, a mówię o zabytkach. I od nowej władzy nie usłyszałam ani słowa na ten temat.

Obym się myliła, oby moje słowa w niwecz i na zatracenie się obróciły, ale zwyczajnie nie wierzę, że ktoś bez umocowania w konkretnej rzeczywistości da sobie radę w rozwiązywaniu problemów tak ważnych, jakimi są bolączki edukacyjne, społeczne i kulturowe. Nie wierzę. Przekonałam się już raz o tym, bardzo boleśnie, obserwując działania pani dyrektor wydziału kultury, a teraz boję się bardziej, bo stanowisko wiceszeryfa to jednak więcej. I powtórzę, obym się myliła".

http://www.echogorzowa.pl/news/22/moje-irytacje-i-fascynacje/2014-12-10/pozegnanie-z-lamusem-9710.html
Anonim_4847, 10.12.2014, 13:21, 213.109.32.2 ##

4847 to wróżka jakaś, czy Kasandra może? Jeszcze jedna z tych co to osądzaja czlowieka zanim go poznają. Nowa wice jeszcze nie objęła urzędu, a ta już wieszczy. Żenujące!


Anonim_2849, 10.12.2014, 17:24, 89.228.143.132 ##

dlaczego żenujące? ten "wieszczący" tekst jest co najwyżej wyrazem obaw związanych z objęciem stanowiska przez nową wice. Też uważam, że objęcie takiego stanowiska powinno dotyczyć osoby o niezaprzeczalnym przez zainteresowane środowiska doświadczeniu. Przecież nic dobrego nie zrodzi się w wyniku działań osoby o zerowym bądź niewielkim doświadczeniu na niwie kulturalnej czy społecznej. Jak taka osoba może orientować się w kulturze tego miasta skoro nie uczestniczyła choćby w roli biernego obserwatora w wydarzeniach kreowanych przez tutejsze środowisko. Już mieliśmy dość przykładów destrukcyjnych działań poprzedniej ekipy, której przedstawiciele zupełnie oderwani od rzeczywistości próbowali z wdziękiem ślepego słonia kreować politykę kulturalną miasta - festiwalomania, likwidacja gdk, zwijanie filarów itd.
Anonim_8351, 10.12.2014, 18:44, 188.146.225.237 ##

Ciekawe czy będzie Święto Pieczonego Kurczaka? Powszechna konsumpcja drobiu... no i chlanie piwska... w rytmie DiskoPolo! Czas się wyprowadzać!
Anonim_5472, 10.12.2014, 19:01, 78.9.115.238 ##

Pragnę zauważyć, że te wszystkie złe rzeczy w kulturze gorzowskiej działy się na polecenie ówczesnego prezydenta miasta. On był despotą i realizowano bez szemrania jego politykę. Myślę, że przy obecnym prezydencie jest szansa na prace zespołową. Mam nadzieję, że szybko zmieni się szef wydziału kultury (dla odmiany - powinien to być ktoś z wieloletnim doświadczeniem i ogromnym rozeznaniem w problemach kulturalnych Gorzowa). A Pani wice ma jeszcze oświatę i sprawy społeczne "na głowie". Mam nadzieję, że nowy prezydent spełni swoje obietnice i będzie słuchał i liczył się ze zdaniem tzw. środowiska i mieszkańców uczestniczących w życiu kulturalnym miasta, nie tylko na ulicy Chrobrego! Może uda się poodkręcać to, co nadal psuje się w kulturze (np. likwidacja GDK czy łączenie Lamusa z MOS). To ostatnie jest robione tylko po to, aby brat wice prezia nadal był dyrektorem(no wice). Czy warto dla interesu jednej osoby?...
mieszczanin, 11.12.2014, 09:24, 83.20.100.204 ##

Brat wice prezia tworzył strategię rozwoju kultury, a teraz w MOS z Guciem (również autorem), wysmażą kolejny pasztet. Do kompletu może jeszcze wróci pani doktor od kultury, kolejna autorka strategii - sami fachowcy. Efekty znamy. To ja już wolę nie fachowca
Anonim_3933, 11.12.2014, 16:26, 83.11.110.76 ##

A jaki to pasztet usmaża? Przecież oni się nienawidzą!

Anonim_2849, 11.12.2014, 19:11, 89.228.143.132 ##

Żółtodzioby!
Anonim_8981, 11.12.2014, 20:05, 78.10.249.16 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Uaktualnione zarządzenia duszpasterskie na czas pandemii
26 marca bp Tadeusz Lityński wydał uaktualnione zarządzenia odnoszące się do duszpasterstwa w okresie zmagań z pandemią koronawirusa. Obszerny, liczący ... <czytaj dalej>
Zmiany w kursowaniu pociągów
Publikujemy komunikat w sprawie kursowania pociągów POLREGIO. W związku z wdrożeniem nadzwyczajnych rządowych rozwiązań mających na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie ... <czytaj dalej>
Sytuacja epidemiologiczna w Gorzowie
Publikujemy komunikat Urzędu Miasta w Gorzowie w sprawie sytuacji związanej z koronawirusem. Wczoraj informowaliśmy o kolejnym zachorowaniu w województwie. Szczegóły tu: ... <czytaj dalej>
Ograniczenia w wydziale komunikacji
Celem ograniczenia przebywania w jednym pomieszczeniu wielu osób, od poniedziałku (16 marca) w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta przy ulicy Myśliborskiej ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Firma Łuc

ul. Kombatantów 34, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 99 82
branża: Nieruchomości - kupno, sprzedaż, wynajem <czytaj dalej>
PZU S.A. Centrum Likwidacji Szkód Filia

pl. Staromiejski 2, Gorzów Wlkp.
tel. 95 732 45 94
branża: Ubezpieczeniowe firmy <czytaj dalej>
"Semar" S.C. Sebastian Żyża Izabela Żyża

ul. Matejki 28, Gorzów Wlkp.
tel. 95 724 08 00
branża: Stolarskie usługi <czytaj dalej>

Uaktualnione zarządzenia duszpasterskie na czas pandemii
26 marca bp Tadeusz Lityński wydał uaktualnione zarządzenia odnoszące się ... <czytaj dalej>
24III2020 - zamrożenie życia
24III2020. Premier ogłosił kolejne ograniczenia związane z przemieszczaniem się i zakaz ... <czytaj dalej>
Cały kraj szyje maseczki.
Szyją i w Gorzowie
Ten pomysł zrodził się w głowie pracownicy Zespołu Szkół Odzieżowych ... <czytaj dalej>
Inny Dzień Pioniera
Zbliża się 28 marca. To Dzień Pioniera i rocznica ustanowienia ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« marzec 2020 »
P W Ś C P S N
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Pytania tendencyjne
Mamy w kraju stan epidemiczny. Dla zwykłego człowieka to stan nadzwyczajny. Wszystko od ponad tygodnia zmieniło się w życiu niemal każdego Polaka. Ale ta nadzwyczajna sytuacja dla niektórych nic nie ... <czytaj dalej>
Tajemnica mojej wyobraźni
Pod hasłem „Tajemnica mojej wyobraźni” rusza 18. edycja ogólnopolskiego konkursu <czytaj dalej>
Lubuskie Wawrzyny 2019 – zaproszenie do konkursu
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - omaraa.jpg
Hanna Kaup:
27III2020 - niesiemy pomoc
27III2020. Sytuacja, w jakiej się znajdujemy od początku miesiąca i rosnąca ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
26III2020 - ograniczenia do dwóch osób
26III2020. Obowiązują dodatkowe zasady bezpieczeństwa. Do 11 kwietnia rząd wprowadził ograniczenia ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Siedem rad, jak nie dać się hackerom
SMS-y na temat szczepień przeciwko koronawirusowi z obietnicą zwrotu 70 ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Kto wytwarza więcej śmieci? Polak czy Duńczyk?
I co z tego wynika
Odpowiedzialne i efektywne gospodarowanie odpadami to jeden z największych problemów ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_5592:
Czas pionierów skończył się z odejściem Jędrzejczaka - powiedział towarzysz. Pionierzy Jędrzejczaka z tego forum: Put wsiegda budiet sonce...M <czytaj dalej>
Anonim_3781:
Andrzej ty znowu swoje... nie potrzebuje twoich tlumaczen tym bardziej face to face...watpliwa a tym bardziej zbedna dla mnie przyjemność ...a ruga <czytaj dalej>
Anonim_6757:
Mogę panią redaktor uspokoić. Właśnie się dowiedziałem z dobrego źródła (pracownik urząd wojewódzki) że mają wszystkie dane i wszystko j <czytaj dalej>
Anonim_6234:
ludzie maja prawo do informacji ale nie ku.. w panstwie pisowskim!
dzięki za te informacje vo myslalem ze w Gorzowie nie ma przypadkow koronawir <czytaj dalej>
Taczka :
Aleś ty naiwny. Czas pionierów i tego pomnika skończył się z odejściem Jędrzejczaka. Ale, ale jest Jan Kaczanowski, kolejarz podobno-widywany p <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej