wtorek 18 lutego 2020     Konstancja, Maksym, Bernadeta
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Pierwsze zmiany w magistracie
eGorzowska - 5694_tsX83TucwMZewkCsqVB.jpg

W piątek 5 grudnia prezydent Jacek Wójcicki odwołał zastępców Tadeusza Jędrzejczaka i powołał nowych oraz skarbnika.

Wszystko odbyło się według protokołu. 5 grudnia o 10.30 prezydent Wójcicki najpierw pożegnał dotychczasowych zastępców: Ewę Piekarz, Alinę Nowak i Stefana Sejwę, a zaraz potem powołał swoich zastępców: Agnieszkę Stanisławską, Łukasza Marcinkiewicza i Jacka Szymankiewicza. Nowi zastępcy rozpoczną pracę odpowiednio: 15, 11 i 8 grudnia.

I zastępcą ds. gospodarki został Łukasz Marcinkiewicz.
To rodowity gorzowianin urodzony w 1981 r. Studiował w Szczecinie na Wydziale Prawa i Administracji. Pracę zawodową rozpoczął jako pracownik naukowo-dydaktyczny w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie, a następnie na Uniwersytecie Szczecińskim. Autor wielu publikacji naukowych i ekspertyz dla MSWiA. Równolegle zatrudniony w jednej ze szczecińskich spółek portowych, gdzie zajmował się obsługą prawną i marketingiem. Następnie szef Biura Zarządu w jednej ze spółek koncernu Deutsche Bahn. W Urzędzie Miasta Szczecin pracował w Biurze Nadzoru Właścicielskiego, a następnie awansował na stanowisko zastępcy dyrektora Biura Strategii. Uczestnik wielu kursów, szkoleń oraz studiów podyplomowych. Posiada szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Alinę Nowak na stanowisku zastępcy ds. społecznych od 15 grudnia wymieni Agnieszka Stanisławska.
Urodzona w 1973 r. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie. Od 1996 r. nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Witnicy. W r. 2010 uzyskała kwalifikacje w zakresie zarządzania placówką oświatową i przejęła obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej w Boleminie. W 2011 została powołana na stanowisko dyrektora tej szkoły. Uczestniczyła w warsztatach, seminariach w zakresie nadzoru pedagogicznego, ewaluacji, monitorowania podstawy programowej, pracy metodą projektów, oceniania kształtującego, pracy z dziećmi i młodzieżą. Inicjatorka licznych konkursów gminnych i imprez integracyjnych. Członek Zespołu Interdyscyplinarnego Gminy Deszczno. Mężatka, ma dwoje dzieci – Jasia i Małgosię.

Zastępcą ds. rozwoju już od 8 grudnia będzie Jacek Szymankiewicz.
Urodzony w 1973 r. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Specjalista z zakresu gospodarki nieruchomościami i procesu inwestycyjnego. Prawnik administratywista, z kilkunastoletnim doświadczeniem szkoleniowym. Członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej ds. Nadawania Uprawnień i Licencji Państwowych w zakresie gospodarki nieruchomościami. Dotychczas zatrudniony w Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Gorzowie jako etatowy członek Kolegium. Żonaty, troje dzieci. Zainteresowania: sport, literatura faktu, strategiczne gry planszowe.

Również od 8 grudnia Urząd Miasta będzie miał nowego skarbnika. Prezydent Jacek Wójcicki pożegnał Małgorzatę Zienkiewicz i powołał na jej miejsce Agnieszkę Kaczmarek. Propozycję zaopiniowała Rada Miasta podczas piątkowej sesji.

Agnieszka Kaczmarek

Gorzowianka urodzona w 1978 r. W 2002 r. ukończyła studia magisterskie na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na kierunku marketing i zarządzanie. Pracę zawodową rozpoczęła w 2002 r. w Wydziale Budżetu i Rachunkowości Urzędu Miasta w Gorzowie. Tu zdobyła pięcioletnie doświadczenie w zakresie finansów publicznych. W 2012 r. ukończyła studia podyplomowe Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji dla skarbników i sekretarzy w zakresie Akademii Liderów Samorządowych na Wydziale Finansów i Bankowości Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Absolwentka kursów i szkoleń z zakresu budżetu, finansów, rachunkowości i podatków. Dyplomowany księgowy oraz biegły rewident z doświadczeniem w badaniu i przeglądzie sprawozdań finansowych spółek komunalnych. Od 10 lat członek i działacz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, a od czterech także członek Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Oddziale Okręgowym w Gorzowie. Prowadziła tu szkolenia z zakresu sprawozdań budżetowych. Od siedmiu lat skarbnik Gminy Deszczno. Prywatnie mężatka, mama Marty i Tomka.Oprac. Redakcja
Foto Hanna Kaup


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 1/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 2/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 3/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 4/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 5/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 6/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 7/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 8/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 9/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 10/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 11/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 12/13

pierwsze zmiany w magistracie, zdjęcie 13/13
 


7 grudnia 2014 16:29, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Jak nie ma czego napiac, to sie pisze że mężatka i dwójka dzieci. A kogo to obchdzi?
Anonim_6553, 07.12.2014, 21:27, 83.8.206.79 ##

Ciekawe czy nowa pani p. była kiedykolwiek w MCK albo w MOS. Co wie o kulturze gorzowskiej? Może szanowna pani redaktor jakiś wywiadzik w tym temacie popełni? :)
Anonim_6549, 08.12.2014, 08:21, 83.25.95.191 ##

"Nowa Pani" jest vice preziem. Kultura ma zawiadywać szef Wydziału Kultury UM. No i ciekawe kto będzie "miejskim plastusiem"?
Anonim_2488, 08.12.2014, 13:26, 78.10.49.118 ##

Wykształcony za kasę ze sprzedaży kina Kopernik?
Anonim_2488, 08.12.2014, 13:28, 78.10.49.118 ##

"Koperta przyczyną ewakuacji w magistracie! Wystarczyła jedna koperta z podejrzaną zawartością w środku..."
Nowe nadeszło! Kto by się chwalił że dostał kopertę z tajemniczą zawartością? Kiedyś - zniknąłby w kiblu by sprawdzić "ile dali" - a teraz straż pożarną woła! A tu nie ma się czym dzielić!
Anonim_8569, 08.12.2014, 15:58, 78.9.112.138 ##

A ci vice preziowie dostali żółtaczki poporodowej?
Anonim_8569, 08.12.2014, 15:59, 78.9.112.138 ##

"Mnie zastanawia jednak jeden wybór na wice, a chodzi mnie dokładnie o wice do spraw społecznych, edukacji i kultury. Bo o ile w przypadku dwóch innych wice można przeczytać imponującą listę osiągnięć, albo słów pochwały usłyszeć, to o wice od kultury i innych pojawia się szereg pytań i wątpliwości. Bo przy całym szacunku dla nowego wiceszeryfa, nowej wiceszeryf, to jak ktoś, kto kierował szkołą w Boleminie pokieruje oświatą w mieście nad trzema rzekami, gdzie podstawówek, gimnazjów i szkół ponad jest n w stosunku do Bolemina? Co nowa wice szeryf wie o sprawach społecznych, biedzie rzeczywistej oraz tej ukrytej i jakim autorytetem chce być dla rzeczywistych autorytetów w tej dziedzinie, którzy na tych kwestiach zęby w mieście zjedli i znają rzecz całą od podszewki oraz od tych łat, co podszewkę nierzadko przykrywają? No i w końcu kardynalne dla mnie pytanie. Jak nowa pani wice widzi politykę kulturalną? Bo mamy stan straszliwego spustoszenia w mieście, a to między innymi za sprawą dyrektor wydziału, która jeszcze na macierzyńskim urlopie przebywa, a która własną twarzą firmowała i firmuje to, co magistrat nazwał przekształceniami, a co ja nazywam degradacją. Przy całym szacunku dla pani wiceszeryf, jakoś tego nie widzę. Boję się jednego, że przez długi czas potrwa rozpoznawanie problemów, zdobywanie wiedzy. A moim zdaniem, zwyczajnie na to nie ma czasu ani miejsca. Bo ratować substancję kultury już trzeba i to natychmiast. Bo degradują nam się w sensie dosłownym zarówno same instytucje, jak i ich siedziby, a także i to, co kiedyś było wartością, a dziś jest smutnym wyrzutem sumienia, a mówię o zabytkach. I od nowej władzy nie usłyszałam ani słowa na ten temat.

Obym się myliła, oby moje słowa w niwecz i na zatracenie się obróciły, ale zwyczajnie nie wierzę, że ktoś bez umocowania w konkretnej rzeczywistości da sobie radę w rozwiązywaniu problemów tak ważnych, jakimi są bolączki edukacyjne, społeczne i kulturowe. Nie wierzę. Przekonałam się już raz o tym, bardzo boleśnie, obserwując działania pani dyrektor wydziału kultury, a teraz boję się bardziej, bo stanowisko wiceszeryfa to jednak więcej. I powtórzę, obym się myliła".

http://www.echogorzowa.pl/news/22/moje-irytacje-i-fascynacje/2014-12-10/pozegnanie-z-lamusem-9710.html
Anonim_4847, 10.12.2014, 13:21, 213.109.32.2 ##

4847 to wróżka jakaś, czy Kasandra może? Jeszcze jedna z tych co to osądzaja czlowieka zanim go poznają. Nowa wice jeszcze nie objęła urzędu, a ta już wieszczy. Żenujące!


Anonim_2849, 10.12.2014, 17:24, 89.228.143.132 ##

dlaczego żenujące? ten "wieszczący" tekst jest co najwyżej wyrazem obaw związanych z objęciem stanowiska przez nową wice. Też uważam, że objęcie takiego stanowiska powinno dotyczyć osoby o niezaprzeczalnym przez zainteresowane środowiska doświadczeniu. Przecież nic dobrego nie zrodzi się w wyniku działań osoby o zerowym bądź niewielkim doświadczeniu na niwie kulturalnej czy społecznej. Jak taka osoba może orientować się w kulturze tego miasta skoro nie uczestniczyła choćby w roli biernego obserwatora w wydarzeniach kreowanych przez tutejsze środowisko. Już mieliśmy dość przykładów destrukcyjnych działań poprzedniej ekipy, której przedstawiciele zupełnie oderwani od rzeczywistości próbowali z wdziękiem ślepego słonia kreować politykę kulturalną miasta - festiwalomania, likwidacja gdk, zwijanie filarów itd.
Anonim_8351, 10.12.2014, 18:44, 188.146.225.237 ##

Ciekawe czy będzie Święto Pieczonego Kurczaka? Powszechna konsumpcja drobiu... no i chlanie piwska... w rytmie DiskoPolo! Czas się wyprowadzać!
Anonim_5472, 10.12.2014, 19:01, 78.9.115.238 ##

Pragnę zauważyć, że te wszystkie złe rzeczy w kulturze gorzowskiej działy się na polecenie ówczesnego prezydenta miasta. On był despotą i realizowano bez szemrania jego politykę. Myślę, że przy obecnym prezydencie jest szansa na prace zespołową. Mam nadzieję, że szybko zmieni się szef wydziału kultury (dla odmiany - powinien to być ktoś z wieloletnim doświadczeniem i ogromnym rozeznaniem w problemach kulturalnych Gorzowa). A Pani wice ma jeszcze oświatę i sprawy społeczne "na głowie". Mam nadzieję, że nowy prezydent spełni swoje obietnice i będzie słuchał i liczył się ze zdaniem tzw. środowiska i mieszkańców uczestniczących w życiu kulturalnym miasta, nie tylko na ulicy Chrobrego! Może uda się poodkręcać to, co nadal psuje się w kulturze (np. likwidacja GDK czy łączenie Lamusa z MOS). To ostatnie jest robione tylko po to, aby brat wice prezia nadal był dyrektorem(no wice). Czy warto dla interesu jednej osoby?...
mieszczanin, 11.12.2014, 09:24, 83.20.100.204 ##

Brat wice prezia tworzył strategię rozwoju kultury, a teraz w MOS z Guciem (również autorem), wysmażą kolejny pasztet. Do kompletu może jeszcze wróci pani doktor od kultury, kolejna autorka strategii - sami fachowcy. Efekty znamy. To ja już wolę nie fachowca
Anonim_3933, 11.12.2014, 16:26, 83.11.110.76 ##

A jaki to pasztet usmaża? Przecież oni się nienawidzą!

Anonim_2849, 11.12.2014, 19:11, 89.228.143.132 ##

Żółtodzioby!
Anonim_8981, 11.12.2014, 20:05, 78.10.249.16 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Miasto tłumaczy, dlaczego opóźnia się remont Sikorskiego
Publikujemy informacje urzędu miasta dotyczące okoliczności przebudowy ulicy Sikorskiego i przyczyn przesunięcia terminów realizacji tej inwestycji. W związku z licznymi pytaniami ... <czytaj dalej>
Miliony na nowe miejsca w przedszkolach
Zarząd województwa podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów dotyczących poprawy dostępności i jakości edukacji przedszkolnej. Celem konkursów jest utworzenie nowych miejsc ... <czytaj dalej>
Samorządowcy w sprawie strategii
Publikujemy stanowisko samorządów północnej części województwa lubuskiego z dnia 30 stycznia 2020 r. w sprawie projektu Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego ... <czytaj dalej>
Przychodnie do szpitali
Samorząd Województwa Lubuskiego planuje połączyć dwie przychodnie ze szpitalami. Chodzi o Przychodnię Dworcową i Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Trans-Kapitan

ul. Chopina 47, Gorzów Wlkp.
tel. 602 332 640
branża: Tartaki <czytaj dalej>
Ogrodnik Grażyna Pracownia Krawiecka

ul. "Bora" Komorowskiego 23 b, Gorzów Wlkp.
tel. 95 729 84 56
branża: Krawieckie usługi <czytaj dalej>

17II2020
17II2020. To fotograficzne odbicie dwóch wież w wodzie przywodzi na myśl ... <czytaj dalej>
Premiera, na którą czekali miłośnicy disco-polo
Czy w walentynki może być nieromantycznie? Przekonaj się o tym. ... <czytaj dalej>
W Gorzowie powstanie centrum logistyczne
W najbliższy piątek, 14 lutego, przy ul. Szczecińskiej zostanie wmurowany ... <czytaj dalej>
Szpitalne obcowanie ze sztuką
W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie rozpoczyna działalność Galeria Sztuki ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2020 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
O segregacji odpadów i bezpieczeństwie konsumenta (3)
Coraz bliżej 1 marca, kiedy to wszyscy będziemy obowiązkowo segregować śmieci. Czy zwracamy uwagę, że opakowania plastikowe oznaczone jako 7 – INNE/OTHER nie podlegają recyklingowi, choć nie ma o tym ... <czytaj dalej>
Lubuskie Wawrzyny 2019 – zaproszenie do konkursu
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej <czytaj dalej>
Przedszkolaki nauczą mycia rąk
Przedszkolaki mogą wziąć udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - k3a.jpg
Hanna Kaup:
18II2020
18II2020. Milord, doktorka, furgon militarny, lando, klap break, landolet, to tylko ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
17II2020
17II2020. To fotograficzne odbicie dwóch wież w wodzie przywodzi na myśl ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Kierowcy wydają niemal połowę płacy minimalnej
na naprawę auta
Aż 31 proc. właścicieli aut odwiedza warsztat samochodowy 3-5 razy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Gdzie kupić auto?
Możliwości, jakie otwiera przed nami wtórny rynek ofert sprzedaży samochodów, ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3695:
na wsi takie rzeczy to normalka
jak jacuś po polu jeździł kombajnem <czytaj dalej>
Anonim_9892:
do Taczki. Słucham z przyjemnością tego pana. On się w "gorzówku" marnuje, on do rządu powinien iść. Jak on mówi, to gdyby nie mój <czytaj dalej>
Anonim_4857:
sami debila wybrsliscie sobie na wójta gorzowa więc co sie dziwicie <czytaj dalej>
Taczka :
Co na to nasz najlepszy bajerant, rzecznik UM? Znowu jakieś bzdury. <czytaj dalej>
Anonim_9546:
Podobno rzecznik potwierdził, że to miasto zlecilo wycinkę, ale winą obarczył wykonawcę. Skandal <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej