wtorek 7 kwietnia 2020     Donata, Herman, Rufin
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Czerwcowe plany Filharmonii Gorzowskiej
eGorzowska - 8608_CHoXHRmB3gzeD6bxk7Mo.jpg

Dobiega końca sezon kulturalny. Przedstawiamy czerwcowe plany Filharmonii Gorzowskiej.

1 czerwca, piątek, GODZ. 17.00
3 czerwca, niedziela, GODZ. 12.00
MUSICAL AKADEMIA PANA KLEKSA
KONCERT FAMILIJNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Sala koncertowa

Akademia Pana Kleksa to książka, którą zaliczyć można do kanonu najpiękniejszych i najpopularniejszych dzieł literatury dziecięcej. Choć powstała ponad siedemdziesiąt lat temu, nadal jest jedną z najbardziej lubianych przez dzieci opowieści. Musical Akademia Pana Kleksa (2017), skomponowany specjalnie dla Filharmonii Gorzowskiej przez kompozytora młodego pokolenia Kamila Koseckiego i przygotowany dzięki połączonym siłom młodych wykonawców wyłonionych w castingu, doświadczonych artystów – śpiewaków i muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej oraz profesjonalnej ekipy realizatorskiej, jest doskonałą propozycją na Dzień Dziecka, zarówno dla młodej, jak i nieco starszej publiczności.

BILETY:
15 zł / bilet ulgowy dla dziecka (do 16 lat)
25,00 zł / bilet normalny
80,00 zł / bilet rodzinny (dla sześciu osób, w tym maksymalnie dwóch dorosłych – dostępny tylko w kasach biletowych)

4 czerwca, poniedziałek, GODZ. 9.00, 12.00
MUSICAL AKADEMIA PANA KLEKSA
POKAZY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Sala koncertowa

9 czerwca, sobota, GODZ. 19.00
MUZYKA KULTUR SYMFONICZNIE
DAGADANA & FILHARMONICY GORZOWSCY

Sala koncertowa

Zespół Dagadana tworzą znakomici muzycy z polski i Ukrainy, biorący udział w wielu ważnych projektach muzycznych w kraju i za granicą: Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska, Mikołaj Pospieszalski, Bartosz Mikołaj Nazaruk czy Piotr Budniak. Ich muzyka to połączenie elementów kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Zespół współpracuje m.in. z Raz Dwa Trzy, Gabą Kulką i rodziną Pospieszalskich. Od momentu powstania zagrał około 400 koncertów w kraju i za granicą. Ich debiutancka płyta Maleńka zyskała niezwykłe uznanie mediów oraz opiniotwórczych postaci świata kultury, a Program Trzeci Polskiego Radia udzielił jej swojego patronatu. Zespół został też nominowany do Fryderyków 2011 w dwóch kategoriach: Album roku Folk – muzyka świata oraz Fonograficzny debiut roku (w pierwszej kategorii zdobył statuetkę). Ich drugi album – Dlaczego nie – był nominowany do Fryderyków 2012 w kategorii Album roku Folk – muzyka świata; trzecia płyta – List do Ciebie (z poezją Janusza Różewicza) – spotkała się z uznaniem środowiska muzycznego i literackiego. Czwarty album – Meridian 68 – jest najbardziej folkową z dotychczasowych płyt zespołu, utwory właśnie z tego albumu usłyszymy podczas koncertu. Tym razem zespół zwrócił się w stronę dziś już nieco zapomnianej muzyki ludowej, sięgając po tradycyjne piosenki z różnych regionów polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także jeden wyjątkowy utwór chiński.

WYKONAWCY:
Daga Gregorowicz / wokal, elektronika
Dana Vynnytska / wokal, instrumenty klawiszowe
Mikołaj Pospieszalski / wokal, gitara basowa, kontrabas, skrzypce
Sebastian Frankiewicz / perkusja

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Norbert Twórczyński / dyrygent

PROGRAM:
Jestem sobzie starozina - tekst ludowy, muzyka tradycyjna
Koby ne moroz - tekst ludowy, muzyka ludowa
Grajo gracyki - tekst ludowy, muzyka tradycyjna
Kanding Qingge - tekst ludowy, muzyka ludowa
Nie będę się kłopotała - tekst ludowy, muzyka: M. Pospieszalski, D. Gregorowicz, B.M. Nazaruk
U poli bereza - tekst: D. Gregorowicz, B. Vynnytska, M. Pospieszalski, R. Zawadzki
muzyka: B. Vynnytska, M. Pospieszalski, D. Gregorowicz, B.M. Nazaruk
Plywe kacza po Tysyni - tekst ludowy, muzyka ludowa
Rano rano raniusieńko - tekst ludowy, muzyka tradycyjna
Siałem proso na zagonie - tekst ludowy, muzyka ludowa
Smak Twój - tekst: Sofia Andruchowycz, muzyka: B. Vynnytska, R. Zawadzki
Tango - tekst i muzyka: D. Gregorowicz, B. Vynnytska, M. Pospieszalski, R. Zawadzki
U jeziorecka - tekst ludowy, muzyka ludowa
A w tomu sadu - tekst ludowy, muzyka ludowa.

Opracowania muzyki ludowej i tradycyjnej:
Dagmara Gregorowicz, Bartosz Mikołaj Nazaruk, Mikołaj Pospieszalski, Bogdana Vynnytska

BILETY:
37,00 zł / normalny
30,00 zł / ulgowy
25,00 zł / balkon

MUZYCZNE RACZKOWANIE
11 i 12 czerwca
Godz. 16.00 i 17.00
13 czerwca
Godz. 17.00
Sala kameralna
Dźwięki, które słyszy dziecko, mają znaczenie dla jego rozwoju już od chwili poczęcia. Ich ilość i różnorodność zwiększa się jeszcze bardziej w momencie przyjścia dziecka na świat, towarzysząc mu przez cały okres jego rozwoju. Filharmonia, realizując misję upowszechniania muzyki wśród odbiorców w każdym wieku, zaprasza na kolejną edycję Muzycznego Raczkowania – cyklu edukacyjnego przygotowanego z myślą o kobietach w ciąży oraz rodzicach z dziećmi od narodzin do lat czterech. Poprzez prezentowanie muzyki – jej harmonii, melodyki i całej gamy brzmień – chcemy być częścią dziecięcego świata, w którym dźwięk to jeden z naturalnych elementów, mających ogromny wpływ na rozwój wyobraźni, wrażliwości, ekspresji twórczej oraz zdolności dziecka. Muzyczne Raczkowanie to cykl dziesięciu moderowanych koncertów realizowany w ciągu całego sezonu – od września do czerwca. Udział w nich to nie tylko rodzinne słuchanie muzyki i swobodna zabawa w otoczeniu dźwięków, ale przede wszystkim tworzenie wspólnej przestrzeni – rodziców i dzieci – do bycia razem. Formuła, czas trwania koncertów, repertuar oraz prowadzenie są dostosowane do wieku dzieci, co pozwala im w kameralnej atmosferze doświadczać piękna muzyki. Dbając o jak największy komfort udziału w koncertach, proponujemy do wyboru dwie grupy wiekowe: pierwsza – dla mam w ciąży i rodziców z dziećmi od urodzenia do dwóch lat, druga – dla rodziców z dziećmi od dwóch do czterech lat.

BILETY:
5 zł / dzieci
15 zł / osoba dorosła
PROWADZENIE: Iwona Goździk

REZERWACJE I ZAPISY:
T: 95 73 92 749, 95 73 92 748

FILHARMONIA JUNIORA – TAM, GDZIE HULA TANIEC HULA
11 i 12 czerwca
GODZ. 17.00


Filharmonia Juniora to cykl dziesięciu spotkań edukacyjno-muzycznych realizowany w ciągu całego sezonu – od września do czerwca. Dzieci, w zależności od swoich potrzeb – samodzielnie lub z towarzyszeniem starszych opiekunów, aktywnie uczestniczą w zajęciach grupowych, by wspólnie z rówieśnikami, poprzez wymianę doświadczeń, zabawę oraz śpiew i ćwiczenia rytmiczne, rozwijać swoje twórcze i muzyczne zdolności.
Na koniec naszych muzycznych wojaży powrócimy do ojczyzny kowbojów i Indian, ale poznany zupełnie nową, nieznaną nam dotąd kulturę. Znacie przepis na najlepszy wakacyjny wypoczynek? Morze, piasek, taniec i upały – słowem: Hawaje! Aloha podróżnicy!
BILETY:
20 zł / dziecko
PROWADZENIE: Katarzyna Chorążyczewska

REZERWACJE I ZAPISY: T: 95 73 92 748

15 czerwca, piątek, GODZ. 19.00
VOICE OF AMERICA
KONCERT CHÓRU RICHARD ZIELINSKI SINGERS

Sala koncertowa
Zapraszamy na koncert znakomitego chóru Richard Zielinski Singers ze Stanów Zjednoczonych, który zaprezentuje się w specjalnie przygotowanym programie. Chór powstał w 2005 roku, a jego nazwa pochodzi od nazwiska twórcy zespołu – dyrygenta polskiego pochodzenia. Richard Zielinski Singers to grupa profesjonalnych śpiewaków – pasjonatów chóralistyki pochodzących z całego świata. W repertuarze chóru znajdują się utwory od baroku po muzykę Broadway’u, od klasyki po współczesną muzykę chóralną. Podczas koncertu w Filharmonii Gorzowskiej artyści wykonają ciekawy i zróżnicowany repertuar, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – będą utwory o zabarwieniu folkowym, muzyka gospel, najsłynniejsze amerykańskie pieśni, songi współczesnych amerykańskich kompozytorów, a także utwory polskich twórców, m.in. przepiękna renesansowa pieśń Wacława z Szamotuł Już się zmierzcha oraz zasługujący na szczególną uwagę utwór Mironczarnia młodego polskiego kompozytora Jakuba Neske, napisany do tekstu wiersza Mirona Białoszewskiego.

PROGRAM:
HOWARD HANSEN
A Prayer for the Middle Ages

ERIC WHITACRE
Water Night
With a Lily in your Hand

LIBBY LARSEN
Western Songs
Buffalo Gals
Green Grows the Lilacs
The Ol’ Chisholm Trail

JAKUB NESKE
Mironczarnia

WACŁAW Z SZMOTUŁ
Już się zmierzcha

MAREK JASIŃSKI
Exsultate Deo
My Song in the Night (aranż. Paul Christianson)
Just As I Am (aranż. Jason Burke)
Dying Soldier (aranż. Mack Wilbereg)
America, the Beautiful (aranż. J. Morrow)
Precious Lord, Take My Hand (aranż. Roy Ringwald)
KIRBY SHAW
Plenty Good Room

BILETY:
37,00 zł / normalny
30,00 zł / ulgowy
25,00 / balkon

22 czerwca, piątek, GODZ. 19.00
GALA OPEROWO-OPERETKOWA
NA ZAKOŃCZENIE SEZONU 2017/2018

Sala koncertowa
Na zakończenie sezonu miłą niespodzianką dla melomanów będzie z pewnością wykonanie na estradzie Filharmonii Gorzowskiej jednego z najpopularniejszych dzieł wokalno-instrumentalnych XX wieku. Oparta na tekstach moralizatorskich, miłosnych i biesiadnych kantata sceniczna Carmina Burana (1937) Carla Orffa – bo o niej mowa – przyniosła kompozytorowi nieśmiertelną sławę. Słynna, spinająca utwór niczym klamra inwokacja do losu i szczęścia O Fortuna wciąż zapiera dech i przyprawia słuchaczy o dreszcze, całe dzieło z biegiem lat stało się we współczesnej popkulturze jednym z bardziej pożądanych utworów muzyki poważnej cytowanym w filmach i reklamach oraz opracowywanym na rozmaite sposoby przez muzyków rockowych czy heavymetalowych. Drugą część wieczoru wypełni repertuar operowo-operetkowy.

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jacek Kraszewski / dyrygent
Katarzyna Oleś-Blacha / sopran
Adam Sobierajski / tenor
Stanisław Kuflyuk / baryton
Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
Szymon Wyrzykowski / przygotowanie chóru
Dziecięcy Chór Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego DON-DIRI-DON
Dariusz Dyczewski / przygotowanie chóru

PROGRAM:
CARL ORFF (1895-1982)
Carmina Burana oraz słynne arie operowe i operetkowe

BILETY:

60,00 zł / normalny
50,00 zł / ulgowy
45,00 zł / balkon

FG


27 maja 2018 22:16, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Uroczystości Wielkiego Tygodnia
W Wielki Czwartek (9 kwietnia) rano o godz. 10.00 w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Marcina ... <czytaj dalej>
Komunalnik wyjaśnia
Publikujemy informację na temat rozpoczęcia realizacji usługi odbioru odpadów komunalnych na terenie Związku Celowego Gmin MG-6. 1 kwietnia rozpoczęliśmy usługę odbioru ... <czytaj dalej>
Uaktualnione zarządzenia duszpasterskie na czas pandemii
26 marca bp Tadeusz Lityński wydał uaktualnione zarządzenia odnoszące się do duszpasterstwa w okresie zmagań z pandemią koronawirusa. Obszerny, liczący ... <czytaj dalej>
Zmiany w kursowaniu pociągów
Publikujemy komunikat w sprawie kursowania pociągów POLREGIO. W związku z wdrożeniem nadzwyczajnych rządowych rozwiązań mających na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Bellisima" Akademia Urody Grażyna Bem

ul. Dekerta 14 /2, Gorzów Wlkp.
tel. 509 262 786
branża: Lekarze - medycyna estetyczna <czytaj dalej>
"Kebab Turecki 2" Restauracja Turecka

ul. Witosa 50, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 34 44
branża: Restauracje <czytaj dalej>
"Alicja" Sklep Spożywczy Alicja i Waldemar Jakubiec

ul. Wyszyńskiego 93, Gorzów Wlkp.
tel. 95 723 11 14
branża: Spożywcze artykuły - detal <czytaj dalej>

Uroczystości Wielkiego Tygodnia
W Wielki Czwartek (9 kwietnia) rano o godz. 10.00 w ... <czytaj dalej>
4IV2020 - pomoc bezdomnym
4IV2020. Za tydzień święta wielkanocne. Zwykle w tym okresie przeprowadzało się ... <czytaj dalej>
Targowisko pracuje, ale...
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 31 marca, konieczne są ... <czytaj dalej>
Nowi odbiorcy
Od 1 kwietnia zmienili się odbiorcy odpadów na terenie Gorzowa ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« kwiecień 2020 »
P W Ś C P S N
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Pytania tendencyjne
Mamy w kraju stan epidemiczny. Dla zwykłego człowieka to stan nadzwyczajny. Wszystko od ponad tygodnia zmieniło się w życiu niemal każdego Polaka. Ale ta nadzwyczajna sytuacja dla niektórych nic nie ... <czytaj dalej>
Tajemnica mojej wyobraźni
Pod hasłem „Tajemnica mojej wyobraźni” rusza 18. edycja ogólnopolskiego konkursu <czytaj dalej>
Lubuskie Wawrzyny 2019 – zaproszenie do konkursu
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0820.jpg
Hanna Kaup:
6IV2020 - wszyscy czekamy
6IV2020. Rozpoczął się drugi miesiąc walki z epidemią i pierwszy taki ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
5IV2020 - Niedziela Palmowa
5IV2020. Niedziela Palmowa. W Rzymie papież Franciszek odprawił mszę św. w ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Czym jest koronawirus
Dr Dawid Ciemięga pochodzi z Tychów. Jest lekarzem pediatrą i ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Siedem rad, jak nie dać się hackerom
SMS-y na temat szczepień przeciwko koronawirusowi z obietnicą zwrotu 70 ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_4136:
ale dno, inneko komunalnik do roboty sie brac juz dosyc maja wszyscy sluchania o was placimy to róbcie robote dobrze, a nie ciagle ten sam bełkot
<czytaj dalej>
Anonim_5443:
Jaki czas? Jakie zdrowie? Były urny. Wystarczyło wrzucić i wfekt ten sam. <czytaj dalej>
Anonim_5695:
Nie chcesz, nie płać i nie płacz. Obowiązku nie ma. Przynajmniej oszczędza się ludziom czas i zdrowie. <czytaj dalej>
Anonim_5443:
To jakiś żart chyba. Ktoś postawił paczkomat, by w sytuacji kryzysu pobierać opłatę od ludzi? <czytaj dalej>
Anonim_4511:
czy mi się wydaję czy narażają obecnie swoje życie żeby odbierać śmieciory od sfrustrowanych mieszkańców którzy za nic nie są wdzięczni t <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej