piątek 3 kwietnia 2020     Renata, Jakub, Ryszard
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Nie tędy droga!
Walczaka - zamknięta. Warszawska - zamknięta. Borowskiego - zamknięta. Gdzie nie ruszysz, musisz nadkładać drogi, by dotrzeć do celu. Niektóre są od wielu miesięcy niedostępne, co stanowi utrudnienie nie tylko dla mieszkańców, ale i przedsiębiorców. Ci mogą tracić realne pieniądze.

Od ubiegłego roku drogowa rzeczywistość w Gorzowie kwiczy i zaczyna zakrawać o paranoję, której etiologii nie zna nikt. Nie zna albo nie chce znać, co rodzi kolejne frustracje nie tylko tych, którym - niestety - po drodze z drogami zamkniętymi, ale i tym, którzy żywią się wszelkiej maści nieprawidłowościami.

Niedawno pisałam o interwencji radnej Marty Bejnar-Bejnarowicz w sprawie krakowskiej firmy, która Walczaka i Warszawską remontuje - o, przepraszam, trzeba napisać inaczej - widnieje na umowie jako odpowiedzialna za remont tychże. Zrobił się szum, firma wspomniała, że projekt był źle przygotowany, radną postraszyła sądem i sprawa na chwilę ucichła. Względny spokój trwał do środowego ranka, a właściwie wtorkowego wieczora, gdy to radni klubu PiS zaprosili na konferencję prasową w sprawie przedłużających się remontów. Najpierw, nie bacząc na uwagi dziennikarzy, że nie zdążą na wcześniej zapowiedzianą konferencję do Urzędu Wojewódzkiego, zaprosili do biura PiS, a później jednak zmienili, ale miejsce, nie czas i... wybrali skrzyżowanie Warszawskiej i Cichońskiego. Ciekawe, co ich tak nagliło.

Oczywiście, poszło o krytykę skierowaną do Urzędu Miasta, a właściwie Jacka Wójcickiego w sprawie opieszałości przy remontach nieszczęsnych dróg.

Ta konferencja była dla mnie takim samym zaskoczeniem, jak niedawno ogłoszone przez Jacka Wójcickiego wycofanie się z zamknięcia przejazdu przez Cichońskiego. Obie sprawy należą do gatunku oczywistych oczywistości, ale - jak widać - trzeba najpierw powiedzieć swoje, pokazać się w mediach, rzucić gładkie: " Skrzyżowanie ulic Sikorskiego, Warszawskiej, Herberta, Cichońskiego i Teatralnej nie będzie zamknięte. Prezydent Jacek Wójcicki podjął taką decyzję po dokładnej analizie natężenia ruchu i braku możliwości alternatywnych rozwiązań komunikacyjnych w tym rejonie. Skrzyżowanie miało być zamknięte na czas koniecznych prac przy ulicy Warszawskiej", albo - już mniej gładkie - oskarżenia. Pierwsze, że nic się w sprawie remontu nie dzieje. Drugie, że przedsiębiorcy nie wykluczają dochodzenia swoich strat w sądzie.

W czasie konferencji doszło też do zgrzytu (nie byłam, ale nagrane materiały widziałam) między przewodniczącym rady miasta Sebastianem Pieńkowskim a dziennikarzem Gazety Kamilem Siałkowskim. Zgrzyt, co wciąż można sprawdzić w necie, pokazuje dużą nerwowość przewodniczącego i każe niemal zakrzyknąć: Nie tędy droga!

Dziwi mnie postawa - nie będę używać słowa "polityka" - przewodniczącego właśnie. Kto jak kto, ale on ma chyba najłatwiejszy dostęp do wszystkich prezydentów oraz możliwość dopytania o szczegóły w trybie pilnym. Jako najważniejszy reprezentant radnych, którzy z kolei reprezentują nas, czyli mieszkańców, powinien dołożyć takich starań, które spowodowałyby wyjaśnienie sytuacji, a nie ciągłe odsyłanie dziennikarzy do urzędników.
Nie dalej, jak dwa dni temu, 13 marca, publikowaliśmy oświadczenie w tej samej sprawie (czytaj tu: http://www.egorzowska.pl/pokaz,z_pierwszej_reki,7581,). Dziś twarz do kamer pokazała - poza radnymi PiS - prowadząca firmę pani Lidia - również, jak podaje Kamil Siałkowski, członek i sympatyk PiS.

Bezsprzeczne są zaniedbania Miasta wokół remontów dróg. Bezsprzecznie Jacek Wójcicki unika konkretów. Bezsprzecznie coś jest na rzeczy. Dla zwykłego gorzowianina liczy się jednak nie liczba tekstów z kolejnej konferencji, ale konkretne działania w sprawie wyjaśnienia problemu dotykającego od ponad pół roku nas wszystkich. Dlatego uprzejmie proszę o takie działania, które powiedzą nam, co w tym mieście się dzieje - oczywiście w sprawie dróg. Proszę oszczędzić ludziom kolejnych nerwów - sobie też - "przycisnąć" urzędników i prezydentów, zwołać konferencję i powiedzieć światu, co nas czeka i dlaczego.

Bycie radnym, a przede wszystkim przewodniczącym rady, to nie jest tylko sprawne prowadzenie posiedzeń i składanie podpisów. Ja rozumiem, że na aferze drogowej można wiele ugrać. Ja rozumiem, że ta walka o polityczną przyszłość czy ważne stanowiska trwa. To znów oczywista oczywistość, ale na Boga! Nie tędy droga! Jeśli obecny Prezydent nie słucha, jeśli poszedł swoją drogą, niechże posłucha Pan, Panie Przewodniczący Pieńkowski i pokaże, że można postawić krok w inną stronę i nie nurzać się w tym, co pogrąża ludzi w całej Polsce.

A gdzie podział się nasz Prezydent? Jak podano, do poniedziałku jest na urlopie. Może przygotowuje się do udziału w kongresie Innowatorów w Warszawie. Media podają, że będzie tam sam prezes YouTube Wójcicki, wraz z innymi guru świata innowacji oraz premierami państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej... Och, przepraszam. To Susan Wójcicki. Ech, nie tędy droga... ;)

Hanna Kaup
redaktor naczelna/wydawca

foto Tomek Zieleński Facebook grupa: Walczaka-Warszawska: ZAMKNIĘTE do odwołania

15 marca 2017 14:08, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Uaktualnione zarządzenia duszpasterskie na czas pandemii
26 marca bp Tadeusz Lityński wydał uaktualnione zarządzenia odnoszące się do duszpasterstwa w okresie zmagań z pandemią koronawirusa. Obszerny, liczący ... <czytaj dalej>
Zmiany w kursowaniu pociągów
Publikujemy komunikat w sprawie kursowania pociągów POLREGIO. W związku z wdrożeniem nadzwyczajnych rządowych rozwiązań mających na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie ... <czytaj dalej>
Sytuacja epidemiologiczna w Gorzowie
Publikujemy komunikat Urzędu Miasta w Gorzowie w sprawie sytuacji związanej z koronawirusem. Wczoraj informowaliśmy o kolejnym zachorowaniu w województwie. Szczegóły tu: ... <czytaj dalej>
Ograniczenia w wydziale komunikacji
Celem ograniczenia przebywania w jednym pomieszczeniu wielu osób, od poniedziałku (16 marca) w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta przy ulicy Myśliborskiej ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Bank Spółdzielczy w Santoku Oddział

ul. Pankiewicza 5 -7, Gorzów Wlkp.
tel. 95 721 65 59
branża: Banki <czytaj dalej>
"Primo" S.C. Biuro Rachunkowe M. Kopeć A. Żukowicz

ul. Sikorskiego 22, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 51 77
branża: Biura - rachunkowe <czytaj dalej>

1IV2020 - prima aprilis
1IV2020. Wydawać by się mogło, że w sytuacji epidemii i coraz ... <czytaj dalej>
Kuroniówka dla Gorzowa
W pierwszą środę kwietnia o 4.00 Katarzyna Wójtowicz z Wielospecjalistycznego ... <czytaj dalej>
31III2020 - coraz trudniej
31III2020. Ostatni dzień marca. Rząd w czasie kolejnej konferencji poinformował Polaków ... <czytaj dalej>
Chlorator od gorzowskich wodociągów
Dzięki Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji, cieki szpitala zakaźnego będą wolne ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« kwiecień 2020 »
P W Ś C P S N
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Pytania tendencyjne
Mamy w kraju stan epidemiczny. Dla zwykłego człowieka to stan nadzwyczajny. Wszystko od ponad tygodnia zmieniło się w życiu niemal każdego Polaka. Ale ta nadzwyczajna sytuacja dla niektórych nic nie ... <czytaj dalej>
Tajemnica mojej wyobraźni
Pod hasłem „Tajemnica mojej wyobraźni” rusza 18. edycja ogólnopolskiego konkursu <czytaj dalej>
Lubuskie Wawrzyny 2019 – zaproszenie do konkursu
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0572a.jpg
Hanna Kaup:
2IV2020 - Okno Tokarczuk
2IV2020. Żyjemy w coraz większych ograniczeniach. Jak na tę sytuację patrzy ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
1IV2020 - prima aprilis
1IV2020. Wydawać by się mogło, że w sytuacji epidemii i coraz ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Czym jest koronawirus
Dr Dawid Ciemięga pochodzi z Tychów. Jest lekarzem pediatrą i ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Siedem rad, jak nie dać się hackerom
SMS-y na temat szczepień przeciwko koronawirusowi z obietnicą zwrotu 70 ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_6234:
ona jest z PO tak jak nasz Surowiec ktory dostal zdaje sie od niej etat dyrektora czerwonegon marszalkowskoego szpitala wojewodzkiego w Gorzowie.
<czytaj dalej>
Anonim_5592:
Klepie. I wydaje mu się, że coś znaczy. <czytaj dalej>
Anonim_5256:
Człowieku, czy Ty masz jakąś podstawową wiedzę o rzeczywistości,czy tylko tak klepiesz? <czytaj dalej>
Anonim_6234:
myślę źe marszałek Polakowa specjalnie wzięła do siebie do zielonej góry chorych na koronawirusa z regionu gorzowskiego żeby wysłupłać jaki <czytaj dalej>
Anonim_8674:
Żenujące, ponizajace dla przyznajacego nagrode, ze nie sprawdza, nie czyta , nie weryfikuje i dla odbierajacego za to co zrobili tylu pracownikom. W <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej