czwartek 4 marca 2021     Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Nie tędy droga!
Walczaka - zamknięta. Warszawska - zamknięta. Borowskiego - zamknięta. Gdzie nie ruszysz, musisz nadkładać drogi, by dotrzeć do celu. Niektóre są od wielu miesięcy niedostępne, co stanowi utrudnienie nie tylko dla mieszkańców, ale i przedsiębiorców. Ci mogą tracić realne pieniądze.

Od ubiegłego roku drogowa rzeczywistość w Gorzowie kwiczy i zaczyna zakrawać o paranoję, której etiologii nie zna nikt. Nie zna albo nie chce znać, co rodzi kolejne frustracje nie tylko tych, którym - niestety - po drodze z drogami zamkniętymi, ale i tym, którzy żywią się wszelkiej maści nieprawidłowościami.

Niedawno pisałam o interwencji radnej Marty Bejnar-Bejnarowicz w sprawie krakowskiej firmy, która Walczaka i Warszawską remontuje - o, przepraszam, trzeba napisać inaczej - widnieje na umowie jako odpowiedzialna za remont tychże. Zrobił się szum, firma wspomniała, że projekt był źle przygotowany, radną postraszyła sądem i sprawa na chwilę ucichła. Względny spokój trwał do środowego ranka, a właściwie wtorkowego wieczora, gdy to radni klubu PiS zaprosili na konferencję prasową w sprawie przedłużających się remontów. Najpierw, nie bacząc na uwagi dziennikarzy, że nie zdążą na wcześniej zapowiedzianą konferencję do Urzędu Wojewódzkiego, zaprosili do biura PiS, a później jednak zmienili, ale miejsce, nie czas i... wybrali skrzyżowanie Warszawskiej i Cichońskiego. Ciekawe, co ich tak nagliło.

Oczywiście, poszło o krytykę skierowaną do Urzędu Miasta, a właściwie Jacka Wójcickiego w sprawie opieszałości przy remontach nieszczęsnych dróg.

Ta konferencja była dla mnie takim samym zaskoczeniem, jak niedawno ogłoszone przez Jacka Wójcickiego wycofanie się z zamknięcia przejazdu przez Cichońskiego. Obie sprawy należą do gatunku oczywistych oczywistości, ale - jak widać - trzeba najpierw powiedzieć swoje, pokazać się w mediach, rzucić gładkie: " Skrzyżowanie ulic Sikorskiego, Warszawskiej, Herberta, Cichońskiego i Teatralnej nie będzie zamknięte. Prezydent Jacek Wójcicki podjął taką decyzję po dokładnej analizie natężenia ruchu i braku możliwości alternatywnych rozwiązań komunikacyjnych w tym rejonie. Skrzyżowanie miało być zamknięte na czas koniecznych prac przy ulicy Warszawskiej", albo - już mniej gładkie - oskarżenia. Pierwsze, że nic się w sprawie remontu nie dzieje. Drugie, że przedsiębiorcy nie wykluczają dochodzenia swoich strat w sądzie.

W czasie konferencji doszło też do zgrzytu (nie byłam, ale nagrane materiały widziałam) między przewodniczącym rady miasta Sebastianem Pieńkowskim a dziennikarzem Gazety Kamilem Siałkowskim. Zgrzyt, co wciąż można sprawdzić w necie, pokazuje dużą nerwowość przewodniczącego i każe niemal zakrzyknąć: Nie tędy droga!

Dziwi mnie postawa - nie będę używać słowa "polityka" - przewodniczącego właśnie. Kto jak kto, ale on ma chyba najłatwiejszy dostęp do wszystkich prezydentów oraz możliwość dopytania o szczegóły w trybie pilnym. Jako najważniejszy reprezentant radnych, którzy z kolei reprezentują nas, czyli mieszkańców, powinien dołożyć takich starań, które spowodowałyby wyjaśnienie sytuacji, a nie ciągłe odsyłanie dziennikarzy do urzędników.
Nie dalej, jak dwa dni temu, 13 marca, publikowaliśmy oświadczenie w tej samej sprawie (czytaj tu: http://www.egorzowska.pl/pokaz,z_pierwszej_reki,7581,). Dziś twarz do kamer pokazała - poza radnymi PiS - prowadząca firmę pani Lidia - również, jak podaje Kamil Siałkowski, członek i sympatyk PiS.

Bezsprzeczne są zaniedbania Miasta wokół remontów dróg. Bezsprzecznie Jacek Wójcicki unika konkretów. Bezsprzecznie coś jest na rzeczy. Dla zwykłego gorzowianina liczy się jednak nie liczba tekstów z kolejnej konferencji, ale konkretne działania w sprawie wyjaśnienia problemu dotykającego od ponad pół roku nas wszystkich. Dlatego uprzejmie proszę o takie działania, które powiedzą nam, co w tym mieście się dzieje - oczywiście w sprawie dróg. Proszę oszczędzić ludziom kolejnych nerwów - sobie też - "przycisnąć" urzędników i prezydentów, zwołać konferencję i powiedzieć światu, co nas czeka i dlaczego.

Bycie radnym, a przede wszystkim przewodniczącym rady, to nie jest tylko sprawne prowadzenie posiedzeń i składanie podpisów. Ja rozumiem, że na aferze drogowej można wiele ugrać. Ja rozumiem, że ta walka o polityczną przyszłość czy ważne stanowiska trwa. To znów oczywista oczywistość, ale na Boga! Nie tędy droga! Jeśli obecny Prezydent nie słucha, jeśli poszedł swoją drogą, niechże posłucha Pan, Panie Przewodniczący Pieńkowski i pokaże, że można postawić krok w inną stronę i nie nurzać się w tym, co pogrąża ludzi w całej Polsce.

A gdzie podział się nasz Prezydent? Jak podano, do poniedziałku jest na urlopie. Może przygotowuje się do udziału w kongresie Innowatorów w Warszawie. Media podają, że będzie tam sam prezes YouTube Wójcicki, wraz z innymi guru świata innowacji oraz premierami państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej... Och, przepraszam. To Susan Wójcicki. Ech, nie tędy droga... ;)

Hanna Kaup
redaktor naczelna/wydawca

foto Tomek Zieleński Facebook grupa: Walczaka-Warszawska: ZAMKNIĘTE do odwołania

15 marca 2017 14:08, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Dłużej czynne
Od środy (3 marca 2021 r.), wydłużone zostają godziny funkcjonowania punktu pobrań wymazów w kierunku SARS-CoV-2 przy ul. Czartoryskiego w ... <czytaj dalej>
Rekolekcje wielkopostne w TV
Ze względu na obostrzenia związane z pandemią niektóre parafie rezygnują z tradycyjnych rekolekcji wielkopostnych. Wszyscy wierni naszej diecezji będą jednak mogli ... <czytaj dalej>
Lekarz został zwolniony
W ślad za materiałem „Tragiczny finał” publikujemy kolejne oświadczenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Tekst „Tragiczny finał” czytaj tu: http://www.egorzowska.pl/pokaz,czlowiek,10690,tragiczny_final_, A oto ... <czytaj dalej>
Lubuskie ma Strategię Rozwoju
Radni województwa przyjęli Strategię Rozwoju Województwa Lubuskiego z perspektywą do 2030 roku. Za głosowało 28 radnych, wstrzymało się 2 radnych, ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Telefon Zaufania Policyjny

Gorzów Wlkp.,
tel. 95 721 11 21
branża: Ważne Telefony - Zaufania <czytaj dalej>
"Poczta Polska" S.A. Urząd Pocztowy Gorzów Wlkp. 7

ul. Śląska 77, Gorzów Wlkp.
tel. 95 727 84 06
branża: Urzędy Pocztowe <czytaj dalej>
"Witpol" J.Majewski PPHU

ul. Stilonowa 13 -15, Gorzów Wlkp.
tel. 95 725 88 43
branża: Apteki <czytaj dalej>

A może joga biurowa?
Co możesz zrobić dla siebie, kiedy prowadzisz siedzący tryb życia? ... <czytaj dalej>
Jak gorzowski szpital będzie się rozwijać przez kolejne 5 lat
W ostatni piątek lutego Rada Nadzorcza Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w ... <czytaj dalej>
Uwaga na Spichrzowej i Walczaka
W środę nastąpią zmiany w organizacji ruchu na terenie miasta. Spichrzowa 3 ... <czytaj dalej>
Jak to było na Teneryfie - oświadczenie klubu
W minionym tygodniu Polskę obiegł materiał dziennikarski, który w złym ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« marzec 2021 »
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Jesteśmy ofiarami narodowego bałaganu
Takiego bałaganu w życiu tego kraju nie pamiętam, jak żyję. Od karuzeli niespójnych informacji, kłamliwych wieści, negatywnych komentarzy i wszelkiej maści fake newsów, a także tzw. sensacji, które rozbudzają w ... <czytaj dalej>
15 tysięcy za pomysł
15 tys. zł na jeden pomysł. W sumie prawie milion. <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zaprasza do udziału <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - silje1.jpg
Hanna Kaup:
Uporządkować, żeby nikt nie niszczył
- Chcemy to uporządkować i ogrodzić, żeby nikt tego nie ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Najstarszy Niedźwiedź w Polsce
W tym roku będzie obchodził swoje 620-lecie. Każdego dnia możecie ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Jak chronić się przed cyberprzestępcami w pandemii?
Fałszywe sklepy internetowe, oszustwa telefoniczne, ransomware – cyberprzestępcy nie próżnują ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Przemoc, której nie widać
Wyniki ankiety SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Ponad połowa nastolatków doświadczyła ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Andrzej Trzaskowski:
"Wie bist du?". Kto tak w Niemczech pyta? To tak bardziej z czytanki, po niemieckiemu. ;) <czytaj dalej>
Anonim_4982:
Z Wilna: Bóg zapłać za pomoc. <czytaj dalej>
Anonim_4851:
Znowu ten miejski inżynier ruchu. Spichrzowa zamknięta, Łokietka zamykają i z Chrobrego Jagiełły znowu korki. I tak cały rok. <czytaj dalej>
Anonim_5381:
Anonim 5386 ma rację!!!!! Sporo chodzę lasami więc wiem. Dzisiaj byłem na starej żwirowni k. Kłodawy a wracałem ścieżką obok Srebrnej. Ludzi <czytaj dalej>
Anonim_4851:
Myślałem że w lesie to my już jesteśmy <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej