wtorek 12 listopada 2019     Renata, Witold, Konrad
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Półmetek. Coraz mniej chęci do kibicowania
Nie trzeba być sportowcem, żeby wiedzieć, jak biec do sukcesu. Obowiązuje tu zasada odpowiedniego rozłożenia sił. I ta zasada nie dotyczy tylko sprintu. Podobnie jest w dążeniu do każdego celu.

Półmetek to linia, którą jedni pokonują z założeniem, że potem trzeba tylko utrzymać tempo i nie dać się wyprzedzić innym, drudzy - że teraz dopiero zacznie się gonitwa.

Jesateśmy na półmetku prezydentury Jacka Wójcickiego. Jeśli chodzi o jego tempo, to w tym czasie najszybciej zwalniał i powoływał nowych: zastępców, dyrektorów, prezesów czy wszelkiej maści urzędników. Bardzo szybko i niezbyt elegancko pożegnał się z Ludźmi dla Miasta, ktorzy zrobili dla niego więcej, niż się spodziewał (w Gorzowie ludzie potrafią iść ławą, jeśli zjednoczą się pod wspólnym celem). O zawrót głowy graniczący z utratą tchu może przyprawić tempo rozpoczynania remontów miejskich dróg, ich kumulacja i nieterminowość prac. Równie szybko i bez modnych konsultacji prezydent kupuje nieruchomości wymagające ogromu nakładów na ich przywrócenie do życia, podejmuje decyzje o konkursach, spacerach, zmianie marki - uzasadnienie tej zmiany w rozmowie zredaktorem Sebastianem Górnym to szczyt, jakiego w Gorzowie żaden z prezydentów nie dotknął - a do tego rzuca kasą na fajerwerki czy inne okolicznościowe fety przy jednoczesnym zaniedbaniu spraw kultury wysokiej.

Takiego tempa nie da się jednak utrzymać cały czas i na pełnym dystansie. Dlatego Jacek Wójcicki znacznie rzadziej pojawia się wśród ludzi, wyberając co wazniejsze wydarzenia. Czasami zabiera na nich głos, ale gdyby szukać jakichś szczególnych wystąpień, trzeba westchnąć z tęsknotą za tym, z którym dwa lata temu wygrał.

Na półmetku dopada naszego Prezydenta mizerne tempo planowanych inwestycji , szczególnie tych z LRPO, a o które niedawno przetoczyła się medialna wojenka.

Tak wiięc miasto rozgrzebane do granic nieprzyzwoitości, o CEZ niewiele wiadomo, zaraz rozgrzebią nam wiadukt, by oddać po remoncie tylko z jednym torem, szykują się przesunięcia pomników (nie tylko mistrza Adasia), wycinki drzew i... zatrudnianie prawnie nieprzyjętych do pracy. Tak. Afera z orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej to kolejny ciężar wiszący u szyi Prezydenta. Bo tzw. porozumienie, które - jak piszą związkowcy - to dla nich sukces, w szerszym wymiarze jest jakimś niezrozumiałym zagraniem. I w tym działaniu ma swój udział Prezydent właśnie. I krzykliwa radna. Może więc władza odpowie, jak ma się to kuriozalne rozwiązanie do sytuacji innych zatrudnionych na czas określony, np. w gorzowskich szkołach, którym również umowy wygasły?

Niedawno interweniowałam w takiej sprawie. Pani nauczycielka wspaniała, dzieci czuły się z nią doskonale, rodzice szczęśliwi, dyrekcja bardzo zadowolona!!! ale termin umowy na pracę wygasł i nie było za co kobiety zatrudnić w szkole, na której utrzymanie - podobnie jak na FG - łoży UM, a więc pan Prezydent. Dlaczego w tej sprawie nie dało się nic zrobić? Dlaczego tu larum nie podniosła krzykliwa radna tak zasłużona dla oświaty? Dlaczego nie wstawiła się nie tylko w obronie tej pracownicy? Dlaczego wybrała artystów, którzy z natury rzeczy mają wolny zawód?

Ja bym proponowała tym, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji (minęła im umowa na pracę w czasie określonym), złożenie spraw do sądu, by przynajmniej dowiedzieć się, dlaczego jedni są w tym mieście lepiej traktowani od drugich?

Mamy półmetek kadencji. Co będzie dalej? Nie wiem. Za zmianę marki miasta łamałabym kołem. Kasa tam wyrzucona mogłaby być spożytkowana choćby na akcję informacyjno-edukacyjną związaną z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami, bo znów obudzimy się za rok, dwa, a najwyżej trzy i będziemy krzyczeć, dlaczego ktoś nam podnosi kolejne opłaty. To temat na inny materiał, ale podpowiem, że niewiele wiedzą o nim nawet wojewódzcy radni (także z Gorzowa), którzy niedługo będą podnosić ręce w głosowaniu, a jego konsekwencje spadną na nas i dotyczyć będą ważnej spółki naszego miasta.

Kiedy w okresie minionych dwóch lat szukam śladów poprawy sytuacji Gorzowa i jego mieszkańców, nie znajduję szczególnych przykładow. A kiedy zatrzymuję się myślami (moja noga tam nie postanie, jeśli nie będzie konieczności) vis'a vis bimby i widzę ten koszmar przypominający krematorium, przyznam szczerze, że i mnie, i wielu ludziom coraz mniej chce się kibicować temu biegowi.

Hanna Kaup
redaktor naczelna/wydawca

18 listopada 2016 08:09, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Mam nadzieje, że na następnych wyborach ludzie pójdą ławą, zjednoczą się pod wspólnym celem - pogonić wójta gdzie pieprz rośnie!Tu się urodziłem, tu mieszkam od pół wieku. Serce boli mnie jak patrzę na mój Gorzów i rządy kurczakowe!

Anonim_3632, 18.11.2016, 13:01, 83.23.208.89 ##

Pani redaktor tęskni widać za poprzednikiem... może krytykanci ogarną się i wystartują za dwa lata ... zobaczymy, czy zdobędą poparcie jak pan Prezydent.Zamiast wzdychać za komuną i ciągłym zadłużaniem miasta, niech Pani lepiej błędy poprawi i zacznie rzetelnie pisać, bo to co pani publikuje jest zazwyczaj jednostroną opinią...

Anonim_4288, 18.11.2016, 13:38, 46.170.209.149 ##

Dlaczego Pan Prezydent nie zabiera głosu w sprawie Filharmonii Gorzowskiej????Czyżby w jego imieniu zabiera głos krzykliwa radna?
anonim4288, 18.11.2016, 16:59, 89.228.141.71 ##

Ale toaleta europejska jest na zdjęciu.
Anonim_9735, 18.11.2016, 18:32, 94.254.246.134 ##

Żadnych inwestycji prorozwojowych. I rok splata sponsorów i niszczenie wszystkiego po poprzedniku, a II rok konsultacje, konsultacje albo spacerki w malo istotnych sprawach. Ukladanki polityczne. Pierwsze dni III roku dalsze niszczenie tego co jeszcze pozostało/ np. FG... Miasto ginie. Brak inwestorów, brak nowych miejsc pracy, brak nowych technologii etc. Wyremontowane drogi czy chodniki nie przyczynią się do wzrostu gospodarczego naszego miasta... Będą to niestety zmarnowane lata. Zawiedliśmy się.
Anonim_6979, 18.11.2016, 20:00, 89.228.137.204 ##

"Wyższa kultura" hahaha
To ta ktorą się pani popisała wyśmiewając ludzi bezdomnych żebrzących pod Biedronką?
Ile jeszcze miliardów w kulturę w filharmomonię

Oglądała ziemię obiecaną

Ludzie dla miasta
Czy oni reprezentują ludzi mieszkancow czy grupy establishmentu i bioracych z budzetu czyli nauczycieli urzednikow emerytki

Miasto jest dla ludzi
A nie ludzie sa dla miasta.


Anonim_7696, 19.11.2016, 10:46, 37.248.155.218 ##

Feminni fatale gender
Anonim_7696, 19.11.2016, 10:49, 37.248.155.218 ##

W Gazecie Wyborczej z dn.18.11.2016r. dziennikarz Dariusz Barański,w artykule pt."Ducha nie gaście u Wójcickiego" podsumował dwa lata prezydenta Gorzowa......
Anonim_6000, 19.11.2016, 12:15, 89.228.141.71 ##

Dariusz Barański to były prezes spółki miejskiej
radzę się zainteresoawać
kto opiniuje i na co liczy.
Anonim_6639, 19.11.2016, 19:00, 37.248.154.202 ##

sory pomyliłem z Mariusz Domaradzki.
Ale to jedna i ta sama ekipa.
a Barański to oczywiście (fajbne nazwisko) wybiórcza. no super gazetka nie powiem i prawdę rzecze.
Anonim_6639, 19.11.2016, 19:02, 37.248.154.202 ##

No to się nie myl. Zanim oplujesz patrz na kogo.
Anonim_7322, 23.11.2016, 10:23, 150.254.196.24 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Robert nie umiera, ale...
Publikujemy apel o pomoc w leczeniu Roberta Pawlaczyka. Kochani znajomi i nie znajomi!!! Wiem, jest bardzo dużo osób, które potrzebują pomocy... Kiedy ... <czytaj dalej>
ZCG MG-6 planuje
Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Dwa Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, osiem gniazd pojemników półpodziemnych i gniazdo pojemników podziemnych w Gorzowie oraz po jednym PSZOK-u ... <czytaj dalej>
Kto przebuduje schody?
Przebudowa schodów łączących ul. Wróblewskiego z ul. Na Skarpie wraz z zagospodarowaniem terenu – to kolejne zadanie, które będzie realizowane ... <czytaj dalej>
Co ze stadionem przy Krasińskiego?
Modernizacja stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego z pozytywną oceną ministerstwa. Gorzów jest na ostatniej prostej do pozyskania dofinansowania na modernizację stadionu ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Cooler" Mirosław Uller

ul. Kazimierza Wielkiego 110 lok. 5, Gorzów Wlkp.
tel. 95 723 15 42
branża: Kurierskie usługi <czytaj dalej>
Salon Fryzjerski Damsko-Męski Emilia Matras

ul. Baczyńskiego 1, Gorzów Wlkp.
tel. 669 035 558
branża: Fryzjerskie usługi, salony <czytaj dalej>

Motocyklowe historie Jędrzeja Łagody
Klub „Na Zapiecku w Inneko” przy ul. Teatralnej zaprasza na ... <czytaj dalej>
Siedem premier
Kino Helios proponuje w nowym filmowym tygodniu aż siedem premier. ... <czytaj dalej>
Mamy Niepodległą, więc wyślij kartkę
Latem wysyłaliśmy kartki w akcji #StądJestem, a teraz możemy pozdrowić ... <czytaj dalej>
"Nietykalni" są wśród nas
Kiedy poznałam historię Michała Worocha, który – poruszając się na ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« listopad 2019 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Gorzów ma ludzi, których warto naśladować
Skończyły się wakacje, skończyło lato i tylko jeszcze wyjazdy do lasu dają namiastkę radości, bo w tym roku lasy pełne grzybów. Jeśli przyjrzeć się forom internetowym, to aż dziw bierze, ... <czytaj dalej>
Przedszkolaki nauczą mycia rąk
Przedszkolaki mogą wziąć udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego <czytaj dalej>
Podróże moich marzeń - konkurs
„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to jeden z największych w Polsce przeglądów <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_1120.jpg
Hanna Kaup:
Pomaganie ma sens
Z Fundacją Arka Bydgoszcz jestem związana od 15 lat. W ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Radosny sezon grzybowy
Choć wielu prorokowało, że z powodu suchego lata w lasach ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Opieka nad osobą po udarze mózgu to także troska o siebie
Kiedy bliską osobę dotknie choroba neurologiczna, szereg obowiązków i trudności ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Tajemnice lotów transferowych
Linie lotnicze zazwyczaj nie oferują bezpośrednich lotów do odległych zakątków ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
ryś:
A czy prawdą jest, że Inneko RCS wywozi odpady komunalne bez odpowiedniego zezwolenia?
W Rejestrze Działalności Regulowanej
ZCG MG6 ta <czytaj dalej>
krzyś:
ciekawe jak w takim towarzystwie odnalazłby się prezes Inneko RCS?

wychowanek prezesa Artura Cz.


<czytaj dalej>
Anonim_7993:
trudnosci ze znalezieniem pracownikow wykwalifikowanych wynikaja z braku szkolen przez przedsiebiorcow i przyjmowania na staze. zamiast tego szuka sie <czytaj dalej>
Anonim_7993:
o trudnosci znalezienia pracownika za minimum krajowe po wyzszych studiach do ksiegowosci??? <czytaj dalej>
Anonim_7897:
podsumowując w życiu cały czas kiwa każdy każdego (nauczyciel ucznia, dyrektor pracownika itd.) i wygrywa tylko ten, kto pierwszy kogo wykiwa ca <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej