sobota 21 września 2019     Hipolit, Mateusz, Daria
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Gorzów doświadczalnym poligonem?
Trudno otrząsnąć się po poniedziałkowej sesji sejmiku lubuskiego, który zjechał na obrady do Gorzowa. Fala krytyki przelała się już na urzędującego Prezydenta, który według większości albo się ośmieszył, albo skompromitował, albo co najmniej nie wykorzystał rzadko nadarzającej okazji, by pokazać, jak widzi swój Gorzów i dlaczego ogromny. A mógł pokazać tę wizję najważniejszym w województwie, z marszałek dwojga imion Polak na czele.

I nawet trudno dziwić się tym krytycznym opiniom, bowiem lud miłujący jest też ludem myślącym i chciałby, aby zamiast (albo chociaż również) słuchać porad i podszeptów importowo-tajemniczego przybysza z Centrali, Prezydent wsłuchał się i chciał rozważać szemranie swoich poddanych właśnie.

Mnie również zdziwiło wystąpienie Jacka Wójcickiego, który na pytanie: "Kto panu to napisał?", odpowiedział: "No, ja". I potem była nerwowa próba wyjaśnienia mi, że wie, co robi, że musiałby cztery godziny tłumaczyć to, co tłumaczył na sesji w miniony piątek, że nie ma zamiaru walczyć jak jego poprzednik (dodał też, że właśnie ja zaczynam tak robić (sic!). Prezydent podkreślił również, że bierze za swoje działania odpowiedzialność, natomiast na rozliczenie go przyjdzie czas za cztery lata.

Kolejny dzień żyję myślami z tego pechowego poniedziałku i mimo wszystko chciałabym wierzyć Prezydentowi. Niestety, wszelkie jego dotychczasowe działania i może jeszcze bardziej słowa odwodzą mnie od tego chcenia. No bo jak mam zachłysnąć się radosną myślą o budowie północnej obwodnicy, jeśli Prezydent o wielu prostszych, aczkolwiek ważnych sprawach dotyczących miasta nie wie. Np. o tym, że Gorzów nie ma Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2014-20. Zapytany o nią w poniedziałek, odpowiedział, że ma. Ale gdy wyjawiłam, że wiem o jej braku, dodał: "No, nie wiem. Muszę to sprawdzić". "Nie wiem". I znów: "Nie wiem". Oczywiście, o ważności strategii dla rozwoju spraw społecznych i pomocy potrzebującym przekonywać nie muszę. Dość powiedzieć, że ten brak może wyeliminować z konkursów organizacje i stowarzyszenia ubiegające się o dofinansowanie z nowego rozdania.

O szczegółach tej dziwnej sprawy wiem więcej, łącznie z tym, że do przedwczoraj członkowie rady formalnie działali na mocy decyzji byłego prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka i to pod przewodnictwem Aliny Nowak, z takimi radnymi jak Grażyna Ćwiklińska i Radosław Wróblewski. Niemożliwe? Ależ tak. W Gorzowie tak. Niestety. To oczywiste, że bałagan zostawił poprzednik, ale czyja to działka? Wiadomo. No i czy nie było czasu, by ją uporządkować? A pani Wiceprezydent raczej nie bardzo wie, co w tej społecznej trawie piszczy.

Wracam więc do Prezydenta.
Idea budowy północnej części obwodnicy jest ideą człowieka z wizją. I posiadanie wizji powinno być godne pochwały. Ale czy takiej, jak przedstawiona w poniedziałek? Kiedy w marcu, dzięki Przedstawicielstwu Regionalnemu Komisji Europejskiej we Wrocławiu odbyłam dziennikarskie seminarium Śladami Funduszy Europejskich, pierwszym obiektem, który odwiedziliśmy w naszym województwie, była Biblioteka Uniwersytecka w Zielonej Górze. Pani dyrektor Ewa Adaszyńska pracowała nad realizacją pomysłu ponad dekadę. Zbierała wiadomości, spotykała się z ludźmi, koncepcyjnie uczestniczyła w projektowaniu, a kiedy ruszyły dotacje, wiedziała, że wystartuje z projektem, bo ten projekt miała przygotowany. Teraz budzi on zachwyt każdego. Zrobiona z rozmachem, otwarta i przyjazna biblioteka po prostu rzuca na kolana. I pod tym względem stawia Zieloną Górę wśród największych miast w Polsce.
Podobnie, czyli z wizją o zielonogórskiej aglomeracji myśli marszałek Elżbieta Polak, stawiając choćby na rozwój parku technologicznego czy uczelni, że o Babimoście nie wspomnę.

My w Gorzowie jesteśmy w wizjonerskim lesie. Stać nas jedynie na odgrzewany pomysł o północnej obwodnicy i to w kategoriach obietnic bez pokrycia? No bo cóż to znaczy, że będziemy się starali, by fundusze zyskać od państwa? Jak będziemy się starali? Kiedy? Kto konkretnie? Choć raz chciałabym poznać jakiś harmonogram, by można było oczekiwać jego realizacji. Swoją drogą zastanawia mnie celowość budowy obwodnicy dziś. Gdyby powstała właśnie dekadę temu, ale teraz? I komu ma usprawnić dojazd? Jaki ruch rozładować? Jakie korki? Przejazd przez główne ulice miasta woła o pomstę do nieba, a my mamy starać się o kasę na obwodnicę? Gorzów to nie Warszawa ani Wrocław czy nawet Bydgoszcz. Tak więc chciałabym, żeby Prezydent miał wizję rozwoju naszego miasta. Wizję opartą na analizie potrzeb jego mieszkańców, a nie na podszeptach i pomysłach tych, którzy Gorzów traktują jako doświadczalny poligon.

Hanna Kaup
redaktor naczelna/wydawca15 kwietnia 2015 23:59, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Szanowna Pani Redaktor, dziękuję za podjęcie tematu polityki społecznej Miasta. O obwodnicy nie ma, co debatować, bo to rzucone w przestrzeń hasło, które nie dość, że nie ma podstaw to jak mówią mądrzejsi ode mnie nie ma również szczególnej zasadności. Pomijając drogi, inwestycje, Zit-y i inne sprawy bardzo aktualne, to właśnie w kwestiach społecznych widzę największe zagrożenie dla naszego Miasta; zmuszona do odejścia dyrektor GCPR Pani B. Steblin – Kamieńska to jedyna osoba, która mogła jeszcze utrzymać to wszystko w „kupie” zastąpiona została dziewczyną zarządzającą dotychczas dwoma (2!!!) pracownikami socjalnymi w Lubniewicach. Zastępca Pani Kamieńskiej szuka roboty w okolicznych gminach i tylko patrzeć jak odejdzie… Pani Karwowska ( aktualnie dysponuje przynajmniej DOŚWIADCZENIEM) na zwolnieniu lekarskim ( być może naprawdę ma stan depresyjny, wielce prawdopodobne), Naczelnika Wydziału Edukacji brak. Okoliczności odejścia Pana Kozłowskiego w środowisku są znane. Jak to rokuje? Do rozważenia… kwestia zarządzenia w sprawie zmiany składu zespołu do prac nad strategią … cóż z BIP UM można wiele wyczytać również nerwowe ruchy władzy. Jest bardzo źle.
Anonim_8879, 16.04.2015, 08:50, 37.128.59.173 ##

PO DOJŚCIU DO WŁADZY LUDZI DLA MIASTA - GORZÓW STAJE SIĘ MIASTEM WYKLUCZAJĄCYM ROZWÓJ TYCH CO TU JESZCZE ZOSTALI. BRAWO PANI REDAKTOR. KAŻDY NOWY POMYSŁ "NOWYCH" NIE TRZYMA SIĘ KUPY. WZORCE BRANE Z WAŁBRZYCHA, BYTOMIA, ŁODZI PROWADZĄ TYLKO DO DEGRADACJI JAKA DOTKNĘŁA W/W WZORCE.

Anonim_9352, 16.04.2015, 09:15, 213.158.219.135 ##

Pomysł jest z serii tych co Carrefour w Deszcznie i lotnisko w Ulimiu. Pijarowska wrzutka, bez przygotowania. Chłopak pływał do niedawna w sadzawce i myślał, że to mu da moc by przepłynąć Wartę :)
Anonim_8137, 16.04.2015, 10:16, 150.254.196.28 ##

Chłop nie zielonego pojęcia o realizacji obwodnicy w tym miejscu .Kosztach również .Byłoby proste to poprzednicy ogłaszaliby w programach ,a ogłaszali obwodnice od Santoka do Bogdańca bo obwodnica bliższa możliwości zrealizowania
Anonim_8983, 16.04.2015, 10:20, 89.228.143.108 ##

Ręce opadają, co się wyrabia!Leżą sprawy społeczne, leży kultura. Gdzie ta szumnie zapowiadana rada kultury? Lamus zlikwidowany - co tam będzie? Nikt nie wie.Tylko usiąść i płakać! A miało być tak wspaniale.

mieszkaniec spakowany do wyjazdu, 16.04.2015, 11:08, 83.8.134.101 ##

Brak wizji, brak wizji i jeszcze raz brak wizji. W sprawach małych i dużych, ani w kulturze, ani w sporcie, ani w sprawach społecznych, ani rozwoju miasta. A bez tego ani rusz. Ktoś wójtowi na szybko spreparował wystąpienie na Sejmik. Wyciągnęli coś, o czym pojęcia nie mają. Jakie korki chcą rozładowywać? Jedyne korki w tej części miasta są, jak ludziska na giełdę jadą, a i to nie zawsze. Dwadzieścia lat temu można było takie plany snuć, bo inna była sytuacja. Dzisiaj nie ma to najmniejszego sensu. Jedynym rozwiązaniem dla tego miasta jest referendum odwołujące wójta!
Anonim_3858, 16.04.2015, 11:25, 80.252.1.24 ##

Referendum jest trudne do przeprowadzenia ( min.50% uprawnionych do głosowania żeby było ważne) ale myślę że warto spróbować - może się otrząsną.I myślę że Lubuskie PIS zadziała w tym kierunku zawsze to lepiej jeśli za taką inicjatywą stoją jakieś struktury. Jeśli w tym przypadku mają być partyjne to nich będą. Byle były.
Anonim_7477, 16.04.2015, 11:32, 37.128.59.173 ##

Przepraszam, błąd jw.: nie mniej niż 3/5 liczby biorących udział w wyborze odwoływanego organu.
Anonim_7477, 16.04.2015, 11:43, 37.128.59.173 ##

Czyli 3/5 z tych, którzy głosowali w wyborach? No to może jest szansa.
Anonim_3858, 16.04.2015, 12:22, 80.252.1.24 ##

"No to może jest szansa."
A kto w zamian? Tadeusz wraca?
Anonim_4675, 16.04.2015, 12:29, 78.9.117.149 ##

Nie wiem, kto w zamian, ale takiego koszmaru się nie spodziewaliśmy. Może dałoby się namówić kogoś mądrego, tak jak namówili Wójcickiego.
Anonim_3858, 16.04.2015, 12:38, 80.252.1.24 ##

"Gorzów to nie Warszawa ani Wrocław czy nawet Bydgoszcz" - zapomniała pani wspomnieć o Zielonej Górze, śmiało bo o to pani chodziło w tym propagandowym gniocie. Wolę człowieka, który mówi "nie wiem, sprawdzę" od tego, który wie wszystko najlepiej.
Obwodnica Zachodnia to dobry, zaniechany pomysł, aktywujący, umożliwiający rewitalizację centrum.
O co wam chodzi w tym Gorzowie?! OD 20 lat nieprzychylni wam sąsiedzi degradują wam region, a wy dalej z klapami na oczach budujecie lubuskie.
Anonim_1979, 16.04.2015, 12:54, 217.153.158.76 ##

Prezydent powinien wiedzieć czy miasto ma wymagane dokumenty strategiczne. O to chodzi człowieku.
Anonim_2499, 16.04.2015, 13:01, 37.128.59.173 ##

No! Obwodnica (a raczej średnicówka) to rzeczywiście pomysł "aktywujący, umożliwiający rewitalizację centrum". Hahaha...
Anonim_3858, 16.04.2015, 13:04, 80.252.1.24 ##

Tak właśnie, a kolejni przedstawiciele naszych elit z p. Synowcem na czele wśród niezmiernie ważnych inwestycji w naszym mieście wymieniają głownie upiekszanie i remonty ulic. A gdzie rozwiązania gospodarcze? Chciałbym równiez zwrócić uwagę ze Gorzowski Ośrodek Technologiczny, którego uruchomienie jest wymieniane wsród starych pomysłów na rozwój Gorzowa juz działa od 2 lat. Straszne ze nasi radni nie wiedza takich podstawowych rzeczy.
Anonim_7453, 16.04.2015, 20:20, 83.20.126.67 ##

Dramat. Najpirw TJ zajeżdżał to miasto 16 latami tyranii i megalomanii a teraz eksperymenty.
Anonim_2886, 16.04.2015, 20:38, 83.8.244.3 ##

Ciekawa jestem, czy Prezydent i jego najbliższe otoczenie zdają sobie sprawę jak to wszystko wygląda i co myślą o nich mieszkańcy. Czy bańka szczęścia w której żyją dopuszcza do nich te informacje? Może sądzą że to wyborcy TJ debatują na forach? Jak daleko posunięta jest ta brawura i buta. Może Prezydent Szymankiewicz coś tam widzi - reszta ? - nie sądzę. I jeszcze kwestia LDM . Z tego co wiem - praktycznie już nie istnieją, tylko ci co są w Radzie no i oczywiście na stanowiskach, stoją przy wodzu. Czy oni wszyscy wiedzą, co się dzieje? Czy może faktycznie konieczne jest referendum...
Katarzyna , 16.04.2015, 21:58, 89.228.129.38 ##

To nie poligon ale hucpa. Ma rację polityk którego nie popieram, na co nam ( Prezydentowi) doradca PR(szerp jak mówi o sobie, a jak tak mówi to za mądry nie jest) na etacie? Toż to zwykłe oszustwo, pijarem Prezydenta powinny być dokonania a nie pijarowskie sztuczki, to pierwszy pracownik UM którego powinien odprawić, efekt PR murowany!
Anonim_3916, 16.04.2015, 22:54, 89.228.154.51 ##

Mówi się tu i tam, że w dotychczasowej siedzibie Lamusa, Magistrat zamierza zlokalizować Wydział Konsultacji Społecznych...bez konsultacji ...;-)
Anonim_8357, 17.04.2015, 10:26, 37.128.59.173 ##

"...Wydział Konsultacji Społecznych..." za mały lokal - raczej PKS powinien powstać... (Punkt Konsultacji Społecznych) połączony z PKP (Punkt Kontroli Publicznych) - Już kiedyś taka wersja powstała - idea połączenia PKS z PKP... może trzeba ją zrealizować?
Kontrolę miało by MZK... (Miejski Zakład Konsultacji)... z siedzibą w zabytkowym tramwaju.
Świnster mógłby patronować i bronić konsultantów i doradców. Prezydencie bądź jak Stalowy Człowiek! Stal górą nad Zielona Górą!
Anonim_3559, 17.04.2015, 11:08, 78.9.113.166 ##

A nie nie, bo ja się tu zapędziłam... używając skrótu. Jest to bowiem wydział konsultacji, promocji i rewitalizacji. Najnowszy twór człowieka ze stali, co to wie jak co trzeba przykryć żeby resztę rozpieprzyć...
Anonim_9415, 17.04.2015, 11:17, 37.128.59.173 ##

Niektórzy nowi radni już w grudniu głośno cieszyli się ze zmian kadrowych, które będą następować. Niektórzy z nich nie ukrywali, że będą one dotyczyły również gorzowskich spółek - nikt nie zamierzał robić w nich audytów, kontroli. Nikogo to nie interesowało, czy np. ZUO jest jednym z najlepszych tego typu przedsiębiorstw w Polsce. Z góry założone, że zmiany nastąpią.


Anonim_7381, 17.04.2015, 11:20, 83.20.126.67 ##

REFERENDUM ODWOŁUJĄCE PREZYDENTA WYDAJE SIĘ KONIECZNE!
Anonim_3559, 17.04.2015, 12:29, 78.9.113.166 ##

Jeszcze trochę i Gorzów stanie się jak miejscem które kojarzyć się będzie niczym więcej niż badziewiem i tandetą - „kolorowych jarmarków, blaszanych zegarków, pierzastych kogucików, baloników na druciku, motyli drewnianych, koników bujanych, cukrowej waty i z piernika chaty”. Zróbmy całoroczny Odpust na Chrobrego to się na pewno ożywi.
Anonim_5128, 17.04.2015, 12:41, 81.190.178.116 ##

Powszechne wybory, demokracja to absurdalny sposób wyłaniania rządzących. Na takie stanowisko jak prezydent miasta powinien być rozpisany konkurs może być miedzynarodowy coś na kształt konkursu dla wysoko wykwalifikowanej kadry menedżerskiej. Byłyby przynajmniej gwarancje profesjonalizmu. Teraz można nic nie potrafiąc i niewiele wiedząc za pomocą sprytnej kampanii wyborczej wywindować się na tak eksponowane stanowisko.
Anonim_1457, 17.04.2015, 15:04, 213.158.221.175 ##

Anonim_1457. Takim konkursem, sprawdzianem dla pretendentów i wyborców jest kampania wyborcza właśnie. My, wyborcy, swój sprawdzian sromotnie oblaliśmy, niestety...
bytek, 17.04.2015, 17:30, 83.20.156.27 ##

Gorzowianie zostali oszukani. Nic co mówił Wójcicki i LDM w kampanii wyborczej nie pokrywa się z ich działaniami. Przypominam jakie były hasła; współrządzenie, jawność, merytorka. Co mamy? Kolesiostwo, prowizorka, kupczenie stanowiskami i majątkiem miasta.To jest oszustwo wyborcze.
Katarzyna, 18.04.2015, 17:35, 89.228.129.38 ##

Wizję rozwoju województwa widziałbym tak:
- Szpital w Kostrzynie bo w Gorzowie pęka w szwach takie kolejki
- pociąg Gorzów-Berlin po korzystnych cenach biletów
- aglomeracja gorzowska

Wiza rozwoju miasta:
- zreformować istniejące szkoły techniczne i zawodowe do rynku pracy i rozwoju zainteresowań uczniów
- wyższa szkoła z prawdziwego zdarzenia z połączenia PWSZ i AWF w Akademię, pójścia w kierunki techniczne i medyczne (zamiast fizjoterapii) i połączenie z UZ w uniwersytet lubuski.
- naprawiona infrastruktura drogowa i chodnikowa w całym mieście
- rewitalizacja parków i centrum
- 100letnia inwestycja w tramwaje - 2-torowe nie jedno. Ścieżkę na Górczyn skorygować. I ma być gotowe do 2020!
wizja, 18.04.2015, 19:28, 83.25.5.206 ##

Kolesiostwo to układ pani S. E. dyrektor urzedu i pani E. P. dyrektor wydz kultury i sportu. Kolezanki z pwsz. Rączka rączke myje. Pani EP odpuszczone zostaną grzechy za rozwalenie gorzowskiej kultury? Na to wygląda. Koleżanka obroni ale lud nie wybaczy i nie zapomni.
Pan Steblin będzie miał o czym pisać przez 3,5 roku. Do kolejnych wyborów.
Anonim_1111, 19.04.2015, 00:46, 83.8.239.181 ##

Tak a obie Panie łączy osoba Marcinkiewicza, który z jakiegoś tytułu (i nie jest to tytuł doktora) wykłada na PWSZ. Ale to odnóże układu jakoś łatwiej znieść ludzie przynajmniej mają jakieś kompetencje. Gorsze są te rejony z Deszczna kochanki i sekretarki po licencjacie na dyrektorskich stołkach.Tak Steblin będzie miał co robić, dobrze że tragedia sprzyja natchnieniu.
:-), 19.04.2015, 09:44, 89.228.129.38 ##

obwodnica północna tak - ale najwcześniej w 2020. A do tego czasu wyremontować wszystkie najważniejsze drogi w mieście! z kazimierza wielkiego na czele!
Anonim_3819, 04.05.2015, 21:20, 83.25.6.18 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
Likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych to główny cel kolejnych prac remontowych, które drogowcy wykonają na terenie Nowego Miasta. Zadania ... <czytaj dalej>
Jak wygląda realizacja ZIT-ów?
Poziom kontraktacji środków ZIT Gorzowa Wlkp. w oparciu o wartość podpisanych umów o dofinansowanie wynosi obecnie 166,92 mln zł tj. ... <czytaj dalej>
Znów protest mieszkańców
Publikujemy treść protestu nadesłanego do redakcji 5 września. Protest przeciwko sprzedaży działki nr 250/34 przy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie Wlkp. Domagamy ... <czytaj dalej>
Jeszcze więcej przestrzeni dla pieszych i rowerzystów
Miasto szykuje kolejne pozytywne zmiany dla rowerzystów i spacerowiczów. Zainteresowane firmy budowlane, mogą już składać oferty na wykonanie elementów infrastruktury ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Sunset Suits" Sp. z o.o. Salon Firmowy

ul. Górczyńska 23, Gorzów Wlkp.
tel. 95 729 40 29
branża: Odzież - detal <czytaj dalej>
"Vika" Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Tomasz Drabent

ul. Kazimierza Wielkiego 87 l. 13, Gorzów Wlkp.
tel. 725 561 896
branża: Telekomunikacja - systemy, usługi <czytaj dalej>
Centrum Językowe Oxford

ul. Armii Krajowej 45, Gorzów Wlkp.
tel. 95 724 07 63
branża: Językowe kursy, szkoły <czytaj dalej>

Policjanci nie tylko na służbie
Aspirant sztabowy Dariusz Sztylka i sierżant sztabowy Mateusz Partyka z ... <czytaj dalej>
Jeśli nie możesz być w Warszawie, posłuchaj radia
Gorzowska premiera książki „Jedzie Pan Jazz” miała miejsce w czerwcu. ... <czytaj dalej>
65 lat GTF
Miłośnicy fotografii spotkali się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej ... <czytaj dalej>
Usiedli przy otwartym stole
Wielokulturowy piknik z okazji 20-lecia województwa lubuskiego odbył się w ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« wrzesień 2019 »
P W Ś C P S N
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
W kolejce po... rozum
Trudno, oj trudno żyje się dziś w którejś tam z kolei Rzeczypospolitej. Niby nowocześnie, niby lepiej, a każdego dnia aż chce mi się wyć z bezsilności, gdy zderzam się z ... <czytaj dalej>

Podróże moich marzeń - konkurs
„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to jeden z największych w Polsce przeglądów <czytaj dalej>
Historyczna pamięć miasta
Młodzieży, weź udział w konkursie „Historyczna pamięć Miasta – Gorzów <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - csc_0306.jpg
Hanna Kaup:
Chopin w podgorzowskim lesie
To był jeden z piękniejszych koncertów chopinowskich. Niektórzy mówili, że ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Dlaczego będziemy pamiętać koncert zespołu Perfect
Koncert zespołu Perfect był ostatnim punktem obchodów 37. rocznicy Gorzowskich ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Trzeba sadzić drzewa
Najskuteczniejszym sposobem walki z globalnym ociepleniem jest sadzenie drzew. Szwajcarscy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Profilowanie, mikrotargetowanie i niejawni nadawcy
Facebook umożliwia docieranie do bardzo specyficznych grup wyborców ze specjalnie ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Matthew :
psoriasis | athletes foot between toes Medical Author: Gary W. Cole, MD, FAAD Athlete’s foot is a type of fungal skin infection. Fungi (the plur <czytaj dalej>
Anonim_4362:
skąd oni wzięli tyle pieniędzy na tyle plakatów wyborczych rozwieszonych po całym miescie?
może szanowna redakcja napisze? o źródle z kt <czytaj dalej>
Anonim_6772:
Hax! Zdecydowanie zmniejsz dawkę. Proponuję sanatorium w Obrzycach. <czytaj dalej>
Anonim_4362:
a skąd kasa na te wszystkie plakaty wyborcze?
czyżby od koalicji? <czytaj dalej>
HAX:
Zabiera Pani głosy koalicji tym samym daje Pani przewagę PiSowi czyli jest Pani za PiSem ???????????? i łamaniem prawa przez nich ????????????‍ <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej