poniedziałek 8 marca 2021     Beata, Stefan, Wincenty
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Nienawiść Twardowskiego
Dzieje się, oj dzieje w Gorzowie. Afera goni aferę, sensacja – sensację. Nie o wszystkim nadążam pisać. Czas więc wrócić do sprawy sprzed miesiąca. Tym razem dotyczy mnie, a jej autorem jest nie kto inny, jak nieomylny i jedynie uczciwy dyrektor gorzowskiego szpitala Marek Twardowski. Niewtajemniczonym przypominam, że swojego czasu również wiceminister zdrowia.

Choć minęło niewiele ponad pół roku jego panowania, można by napisać o nim przynajmniej pół książki. Póki co, odniosę się do działań dyrektora, który – jak wszyscy wiemy – ma poważny problem z prowadzeniem gorzowskiej placówki i jej przekształceniem, ważnych rzeczy nie zdążył – choć obiecał – zrobić na czas, więc należałoby zadać sobie pytanie, dlaczego?
Moim zdaniem także dlatego, że cenny czas, za który dostaje niemałe pieniądze, poświęca na niewiele wnoszące do sprawy konferencje prasowe, wypowiedzi czy komentarze a także skargi, to na Społeczną Radę Szpitala, to na komorników, to na Wojewodę. Ze specjalnym pismem wystąpił również w mojej sprawie. Wysłał je do samego prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka oraz do czterech innych osób, w tym do dyr. wydziału oświaty Adama Kozłowskiego i – o dziwo! – do radnej Grażyny Wojciechowskiej.

O co chodzi?

Przez niemal dwa lata wykonywałam zadania promujące profilaktykę raka szyjki macicy w Wojewódzkim Ośrodku Koordynującym, na podstawie umowy z Ministerstwem Zdrowia, w której stroną jest dyrektor SPSW w Gorzowie. Dodajmy, że stroną jest formalnie, bo nad wojewódzkim ośrodkiem kontrolę sprawuje Centralny Ośrodek Koordynujący w Warszawie.

Nowy dyrektor uaktywnił się, jak żaden dotąd, i z ministerialnego programu, a właściwie jego pieniędzy, zaczął płacić – jak to mówią – po uważaniu. Do dziś nie dostałam więc 1,4 tys. zł za dwa i pół miesiąca pracy w godzinach nadliczbowych. Dyrektor tak postanowił i tak jest, choć pieniądze na akcję zostały zaplanowane przez kierownika WOK i czekały na osobnym koncie. Dostałam polecenie służbowe, że wydarzenie realizujemy i je zrealizowałam, ale kasy do dziś nie ma.

Najpierw, mimo że na piśmie skierowanym do dyrektora była adnotacja, że fundusze na moje działania są zabezpieczone umową z ministerstwem, Twardowski własnoręcznie napisał „brak funduszy”, a gdy odpisałam, że jest to niezgodne z prawdą, sprawę przejęła już jego zastępca Agnieszka Jamrowska, której korespondencja ze mną dowodzi ni mniej ni więcej, że dyrekcja w SPSW w Gorzowie robi, co chce, nie tylko za przyzwoleniem marszałek Elżbiety Polak, ale i z pogwałceniem zasad obowiązujących pracodawcę i zasad zwykłej uczciwości. Do dziś nie dostałam też zwrotu kosztów poniesionych na wyjazd na służbową konferencję do Warszawy. Zadziwiające jest, że dyrekcja – choć sensacyjnie grzmiała o procederze wypłacania niektórym pracownikom podwójnej kasy za czasów wcześniejszych dyrekcji – sama pozwala brać comiesięczny „prezent” swojej współpracownicy. Ale na „prezent” jest kasa z ministerstwa, więc łatwo się nią dzieli, by – jak powiedział jeden z dyrektorów – stworzyć drużynę „wierną jak pies”. I to jest na pewno – wg Twardowskiego – honorowe i uczciwe. Tu nie trzeba ogłaszać konkursów, bo i tak wiadomo, kto by je wygrał. A fakt, że na moje pismo w sprawie nie zareagowała marszałek Polak, świadczy o tym, jakie normy obowiązują w szpitalu przy Dekerta i czyj to jest folwark.

Twardowski już w wakacje uznał, że jestem wrogiem szpitala, bo zadawałam mu pytania, na które – co oczywiste – do dziś nie dostałam odpowiedzi. Konsekwencją był zakaz dalszego wykonywania zadań w WOK-u od 1 stycznia 2013 r. Dyrektor – co również oczywiste – nie zamienił ze mną choćby jednego zdania.

O tym, że to, co robiłam, było zauważalne, świadczy choćby fakt, że na początku lutego zostałam zaproszona przez pedagog Bogumiłę Lewandowską do LO nr IV i poprowadziłam spotkania dla ponad setki uczniów z klas maturalnych na temat profilaktyki raka szyjki macicy. Nie tylko pani pedagog słyszała mnie w czasie konferencji na temat raka w PWSZ, ale poleciła mnie pedagog z innej szkoły, w której miałam pogadanki w minionym roku. Zresztą, mogłam tam pójść jak kobieta z ulicy i nikogo nie powinno to obchodzić, ale obchodziło Marka Twardowskiego, który – chyba w jakimś niezrozumiałym szale, w jaki wpada, gdy coś nie idzie po jego myśli, a o którym niejednokrotnie słyszałam od jego współpracowników – wymyślił, że należy dokonać inwigilacji moich zachowań i wysłał pismo do Prezydenta Gorzowa, by odpowiedział mu, jakie mam kwalifikacje do prowadzenia tego typu spotkań, kogo reprezentowałam i – najogólniej ujmując – czy szkoła jest w posiadaniu merytorycznej dokumentacji wydarzenia.

Niepojęte!

Mogłaby mnie rozpierać duma, że jestem w centrum zainteresowania samego dyrektora szpitala wojewódzkiego, gdyby reprezentował on jakąś klasę, gdyby był wzorcem uczciwości, której brak wytyka, komu się da. Ale wspomniany dyrektor, pismem, które wysłał do Prezydenta, strzelił sobie w kolano.

Bo jeśli nie wie, kim jestem i jakie mam uprawnienia, jeśli ma takich doradców, którzy nie mają o tym pojęcia, to wystarczyło wysłać jednego maila do mnie, a przedłożyłabym mu wszystkie dokumenty, zamiast zabierać czas i niepokoić Prezydenta czy dyrekcję szkoły, którzy mają i tak za dużo spraw na głowie. Nie wspomnę o bezzasadnym wydawaniu pieniędzy, których w szpitalu brakuje, na papier, kserokopie i koszty korespondencji (wysłał w sprawie pięć pism po trzy kartki każde), nie licząc czasu pracy ludzi, którzy - z jego nakazu - przy tym maczali palce.

Jako dyrektor, który przez sześć miesięcy roku 2012 roku współpracował z piszącą te słowa, powinien wiedzieć, co robiła w WOK i jakie ma uprawnienia. Mógłby spojrzeć choćby tu:
http://www.nfz-zielonagora.pl/PL/277/1769/Konkurs_dla_dziennikarzy_rozstrzygniety/
Nie wspomnę o scenariuszu sztuki teatralnej, którą napisałam, a której fragment wystawiła licealna młodzież w Suchej Beskidzkiej, o organizowanych i prowadzonych konferencjach czy promocyjnych wydarzeniach, o spotkaniach nie tylko z uczniami, o corocznym udziale w międzynarodowych konferencjach Dziennikarzy dla Zdrowia. I oczywiście – przygotowaniu pedagogicznym.

Zapytanie Marka Twardowskiego to zwykła inwigilacja i przekroczenie swoich uprawnień. Ten człowiek powinien wiedzieć, że za szkołę odpowiada inny dyrektor, a jego „troska” o – jak napisał – „profesjonalizm promocji zdrowia” jest dowodem na tupet i butę. Z tej strony dał się doskonale poznać. I wreszcie, powinien zostać nie tylko zdyscyplinowany przez swoją przełożoną za nieuzasadnione koszty, ale też wytłumaczyć się z przerwania ciągłości działań, które miałam zaplanowane, a które przyniosły takie właśnie efekty, że do dziś ludzie dzwonią do mnie i proszą o informacje czy prelekcję na temat profilaktyki raka szyjki macicy. Kogo jednak by obchodziły takie drobne sprawy? Tylko ja zostałam odsunięta od działań. Kierownika WOK dyrektor wymienił w marcu, ale przynajmniej ogłosił konkurs. Ciekawe, dlaczego o jego wynikach zapomniał już poinformować tak, jak informuje o innych konkursach i ich rozstrzygnięciu. Czyżby i tu był jakiś pies pogrzebany?

Domagając się wyjaśnień w mojej sprawie od Prezydenta Gorzowa, dyrektora wydziału oświaty, dyrektor szkoły czy radnej – to jest dopiero zadziwiające, dlaczego pytanie poszło też do Grażyny Wojciechowskiej? – Twardowski najnormalniej się ośmieszył. Chyba pomyliły mu się epoki? A może jednak ma za dużo wolnego czasu?

Panie Twardowski, odkąd nie wykonuję zadań zleconych przez Wojewódzki Ośrodek Koordynujący - powiem delikatnie - nic Panu do mnie i moich uprawnień. Niech się Pan zajmie porządkiem wokół siebie i dbałością o wewnętrzną uczciwość. Niech Pan płaci za pracę, a nie za poddaństwo. Niech Pan nie szuka u innych drzazgi, gdy bela wystaje Panu z oka. I niech się Pan zastanowi - dla własnej higieny - skąd bierze się u Pana ta nienawiść do ludzi? Ja Panu serdecznie współczuję, bo musi być Pan bardzo nieszczęśliwym człowiekiem.

Hanna Kaup
redaktor naczelny/wydawca20 marca 2013 14:16, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


no no jazda się zaczęła..nie wiem czy warto spalać się walcząc z takimi burakami jak Twardogłowy ..ale pokazuje to jedno ze na każdym szczeblu władzy w tym mieście, województwie, państwie bez układów ani rusz
Anonim_8545, 20.03.2013, 15:44, 83.13.138.138 ##

prawda prawda to chory człowiek
Anonim_2428, 20.03.2013, 18:48, 81.190.162.188 ##

prawda prawda to chory człowiek z nienawiści
W histori swiata było kilku takich i dziś są na smietniku histori ale ile ludzi musiało odejśc z tego świata
belka, 20.03.2013, 18:50, 81.190.162.188 ##

jak długo na to PO temu tyranowi pozwoli.ć zaspokajać swoje chorobliwe działania
jaś, 20.03.2013, 18:52, 81.190.162.188 ##

O, ten to jest dopiero mistrz demolka
Anonim_4162, 21.03.2013, 11:01, 89.228.132.37 ##

Niepojęte jest to, że prowadzi się prelekcje na temat raka szyjki macicy dla młodziezy licealnej. A może zacząć od uświadamiania młodzieży, że wczesna inicjacja seksualna, a co za tym idzie tak powszechna antykoncepcja niesie za sobą coraz smutniejsze żniwo. Przecież głównym powodem raka szyjki macicy jest antykoncepcja! O tym należałoby rozmawiać. W tym kraju jest wszystko od d...y strony. Żenada.
Anonim_2485, 23.03.2013, 11:29, 79.184.15.162 ##

Do 2485
Najwięcej złego wyrządza takie pisanie "w tym kraju jest wszystko od d... strony". Jak sie chce coś krytykowac i robic innym wodę z mózgu, to najpierw trzeba się trochę zainteresować tematem, poczytać, sprawdzić, poszukać. Tu cytat ze spotkania z młodzieżą licealną: "Ponad 120 dziewcząt i chłopców dowiedziało się, czym jest wirus brodawczaka ludzkiego, w jaki sposób dochodzi do zakażenia, co sprzyja zachorowaniom i jak ustrzec się przed rakiem.

W czasie spotkania padały pytania o możliwość refundacji szczepionek, a także skutki stosowania środków antykoncepcyjnych, nie tylko doustnych.

– Większość młodych ludzi po raz pierwszy spotkała się z tak przedstawionym tematem. Większość z nich również wcześniej nie słyszała o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą wczesne rozpoczęcie współżycia, częsta zmiana partnerów czy doustna terapia antykoncepcyjna, choć nie jest rzadkością jej stosowanie..."
Jeśli więc człowieku nie wiesz, nie zabieraj głosu, bo przez ciebie ktoś może sprawę profilaktyki raka zbagatelizować. I to byłoby dopiero nieszczęście
Anonim_9788, 23.03.2013, 11:40, 89.228.132.37 ##

Do 9788. Widać, że jest trudność z czytaniem ze zrozumieniem???
Anonim_2485, 23.03.2013, 11:52, 79.184.15.162 ##

Do 2485: "Widać, że jest trudność z czytaniem ze zrozumieniem???" A może u ciebie jest trudność z pisaniem ze zrozumieniem? Szkoda czasu na taką wymianę zdań.
Anonim_9788, 23.03.2013, 11:58, 89.228.132.37 ##

Koszmar!Pani Redaktor wytyka wady dyrektora ,a sama?Co za język nienawiści!Sieje Pani wokół jad i wszystkich oczernia jeśli są przeciw ,w jednym "kotle"Pani marszałek, dyrektor...
To,że napisała Pani sztukę na temat profilaktyki raka szyjki macicy to nie znaczy ,że może Pani wypowiadać się jako fachowiec , bo jak się Pani zapędzi w swojej "mądrości " to i może dojdzie Pani do wniosku ,że i operować można!Proszę zastanowić się przede wszystkim nad sobą.

Anonim 4582, 25.03.2013, 16:50, 89.228.145.165 ##

Większych bzdur dawno tu nikt nie wymyślił. Koszmar to jest to co ty 4582 tu wypisujesz, jak byś żył/a w innym świecie. A może to jakaś dyrektorska jam... jaskółeczka sie odezwala. Jak ktoś pisze konkrety, to trzeba z nim dyskutować konkretami, a nie farmazonami, które tu wypisujesz. Poczytaj inne fora, dowiesz się co ludzie mają do powiedzenia o tym panu. Zresztą pewnie doskonale wiesz, tylko próbujesz na zlecenie przywalić innym. Nie ośmieszaj się.
Anonim_2091, 25.03.2013, 17:31, 89.228.132.37 ##

Przykre.Dlaczego w tych wypowiedziach tyle jadu?Owszem , należy dyskutować na argumenty ale tu szerzy się prywata , a poziom ...Ktoś komuś podpadł za 1400zł. i- larum.Poza tym -nie znam p.dyr. ale chodzi mi o styl obrony p.red.,w którym tyle nienawiści i argumentów,które niestety merytorycznie nic nie znaczą-bo słowa,że umiem ,wiem,potrafię niestety nie są ważne.
Anonim 9225, 25.03.2013, 20:46, 89.228.145.91 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Dłużej czynne
Od środy (3 marca 2021 r.), wydłużone zostają godziny funkcjonowania punktu pobrań wymazów w kierunku SARS-CoV-2 przy ul. Czartoryskiego w ... <czytaj dalej>
Rekolekcje wielkopostne w TV
Ze względu na obostrzenia związane z pandemią niektóre parafie rezygnują z tradycyjnych rekolekcji wielkopostnych. Wszyscy wierni naszej diecezji będą jednak mogli ... <czytaj dalej>
Lekarz został zwolniony
W ślad za materiałem „Tragiczny finał” publikujemy kolejne oświadczenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Tekst „Tragiczny finał” czytaj tu: http://www.egorzowska.pl/pokaz,czlowiek,10690,tragiczny_final_, A oto ... <czytaj dalej>
Lubuskie ma Strategię Rozwoju
Radni województwa przyjęli Strategię Rozwoju Województwa Lubuskiego z perspektywą do 2030 roku. Za głosowało 28 radnych, wstrzymało się 2 radnych, ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Del-Pol" Sebastian Kołodziejczak

ul. Marcinkowskiego 12 d lok. 9, Gorzów Wlkp.
tel. 783 026 412
branża: Stolarskie usługi <czytaj dalej>
"Malwa" S.C. Apteka

ul. Sybiraków 26, Gorzów Wlkp.
tel. 95 725 82 27
branża: Apteki <czytaj dalej>
Wachowski Andrzej Zakład Ogólnobudowlany

ul. Koniawska 56, Gorzów Wlkp.
tel. 602 309 312
branża: Budowlane usługi - dekarstwo <czytaj dalej>

Haniebne naklejki
„Zofia Jasiniak była naczelnikiem Wydziału Kultury w Gorzowie! Dziś miasto ... <czytaj dalej>
Zaczęło się rok temu
Dokładnie rok temu, 4 marca 2020 wykryto pierwszy w Polsce ... <czytaj dalej>
Pokochali siebie i pracę w policji
Najpierw połączyła ich miłość, a zaraz potem marzenie – służba ... <czytaj dalej>
Rusza leczenie uzdrowiskowe
To ważna wiadomość dla wielu oczekujących na rehabilitację. Od 11 ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« marzec 2021 »
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Jesteśmy ofiarami narodowego bałaganu
Takiego bałaganu w życiu tego kraju nie pamiętam, jak żyję. Od karuzeli niespójnych informacji, kłamliwych wieści, negatywnych komentarzy i wszelkiej maści fake newsów, a także tzw. sensacji, które rozbudzają w ... <czytaj dalej>
15 tysięcy za pomysł
15 tys. zł na jeden pomysł. W sumie prawie milion. <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zaprasza do udziału <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - silje1.jpg
Hanna Kaup:
Uporządkować, żeby nikt nie niszczył
- Chcemy to uporządkować i ogrodzić, żeby nikt tego nie ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Najstarszy Niedźwiedź w Polsce
W tym roku będzie obchodził swoje 620-lecie. Każdego dnia możecie ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Jak chronić się przed cyberprzestępcami w pandemii?
Fałszywe sklepy internetowe, oszustwa telefoniczne, ransomware – cyberprzestępcy nie próżnują ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Przemoc, której nie widać
Wyniki ankiety SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Ponad połowa nastolatków doświadczyła ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_5386:
NEWSWEEK prima aprilis <czytaj dalej>
Anonim_9354:
jakbym zachorował prędzej bym sie kazał wieźć do weterynarza jak do tego czerwonego szpitala. <czytaj dalej>
Anonim_5386:
i dalej szczepień dla nikogo nie ma <czytaj dalej>
Miejscowy:
Przy okazji tak szybkiej reakcji na zło, bałagan, niedopatrzenie.....
Przed dworcem PKP stoi pomnik Pionierów-Kolejarzy, którzy przysłużyli <czytaj dalej>
Miejscowy:
Tak, czy tak, dobrze, że wreszcie "Niemcy, język niemiecki przestaje być "be"dla miasta. Ciekawi mnie tylko,jak zareagują "pat <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej