poniedziałek 8 marca 2021     Beata, Stefan, Wincenty
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
"Ciszej nad tą trumną",
czyli wszystkiemu winni dziennikarze...
Ostatnio namnożyło się nam komentatorów najróżniejszej maści, blogerów opisujących sprawy miasta, biorących w obronę to tego, to owego, któremu po latach absolutnego panowania jakoś dziwnie niesprawiedliwie dostało się od losu.

Dziś miało być o sąsiadach, ale właśnie przeczytałam w „66-400” tekst Roberta Bagińskiego „Ciszej nad tą trumną”. To - jak pisze autor - jego „strzał w kolano” albo „samobój”, o… hmm, jakby obronie Tadeusza Jędrzejczaka, bo autor jednak staje po stronie prezydenta, a przeciwko komentatorom - potem nazywa ich politykami - dziennikarzom i zwykłym mieszkańcom, którzy to zapędzili się w ocenie – według autora tekstu niesłusznej – dokonań miłościwie nam panującego.
Poczułam się wywołana do tablicy.

Powiem krótko. Po lekturze tekstu, często niepoprawnego z językowego punktu widzenia, nie bardzo rozumiem, o co Robertowi Bagińskiemu chodziło i co go tak poruszyło? Bo słowa: „Próbuje się wmówić mieszkańcom Gorzowa, że Jędrzejczak to uzurpator, co władzę przejął siłą…” to jakieś bredzenie po pijaku chyba.

Czyżbyśmy żyli w dwóch różnych miastach i czytali nie tych samych dziennikarzy? (Bo to, że politycy mówią, co im jest na rękę, to oczywista oczywistość. Takim samym i tak samo mówiącym w zależności od sytuacji jest Tadeusz Jędrzejczak, więc skąd wziął się ten nagły żal? Skąd współczucie wobec doskonale znającego i stosującego zasady polityki polityka?). Kto, komu i co próbuje wmówić – Panie Bagiński? Skąd Pan swoje wnioski wywodzi? Być może z jakiegoś internetowego forum, ale kto by internetowe forum traktował poważnie?

No więc Robert Bagiński pisze o niesamowitym rozwoju Gorzowa za czasów Jędrzejczaka. I to ma być - wg niego - powód do podania samotnemu prezydentowi pomocnej czy przyjacielskiej dłoni w czasach dla niego trudnych. I jeszcze Robert Bagiński uważa, że wyrok w sprawie jest spektakularny i światowy nie z winy oskarżonego, ale dlatego, że: „tak duży był nacisk ogólnopolskich mediów – „podkręcany” zresztą przez gorzowskich polityków…”, natomiast Jędrzejczakowi zawdzięczamy Słowiankę, nową bibliotekę, filharmonię, amfiteatr, budowę TPV.

Na koniec jest jeszcze o zaściankowym zakompleksieniu dziennikarzy, którzy z Jędrzejczaka robią „złego Luda” i podważają niemal 15-letni dorobek, oraz konstatacja: „Po prostu ciszej nad tą trumną”.

Hmm… Panie Bagiński, prezydent Jędrzejczak trafił na czas doskonałej koniunktury (u Pana raz jest to 12 lat pracy, a raz - prawie 15 (sic!). Ten czas wykorzystał po swojemu. Jak każdy rządzący, miał zwolenników i przeciwników. Wprowadził styl pracy, o którym krążą legendy, więc sam sobie zafundował "przyjaciół" od Krasickiego. Pytanie tylko, kto jest temu winien? A że jako odpowiedzialny za kwestie najważniejsze w mieście, nie umiał ich właściwie kontrolować, dał się wmanewrować w sprawy niejasne, za wysoką cenę zdecydował się zapłacić za niektóre inwestycje, puszczał z wodą lub dymem niemałe pieniądze – bo kocha fontanny, palmy i fajerwerki – zamiast zabrać się za remont dróg, to przecież jego, nie moja ani Pana decyzja. I o tym pisali dziennikarze wielokrotnie. Bo od tego dziennikarze są. Nie zaprzeczy Pan, że podawali także prawdziwe wyniki wyborcze o wygranych Tadeusza Jędrzejczaka. Więc nie rozumiem idei tekstu „Ciszej nad tą trumną”.

Ale może w tym mieście ma być tak, że jak ktoś coś mówi, to lepiej, żeby nie było wiadomo, o co chodzi. I tak wszystkiemu winni są dziennikarze.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Kaup

redaktor naczelny/wydawca

1 maja 2012 19:26, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Tak się właśnie uprawia politykę w Gorzowie, teraz będzie nam, "baranom" tłumaczone co tak "naprawdę" zaszło w Gorzowie, to jest "naprawdę" winny, przez kogo to i jak powinniśmy postępować.... a wszystko z pominięciem faktów, obiektywizmu, czy zwykłej prawdy... sekretarz Jędrzejczak to "grabarz" Gorzowa, wystarczy przejść się po mieście.
007, 04.05.2012, 08:48, 83.20.163.171 ##

Zastanawia mnie, jak długo jeszcze w Gorzowie będa odzywały się istoty, które kiedyś miały swoje pięć minut, nic sensownego nie zrobiły i wciąż marzą o powrocie - za wszelką cenę.
Anonim_8565, 04.05.2012, 09:18, 89.228.135.63 ##

Ja tam za Bagińskim nie przepadam, ale pytanie sondy jest dobrze postawione, bo potrzeba kogos takiego jak on. troche bezkompromisowy, ma swoje na garbie i za pazurkami, ale widział to od środka i chyba nawet dobrze zdiagnozował. Jego poglądy, czy właściwie ich brak, to dla mnie kosmos, ale wolę takich ludzi jak Wojciechowska i Bagiński niż biznesowych cwaniaków. Napisał, co napisał i ja się zgadzam z tym tylko w jakimś procencie, ale jak go słuchałem w niedzielę w telewizji, to mówi sensownie i potrafi wyjść poza swoje środowisko.
Anonim_2967, 04.05.2012, 17:39, 79.184.97.165 ##

Na stanowisko prezydenta Gorzowa chętnych nie brakuje
Anonim_7238, 04.05.2012, 19:37, 178.183.191.233 ##

To ten pan katolik przylapany kiedys w burdelu...zenujace
Anonim_5839, 06.05.2012, 11:27, 95.89.70.85 ##

Nie dziwi mnie poparcie w GOSondażu dla Bagińskiego oraz duża ilość wskazań na kogoś jeszcze innego spośród wymienionych. Nie oznacza to, że ludzie poszukują kogoś wyrazistego - czytaj Bagiński, albo kogoś innego, kto będzie te kryteria spełniał. Bagiński kilka lat poza polityką, ale aktywny w gazetach, jawi się dziś jako nieprzewidywalny, ale konkretnym, co w zderzeniu z gorzowskimi politykami jest atutem. Bardziej mnie jednak ciekawi, kto mógłby być tym innym - MOŻE JERZY SYNOWIEC ?
Anonim_1745, 20.05.2012, 10:05, 83.11.174.205 ##

Bagiński wypowiada się mocno i jak zwykle dosadnie. Nie owija w bawełnę i wydaje się, że wierzy w to co pisze, a to nie jest mocna strona gorzowskich dziennikarzy, również Pani Kaup. Czytałem ten tekst w 66-400 i uważam go za ciekawy, w przeciwieństwie do powyższego felietonu. Z sondy na Pani portalu wynika, ze nawet mieszkańcy oczekują innego postrezgania pewnych spraw, a sam Robert Bagiński, to dla nich wyrazista postać. Nie twierdzę, że to polityk na którego oddam głos, ale to osoba, której w polityce brakuje.
Jacek Moraśkiewciz
Anonim_7188, 21.05.2012, 14:11, 213.241.86.212 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Dłużej czynne
Od środy (3 marca 2021 r.), wydłużone zostają godziny funkcjonowania punktu pobrań wymazów w kierunku SARS-CoV-2 przy ul. Czartoryskiego w ... <czytaj dalej>
Rekolekcje wielkopostne w TV
Ze względu na obostrzenia związane z pandemią niektóre parafie rezygnują z tradycyjnych rekolekcji wielkopostnych. Wszyscy wierni naszej diecezji będą jednak mogli ... <czytaj dalej>
Lekarz został zwolniony
W ślad za materiałem „Tragiczny finał” publikujemy kolejne oświadczenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Tekst „Tragiczny finał” czytaj tu: http://www.egorzowska.pl/pokaz,czlowiek,10690,tragiczny_final_, A oto ... <czytaj dalej>
Lubuskie ma Strategię Rozwoju
Radni województwa przyjęli Strategię Rozwoju Województwa Lubuskiego z perspektywą do 2030 roku. Za głosowało 28 radnych, wstrzymało się 2 radnych, ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Ostap Ryszard Piekarnia

ul. Mieszka I 23, Gorzów Wlkp.
tel. 95 721 66 40
branża: Piekarnie <czytaj dalej>
"Trans-Moto" Zbigniew Raczykowski

ul. Źródłowa 1, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 06 27
branża: Samochody - silniki, mechanika <czytaj dalej>
"Pracownia Bajsarowicz" Aleksandra Bajsarowicz

ul. Władysława Łokietka 28, Gorzów Wlkp.
tel. 886 068 749
branża: Ramy, oprawy <czytaj dalej>

Zaczęło się rok temu
Dokładnie rok temu, 4 marca 2020 wykryto pierwszy w Polsce ... <czytaj dalej>
Pokochali siebie i pracę w policji
Najpierw połączyła ich miłość, a zaraz potem marzenie – służba ... <czytaj dalej>
Rusza leczenie uzdrowiskowe
To ważna wiadomość dla wielu oczekujących na rehabilitację. Od 11 ... <czytaj dalej>
Coraz więcej skierowań na badania
Gorzowski szpital wydłuża godziny pracy punktu pobierania wymazów. Niedawno informowaliśmy o ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« marzec 2021 »
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Jesteśmy ofiarami narodowego bałaganu
Takiego bałaganu w życiu tego kraju nie pamiętam, jak żyję. Od karuzeli niespójnych informacji, kłamliwych wieści, negatywnych komentarzy i wszelkiej maści fake newsów, a także tzw. sensacji, które rozbudzają w ... <czytaj dalej>
15 tysięcy za pomysł
15 tys. zł na jeden pomysł. W sumie prawie milion. <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zaprasza do udziału <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0598a.jpg
Hanna Kaup:
Uporządkować, żeby nikt nie niszczył
- Chcemy to uporządkować i ogrodzić, żeby nikt tego nie ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Najstarszy Niedźwiedź w Polsce
W tym roku będzie obchodził swoje 620-lecie. Każdego dnia możecie ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Jak chronić się przed cyberprzestępcami w pandemii?
Fałszywe sklepy internetowe, oszustwa telefoniczne, ransomware – cyberprzestępcy nie próżnują ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Przemoc, której nie widać
Wyniki ankiety SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Ponad połowa nastolatków doświadczyła ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_5386:
i dalej szczepień dla nikogo nie ma <czytaj dalej>
Miejscowy:
Przy okazji tak szybkiej reakcji na zło, bałagan, niedopatrzenie.....
Przed dworcem PKP stoi pomnik Pionierów-Kolejarzy, którzy przysłużyli <czytaj dalej>
Miejscowy:
Tak, czy tak, dobrze, że wreszcie "Niemcy, język niemiecki przestaje być "be"dla miasta. Ciekawi mnie tylko,jak zareagują "pat <czytaj dalej>
Anonim_4851:
Wie gehst? <czytaj dalej>
Andrzej Trzaskowski:
"Wie bist du?". Kto tak w Niemczech pyta? To tak bardziej z czytanki, po niemieckiemu. ;) <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej