niedziela 22 września 2019     Tomasz, Maurycy
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
"Ciszej nad tą trumną",
czyli wszystkiemu winni dziennikarze...
Ostatnio namnożyło się nam komentatorów najróżniejszej maści, blogerów opisujących sprawy miasta, biorących w obronę to tego, to owego, któremu po latach absolutnego panowania jakoś dziwnie niesprawiedliwie dostało się od losu.

Dziś miało być o sąsiadach, ale właśnie przeczytałam w „66-400” tekst Roberta Bagińskiego „Ciszej nad tą trumną”. To - jak pisze autor - jego „strzał w kolano” albo „samobój”, o… hmm, jakby obronie Tadeusza Jędrzejczaka, bo autor jednak staje po stronie prezydenta, a przeciwko komentatorom - potem nazywa ich politykami - dziennikarzom i zwykłym mieszkańcom, którzy to zapędzili się w ocenie – według autora tekstu niesłusznej – dokonań miłościwie nam panującego.
Poczułam się wywołana do tablicy.

Powiem krótko. Po lekturze tekstu, często niepoprawnego z językowego punktu widzenia, nie bardzo rozumiem, o co Robertowi Bagińskiemu chodziło i co go tak poruszyło? Bo słowa: „Próbuje się wmówić mieszkańcom Gorzowa, że Jędrzejczak to uzurpator, co władzę przejął siłą…” to jakieś bredzenie po pijaku chyba.

Czyżbyśmy żyli w dwóch różnych miastach i czytali nie tych samych dziennikarzy? (Bo to, że politycy mówią, co im jest na rękę, to oczywista oczywistość. Takim samym i tak samo mówiącym w zależności od sytuacji jest Tadeusz Jędrzejczak, więc skąd wziął się ten nagły żal? Skąd współczucie wobec doskonale znającego i stosującego zasady polityki polityka?). Kto, komu i co próbuje wmówić – Panie Bagiński? Skąd Pan swoje wnioski wywodzi? Być może z jakiegoś internetowego forum, ale kto by internetowe forum traktował poważnie?

No więc Robert Bagiński pisze o niesamowitym rozwoju Gorzowa za czasów Jędrzejczaka. I to ma być - wg niego - powód do podania samotnemu prezydentowi pomocnej czy przyjacielskiej dłoni w czasach dla niego trudnych. I jeszcze Robert Bagiński uważa, że wyrok w sprawie jest spektakularny i światowy nie z winy oskarżonego, ale dlatego, że: „tak duży był nacisk ogólnopolskich mediów – „podkręcany” zresztą przez gorzowskich polityków…”, natomiast Jędrzejczakowi zawdzięczamy Słowiankę, nową bibliotekę, filharmonię, amfiteatr, budowę TPV.

Na koniec jest jeszcze o zaściankowym zakompleksieniu dziennikarzy, którzy z Jędrzejczaka robią „złego Luda” i podważają niemal 15-letni dorobek, oraz konstatacja: „Po prostu ciszej nad tą trumną”.

Hmm… Panie Bagiński, prezydent Jędrzejczak trafił na czas doskonałej koniunktury (u Pana raz jest to 12 lat pracy, a raz - prawie 15 (sic!). Ten czas wykorzystał po swojemu. Jak każdy rządzący, miał zwolenników i przeciwników. Wprowadził styl pracy, o którym krążą legendy, więc sam sobie zafundował "przyjaciół" od Krasickiego. Pytanie tylko, kto jest temu winien? A że jako odpowiedzialny za kwestie najważniejsze w mieście, nie umiał ich właściwie kontrolować, dał się wmanewrować w sprawy niejasne, za wysoką cenę zdecydował się zapłacić za niektóre inwestycje, puszczał z wodą lub dymem niemałe pieniądze – bo kocha fontanny, palmy i fajerwerki – zamiast zabrać się za remont dróg, to przecież jego, nie moja ani Pana decyzja. I o tym pisali dziennikarze wielokrotnie. Bo od tego dziennikarze są. Nie zaprzeczy Pan, że podawali także prawdziwe wyniki wyborcze o wygranych Tadeusza Jędrzejczaka. Więc nie rozumiem idei tekstu „Ciszej nad tą trumną”.

Ale może w tym mieście ma być tak, że jak ktoś coś mówi, to lepiej, żeby nie było wiadomo, o co chodzi. I tak wszystkiemu winni są dziennikarze.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Kaup

redaktor naczelny/wydawca

1 maja 2012 19:26, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Tak się właśnie uprawia politykę w Gorzowie, teraz będzie nam, "baranom" tłumaczone co tak "naprawdę" zaszło w Gorzowie, to jest "naprawdę" winny, przez kogo to i jak powinniśmy postępować.... a wszystko z pominięciem faktów, obiektywizmu, czy zwykłej prawdy... sekretarz Jędrzejczak to "grabarz" Gorzowa, wystarczy przejść się po mieście.
007, 04.05.2012, 08:48, 83.20.163.171 ##

Zastanawia mnie, jak długo jeszcze w Gorzowie będa odzywały się istoty, które kiedyś miały swoje pięć minut, nic sensownego nie zrobiły i wciąż marzą o powrocie - za wszelką cenę.
Anonim_8565, 04.05.2012, 09:18, 89.228.135.63 ##

Ja tam za Bagińskim nie przepadam, ale pytanie sondy jest dobrze postawione, bo potrzeba kogos takiego jak on. troche bezkompromisowy, ma swoje na garbie i za pazurkami, ale widział to od środka i chyba nawet dobrze zdiagnozował. Jego poglądy, czy właściwie ich brak, to dla mnie kosmos, ale wolę takich ludzi jak Wojciechowska i Bagiński niż biznesowych cwaniaków. Napisał, co napisał i ja się zgadzam z tym tylko w jakimś procencie, ale jak go słuchałem w niedzielę w telewizji, to mówi sensownie i potrafi wyjść poza swoje środowisko.
Anonim_2967, 04.05.2012, 17:39, 79.184.97.165 ##

Na stanowisko prezydenta Gorzowa chętnych nie brakuje
Anonim_7238, 04.05.2012, 19:37, 178.183.191.233 ##

To ten pan katolik przylapany kiedys w burdelu...zenujace
Anonim_5839, 06.05.2012, 11:27, 95.89.70.85 ##

Nie dziwi mnie poparcie w GOSondażu dla Bagińskiego oraz duża ilość wskazań na kogoś jeszcze innego spośród wymienionych. Nie oznacza to, że ludzie poszukują kogoś wyrazistego - czytaj Bagiński, albo kogoś innego, kto będzie te kryteria spełniał. Bagiński kilka lat poza polityką, ale aktywny w gazetach, jawi się dziś jako nieprzewidywalny, ale konkretnym, co w zderzeniu z gorzowskimi politykami jest atutem. Bardziej mnie jednak ciekawi, kto mógłby być tym innym - MOŻE JERZY SYNOWIEC ?
Anonim_1745, 20.05.2012, 10:05, 83.11.174.205 ##

Bagiński wypowiada się mocno i jak zwykle dosadnie. Nie owija w bawełnę i wydaje się, że wierzy w to co pisze, a to nie jest mocna strona gorzowskich dziennikarzy, również Pani Kaup. Czytałem ten tekst w 66-400 i uważam go za ciekawy, w przeciwieństwie do powyższego felietonu. Z sondy na Pani portalu wynika, ze nawet mieszkańcy oczekują innego postrezgania pewnych spraw, a sam Robert Bagiński, to dla nich wyrazista postać. Nie twierdzę, że to polityk na którego oddam głos, ale to osoba, której w polityce brakuje.
Jacek Moraśkiewciz
Anonim_7188, 21.05.2012, 14:11, 213.241.86.212 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
Likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych to główny cel kolejnych prac remontowych, które drogowcy wykonają na terenie Nowego Miasta. Zadania ... <czytaj dalej>
Jak wygląda realizacja ZIT-ów?
Poziom kontraktacji środków ZIT Gorzowa Wlkp. w oparciu o wartość podpisanych umów o dofinansowanie wynosi obecnie 166,92 mln zł tj. ... <czytaj dalej>
Znów protest mieszkańców
Publikujemy treść protestu nadesłanego do redakcji 5 września. Protest przeciwko sprzedaży działki nr 250/34 przy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie Wlkp. Domagamy ... <czytaj dalej>
Jeszcze więcej przestrzeni dla pieszych i rowerzystów
Miasto szykuje kolejne pozytywne zmiany dla rowerzystów i spacerowiczów. Zainteresowane firmy budowlane, mogą już składać oferty na wykonanie elementów infrastruktury ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Miniutko Krzysztof Sklep Kosmetyczny

ul. Bolesława Krzywoustego 223 -25, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 23 25
branża: Kosmetyczne artykuły - detal <czytaj dalej>

Policjanci nie tylko na służbie
Aspirant sztabowy Dariusz Sztylka i sierżant sztabowy Mateusz Partyka z ... <czytaj dalej>
Jeśli nie możesz być w Warszawie, posłuchaj radia
Gorzowska premiera książki „Jedzie Pan Jazz” miała miejsce w czerwcu. ... <czytaj dalej>
65 lat GTF
Miłośnicy fotografii spotkali się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej ... <czytaj dalej>
Usiedli przy otwartym stole
Wielokulturowy piknik z okazji 20-lecia województwa lubuskiego odbył się w ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« wrzesień 2019 »
P W Ś C P S N
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
W kolejce po... rozum
Trudno, oj trudno żyje się dziś w którejś tam z kolei Rzeczypospolitej. Niby nowocześnie, niby lepiej, a każdego dnia aż chce mi się wyć z bezsilności, gdy zderzam się z ... <czytaj dalej>

Podróże moich marzeń - konkurs
„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to jeden z największych w Polsce przeglądów <czytaj dalej>
Historyczna pamięć miasta
Młodzieży, weź udział w konkursie „Historyczna pamięć Miasta – Gorzów <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - ndianin.jpg
Hanna Kaup:
Chopin w podgorzowskim lesie
To był jeden z piękniejszych koncertów chopinowskich. Niektórzy mówili, że ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Dlaczego będziemy pamiętać koncert zespołu Perfect
Koncert zespołu Perfect był ostatnim punktem obchodów 37. rocznicy Gorzowskich ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Trzeba sadzić drzewa
Najskuteczniejszym sposobem walki z globalnym ociepleniem jest sadzenie drzew. Szwajcarscy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Profilowanie, mikrotargetowanie i niejawni nadawcy
Facebook umożliwia docieranie do bardzo specyficznych grup wyborców ze specjalnie ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_4362:
skąd oni wzięli tyle pieniędzy na tyle plakatów wyborczych rozwieszonych po całym miescie?
może szanowna redakcja napisze? o źródle z kt <czytaj dalej>
Anonim_6772:
Hax! Zdecydowanie zmniejsz dawkę. Proponuję sanatorium w Obrzycach. <czytaj dalej>
Anonim_4362:
a skąd kasa na te wszystkie plakaty wyborcze?
czyżby od koalicji? <czytaj dalej>
HAX:
Zabiera Pani głosy koalicji tym samym daje Pani przewagę PiSowi czyli jest Pani za PiSem ???????????? i łamaniem prawa przez nich ????????????‍ <czytaj dalej>
HAX:
To se głosuj lamusie na PiS a cała reszta normalnych na koalicje żadne wynalazki i plagiatorki na KOALICJĘ głosujemy 13.10.2019 bo będzie znów <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej