piątek 28 lutego 2020     Makary, Prokop, Hilary
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
"Ciszej nad tą trumną",
czyli wszystkiemu winni dziennikarze...
Ostatnio namnożyło się nam komentatorów najróżniejszej maści, blogerów opisujących sprawy miasta, biorących w obronę to tego, to owego, któremu po latach absolutnego panowania jakoś dziwnie niesprawiedliwie dostało się od losu.

Dziś miało być o sąsiadach, ale właśnie przeczytałam w „66-400” tekst Roberta Bagińskiego „Ciszej nad tą trumną”. To - jak pisze autor - jego „strzał w kolano” albo „samobój”, o… hmm, jakby obronie Tadeusza Jędrzejczaka, bo autor jednak staje po stronie prezydenta, a przeciwko komentatorom - potem nazywa ich politykami - dziennikarzom i zwykłym mieszkańcom, którzy to zapędzili się w ocenie – według autora tekstu niesłusznej – dokonań miłościwie nam panującego.
Poczułam się wywołana do tablicy.

Powiem krótko. Po lekturze tekstu, często niepoprawnego z językowego punktu widzenia, nie bardzo rozumiem, o co Robertowi Bagińskiemu chodziło i co go tak poruszyło? Bo słowa: „Próbuje się wmówić mieszkańcom Gorzowa, że Jędrzejczak to uzurpator, co władzę przejął siłą…” to jakieś bredzenie po pijaku chyba.

Czyżbyśmy żyli w dwóch różnych miastach i czytali nie tych samych dziennikarzy? (Bo to, że politycy mówią, co im jest na rękę, to oczywista oczywistość. Takim samym i tak samo mówiącym w zależności od sytuacji jest Tadeusz Jędrzejczak, więc skąd wziął się ten nagły żal? Skąd współczucie wobec doskonale znającego i stosującego zasady polityki polityka?). Kto, komu i co próbuje wmówić – Panie Bagiński? Skąd Pan swoje wnioski wywodzi? Być może z jakiegoś internetowego forum, ale kto by internetowe forum traktował poważnie?

No więc Robert Bagiński pisze o niesamowitym rozwoju Gorzowa za czasów Jędrzejczaka. I to ma być - wg niego - powód do podania samotnemu prezydentowi pomocnej czy przyjacielskiej dłoni w czasach dla niego trudnych. I jeszcze Robert Bagiński uważa, że wyrok w sprawie jest spektakularny i światowy nie z winy oskarżonego, ale dlatego, że: „tak duży był nacisk ogólnopolskich mediów – „podkręcany” zresztą przez gorzowskich polityków…”, natomiast Jędrzejczakowi zawdzięczamy Słowiankę, nową bibliotekę, filharmonię, amfiteatr, budowę TPV.

Na koniec jest jeszcze o zaściankowym zakompleksieniu dziennikarzy, którzy z Jędrzejczaka robią „złego Luda” i podważają niemal 15-letni dorobek, oraz konstatacja: „Po prostu ciszej nad tą trumną”.

Hmm… Panie Bagiński, prezydent Jędrzejczak trafił na czas doskonałej koniunktury (u Pana raz jest to 12 lat pracy, a raz - prawie 15 (sic!). Ten czas wykorzystał po swojemu. Jak każdy rządzący, miał zwolenników i przeciwników. Wprowadził styl pracy, o którym krążą legendy, więc sam sobie zafundował "przyjaciół" od Krasickiego. Pytanie tylko, kto jest temu winien? A że jako odpowiedzialny za kwestie najważniejsze w mieście, nie umiał ich właściwie kontrolować, dał się wmanewrować w sprawy niejasne, za wysoką cenę zdecydował się zapłacić za niektóre inwestycje, puszczał z wodą lub dymem niemałe pieniądze – bo kocha fontanny, palmy i fajerwerki – zamiast zabrać się za remont dróg, to przecież jego, nie moja ani Pana decyzja. I o tym pisali dziennikarze wielokrotnie. Bo od tego dziennikarze są. Nie zaprzeczy Pan, że podawali także prawdziwe wyniki wyborcze o wygranych Tadeusza Jędrzejczaka. Więc nie rozumiem idei tekstu „Ciszej nad tą trumną”.

Ale może w tym mieście ma być tak, że jak ktoś coś mówi, to lepiej, żeby nie było wiadomo, o co chodzi. I tak wszystkiemu winni są dziennikarze.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Kaup

redaktor naczelny/wydawca

1 maja 2012 19:26, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Tak się właśnie uprawia politykę w Gorzowie, teraz będzie nam, "baranom" tłumaczone co tak "naprawdę" zaszło w Gorzowie, to jest "naprawdę" winny, przez kogo to i jak powinniśmy postępować.... a wszystko z pominięciem faktów, obiektywizmu, czy zwykłej prawdy... sekretarz Jędrzejczak to "grabarz" Gorzowa, wystarczy przejść się po mieście.
007, 04.05.2012, 08:48, 83.20.163.171 ##

Zastanawia mnie, jak długo jeszcze w Gorzowie będa odzywały się istoty, które kiedyś miały swoje pięć minut, nic sensownego nie zrobiły i wciąż marzą o powrocie - za wszelką cenę.
Anonim_8565, 04.05.2012, 09:18, 89.228.135.63 ##

Ja tam za Bagińskim nie przepadam, ale pytanie sondy jest dobrze postawione, bo potrzeba kogos takiego jak on. troche bezkompromisowy, ma swoje na garbie i za pazurkami, ale widział to od środka i chyba nawet dobrze zdiagnozował. Jego poglądy, czy właściwie ich brak, to dla mnie kosmos, ale wolę takich ludzi jak Wojciechowska i Bagiński niż biznesowych cwaniaków. Napisał, co napisał i ja się zgadzam z tym tylko w jakimś procencie, ale jak go słuchałem w niedzielę w telewizji, to mówi sensownie i potrafi wyjść poza swoje środowisko.
Anonim_2967, 04.05.2012, 17:39, 79.184.97.165 ##

Na stanowisko prezydenta Gorzowa chętnych nie brakuje
Anonim_7238, 04.05.2012, 19:37, 178.183.191.233 ##

To ten pan katolik przylapany kiedys w burdelu...zenujace
Anonim_5839, 06.05.2012, 11:27, 95.89.70.85 ##

Nie dziwi mnie poparcie w GOSondażu dla Bagińskiego oraz duża ilość wskazań na kogoś jeszcze innego spośród wymienionych. Nie oznacza to, że ludzie poszukują kogoś wyrazistego - czytaj Bagiński, albo kogoś innego, kto będzie te kryteria spełniał. Bagiński kilka lat poza polityką, ale aktywny w gazetach, jawi się dziś jako nieprzewidywalny, ale konkretnym, co w zderzeniu z gorzowskimi politykami jest atutem. Bardziej mnie jednak ciekawi, kto mógłby być tym innym - MOŻE JERZY SYNOWIEC ?
Anonim_1745, 20.05.2012, 10:05, 83.11.174.205 ##

Bagiński wypowiada się mocno i jak zwykle dosadnie. Nie owija w bawełnę i wydaje się, że wierzy w to co pisze, a to nie jest mocna strona gorzowskich dziennikarzy, również Pani Kaup. Czytałem ten tekst w 66-400 i uważam go za ciekawy, w przeciwieństwie do powyższego felietonu. Z sondy na Pani portalu wynika, ze nawet mieszkańcy oczekują innego postrezgania pewnych spraw, a sam Robert Bagiński, to dla nich wyrazista postać. Nie twierdzę, że to polityk na którego oddam głos, ale to osoba, której w polityce brakuje.
Jacek Moraśkiewciz
Anonim_7188, 21.05.2012, 14:11, 213.241.86.212 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Lubuskie a koronawirus
W związku z doniesieniami medialnymi oraz służb epidemiologicznych o dynamicznie rozwijającej się w Europie sytuacji w zakresie zakażenia koronawirusem zarząd ... <czytaj dalej>
Popielec i pokuta
W najbliższą środę 26 lutego wierni Kościoła katolickiego wkraczają w okres Wielkiego Postu. Czterdziestodniowe przygotowanie do świąt wielkanocnych, stanowiących szczyt ... <czytaj dalej>
Miasto tłumaczy, dlaczego opóźnia się remont Sikorskiego
Publikujemy informacje urzędu miasta dotyczące okoliczności przebudowy ulicy Sikorskiego i przyczyn przesunięcia terminów realizacji tej inwestycji. W związku z licznymi pytaniami ... <czytaj dalej>
Miliony na nowe miejsca w przedszkolach
Zarząd województwa podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów dotyczących poprawy dostępności i jakości edukacji przedszkolnej. Celem konkursów jest utworzenie nowych miejsc ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Jancy" Janczylik Piotr

ul. Pluty 3 m. 3, Gorzów Wlkp.
tel. 95 738 32 66
branża: Transport samochodowy <czytaj dalej>
"Malwa Serwis" Sp. z o.o.

ul. NadbrzeżnaGorzów Wlkp.,
tel. 95 728 16 15
branża: Herbata <czytaj dalej>
Inter Consult Sklep Plusa

ul. Górczyńska 19, Gorzów Wlkp.
tel. 95 728 75 59
branża: Telefony komórkowe <czytaj dalej>

27II2020
27II2020. Artur Barciś był gwiazdą otwarcia w Kłodawie Gminnego Centrum Kultury. ... <czytaj dalej>
Czeska legenda w Filharmonii Gorzowskiej
Kompozytor - legenda, twórca nurtu narodowego w muzyce czeskiej, propagator ... <czytaj dalej>
Medale dla gorzowian
W miniony weekend w Luboniu odbyły się Mistrzostwa Polski w ... <czytaj dalej>
Teatroterapia
Warsztaty z emisji głosu, ćwiczenia oddechowe, wizyta w pracowniach (m.in. ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2020 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
O segregacji odpadów i bezpieczeństwie konsumenta (3)
Coraz bliżej 1 marca, kiedy to wszyscy będziemy obowiązkowo segregować śmieci. Czy zwracamy uwagę, że opakowania plastikowe oznaczone jako 7 – INNE/OTHER nie podlegają recyklingowi, choć nie ma o tym ... <czytaj dalej>
Tajemnica mojej wyobraźni
Pod hasłem „Tajemnica mojej wyobraźni” rusza 18. edycja ogólnopolskiego konkursu <czytaj dalej>
Lubuskie Wawrzyny 2019 – zaproszenie do konkursu
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - cud1.jpg
Hanna Kaup:
28II2020
28II2020. W galerii ,,Dacco" Kostrzyńskiego Centrum Kultury obejrzałam wystawę malarstwa Dariusza ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
27II2020
27II2020. Artur Barciś był gwiazdą otwarcia w Kłodawie Gminnego Centrum Kultury. ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Kierowcy wydają niemal połowę płacy minimalnej
na naprawę auta
Aż 31 proc. właścicieli aut odwiedza warsztat samochodowy 3-5 razy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Gdzie kupić auto?
Możliwości, jakie otwiera przed nami wtórny rynek ofert sprzedaży samochodów, ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Andrzej Trzaskowski:
To tematy i działania obfitujące - z natury rzeczy - w rożne, często skrywane odczucia. Byłem dzisiaj w gorzowskim Hospicjum, odwiedziłem koleg <czytaj dalej>
Anonim_2842:
to z gołębiem - pyszne. <czytaj dalej>
Anonim_4846:
Może też napisać tak: Drodzy komentatorzy tego forum! Tłumaczenie wam czegokolwiek jest jak gra w szachy z gołębiem.
Nieważne, jak dobrze <czytaj dalej>
Anonim_2842:
Szanowni Państwo,
Realizacja projektu powiodła się. Cieszymy się, że kolejna inicjatywa z budżetu obywatelskiego, została wykonana. Schody <czytaj dalej>
Anonim_4846:
Od admina do Anonima 4846: Bardzo prosimy o nieobrażanie nikogo. Rzecznik jak rozumiemy, nie potrzebuje adwokata i świetnie sobie poradzi z udzielen <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej