środa 18 września 2019     Irena, Stanisław, Józef
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Rządowa fuszerka bez emocji
Nie jestem socjologiem, ale przyglądam się temu, co wokół i ciągle zadaję sobie pytanie, w jakim mieście żyję? Wiem, wiem, to Gorzów, któremu niektórzy chcą odebrać przymiotnik Wielkopolski. Nie jestem jednak pewna, czy ci sami nie mówią, że jest miastem wielkim w swej dumie i zasługującym na równie wielkiego włodarza. Dlatego domagają się opuszczenia przez Tadeusza Jędrzejczaka fotela prezydenta.

Piątkowy wyrok w tzw. aferze PBI pogrążył oskarżonych, a wśród nich szefa miasta. To on wygrywa kolejne wybory z pewnością słońca, które pojawia się po burzy. W czym więc tkwi tajemnica zwycięstw, które pozwalają mu rządzić stolicą województwa i nie mieć sobie równych w żadnej z kampanii?

W związku z wyrokiem – który nie jest prawomocny – przeciwnicy zareagowali tak, jakby pierwszy raz usłyszeli o aferze, w którą wplątał się miłościwie nam panujący. Znów chcą referendum, znów będą odwoływać się do sumienia prezydenta i lobować za jego rezygnacją. O czym to świadczy?

Moim zdaniem kolejny raz o słabości przeciwników. Gdzie bowiem byli przez te wszystkie lata? Jaki znaleźli program, który przekonałby gorzowian, że niehonorowe jest, aby prezydent z zarzutami był prezydentem?

Przeciętnego mieszkańca wojewódzkiego miasta nad Wartą mało interesuje polityka. Podniecają się nią jedynie tzw. przyjaciele króliczka, którzy uaktywniają się na forach internetowych, co jakiś czas wypisując te same teksty, że winny, że aferzysta, że dość tej sitwy i pogrążania miasta. O tym niepodzielnie zdecyduje sąd.

Przeciętny mieszkaniec natomiast najbardziej chciałby, żeby jego ulice nie przypominały toru przeszkód w zawodach offroadowych, a oni sami mieli godną pracę za przyzwoite pieniądze. O to jednak dbać powinien nie tylko prezydent, ale i wybrani w demokratycznych wyborach radni wszystkich opcji. Dlaczego w naszych wspólnych sprawach od lat nie potrafią się dogadać? Dlaczego ich partyjne gierki stają się ważniejsze? Dlaczego widzą źdźbło w cudzym oku, a belki we własnym nie dostrzegają? Dlaczego nie mają odwagi atakować prezydenta, gdy pozwala na... miejskie koszmary?

Niepojęte jest dla mnie, że tuż pod nosem najpiękniejszej w Europie Filharmonii ulica Warszawska przypomina ukraińskie bezdroża, że Kostrzyńska nie może doczekać się remontu, a Wróblewskiego tylko dlatego została w części naprawiona, że prowadzi do Komendy Policji? Dlaczego po jednej stronie ulicy Dziewięciu Muz nie ma chodnika? Dlaczego na najpiękniejszym w Europie bulwarze brakuje tylko dziada i baby? Dlaczego za mało Warty w Warcie, że trzeba było wydać grubą kasę na te tryskawki, które ciągle są zapychane przez jakieś gałęzie czy inne śmieci? Dlaczego InfoGlob nie spełnia reklamowanych nadziei i nikt nie chce tam robić biznesu? Bo to wszystko rządowa fuszerka. Tak właśnie – na niepotrzebną tandetę – wydaje się kasę w Gorzowie. Najgorsze, że wielu się to podoba. Albo przynajmniej nie próbują się sprzeciwiać. Bo i po co?

Teraz rozkrzyczało się polityczne środowisko Gorzowa w sprawie honorowego oddania władzy przez Jędrzejczaka. Honorowo to się strzela w skroń w przypływie emocji – drodzy politycy. A te emocje już dawno w Gorzowie opadły. Zamiast przelewać z pustego w próżne, może warto wziąć się za konkrety?

Hanna Kaup
redaktor naczelny/wydawca


12 lipca 2011 13:34, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Pani Hanno... Te Pani pytania... Pani naprawdę tego nie rozumie? Może trzeba było zejść z wyżyn i - jak pisze Tadeusz Szyfer - na chwilę chociaż być, jak on, pod wozem, żeby zobaczyć jaki mechanizm tym wozem porusza? :)
bytek, 13.07.2011, 00:11, 83.23.28.24 ##

Ble ble ble... rozmydla pani temat - Prezydent Gorzowa zostal skazany na 6 lat bezwzglednego pierdla!!!
I to jest sedno sprawy.
Te wszystkie pierdułki to tylko zacieranie obrazu "czerwonego motłochu u władzy!" Sentymenty? Kiedys było lepiej - bylismy młodsi!
A prezydent powinien ustapic - powinien wziąć przykład z Gambrinusa - odpuscił sobie walkę z zamknięta ulica - podobnie zamknieta jest Aleja Chwały Prezia!
FINITO! Spacerniak w Rawiczu!
Anonim_3833, 13.07.2011, 00:29, 93.186.195.34 ##

Słusznie, słusznie. To wcale nie jest rozmydlanie tematu. Na uprawomocnienie wyroku trzeba czekać. A prawda jest taka, że radnych mamy raczej BEZradnych. Brak im siły przebicia. Nie mają pomysłu na Gorzów. Tadziu nie jest łatwym przeciwnikiem, ale żeby na wszystkie fuszerki w mieście się zgadzać? Wstydzimy się, jak mówi o nas Polska, a we własnym gronie wstyd już nie istnieje?
Anonim_8855, 13.07.2011, 09:57, 93.175.129.29 ##

dla mnie nie mniejszym przewinieniem od spraw karnych jest stawianie tych wszystkich szkaradzieństw od Dominanty, po makabryczny bulwar itd.,.Radni są współwinni,jedyny obiekt który wygląda to Fontanna Pauckschta wybroniona przed indolencją władzy przez obywateli miasta.
Anonim_9642, 14.07.2011, 12:26, 79.186.38.205 ##

nie rządowa tylko samorządowa fuszerka chyba?
Anonim_9642, 14.07.2011, 14:14, 79.186.38.205 ##

Samorząd to też rząd, tylko sam ;))
Anonim_3913, 14.07.2011, 14:16, 93.175.129.29 ##

Ale tu anonimów.. jako socjolog się nie wypowiem ale jako użytkownik proponuję podłączenie usługi Facebook:) Serdecznie pozdrawiam całą redakcję:))
GG, 18.07.2011, 11:02, 85.193.252.46 ##

Znaczna grupa osób z SEBN i TPV w Gorzowie zachorowała na choroby psychiczne. U niektórych pierwsze objawy stwierdozno w pracy.......
Anonim_5427, 24.07.2011, 12:36, 62.152.147.79 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
Likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych to główny cel kolejnych prac remontowych, które drogowcy wykonają na terenie Nowego Miasta. Zadania ... <czytaj dalej>
Jak wygląda realizacja ZIT-ów?
Poziom kontraktacji środków ZIT Gorzowa Wlkp. w oparciu o wartość podpisanych umów o dofinansowanie wynosi obecnie 166,92 mln zł tj. ... <czytaj dalej>
Znów protest mieszkańców
Publikujemy treść protestu nadesłanego do redakcji 5 września. Protest przeciwko sprzedaży działki nr 250/34 przy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie Wlkp. Domagamy ... <czytaj dalej>
Jeszcze więcej przestrzeni dla pieszych i rowerzystów
Miasto szykuje kolejne pozytywne zmiany dla rowerzystów i spacerowiczów. Zainteresowane firmy budowlane, mogą już składać oferty na wykonanie elementów infrastruktury ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Wyceny i Doradztwo Elżbieta Leciejewska

ul. Nadbrzeżna 17, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 62 40
branża: Rzeczoznawcy <czytaj dalej>
"Euro-Max" Agencja Reklamy

ul. Drzymały 21, Gorzów Wlkp.
tel. 510 314 314
branża: Reklama - agencje, doradcy <czytaj dalej>
-----------------

------------------, ------------------
tel.
branża: Tłumacze - przysięgli <czytaj dalej>

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
Likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych to główny cel kolejnych ... <czytaj dalej>
Usiedli przy otwartym stole
Wielokulturowy piknik z okazji 20-lecia województwa lubuskiego odbył się w ... <czytaj dalej>
INNEKO – Przyjazny Pracodawca
Tegoroczna edycja konferencji "Lubuski Przyjazny Pracodawca AWARD 2019” skierowana do ... <czytaj dalej>
Uratować od zapomnienia
Pod koniec sierpnia na Ukrainie uporządkowano dwa polskie cmentarze: w ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« wrzesień 2019 »
P W Ś C P S N
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
W kolejce po... rozum
Trudno, oj trudno żyje się dziś w którejś tam z kolei Rzeczypospolitej. Niby nowocześnie, niby lepiej, a każdego dnia aż chce mi się wyć z bezsilności, gdy zderzam się z ... <czytaj dalej>

Podróże moich marzeń - konkurs
„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to jeden z największych w Polsce przeglądów <czytaj dalej>
Historyczna pamięć miasta
Młodzieży, weź udział w konkursie „Historyczna pamięć Miasta – Gorzów <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - obaszewska-001.jpg
Hanna Kaup:
Chopin w podgorzowskim lesie
To był jeden z piękniejszych koncertów chopinowskich. Niektórzy mówili, że ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Dlaczego będziemy pamiętać koncert zespołu Perfect
Koncert zespołu Perfect był ostatnim punktem obchodów 37. rocznicy Gorzowskich ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Trzeba sadzić drzewa
Najskuteczniejszym sposobem walki z globalnym ociepleniem jest sadzenie drzew. Szwajcarscy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Profilowanie, mikrotargetowanie i niejawni nadawcy
Facebook umożliwia docieranie do bardzo specyficznych grup wyborców ze specjalnie ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_9315:
Trzeba podkreślić rolę i zaangażowanie członka Koła Łowieckiego w perfekcyjnym przygotowaniu całego kulturalnego wydarzenia Pana MARKA PAŁYSA <czytaj dalej>
Anonim_2416:
zastępcami trzeba jeszze umiec kierować.
inaczej obciazeni obowiazkami nic nie zdzialaja jak tylko zasteoujac szefa w jego obowiazkach <czytaj dalej>
Anonim_1676:
Przekaż jest prosty. Dostajemy nagrody to znaczy że jesteśmy fajni a Ci co twierdzą że nie jesteśmy fajni nie dostają nagrody. <czytaj dalej>
Anonim_9943:
Wystarczy jeden fałszywy ruch Pani z fałszywym uśmiechem a dżinsowy Kim będzie miał kolejną ofiarę do złożenia na stosie dla swojej kariery. <czytaj dalej>
Anonim_6888:
bandyterka w gorzowie to miasto jest coraz bardziej zdegradowane <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej