środa 16 października 2019     Florentyny, Ambrożego, Gawła
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Rządowa fuszerka bez emocji
Nie jestem socjologiem, ale przyglądam się temu, co wokół i ciągle zadaję sobie pytanie, w jakim mieście żyję? Wiem, wiem, to Gorzów, któremu niektórzy chcą odebrać przymiotnik Wielkopolski. Nie jestem jednak pewna, czy ci sami nie mówią, że jest miastem wielkim w swej dumie i zasługującym na równie wielkiego włodarza. Dlatego domagają się opuszczenia przez Tadeusza Jędrzejczaka fotela prezydenta.

Piątkowy wyrok w tzw. aferze PBI pogrążył oskarżonych, a wśród nich szefa miasta. To on wygrywa kolejne wybory z pewnością słońca, które pojawia się po burzy. W czym więc tkwi tajemnica zwycięstw, które pozwalają mu rządzić stolicą województwa i nie mieć sobie równych w żadnej z kampanii?

W związku z wyrokiem – który nie jest prawomocny – przeciwnicy zareagowali tak, jakby pierwszy raz usłyszeli o aferze, w którą wplątał się miłościwie nam panujący. Znów chcą referendum, znów będą odwoływać się do sumienia prezydenta i lobować za jego rezygnacją. O czym to świadczy?

Moim zdaniem kolejny raz o słabości przeciwników. Gdzie bowiem byli przez te wszystkie lata? Jaki znaleźli program, który przekonałby gorzowian, że niehonorowe jest, aby prezydent z zarzutami był prezydentem?

Przeciętnego mieszkańca wojewódzkiego miasta nad Wartą mało interesuje polityka. Podniecają się nią jedynie tzw. przyjaciele króliczka, którzy uaktywniają się na forach internetowych, co jakiś czas wypisując te same teksty, że winny, że aferzysta, że dość tej sitwy i pogrążania miasta. O tym niepodzielnie zdecyduje sąd.

Przeciętny mieszkaniec natomiast najbardziej chciałby, żeby jego ulice nie przypominały toru przeszkód w zawodach offroadowych, a oni sami mieli godną pracę za przyzwoite pieniądze. O to jednak dbać powinien nie tylko prezydent, ale i wybrani w demokratycznych wyborach radni wszystkich opcji. Dlaczego w naszych wspólnych sprawach od lat nie potrafią się dogadać? Dlaczego ich partyjne gierki stają się ważniejsze? Dlaczego widzą źdźbło w cudzym oku, a belki we własnym nie dostrzegają? Dlaczego nie mają odwagi atakować prezydenta, gdy pozwala na... miejskie koszmary?

Niepojęte jest dla mnie, że tuż pod nosem najpiękniejszej w Europie Filharmonii ulica Warszawska przypomina ukraińskie bezdroża, że Kostrzyńska nie może doczekać się remontu, a Wróblewskiego tylko dlatego została w części naprawiona, że prowadzi do Komendy Policji? Dlaczego po jednej stronie ulicy Dziewięciu Muz nie ma chodnika? Dlaczego na najpiękniejszym w Europie bulwarze brakuje tylko dziada i baby? Dlaczego za mało Warty w Warcie, że trzeba było wydać grubą kasę na te tryskawki, które ciągle są zapychane przez jakieś gałęzie czy inne śmieci? Dlaczego InfoGlob nie spełnia reklamowanych nadziei i nikt nie chce tam robić biznesu? Bo to wszystko rządowa fuszerka. Tak właśnie – na niepotrzebną tandetę – wydaje się kasę w Gorzowie. Najgorsze, że wielu się to podoba. Albo przynajmniej nie próbują się sprzeciwiać. Bo i po co?

Teraz rozkrzyczało się polityczne środowisko Gorzowa w sprawie honorowego oddania władzy przez Jędrzejczaka. Honorowo to się strzela w skroń w przypływie emocji – drodzy politycy. A te emocje już dawno w Gorzowie opadły. Zamiast przelewać z pustego w próżne, może warto wziąć się za konkrety?

Hanna Kaup
redaktor naczelny/wydawca


12 lipca 2011 13:34, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Pani Hanno... Te Pani pytania... Pani naprawdę tego nie rozumie? Może trzeba było zejść z wyżyn i - jak pisze Tadeusz Szyfer - na chwilę chociaż być, jak on, pod wozem, żeby zobaczyć jaki mechanizm tym wozem porusza? :)
bytek, 13.07.2011, 00:11, 83.23.28.24 ##

Ble ble ble... rozmydla pani temat - Prezydent Gorzowa zostal skazany na 6 lat bezwzglednego pierdla!!!
I to jest sedno sprawy.
Te wszystkie pierdułki to tylko zacieranie obrazu "czerwonego motłochu u władzy!" Sentymenty? Kiedys było lepiej - bylismy młodsi!
A prezydent powinien ustapic - powinien wziąć przykład z Gambrinusa - odpuscił sobie walkę z zamknięta ulica - podobnie zamknieta jest Aleja Chwały Prezia!
FINITO! Spacerniak w Rawiczu!
Anonim_3833, 13.07.2011, 00:29, 93.186.195.34 ##

Słusznie, słusznie. To wcale nie jest rozmydlanie tematu. Na uprawomocnienie wyroku trzeba czekać. A prawda jest taka, że radnych mamy raczej BEZradnych. Brak im siły przebicia. Nie mają pomysłu na Gorzów. Tadziu nie jest łatwym przeciwnikiem, ale żeby na wszystkie fuszerki w mieście się zgadzać? Wstydzimy się, jak mówi o nas Polska, a we własnym gronie wstyd już nie istnieje?
Anonim_8855, 13.07.2011, 09:57, 93.175.129.29 ##

dla mnie nie mniejszym przewinieniem od spraw karnych jest stawianie tych wszystkich szkaradzieństw od Dominanty, po makabryczny bulwar itd.,.Radni są współwinni,jedyny obiekt który wygląda to Fontanna Pauckschta wybroniona przed indolencją władzy przez obywateli miasta.
Anonim_9642, 14.07.2011, 12:26, 79.186.38.205 ##

nie rządowa tylko samorządowa fuszerka chyba?
Anonim_9642, 14.07.2011, 14:14, 79.186.38.205 ##

Samorząd to też rząd, tylko sam ;))
Anonim_3913, 14.07.2011, 14:16, 93.175.129.29 ##

Ale tu anonimów.. jako socjolog się nie wypowiem ale jako użytkownik proponuję podłączenie usługi Facebook:) Serdecznie pozdrawiam całą redakcję:))
GG, 18.07.2011, 11:02, 85.193.252.46 ##

Znaczna grupa osób z SEBN i TPV w Gorzowie zachorowała na choroby psychiczne. U niektórych pierwsze objawy stwierdozno w pracy.......
Anonim_5427, 24.07.2011, 12:36, 62.152.147.79 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Centrum Gorzowa od-nowa
W Gorzowie powstanie atrakcyjne miejsce wypoczynku dla mieszkańców i turystów. Spójna przestrzeń w przyszłości połączy nadwarciański bulwar z ulicą Sikorskiego ... <czytaj dalej>
Grand Prix za kampanię promocyjną
Miasto Gorzów otrzymało nagrodę Grand Prix w konkursie KRYSZTAŁY PR w kategorii najlepsza kreatywna kampania promocyjna. To wyróżnienie za działania ... <czytaj dalej>
Czytajcie, żebyście później nie tracili nerwów
W poniedziałek (7 października) wykonawca modernizacji estakady kolejowej przystąpi do prac związanych z kanalizacją deszczową na ulicy Jancarza (w rejonie ... <czytaj dalej>
Sprawdź, które drogi będą w niedzielę wyłączone z ruchu
W niedzielę (6 października) od godziny 9. do 13. odbędzie się impreza sportowa III Gorzowski Duathlon. Na jej potrzeby nastąpi ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Wspólnota Mieszkaniowa

ul. Stilonowa 4 m. 1, Gorzów Wlkp.
tel. 95 732 42 40
branża: Wspólnoty mieszkaniowe <czytaj dalej>
Frysztak Beata Gabinet Stomatologiczny

ul. Wiatraczna 16, Gorzów Wlkp.
tel. 95 723 80 71
branża: Lekarze - stomatolodzy, protetycy <czytaj dalej>

Centrum Gorzowa od-nowa
W Gorzowie powstanie atrakcyjne miejsce wypoczynku dla mieszkańców i turystów. ... <czytaj dalej>
Muzyka, która jest dokumentem
Dwóch współczesnych kompozytorów amerykańskich, dwa muzyczne dokumenty, dwie poruszające historie ... <czytaj dalej>
Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach
Ta historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Dawno oczekiwane "Boże ... <czytaj dalej>
Żeby Polska nie świeciła się na czerwono
Rozwój Polski i Regionu Lubuskiego, ochrona środowiska, nowoczesne technologie, rozwój ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« październik 2019 »
P W Ś C P S N
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Gorzów ma ludzi, których warto naśladować
Skończyły się wakacje, skończyło lato i tylko jeszcze wyjazdy do lasu dają namiastkę radości, bo w tym roku lasy pełne grzybów. Jeśli przyjrzeć się forom internetowym, to aż dziw bierze, ... <czytaj dalej>
Podróże moich marzeń - konkurs
„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to jeden z największych w Polsce przeglądów <czytaj dalej>
Historyczna pamięć miasta
Młodzieży, weź udział w konkursie „Historyczna pamięć Miasta – Gorzów <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - cud1.jpg
Hanna Kaup:
Radosny sezon grzybowy
Choć wielu prorokowało, że z powodu suchego lata w lasach ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Zniewalający koncert
W minionym tygodniu odbyła się w Gorzowie I ogólnopolska konferencja ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Trzeba sadzić drzewa
Najskuteczniejszym sposobem walki z globalnym ociepleniem jest sadzenie drzew. Szwajcarscy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Profilowanie, mikrotargetowanie i niejawni nadawcy
Facebook umożliwia docieranie do bardzo specyficznych grup wyborców ze specjalnie ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_7864:
ktoś kto kogoś naśladuje jest miernotą bez kręgosłupa <czytaj dalej>
Anonim_2211:
Ten komentarz ponizej dotyczy rowniez Kostrzynskiej : nie widac Budimexu i podwykonawcow mimo dobrej pogody. Moze przynajmniej chodniki wykonczyc ? Ch <czytaj dalej>
Anonim_5348:
Chcemy na Baczynie lotnisko w tym roku. Przy wyjezdzie na Szczecin. <czytaj dalej>
Anonim_6578:
Trzeba iść i posłuchać! <czytaj dalej>
Gorz:
Panie Kropiński, edfekty widać o godz 15.00. Czy wy nie macie siły, możliwości, wyobraźni, aby zmusić wykonawców do pracy na 2 zmianę? Czy ni <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej