niedziela 23 lutego 2020     Romana, Izabela, Damian
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Rządowa fuszerka bez emocji
Nie jestem socjologiem, ale przyglądam się temu, co wokół i ciągle zadaję sobie pytanie, w jakim mieście żyję? Wiem, wiem, to Gorzów, któremu niektórzy chcą odebrać przymiotnik Wielkopolski. Nie jestem jednak pewna, czy ci sami nie mówią, że jest miastem wielkim w swej dumie i zasługującym na równie wielkiego włodarza. Dlatego domagają się opuszczenia przez Tadeusza Jędrzejczaka fotela prezydenta.

Piątkowy wyrok w tzw. aferze PBI pogrążył oskarżonych, a wśród nich szefa miasta. To on wygrywa kolejne wybory z pewnością słońca, które pojawia się po burzy. W czym więc tkwi tajemnica zwycięstw, które pozwalają mu rządzić stolicą województwa i nie mieć sobie równych w żadnej z kampanii?

W związku z wyrokiem – który nie jest prawomocny – przeciwnicy zareagowali tak, jakby pierwszy raz usłyszeli o aferze, w którą wplątał się miłościwie nam panujący. Znów chcą referendum, znów będą odwoływać się do sumienia prezydenta i lobować za jego rezygnacją. O czym to świadczy?

Moim zdaniem kolejny raz o słabości przeciwników. Gdzie bowiem byli przez te wszystkie lata? Jaki znaleźli program, który przekonałby gorzowian, że niehonorowe jest, aby prezydent z zarzutami był prezydentem?

Przeciętnego mieszkańca wojewódzkiego miasta nad Wartą mało interesuje polityka. Podniecają się nią jedynie tzw. przyjaciele króliczka, którzy uaktywniają się na forach internetowych, co jakiś czas wypisując te same teksty, że winny, że aferzysta, że dość tej sitwy i pogrążania miasta. O tym niepodzielnie zdecyduje sąd.

Przeciętny mieszkaniec natomiast najbardziej chciałby, żeby jego ulice nie przypominały toru przeszkód w zawodach offroadowych, a oni sami mieli godną pracę za przyzwoite pieniądze. O to jednak dbać powinien nie tylko prezydent, ale i wybrani w demokratycznych wyborach radni wszystkich opcji. Dlaczego w naszych wspólnych sprawach od lat nie potrafią się dogadać? Dlaczego ich partyjne gierki stają się ważniejsze? Dlaczego widzą źdźbło w cudzym oku, a belki we własnym nie dostrzegają? Dlaczego nie mają odwagi atakować prezydenta, gdy pozwala na... miejskie koszmary?

Niepojęte jest dla mnie, że tuż pod nosem najpiękniejszej w Europie Filharmonii ulica Warszawska przypomina ukraińskie bezdroża, że Kostrzyńska nie może doczekać się remontu, a Wróblewskiego tylko dlatego została w części naprawiona, że prowadzi do Komendy Policji? Dlaczego po jednej stronie ulicy Dziewięciu Muz nie ma chodnika? Dlaczego na najpiękniejszym w Europie bulwarze brakuje tylko dziada i baby? Dlaczego za mało Warty w Warcie, że trzeba było wydać grubą kasę na te tryskawki, które ciągle są zapychane przez jakieś gałęzie czy inne śmieci? Dlaczego InfoGlob nie spełnia reklamowanych nadziei i nikt nie chce tam robić biznesu? Bo to wszystko rządowa fuszerka. Tak właśnie – na niepotrzebną tandetę – wydaje się kasę w Gorzowie. Najgorsze, że wielu się to podoba. Albo przynajmniej nie próbują się sprzeciwiać. Bo i po co?

Teraz rozkrzyczało się polityczne środowisko Gorzowa w sprawie honorowego oddania władzy przez Jędrzejczaka. Honorowo to się strzela w skroń w przypływie emocji – drodzy politycy. A te emocje już dawno w Gorzowie opadły. Zamiast przelewać z pustego w próżne, może warto wziąć się za konkrety?

Hanna Kaup
redaktor naczelny/wydawca


12 lipca 2011 13:34, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Pani Hanno... Te Pani pytania... Pani naprawdę tego nie rozumie? Może trzeba było zejść z wyżyn i - jak pisze Tadeusz Szyfer - na chwilę chociaż być, jak on, pod wozem, żeby zobaczyć jaki mechanizm tym wozem porusza? :)
bytek, 13.07.2011, 00:11, 83.23.28.24 ##

Ble ble ble... rozmydla pani temat - Prezydent Gorzowa zostal skazany na 6 lat bezwzglednego pierdla!!!
I to jest sedno sprawy.
Te wszystkie pierdułki to tylko zacieranie obrazu "czerwonego motłochu u władzy!" Sentymenty? Kiedys było lepiej - bylismy młodsi!
A prezydent powinien ustapic - powinien wziąć przykład z Gambrinusa - odpuscił sobie walkę z zamknięta ulica - podobnie zamknieta jest Aleja Chwały Prezia!
FINITO! Spacerniak w Rawiczu!
Anonim_3833, 13.07.2011, 00:29, 93.186.195.34 ##

Słusznie, słusznie. To wcale nie jest rozmydlanie tematu. Na uprawomocnienie wyroku trzeba czekać. A prawda jest taka, że radnych mamy raczej BEZradnych. Brak im siły przebicia. Nie mają pomysłu na Gorzów. Tadziu nie jest łatwym przeciwnikiem, ale żeby na wszystkie fuszerki w mieście się zgadzać? Wstydzimy się, jak mówi o nas Polska, a we własnym gronie wstyd już nie istnieje?
Anonim_8855, 13.07.2011, 09:57, 93.175.129.29 ##

dla mnie nie mniejszym przewinieniem od spraw karnych jest stawianie tych wszystkich szkaradzieństw od Dominanty, po makabryczny bulwar itd.,.Radni są współwinni,jedyny obiekt który wygląda to Fontanna Pauckschta wybroniona przed indolencją władzy przez obywateli miasta.
Anonim_9642, 14.07.2011, 12:26, 79.186.38.205 ##

nie rządowa tylko samorządowa fuszerka chyba?
Anonim_9642, 14.07.2011, 14:14, 79.186.38.205 ##

Samorząd to też rząd, tylko sam ;))
Anonim_3913, 14.07.2011, 14:16, 93.175.129.29 ##

Ale tu anonimów.. jako socjolog się nie wypowiem ale jako użytkownik proponuję podłączenie usługi Facebook:) Serdecznie pozdrawiam całą redakcję:))
GG, 18.07.2011, 11:02, 85.193.252.46 ##

Znaczna grupa osób z SEBN i TPV w Gorzowie zachorowała na choroby psychiczne. U niektórych pierwsze objawy stwierdozno w pracy.......
Anonim_5427, 24.07.2011, 12:36, 62.152.147.79 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Miasto tłumaczy, dlaczego opóźnia się remont Sikorskiego
Publikujemy informacje urzędu miasta dotyczące okoliczności przebudowy ulicy Sikorskiego i przyczyn przesunięcia terminów realizacji tej inwestycji. W związku z licznymi pytaniami ... <czytaj dalej>
Miliony na nowe miejsca w przedszkolach
Zarząd województwa podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów dotyczących poprawy dostępności i jakości edukacji przedszkolnej. Celem konkursów jest utworzenie nowych miejsc ... <czytaj dalej>
Samorządowcy w sprawie strategii
Publikujemy stanowisko samorządów północnej części województwa lubuskiego z dnia 30 stycznia 2020 r. w sprawie projektu Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego ... <czytaj dalej>
Przychodnie do szpitali
Samorząd Województwa Lubuskiego planuje połączyć dwie przychodnie ze szpitalami. Chodzi o Przychodnię Dworcową i Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"A&B Finanse"

ul. Czereśniowa 6 pok. 522, Gorzów Wlkp.
tel. 95 785 02 03
branża: Finansowanie, kredyty - doradztwo <czytaj dalej>

21II2020
21II2020. W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego nie będę pokazywać konkretnych błędów, ... <czytaj dalej>
Budowa ronda przy Rolniku
W związku z budową ronda przy Domu Handlowym Rolnik, w ... <czytaj dalej>
Dofinansowanie z RPO przyznane
„Pokoleniowy most - czyli od juniora do seniora” to projekt ... <czytaj dalej>
Miedź i srebro w Lubuskiem.
Będzie kopalnia za 15 mld zł?
Zanim marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak przekazała tę sensacyjną ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2020 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
O segregacji odpadów i bezpieczeństwie konsumenta (3)
Coraz bliżej 1 marca, kiedy to wszyscy będziemy obowiązkowo segregować śmieci. Czy zwracamy uwagę, że opakowania plastikowe oznaczone jako 7 – INNE/OTHER nie podlegają recyklingowi, choć nie ma o tym ... <czytaj dalej>
Lubuskie Wawrzyny 2019 – zaproszenie do konkursu
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej <czytaj dalej>
Przedszkolaki nauczą mycia rąk
Przedszkolaki mogą wziąć udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 4a.jpg
Hanna Kaup:
22II2020
22II2020. W tym roku minie dziesięć lat od czasu, gdy w ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
21II2020
21II2020. W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego nie będę pokazywać konkretnych błędów, ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Kierowcy wydają niemal połowę płacy minimalnej
na naprawę auta
Aż 31 proc. właścicieli aut odwiedza warsztat samochodowy 3-5 razy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Gdzie kupić auto?
Możliwości, jakie otwiera przed nami wtórny rynek ofert sprzedaży samochodów, ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_4866:
A może człowiek urodził się drugim Faraonem. <czytaj dalej>
Anonim_4866:
Jak się nazywa poczucie giogantyzmu. Gigantyzm, czyli przekonanie, że cały świat jest Twój. <czytaj dalej>
NIE MĄDRY CZŁOWIEK:
FAJNIE! <czytaj dalej>
Anonim_8883:
ten rzecznik to kolejny dyletant na samorządowej posadce ale cóż dla paru tysi do kieszeni będzie z siebie robił błazna bo innego wyjścia nie m <czytaj dalej>
Anonim_3695:
ciekawe ile górnicy będą zarabiać i czy będzie się opłacało tak blisko granicy z Niemcami pracować za złotówki <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej