środa 16 października 2019     Florentyny, Ambrożego, Gawła
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej

szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Rozmowa z matką pokrzywdzonej dziewięciolatki
Rozmowa z matką dziewięcioletniej dziewczynki, zgwałconej przez 24-latka.

O sprawie pisaliśmy tu:
http://www.egorzowska.pl/pokaz,czlowiek,9299,ze_szczegolnym_udreczeniem,

Jak się w tej chwili czuje pani córka?
- Moja córka czuje się lepiej. Gramy codziennie w szachy i warcaby. Przyjeżdża do niej mój tata i przyjeżdżam do szpitala codziennie ja. Jak córka ze mną grała w warcaby, bo to ją uspokaja, powiedziała mi wszystko, co się stało. Policja nie powiedziała wszystkich faktów, co zrobił jej ten mężczyzna, bo nikt nie przesłuchał dokładnie córki i córka nie powiedziała nikomu jeszcze, co się stało. Jeszcze przy okazji oskarżali mnie, że nie szukałam jej. Po pierwsze, szukałam córki, dzwoniąc do matki najlepszego kolegi córki - to jest na bilingu. Kolejna kwestia, szukałam po podwórku, ale rodzina mi doradziła, bym została w domu, jakby córka wróciła. Podejrzenia moje padły od razu po wyjaśnieniach tego bandyty.

Powiedziała pani, że dzieci miały do niego zaufanie.

- Moje dzieci, niestety, miały do niego zaufanie, bo my go znaliśmy dwa lata. My nie wiedzieliśmy o jego przeszłości, o której pisze się w internecie. Człowiek nie ma wypisane na twarzy, co kiedyś zrobił. Delikatnie powiedziawszy, mój syn miał do niego zaufanie takie, że w wakacje kiedyś pomagał mu przy warzywach, jak ten mężczyzna sprzedawał warzywa przy Netto, bo chciał sobie dorobić na wakacje. Córka wtedy pojechała sobie do dziadka.

Ale dlaczego całe weekendy pani dzieci spędzały z tym mężczyzną?
- A skąd państwo to wiedzą? Moje dzieci po prostu miały do niego zaufanie, bo kiedyś daliśmy mu na przechowanie trzy szczurki mojej córki i moja córka po prostu lubiła jeździć do tych zwierzaków. W domu mamy pięć szczurków w klatce hodowlanych i moje dzieci lubią te zwierzęta. I mój syn lubił też z tym człowiekiem rozmawiać. Jak był przesłuchiwany na policji, mówił o nim dobrze, dopóki nie dowiedział się co on zrobił.

Co zrobił pani córce?

- To, czego policja nie wie, bo córka nie powiedziała dokładnie, co zrobił. Córka powiedziała, że w sobotę nic, wszystko było normalnie. Spała. Ale w niedzielę jest sytuacja taka, że ja dzwoniłam i wtedy on nie odbierał. To było coś nie tak. Kolejna kwestia, że jak się dodzwoniłam, powiedział bzdurną historię, w którą nie uwierzyłam. Przedzwoniłam do mamy Kuby, kolegi mojej córki. Jeszcze do Jacka poszedł mój syn - bo dobrze się koleguje z tym chłopcem - razem z Olafem, który ma prawie 18 lat. Jeszcze dzwoniłam do taty pytać się, co mam robić. Jeszcze dzwoniłam do kolegi z Bogusia klasy. Jeszcze mojej córki szukał taki chłopak z Zawarcia Mateusz. Przeszedł całe osiedle. Jeszcze przy okazji, jak ten mężczyzna powiedział, że niby córka uciekła mu na cmentarzu, poszli na cmentarz. Wiedziałam, że mi nie pasuje ta historia. Mówiłam, idźcie do domu. Tam mój syn kopał w drzwi, aż zrobił dziurę.

Czuł, wiedział, że Sara jest w środku?
- Pytałam, czy coś słychać. On sprawdził. Pukał, usłyszał siostrę, zaczął walić w drzwi, chciał wyważyć drzwi. Olaf był, jego tata ich podwiózł, zadzwonił po policję… Policja godzinę zastanawiała się, co zrobić, bo oni nic nie słyszą, a syn ewidentnie mówił, że słyszy siostrę. Po ponad godzinie dopiero zostały otworzone drzwi. Od kolegi syna wiem, że wszystko to trwało ponad dwie godziny. Dlaczego tak długo? Kolejna sprawa jest taka, że przyjechała po mnie policja, byłam na komisariacie, później w szpitalu, a syn był przy córce. Przyjechaliśmy po jego leki do domu, wróciliśmy było gdzieś za 15 piąta nad ranem. Syn wciąż wierzył temu człowiekowi i mówił o nim dobrze, dopiero jak się dowiedział, jaka jest prawda, syn się załamał.

Gdzie jest teraz pani syn?

- Wzięli syna i w postanowieniu napisali, że umieszczą go w którejś z placówek, załamanego kompletnie syna, chorego na epilepsję, który ma grupę. Tylko w jego grupie jest napisane, że nie wymaga pomocy osoby trzeciej. Tylko przy stresie, wiadomo, jak się zabiera dziecko z domu, zabierają obce osoby, dziecko oprócz tego, że przeżyło traumę w związku z siostrą, jeszcze przeżyło traumę wczoraj.

Co się stało z córką?
- Dlaczego ona mi to powiedziała, a nie powiedziała tego za przeproszeniem policji. Nikt z policji jeszcze jej nie przesłuchał. Nie powiedziała tego psychologowi i nikomu z prokuratury. Jest sytuacja taka, że najpierw mężczyzna zamknął ją w szafie, bo przyszedł do niego kolega, dał jej jakieś małe tabletki, później dużą i mnie zastanawia, jakim cudem ten mężczyzna nie usłyszał dziecka w szafie. Później zgwałcił moją córkę, zamknął w wersalce, skneblował, była związana. Córka językiem odkleiła tą taśmę, wołała przez kilka godzin, żaden sąsiad nie zareagował i jak ona zasnęła w tej wersalce, obudziło ją walenie mojego syna w drzwi i dlatego wtedy zaczęła krzyczeć. I chociaż syn mówi z kolegą, że moja córka tam jest, godzinę ponoć się zastanawiano nad wyważeniem drzwi. Przepraszam, to co jest ważniejsze: drzwi czy życie dziecka? Ja się kłóciłam z policjantem przez telefon, że trzeba te drzwi wyważyć. Mój syn kłócił się. Mój syn mi powiedział, można byłoby spytać mojego syna, mój syn to potwierdzi, że gdyby nie kłócił się, że na pewno tam jest jego siostra, bo ją słyszy, to oni by pojechali i ona by już nie żyła.

Co pani sądzi o tym, że teraz wychodzą na jaw czarne strony Mateusza K. i wiadomo, że miał na swoim koncie w Gliwicach sprawę w sądzie, co prawda umorzoną, bo był niepoczytalny, ale za molestowanie dzieci?
- Nie wiedziałam o tym, bo gdybym wiedziała, nie dałabym tam nigdy dziecka, skąd mogłam wiedzieć. Gliwice, a Gorzów, jaka odległość. Skąd ja miałam znać jego papiery, dokumenty?

Będzie pani próbowała odzyskać dzieci?
- Tak, bo jakim prawem odebrano mi dzieci? Ja próbowałam córkę szukać. Wskazałam synowi, że to co mówi ten mężczyzna, mi nie pasuje. Oni powiedzieli, że najpierw by jeszcze przeszukali Staszica, zanim by tam pojechali. Ja powiedziałam, że coś mi tam nie pasuje, jedźcie tam do domu, żeby tam sprawdzić. Dopiero walenie w drzwi obudziło córkę, bo wcześniej wrzeszczała kilka godzin i nikt z sąsiadów nie słyszał.

Rozmawiała Dorota Wleklik
foto KWP


22 maja 2019 22:50, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Centrum Gorzowa od-nowa
W Gorzowie powstanie atrakcyjne miejsce wypoczynku dla mieszkańców i turystów. Spójna przestrzeń w przyszłości połączy nadwarciański bulwar z ulicą Sikorskiego ... <czytaj dalej>
Grand Prix za kampanię promocyjną
Miasto Gorzów otrzymało nagrodę Grand Prix w konkursie KRYSZTAŁY PR w kategorii najlepsza kreatywna kampania promocyjna. To wyróżnienie za działania ... <czytaj dalej>
Czytajcie, żebyście później nie tracili nerwów
W poniedziałek (7 października) wykonawca modernizacji estakady kolejowej przystąpi do prac związanych z kanalizacją deszczową na ulicy Jancarza (w rejonie ... <czytaj dalej>
Sprawdź, które drogi będą w niedzielę wyłączone z ruchu
W niedzielę (6 października) od godziny 9. do 13. odbędzie się impreza sportowa III Gorzowski Duathlon. Na jej potrzeby nastąpi ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Maks" Iwona Werwińska

ul. Bolesława Krzywoustego 6, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 30 22
branża: Artykuły gospodarstwa domowego - detal <czytaj dalej>
"Rom" Szkolenia

ul. Kasprowicza 13, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 37 39
branża: Kursy, szkolenia <czytaj dalej>
Szenfeld Jerzy Lekarz Weterynarii

ul. Kostrzyńska 24 /b, Gorzów Wlkp.
tel. 95 725 00 55
branża: Weterynaryjne lecznice <czytaj dalej>

Centrum Gorzowa od-nowa
W Gorzowie powstanie atrakcyjne miejsce wypoczynku dla mieszkańców i turystów. ... <czytaj dalej>
Muzyka, która jest dokumentem
Dwóch współczesnych kompozytorów amerykańskich, dwa muzyczne dokumenty, dwie poruszające historie ... <czytaj dalej>
Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach
Ta historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Dawno oczekiwane "Boże ... <czytaj dalej>
Żeby Polska nie świeciła się na czerwono
Rozwój Polski i Regionu Lubuskiego, ochrona środowiska, nowoczesne technologie, rozwój ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« październik 2019 »
P W Ś C P S N
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Gorzów ma ludzi, których warto naśladować
Skończyły się wakacje, skończyło lato i tylko jeszcze wyjazdy do lasu dają namiastkę radości, bo w tym roku lasy pełne grzybów. Jeśli przyjrzeć się forom internetowym, to aż dziw bierze, ... <czytaj dalej>
Podróże moich marzeń - konkurs
„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to jeden z największych w Polsce przeglądów <czytaj dalej>
Historyczna pamięć miasta
Młodzieży, weź udział w konkursie „Historyczna pamięć Miasta – Gorzów <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 6b.jpg
Hanna Kaup:
Radosny sezon grzybowy
Choć wielu prorokowało, że z powodu suchego lata w lasach ... <czytaj dalej>
Hanna Kaup:
Zniewalający koncert
W minionym tygodniu odbyła się w Gorzowie I ogólnopolska konferencja ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Trzeba sadzić drzewa
Najskuteczniejszym sposobem walki z globalnym ociepleniem jest sadzenie drzew. Szwajcarscy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Profilowanie, mikrotargetowanie i niejawni nadawcy
Facebook umożliwia docieranie do bardzo specyficznych grup wyborców ze specjalnie ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_7864:
ktoś kto kogoś naśladuje jest miernotą bez kręgosłupa <czytaj dalej>
Anonim_2211:
Ten komentarz ponizej dotyczy rowniez Kostrzynskiej : nie widac Budimexu i podwykonawcow mimo dobrej pogody. Moze przynajmniej chodniki wykonczyc ? Ch <czytaj dalej>
Anonim_5348:
Chcemy na Baczynie lotnisko w tym roku. Przy wyjezdzie na Szczecin. <czytaj dalej>
Anonim_6578:
Trzeba iść i posłuchać! <czytaj dalej>
Gorz:
Panie Kropiński, edfekty widać o godz 15.00. Czy wy nie macie siły, możliwości, wyobraźni, aby zmusić wykonawców do pracy na 2 zmianę? Czy ni <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej